Stajnie na Śląsku

Każda kwota jest do rozpatrzenia.
A od stajni oczekuje tego, że nie będzie olewała koni, będzie robiła cokolwiek w kierunku poprawy tragicznych warunków... Pod kątem jeżdżenia, nie muszę mieć wybitnych warunków-wystarczy równa ujeżdżalnia i jakaś w miarę fajna okolica na tereny...
Stoje w Rancho w rudzie śl, szukam czegoś zupełnie przeciwnego...
Nie powiem, atmosfera też sie liczy
ja moge osobiscie polecic stajnie w mysłowicach. Przydomowa..

Konie od 6 rano do póznego wieczora na pastwisku, karmienie 3x dziennie, , , osobicie sama trzymam tu konia i jestem bardzo zadowolona.
ujezdzalnia trawiasta, przeszkody , oraz mozliwsc treningów.
  cena 500 zł
Milve ja niestety uważam, że stajnie w tej okolicy (Bytom, Tarnowskie Góry) są do niczego.

Znalazłam przy poszukiwaniach coś takiego:
http://www.apartamentypodlasem.pl/ Dzwoniłam tam i właściciel jeśli będzie się chciało wstawić konia po rozmowie na żywo i podpisaniu umowy dobuduje boksy. Nie byłam i nie oglądałam.
http://www.stajniatarnowskiegory.pl/   Tu też tylko dzwoniłam i konie są puszczane do sadu na kilka godzin chyba, że pada lub wygryzły za bardzo trawę to nie wychodzą. Mi to nie odpowiada.
Czyli jak koni jest duzo i wygryza trawę w ciągu tygodnia to potem stoją kilka tygodni w boksach żeby trawa odrosła to jest niedopuszczalne bo dośc że lato krótki i trawa jest tylko kilka miesięcy to jeszcze nie wykorzystuje sie tego czasu żeby dostarczyć najwięcej składników własnie z niej. ośrodek P

Ośrodek parnas z Chruszczobrodzie tez się juz skończył. Niestety dowiedziałam sie że 3 dni temu zdarzył sie tam straszny wypadek. Pastwisko znajduje sie przy torach i konie uciekły z pastwiska i jeden z nich wpadł pod pociag- niestety odniósł smierć na miejscu
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji - post pod postem
jezeli chodzi o tarnowskie gór badz bytom to proponuje stajnie stolarzowice.
Stajnia bardzo zadbana, konie puszczane na pastwisko, kryta hala, uejzdlania piaskowa, kryt lonzownik, kryta karuzela.
Ava, nie zgodzę się z Twoją opinią na temat okolicznych stajni, niestety. A nie mam możliwości dojazdu za koniem np. do Tych (śląskie) gdzie warunki są lepsze niż w nie jednej "Warszawskiej" stajni 😉
Stolarzowice znam, też bardzo bym poleciła, ale nie wiem czy nie szukam czegoś bardziej kameralnego, w mniejszym gronie, nawet kosztem hali. Natomiast stałam tam kiedyś z innym koniem i jak się skaleczył na padoku to próbowali zwalic winę na mnie, mimo że się nie miałam do nikogo pretensji (wypadki się przecież zdarzają)...
Znacie może Stajnię Trzy Stawy w mikulczycach w Zabrzu? Albo coś tego typu w tamtej okolicy?
np. do Tych (śląskie) gdzie warunki są lepsze niż w nie jednej "Warszawskiej" stajni 😉



A co to za stajnia która ma takie super warunki?
Stajnia LEO.
Warunki które są super to pierwsza rzecz, ludzie to druga, a właścicielka która stale polepsza standard to trzecia. Gorąco polecam  :kwiatek:
Zawody w Arbce tak jak pisalam beda 7go, a 7-8 w tym czasie Mistrzostwa w Damskim Siodle 🙂
Stajnia LEO.
Warunki które są super to pierwsza rzecz, ludzie to druga, a właścicielka która stale polepsza standard to trzecia. Gorąco polecam  :kwiatek:


Ale chyba nie mają hali, co?
Ava, nie zgodzę się z Twoją opinią na temat okolicznych stajni, niestety. A nie mam możliwości dojazdu za koniem np. do Tych (śląskie) gdzie warunki są lepsze niż w nie jednej "Warszawskiej" stajni 😉


Dlatego też napisałam, że w okręgu Bytom - Tarnowskie Góry a i nawet Ruda Śląska nie ma porządnej stajni. Z niektórych trzeba było wręcz uciekać żeby konie były bezpieczne albo żeby ich podstawowe potrzeby były zapewnione jak choćby stały dostęp do wody (sic!).
O Tychach nie pisałam bo właśnie w Leo stoi mój koń i dojeżdżam do niego 60 km w jedną stronę. Nie mam do tej stajni żadnych zastrzeżeń.

Ach coś dziwnego w Stolarzowicach mój koń i mojego wtedy faceta kobyła też były "uszkodzone" 😉

ladydill nie mamy ale może będzie 😉
klapcio89   Walczący z cieniem...
27 sierpnia 2013 12:29
Jeździ ktoś w stajni ELDORADO w świerklanach??
Pilne dość  🏇
Byl ktoś na zawodach w Gliwicach - Czechowicach i moze robil zdjecia? Bede zobowiązana  :kwiatek:
W okolicy Trach zaginął koń. Koń kolegi nawiał z pastwiska. Duży gniady wałach, "na długich nogach". Na razie piszę na własną odpowiedzialność, jak porozumiem się z właścicielem wrzucę zdjęcia. Każda pomoc mile widziana - poinformowana policja i leśniczy (można zwracać się bezpośrednio do nich, lub do mnie na pw - często jestem na rv)

edit

zdjęcie:



EDIT:

jeszcze niepotwierdzone info, ale podobno włóczykij się znalazł!
Farifelia   Farys 21.05.2008
02 września 2013 10:30
Ja trochę z innej beczki 😉
Wie ktoś gdzie w okolicach Pszczyny, ewentualnie Oświęcimia, mogłabym dostać wysłodki buraczane niemelasowane? :kwiatek: Najlepiej w workach min. 20kg w przystępnej cenie 🙂
Czy ktos sie orientuje ile kosztuje pensjonat w stajni leo? i kiedy ma byc tam hala?
Odnosnie stajni w okolicach Bytomia i Tarnowskich Gor, najbardziej polecam stajnie w Stolarzowicach. Cena przystepna, warunki ok:] super hala, lonzownik, karuzela kto chce. Stoje tam juz od paru lat i jestem zadowolona. Padoki moze nie sa mega trawiaste, ale za to konie wychodza codzienie przez caly rok, i w czym sobie wlasciciel zyczy. Oczywiscie nie jest idelnie, ale jest fajnie.
Farifelia chyba jestesmy skazane na sklepy internetowe.. Nie mniej jednak, jakbyś znalazła jakieś dojście proszę o informacje 🙂
Niestety w Stolarzowicach się bardzo pogorszyło w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Siano jest kiepskiej jakości, zimą często było spleśniałe, konie nie chciały go jeść, do tego dostają go za mało, nawet jak zdarzy się lepsze.. Jak ktoś lubi wozić siano własnym samochodem, to może sobie tam stać... Hala jest za mała, jak na tą ilość koni, w zimie jest po prostu tłok w godzinach popołudniowych, jak komuś się podoba jazda w zastępie to bardzo proszę,  jest grafik i można się zapisywać, ale i tak to nie pomaga, bo dużo osób tego nie przestrzega, latem jest lepiej, bo są dwie ujeżdżalnie na dworze, ale po deszczu są kałuże wielkie i nie da się jeździć, więc znowu hala, aż przeschnie, padok z trawą jest jeden, na który wychodzą tylko niektóre konie, albo sobie można samemu popołudniu puścić na godzinę, pod warunkiem, że jest akurat wolny.... reszta koni owszem wychodzi codziennie przez cały rok, ale stoją na ziemi bez trawy i siana, niektóre też tylko na dwie, trzy godziny, bo jest dużo koni puszczanych pojedynczo, a padoków mało... Jeśli chodzi o plusy, to w boksach jest czysto, codziennie sprzątane do zera, ścielone w miarę dobrze, dwa razy dziennie, nowa stajnia jest bardzo ładna, jasna, przestronna, z dużymi boksami. W starej stajni teraz zrobili świetliki w suficie i jest dużo jaśniej i przyjemniej. Zakładają kaloszki, derki jak potrzeba. Za dodatkową opłatą puszczają konie na karuzelę w godzinach dopołudniowych. Stałam tam z koniem kilka lat, na początku byłam bardzo zadowolona, ale jak powstała druga stajnia, to się zaczęło psuć...
zgadzam się ze Szkapik 😉 oprócz tego mam jeszcze kilka innych zastrzeżeń, ale to na PW.
Gdybym nie miała własnej stajni, to konie postawiłabym w Tarnowskich Górach - Pniowcu u Adama Mazura. Ma chyba stronę Stajnia Mazur lub Mazur konie. Konie są całe dnie na dużych pastwiskach z trawą, wodą do picia, nie widać im żeber  😉, poza tym pensjonariusze tzrymają tam konie stale od kilku lat, jest kameralnie , jest plac do jazdy z przeszkodami, lonżownik itp no i super tereny do jazdy.
Także z czystym sumieniem polecam  :kwiatek:
stajni w tarnowskich górach nie polecam (ta koło parku wodnego)... Brudno w boksach, hala bardzo mała z beznadziejnym podłożem, konie rzadko puszczane na padoki (nie wiem na ile w razie życzenia klienta by to zmienili)
Farifelia   Farys 21.05.2008
02 września 2013 19:02
hate me!, nawet nie mów 😉 Szukałam gdzie się dało w okolicach i jak na razie wszędzie patrzyli na mnie jak na nienormalną 😉 Jeszcze znajomych właśnie dopytuję. Jak coś będę wiedziała to ba pewno dam Ci znać 🙂
[quote author=Donia Aleksandra link=topic=1780.msg1795954#msg1795954 date=1370527603]
Pytanie  z innej beczki . Jakieś zawody skokowe towarzyskie gdzieś się szykują ? Jamna? Błyskawica? Ciężkowice? Mikołów?Wiem że P.Tura 16 . 06 organizuje towarzyskie.


We wrześniu mają być amatorskie w Amigo: skoki i ujeżdżenie.

[/quote]

wiadomo coś więcej o tych zawodach?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 września 2013 17:21
calore, jeszcze 17go lipca Justyna pisała mi, że mają się odbyć w pierwszej połowie września, a cisza w eterze. Chyba nie wypalą.
safie, gdyby się coś zmieniło, to daj znać 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 września 2013 17:42
obserwuję, ale niestety jakoś ani na stronie, ani na profilu na fb nic nie pisze
Z tego co mi mówiła znajoma która miała startować w Amigo to ponoć zawody są odwołane,ale to musiałybyście się jeszcze dokładniej dowiedzieć  🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 września 2013 18:40
Tylko nigdzie nie ma informacji "zawody odwołane". Strasznie mnie coś takiego wkurza bo zastanawiałam się nad udziałem, jak pojawiła się informacja, że przełożone
Zamiast towarzyskich proponuje towarzyskie parkury otwarte. 28-29 września  będą organizowane konsultacje skokowe zakończone miłym grillem. Wszystko w luźnej atmosferze, tak aby każdy mógł przyswoić nieco wiedzy i miło spędzić czas. Bardzo proszę o rozpowszechnianie informacji po stajniach. Szczegóły nie długo-koszt na pewno nie będzie wysoki. Szczegóły na pw
equi.dream a gdzie mają być te parkury?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się