Ochraniacze

Czy ktoś widział w jakimś polskim sklepie ochraniacze typu BED SORE BOOTS np. Professional's Choice?
chodzi mi o coś takiego:


szukam, szukam i znaleźć nie mogę  🙁
a do czego służą takie ochraniacze?
bed sores to odleżyny.. tylko w tym miejscu?

dopisuję - chyba dla koni zaboksowanych czy stojących dużo w ochraniaczach stajennych żeby unikać ciągłego nacisku na ścięgna
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 sierpnia 2013 06:59
Znam konia, który sobie dokładnie w tym miejscu funduje odleżyny.
Widział ktos gdzies może zdjęcie ochraniaczy Veredus Carbon XPro na końskich nogach ?? Zastanawiam się jak ten patent wygląda w praktyce, jak wysoko sięga itd. ??
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 sierpnia 2013 10:06
Proszę 😉


Edit: większa ilość zdjęć: http://www.cheval-shop.com/boutique/en/guetres/6561-product.html
Mozii, dziękuję.

A czy ktoś miał doczynienia z tymi ochraniaczami ? Zaciekawiły mnie. Ma to sens, sprawdza się w jakiejś sytuacji? Czy wręcz może przeszkadzac koniowi na skoku przy silnym zgięciu nogi?
a do czego służą takie ochraniacze?

chronią staw pęcinowy od przodu. Mój koń ma je wiecznie poobdzierane i poobijane i generalnie musi non stop stać w owijkach stajennych, ale ostatnio znalazłam te ochraniacze i myślę że byłoby to lepsze rozwiązanie. Problem tylko że nie można tego najprawdopodobniej kupić w Pl.

junona koń nie musi być zaboksowany żeby mieć z tym non stop problem, a stosowanie owijek stajennych w lato jest dość problematyczne.
adriena, napisz do sklepów które sprzedają produkty Professional's Choice . Pewnie będą mogli Ci je ściągnąć.
Martuhajuż napisałam, zobaczymy, ewentualnie bedę sama ściągać to ze stanów.
Wiecie może jak firma produkuje dobre ochraniacze w rozmiarze XXL(dla konia rasy Shire)?
XL widziałam, ale XXL nie 😉 Jak znajdziesz daj proszę znać  :kwiatek:
Ja mam pytanie do osób które użytkowały ochraniacze Eskadron Pro Safe Memo.
W opisie widnieje, że są one wyścielone pianką MEMO, która odkształca się zależnie od budowy końskiej nogi.

I teraz pytanie: czy jeśli kupię takie ochraniacze z drugiej ręki, to one po czasie dopasują się do nogi mojego konia, czy to wnętrze pozostanie już "urzeźbione" pod nogę poprzednika? Może idiotyczne pytanie, ale nie jest to dla mnie takie oczywiste...

Amabilis   Two of us against the world
28 sierpnia 2013 19:43
Jakie ochraniacze uzywacie na padok?
Premier equine padokowych.
Hedone, one się kształtują pod wpływem ciepła.
Jakie ochraniacze uzywacie na padok?

też używam premier equine padokowych i jestem zadowolona 😉 tylko że po miesiącu używania zaczęły się lekko pruć na szwach ale po małej renowacji już nic ich nie rusza 😉
crazy, jakie to ??

Szukam czegoś porządnego na padok, bo mój łoś wyczynia czasem takie cuda, że musi chodzić zapakowany w ochraniacze. A i tak mozna czasami któryś zadni ochraniacz odszukać dość daleko od padoku.
Takie "materiałowe/kontaktowe" niszczy w trybie ekspres, a w skorupkach boję sie go trzymac x godzin na dworzu żeby sie nie obtarł, czy odparzył przypadkiem.
Klami, beckersport ma w ofercie trochę pancerniejsze ochraniacze padokowe właśnie premier equine
http://allegro.pl/padokowe-ochraniacze-premier-equine-turnout-boots-i3461971959.html
Mają wzmocnione rzepy, nie powinny umrzeć tak szybko
W załączniku widać rzepy.


Edit. A może premiery, ale te crossowe? Pancerne, spaść nie mogą. Albo woof wear.
Amabilis   Two of us against the world
29 sierpnia 2013 14:03
crazy , jankesiara musze je wyprobowac  🤣 dzieki  :kwiatek:
Przez przypadek znalazłam takie ochraniacze. http://beckersport.pl/product_info.php?cPath=27_38_61&products_id=2831 Jakie one mają zastosowanie? To są transportowe?
Urwało mi sie zapięcie w Olympicach, czy da się to jakoś naprawić czy trzeba szukać nowego ochraniacza? Przetarł mi się po prostu ten pasek i odleciał..
Widziałam na zawodach naprawiany. Spróbuj oddać do rymarza/szewca.
Ja mam wlasnie te wyzej, one z pecina chronia, sa dluzsze, i jestem bardzo zadowolona
Przez przypadek znalazłam takie ochraniacze. http://beckersport.pl/product_info.php?cPath=27_38_61&products_id=2831 Jakie one mają zastosowanie? To są transportowe?

To są chyba te ochraniacze zabezpieczające przed owadami - w każdym razie wiem, że Horseware takie produkowało (tylko właśnie nie pamiętam nazwy modelu), wyglądały podobnie do tych na zdjęciu i na pewno GNL miał je w swojej ofercie... ale już nie ma i nie mogę sprawdzić, czy to na pewno te same. 👿 Ale tamte też były z takiej siateczki.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
31 sierpnia 2013 17:37
Klami, w tych ochraniaczach startował Geir Gulliksen podczas 3* GP, więc przeszkadzać obstawiam nie mogą 😉
kto mi natomiast powie do czego służą te 'opaski' na zadnich nogach? wiele koni je miało.
Pewnie do tego,że w wypadku zetknięcia się tylnej kończyny z przednią, podkowa przednia ześlizguje się po tej nakładce?
🤔 🤔
Nie jest to forma wpłynięcia na pracę zadu ?
To ja z trzecią teorią-może są one ze specjalnego tworzywa i w przypadku puknięcia tyłami jest poślizg i nie ma zrzutki  🤔
sei   . let's grow old together & die at the same time .
31 sierpnia 2013 20:14
one są chyba neopreowe. takie jak ochraniacze kontaktowe itp.
teoria z zadem... sama się nad tym zastanawiałam, ale czy aż tyle koni by wtedy w tym śmigało? poza tym dla koni słabo pracujących zadem zakładają i tak ochraniacze zaciskowe.
ktoś powie ze 100% pewnością po co to  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się