Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

tajnaa gratki, trzymaj się tam!

kkk nooo teraz my. ja już bym na prawdę mogła rodzić, jestem totalnie zmęczona. a od poniedziałku Piter idzie do przedszkola i będę musiała go odbierać, nie wiem jak się tam dotoczę 😵.
ja czekam jeszcze te 2 tygodnie a potem już mnie nikt i nic nie powstrzyma przed rodzeniem, koniec oszczędzania się ....  🤬
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
30 sierpnia 2013 19:04
Tajnaa GRATULACJE!!! 😅 Super, że już po! 😀 Maluch słodki 😍
tajnaa, gratulacje!!! Kubuś przesłodki! Dochodź do siebie szybciutko 😀
Tajnaa  wielkie gratulacje 🙂😉)

Kurczak czekamy
Tajnaa maly przeslodki! Kuba czy Jakub?

Kenna tak, tez tak przezywam. I w dodatku z kazdym
takim slodkim zdjeciem maluszka zaczynam coraz
bardziej chciec drugiego  😲
JA?!! Eee?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
30 sierpnia 2013 19:47
Kuba czy Jakub?


Eeee, przeca to to samo?

tajnaa, gartuluję!
akzzi, Kacperek zasypia 19😲0-20😲0, wstaje o 6😲0, potem po 8-ej zasypia na jakąś godzinkę do dwóch, potem między 12😲0 a 14😲0 też złapie drzemkę. A po południu to zależy, czasami jakieś pół godziny na spacerze kimnie, ale nie zawsze 😉 U mnie jak Kubuś mu pozwoli to i śpi dłużej, ale zazwyczaj niema tego luksusu 😉
A Twój Kubuś ile śpi? A w nocy zjada?
Moje bobo pogardziło jedną piersią i za chorobę nie chce tknać. Mam mega dysproporcję, nawet na śpiocha nie chce. Spotkałyście się z czymś takim?

Skoro już się odezwałam to dodam fotkę mojego 7-miesięcznego pulpecika z jego największa radością 🙂



Tajna, gratuluję 🙂
Zafasolkowanym również 🙂
aniaagre przeoczyłam, czy może nie pisałaś jak się skończyła ta aferka z przedszkolem Kuby?
Gillian   four letter word
30 sierpnia 2013 19:58
tajnaa, no zepsułaś mi wejście smoka, to ja tu lecę pędzę do kompa żeby się podzielić newsem a Ty nie rodzisz 😀 prawie przez to nie zdążyłam do pracy 😀 śliczny maluch, gratulacje 🙂
tajnaaaaa- gratulacje wielkie, maluch przesłodki  😅 dochodź do siebie  :kwiatek:

akzzi - Michaś śpi 3 razy w ciągu dnia, zazwyczaj drzemki ok 30min do godziny czasu. Czasami jedną drzemkę ( drugą koło 12😲0) ma dłuższą i śpi nawet do 2 godzin, ale to raz na jakiś czas i na balkonie zawsze :P
Zasypia o 21😲0 wstaje o 6:30


Czy u którejś z was są jeszcze te bryczesy w lidlu??? Potrzebuję na 104/110  :kwiatek:



aniaagre- super fotki, widać że uwielbiają się 🙂 Super Kacperek 🙂

Galop - trzymam kciuki za przedszkole



co do haftowania, to niestety ja też mam chorobę lokomocyjną :/ niestety mimo, że zbliżam się do 30-tki nie przeszła i często mnie dopada, ale już nie wymiotuję, tylko potem mam cały dzień do du** bo muszę leżeć.
tajnaa, gratulacje!!!  😅 😅 😅 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Śliczne maleństwo! Cieszę się, że cały i zdrowy. Napisz coś więcej jak tylko będziesz mogła. 😀

aniaagre, Ale super fotki z pieskiem! 😀 No popatrz, niemal identycznie mamy z tym ich spaniem.
Chyba się trochę wyciągnął w górę Kacperek? Ile mierzy i waży? Nie wiem czy widziałaś kilka stron temu jak pisałam- Gabryś przez ostatni miesiąc nie przybrał nic (ważył i waży równe 9,5kg) ale za to poszedł w górę, ma 74 cm. Kacperek chyba też, wcale nie wygląda już jak taki pulpecik, śliczny chłopczyk z niego! 🙂
A jak tam z siadaniem i raczkowaniem?

Cierp1enie No to widzę, że wszyscy nasi około 7-mio miesięczni chłopcy wręcz identycznie śpią. 😀
Ciekawe jeszcze czy Ankowy Fynn podobnie.
mam teraz tyle na głowie, że zupełnie o tym zapomniałam 😉
W poniedziałek dostałam telefon z przedszkola, że Pani Dyrektor mnie zaprasza na rozmowę. Wielce zadufana oznajmiła mi, że jedno dziecko przenosi się do innej placówki i w związku z tym miejsce dla Kuby jest.
A wczoraj przedszkolanka mi powiedziała, że żadne dziecko się nie przenosi, że Kubusia przyjęli i jeszcze 4 innych dzieci.
Ale co się nawkur*** przez nią i jej pomysły przez całe wakacje to moje. Gdybym wcześniej wiedziała, że Kuba na pewno będzie chodził to już od 2 miesięcy miałabym rozwinięty biznes, a tak musiałam się wstrzymywać, bo nie wiedziałam co będzie z przedszkolem. No masakra. Ale dobrze, że będzie chodził, bo w domu to już szału dostawać zaczyna a ja razem z nim  😜

edit;
Julie, nie zmierzyły mi go ostatnio, ale waży 9300. Ubranka nosi rozm. 74/80/86 czasami.
Uwielbia wcinać kaszki i zupki ale tak mega zmiksowane, na taką papkę. Dałam mu dzisiaj mniej zmiksowany krupniczek to pluł i się krztusić zaczął.
Nadal ma charczenie, ale teraz pediatra oceniła, że to jednak nie alergia tylko wiotkość krtani. W przyszłym tyg wybiorę się z tym do normalnego doktorka 😉
Raczkować jeszcze nie raczkuje, siada ale jak mu się poda rączki, jeszcze sam nie siedzi. Za to turla się po całym pokoju 😉 z brzucha na plecy i z pleców na brzuch.
Uwielbia jak Kuba się nim zajmuje, podaje zabawki, gada do niego. Uwielbia jak nasza sunia jest blisko, wystarczy że się patrzy na niego a Kacperek śmieje się jakby go  łaskotali 😉
Twój to bardziej wygimnastykowany 😉
Kkk ja też tak  mówiłam odstawiając magnez i luteinę, po czym urodziłam dzień po terminie.

Jestem po dentyście. Antybiotyk mam na 9 dni nie na 12 więc troszkę lepiej, choć po wybraniu jest jeszcze 3 dni karencji. Ale zawsze to krócej niż myślałam. Pokarmu mam odciągnięte na 1200 ml czyli jakbym dawała małej codziennie 100 ml to na 12 dni ma, tak pomyślałam, że przed spaniem będę jej podawała. No chociaż tyle. Okazuje się, że dentysta rodzaj antybiotyku konsultował nawet z ginem, moim ginem przypadkowo się dziś zgadaliśmy.

Tajnaa gratulacje  😅

Isabell pisałas o Dadach. Ja miałam i Pampersy i Dady jedynki i nie widziałam różnicy. Teraz mamy dwójki i też jest fajnie więc póki co nie zmieniam. Ktoś na wizażu rzucił hasło, że Dady trójki śmierdzą. Nie wiem, choć mam paczkę dostaliśmy jako prezent, ale Alicja jeszcze za mała, żeby przymierzać.

Ponieważ była tylko piersią karmiona, to i przy piersi usypiała. Teraz w nocy na butli mam problem jak ją usypiać bo ona oczy jak 5 zł i ani myśli o spaniu, raczej by cyca pociumkała. Ale moja bratowa swojemu półrocznemu synkowi kładzie pieluchę na buzię i mały śpi. Wieczorem wypróbowałam. Mimo czkawki (nie chciała dopić mleka i czkawki się pozbyć) zasnęła w 3 minuty!  😅 No oby to nie było tylko jednorazowo.
Kkk ja też tak  mówiłam odstawiając magnez i luteinę, po czym urodziłam dzień po terminie.


ale ja będę odstawiała 6 tabletek/dz fenoterolu. nie twierdze że zaczną rodzić od razu, mój lekarz też nie mówi że tak będzie ale nie możemy tego wykluczyć. A ja na pewno nie będę się przed tym wzbraniała i leżała plackiem jak do tej pory  😜
aniaagre no to dobrze, że sprawa zakończyła się pozytywnie, ale współczuję emocji, które Ci pani dyr zafundowała  🤔
Moja Alicja kończy dziś miesiąć  😅 💃
dzięki 🙂
no stresa miałam, bo Kubie ewidentnie brakuje przedszkola. On codziennie rano wstaje i się pyta czy mu kanapkę do plecaczka do przedszkola naszykowałam 😉
Pójdzie, wyszaleje się tam a ja odpocznę i chałupkę wreszcie posprzątam 😉
miesiąc się nacieszę i kolejna gromada dzieci wpadnie, tym razem psiowych 😉
aniaagre, To też podobnie ze wzrostem i wagą. Gabryś waży ciut więcej, ale przecież jest aż o 1 dzień starszy! 😉
dzięki 🙂
no stresa miałam, bo Kubie ewidentnie brakuje przedszkola. On codziennie rano wstaje i się pyta czy mu kanapkę do plecaczka do przedszkola naszykowałam 😉


Moja Małgosia też się doczekać nie może. Codziennie odlicza ile razy musi się jeszcze wyspać, żeby iść do szkoły, czyli zerówki. Choć mówi, że woli iść do pierwszej klasy!  😵
agulaj79,  bzdura. jesteśmy na 3 od kilku dni i są takie same. jedynie co to wkład robi sie zielony jak mokry. tak samo nie przeciekają, pupa nie jest zaczerwieniona, dobrze się je zakłada.
dawaj zdjęcia Ali! jak Małgosia odbiera siostrę?

tajnaa Gratulacje! też miałam dren, dwukrotnie, nie jest tak źle, dasz radę.

mam sukienkę w paski czarno-białe, rozm 110, bluzeczkę trochę większą i widziałam portki polarowe mothercare (2x granat chyba 86 i ciut mniejsze i błękitne też ciut mniejsze). portki po 15, sukieneczka po 10, bluzeczka 8. jutro zrobię fotki.



Ja też byłam na fenoterolu od 26 tc do 37tc chyba..i urodziłam po odstawieniu po 10 dniach jakoś😉30 grudnia byliśmy na KTG w szpitalu ok 21( bo nie czułam ruchów), wsio było " pozamykane", lekarz po badaniu i wyniku KTG stwierdził, ze przenosze do  Nowego Roku( termin był na 5 stycznia) a parę godzin później tj 2 w nocy ( juz 31 grud) odeszły mi wody😉  tralla zatem nic nie wiadomo😉

Ja w pon wracam do pracy, rycze po kątach, niani powtarzam w kółko to samo..zresztą i tak mi sie wydaje, że ja wszystko "inaczej" czytaj lepiej" robie-inaczej podjeżdżam wózkiem pod krawężnik, inaczej Olka wkładam do huśtawki/krzesełko, inaczej karmie..no wariuje już!

A mój niespełna 8mczy syn łobuzuje! pełza, turla się, siada , wspina! gdzie popadnie-raczkować( takie typowe z podniesieniem dupki )-nie raczkuje), ale za to się wspina, w łóżeczku wstaje na nóżki! 🙇  boje się, że sobie krzywdę zrobi, że nie gotowy, nogi pokrzywi..no wiecie, wymyślam 😎 Na podłodze( wyścielona kołdra aby amortyzowac jak skacze-bo robi susy!)  robi statuę wolności-kleczy na jednej nodze, druga wyprostowana w bok( tak jak przy rozciąganiu) albo klęczy na kolankach! bujając się, paluszek do góry i gada "da da da" . Jego równowaga mnie zadziwia! Mój brat nie chodził, biegał w wieku 10 mcy więc moze wda sie w wujka..ja zaczęłam stawiac pierwsze kroki na roczek.

tajnaa gratuluję

Maleństwo niby Kuba i Jakub( tak samo wołają), ale to inne imiona, jak Bartłomiej i Bartosz( obu moich znajomych wołają Bartek) albo Paula i Paulina-a wogóle połowe swojego życia byłam przekonana , że moja sąsiadka to Paulina-wołają Paula, a ma na imię Paula 😉
agulaj - brawo za miesiąc 🙂😉

Julie - ciekawe czy charakterki też będą mieli podobne hehe


aniaagre, Julie- Michaś przy waszych to kruszynka, półroczny waży 6,700 i 68cm
maleństwo   I'll love you till the end of time...
30 sierpnia 2013 20:52
Olesniczanka, jeśli tak, to zwracam honor, o Bartkach i Paulach oczywiście wiem, ale w życiu nie spotkałam się z pełnym imieniem "Kuba", wyłącznie jako zdrobnienie od Jakuba. Choć w dobie Brajanów (FUUUUJ) i Kewinów, nic mnie już nie zdziwi.

Sama wkrótce zostanę ciocią Gwidona 😉
maleństwo- Ja mam na imię Magda, nie Magdalena, ale niemal wszyscy myślą, że to jedno i to samo.
Nie raz zdarzało się, że w urzędach napisali Magdalena i trzeba było poprawiać dokumenty  😉
Tajnaa, gratulacje! Duzo radosci z Kuby i szybkiego powrotu do formy dla Ciebie 🙂
Przy okazji gratulacje dla nowych zaciazonych  😀 Samych przyjemnych tygodni i jak najmniej utrudnien  😉

PS. W ubieglym tygodniu po raz pierwszy mlody facet ustapil mi miejsca w autobusie z powodu brzucha  😎 Wzruszylam sie bardzo  🤔wirek:
Tristia, wow, pierwszy raz w zyciu spotykam osobe, ktora ma tak samo na imie, jak ja! Wiele osob uzywa imienia Magda, ale tak naprawde w dokumentach ma Magdalena, a ja mam Magda! I tez wielokrotnie mialam i mam z tym problemy w urzedach tc. W dodatku trzeba sie nasluchac tych madrosci, jakoby nie bylo takiego imienia, bo to zdrobnienie i tak dalej... Koniec koncow musze podpierac sie aktem urodzenia😉
martik- Miałam niedawno podobną sytuacje, tylko nie w autobusie a na poczcie. Poczułam się dziwnie zażenowana ale było to miłe i tez niemal łezkę uroniłam 😉
kenna- Też chyba nie znam innej Magdy 😉 Nawet nie wiem kiedy mam imieniny, bo w większości kalendarzy nie ma (ale nie obchodzę i tak tego święta).
Malenstwo tez do niedawna myslalam, ze to to samo imie,
a okazuje sie, ze nie. moj ma Jakub, ale to w sumie
tylko w papierkach, bo mowimy Kubus do Niego.

Po powrocie musze sie wybrac na wazenie i mierzenie
Mlodego. Na moje oko wazy kolo 8kg, mierzy ponad
70cm.
Moj lata jak szalony czolgajac sie. Jak mu sie przypomni
i zachce to raczkuje.
Nie siada, usiadl pare razy i koniec.
I w ogole sie nie lapie niczego by sie podciagnac, co
mnie martwi troche.. strasznie nie lubi dotyku raczek.
Ale sam w raczki bierze rzeczy.
Spi od 20-21 do ok 7. z pobudkami na mleko o 23, 2 i kolo 5.
Je na spiocha wiec tyle tylko, ze trzeba mu to mleczko dac i dalej
spimy. Kolo 8.30 pierwsza drzemka- godzinna.
Druga kolo 11-12. Trzecia kolo 14-15 i tu roznie, czasem
pospi godzine, czasem dwie..

Sama wkrótce zostanę ciocią Gwidona 😉
[/quote]

bardzo oryginalne😉 będziesz świetną ciocią Maleństwo
zastanawia mnie tylko jak będziecie wołac na maluszka, zdrabniać jego imię?

moją ciotka nieustannie na Olka woła " Aleksander", bo tak ładnie i dostojnie i nam też każe, bo Olek to tak zwyczajnie! 😁
albo chcoiaż zdrabniac Alex-tak światowo heh- a my  z niego robimy zwykłego Olka 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się