KOTY

Moja Lucy dopiero po ponad miesiącu u mnie zaczęła podskubywać suchą karmę. Tak praktycznie cały czas na mokrej karmie dla kociąt U mnie Lucy jest prawie 2 miesiące dziennie zjada może 10-20 chrupków suchej karmy.
Co do żwirku to jasne, ze może Twojemu kotu zaszkodzic, musisz pilniować kota.

Mały odnośnik dot. gramatyki, bo mnie to w oczy boli
http://pl.wiktionary.org/wiki/sytuacja
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
31 sierpnia 2013 16:46
Ale jaki moze byc powód takiego zachowania?I kociak nie chce jesc nic tylko pije...i nie robi kupy jedynie siusia.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 sierpnia 2013 17:53
Myślę, że tu może pomóc weterynarz. Jak najszybciej.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
31 sierpnia 2013 18:19
Czytałam na innych forach, że tak się zdarza, bo kot sprawdza co to, a nie je, bo jest zestresowany albo nie jadł czegoś takiego, ogólnie nie wygląda żeby coś mu dolegało bawi się, szaleje śpi znów wstaje pije,siusia bawi się i śpi...
do weta wiadomo i tak się wybierzemy na oględziny odrobaczanie itd
Incognito, zmien mu zwirek na drewniany, na czas wczesnego dziecinstwa, taki mu nie zaszkodzi, potem mozesz spokojnie wrocic do 'normalnego' zwirku.  :kwiatek:
moja kotka zalatwia sie poza kuweta nie wiem co sie stalo ale teraz robi kupe przed kuweta nawet jak maja czysta, poza tym maja dwie kuwety a sikaja do jednej a kupe robi do drugiej a mila od jakiegos czasu robi przed kuwera i nie wiem o co chodzi bo nic nie zmienialam
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 sierpnia 2013 20:39
kalaarepa, zazwyczaj tak robią jak je boli robienie kupy, wtedy kuweta kojarzy im się z bólem, wiec robią poza.
a co moze byc powodem ? ze ja to moze bolec?
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
01 września 2013 11:18
sanna dzięki, to nie pozostaje nic tylko zmienić, chociaż obserwując go widzę, że już nie próbuje go jeść, a co do mleka to może być zwykłe mleko mieszane z wodą czy lepiej zaopatrzyć się w specjalne dla kociąt?Nie chce żeby pił jedynie wodę, bo jak nie je jeszcze-chociaż dziś zaczął się interesować karmą 🙂-to nie chce żeby było tak, że nie ma żadnych składników odżywczych.
mleko krowie ma trochę składników odżywczych, jednak kot bez tego da radę jak najbardziej się obejść. Niektóre koty mają nietolerancję na laktoze w krowim mleku, dlatego nie powinno się im go podawać ale jeśli Twój kot nie ma "alergii" na mleko krowie śmiało możesz mu podać raz-dwa razy w tyg. trochę mleka. To mleko specjalne dla kota to nic innego jak mleko dla alergików, czyli takie bez laktozy.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
01 września 2013 12:02
Rozumiem, a takie to wiem, że normalnie w sklepie można dostać, a uparłam się na to mleko, bo kociak jeść karmy jeszcze nie chce, wydaje mi się, że nie był nauczony jeszcze jedzenia samodzielnego jedynie picia.
chciałam dołączyć do grona.
4 września będą miały 2 miesiące. Przygarnięte ze stajni 2 z 5 rodzeństwa 🙂

safie jeśli Twoje pytanie jest aktualne to możesz szukać pomocy w Koterii
http://www.koteria.org.pl/
jezu, ludzie, armagedon.

Nie było mnie 2 tygodnie, bo byłam na urlopie. Kotami opiekowali się moi rodzice.
maluchy urosły nie do poznania! są taaaaakie wielkie! Zachowanie bez zmian, poza tym, że trochę gryzą, ale rodzice nie potrafią oduczać, więc działam teraz ze zdwojoną siłą  😁
Gjevjon (mamuśka ich) za to agresor nie z tej ziemi, tak się tłucze z resztą kotów, że masakra, aż się popłakałam wczoraj.
Tina przez to smutna, a tak lubiła spać z Gjevjon :-(
Tiger i Glitne bez zmian - Tiger stęskniony spał ze mną na poduszce  😍, a Glitne ciągle ma minę "nie dotykaj mnie, jestem zbyt fantastyczna na dotykanie przez ludzką miernotę"

Mam nadzieję, że zachowanie Gjevjon to dlatego, że jest strasznie uczuciowa i tak po prostu zareagowała na naszą rozłąkę. To ciągle córeczka mamusi
Kalaarepa, nie zaszkodzi sprawdzic u weta czy z MIla wszystko ok, ale - mam nadzieje - ze to tylko oppcja, jak czasami u mojej Savany - ze wszystie 4 papucie sa w kuwecie, ale pupa wystaje na zewnatrz i efekt wiadomy.
Incognito, ja bym jednak kupila maluszkowi mleczko kocie, mam ono zestaw witamin i tego wszystkiego co maluszek potrzebuje, to taka inwestycja w kota - jak mu niczego nie zabraknie za kociaka, to wieksza szansa, ze nie bedzie problemow zdrowotnych pozniej.  :kwiatek:
AgaEl, sliczne maluszki  😍 , gratuluje dokocenia!  😎
Wistra, mam nadzieje, ze niedlugo wszystko wroci u kotow do danego porzadku!  😎
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 września 2013 12:43
kalaarepa, to wet może wiedzieć, ja się nie znam.
Wcisnę się tu z moim kocurem : )
Przedstawiam wam formalnie Sylwka, nieformalnie imion ma wiele 😉

Ładny ten kot Sylwester🙂

Mam do Was pytanie...
Zawsze kupowałam swoim kotom karmę w biedronce, Whiskas granulki dla sterylizowanych + whiskas saszetki (raz dziennie saszetka, karma such dostępna cały czas).
Jednak jakiś czas temu stwierdziłam, że za bardzo mi zawartość saszetek śmierdzi, i zmieniłam kotkom karmę na cat chow puriny (podobno nie jest najlepsza)...
Ale kotom o wiele bardziej niż ten whiskas smakuje.

Jestem na etapie zmiany psiej karmy, z dog chow na boscha, i chcę zamówić kotom boscha również.
Jakie macie doświadczenia z ta karmą? Podaje ktoś?
Nie stać mnie na karmę za grubą rolkę, więc acana i inne z podobnej półki cenowej raczej odpadają..., ale na taką pośrednią już tak 😎
Musisz poszukać dobrze, bo Twojemu kotu wcale nie jest potrzebna droga karma wegetarianska, czy super karma 20 zbórz 😀 Kot jest zwierzakiem mięsorzernym i musisz szukac karmy ze sporą zawartością mięsiwka. Większość tanich karm ma 4% mięsiwka tylko.
Mi wet polecił uzupełniać kotu dietę w mięso. Moje koty dostają co jakiś czas kawałek piersi kurczakowej, watrobki, serduszka, czy jakiegoś rybka. Koty są szczęśliwe, nie chorują, rozwijają się super. Leon po kastracji stał się wielkim kocurerm ważącym ponad 6 kg. Ma długą puszystą, gładką i świecącą sierść.
Koty nigdy nie miały problemów z kupką, problemów z zołądkiem. Zdrowe kocurki.
zelka2303 zawsze jak robię mięsko na obiad to im się skapnie, ryba też😉
Tosia jest dodatkowo fanką roślin strączkowych (kapitalnie je fasolkę szparagową  :hihi🙂

Pomyślałam po prostu, że każda trochę droższa będzie lepsza niż ten cat chow i whiskas...  😎
Sprawdz zawartosc miesiwka i porownaj z tym wiskasem czy inną puchą. Moje koty jedzą winstona- najtańsza karma z rossmana. Dostają ją tylko dlatego, że kiedyś zabrakło mi karmy i musiałam kupić jakąś zastępczą. Kupiłam kilka saszetek w rossmanie. Koty naprawdę wolą winstona niż niejedną drogą karmę.
Lucy generalnie je wszystko, przychodzi po kawałek gotowanego ziemniaka, nawet jak ma pełną michę.
Leon zaś od małego był niejadkiem i karma najdroższa mogła stać 2 dni i jej nie tknął. Także na Leonie experymentowałam z milionem przeróżniastych karm, które poźniej musiałam rozdawać sąsiadom. teraz robie tak, że suchą karmę którą lubi mieszam z jakąś dobrą, bo inaczej nie che jesc. A nie mogę mu podawać małowartoścowej (odżywczo) karmy cały czas, więc sposób mieszania duchej karmy był bardzo dobrym pomysłem. Oczywiście jakieś witaminki raz na jakiś czas i takie suszone kiełbaski (pakowane po 5 szt.)
Thymos a ile jesteś w stanie zapłacić za 1kg karmy? Wtedy łatwiej będzie coś znaleźć. Tak na szybko mogę zaproponować Taste Of The Wild, wychodzi około 15-16zł za kilogram jeśli kupujemy w 6,8kg worek. Warto też zwrócić uwagę na dawkowanie karmy. Bo prawie zawsze tej drogiej na pierwszy rzut oka karmy dajemy o połowę mniej niż zbożowych śmieci i bilans finansowy wychodzi na jedno  😉 Z mokrej karmy to Animonda Carny ma przyzwoity skład i cenę.
Koty (2 kotki po sterylizacji) jedzą ok 4kg miesięcznie (tak mi się wydaje, nigdy nie zwracałam na to uwagi...)
Powiedzmy te 80PLN moge wydać. Czyli 20PLN za 1 kg...
Moje dwa futra jedzą Sanabelle Boscha, nie wybrzydzają 🙂
Trzeba uważać z dawkowaniem, kota mi strasznie przytyła na sensitive kurczak, a kocur połykał w całości granulki.
Zamowiłam Grande z wiekszymi krokietami - kota miała problem pogryźć i zostawiała mase obslinionych okruchow.  🙇

Suma sumarum - pilnuje je przy jedzeniu, ale jest to jedna z niewielu karm których mi nie "zakopuja" w miskach.

Dostałam niedawno próbki Josera - w składzie duzo ziemniaka, zdziwiło mnie to troche..
Thymos, to TOTW spokojnie CI w tej cenie wychodzi, ale musisz go wprowadzać bardzo powoli i nie dać się kotom szantażować. Bo jak jadły Whiskasa, to dla nich TOTW nie będzie atrakcyjne ani smakowo ani węchowo, bo nie ma tylu ulepszaczy, ile ma whiskas.
Z tym, że tu mówimy o suchej karmie.

Jeżeli chodzi o mokrą, to tą z dużą ilością mięsa. U nas teraz hitem jest Animonda Carny, ale mieliśmy też etap Bozity. Jest duży wybór fajnych karm mokrych z dobrym składem, ale zakup opłaca się w wielopakach, bo jest wtedy taniej
wistra, dla psa (starsza sunia, pow. 55kg) dziś właśnie kupiłam😉
Kotom już zamówiłam w sklepie Boscha (adult z pstragiem i ciasteczka sierść i skórę). TOTW najwyżej będzie, przy kolejnym zakupie.
Musisz sprawdzić co im i im brzuchom podejdzie i tyle. Ja skarmiam ostatni worek TOTW i będę szukała czegoś innego, bo jednak zapach urobku z kuwet powala no i czasem nie ma stałej konsystencji, a brzuchy zdrowe, przebadane na wszystko, co laboratorium miało w ofercie  🤦
kolebka, jeżeli problem jest nadal aktualny, to skontaktuj się z fundacją http://www.zwierzetakrakowa.pl/
Wistra a co koty jedzą jeszcze oprócz TOTW i w jakich odstępach czasowych? U mnie po TOTW kupy ok ale pod warunkiem że mokry posiłek był po chrupkach podany po minimum 8 godzinach, wcześniejsze podanie kończyło się smrodem i kiepską konsystencją w kuwecie.
bez różnicy, suche mają cały czas w misce, mokre u dużych zazwyczaj 1 dziennie. U maluchów mokre na żądanie, suche też cały czas w misce.
Ale zanim były kocięta, nie było mokrego wcale, sam totw i efekt ten sam.  🙄
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
04 września 2013 11:30
sanna- muszę,bo wydaje mi się,że kici nie je, bo jest za mały..on podobno ma trzy tygodnie teraz już cztery 🙂 jedyne co go zainteresowało to ser żółty,którym bezmyślnie uraczyło kota moje kochanie, a biedny kici wymiotował ;/ ma saszetkę i suche dla kociaków z puriny, ale co najwyżej bawi się tym. Na szczęście zrozumiał, że żwirek nie jest do jedzenia już po pierwszym dniu, kupkę robi i jest strasznie niegrzeczny🙂 jak go delikatnie i prawidłowo skarcić za gryzienie i drapanie po rękach, które jest już znacznie mocniejsze niż na początku prawie do krwi? Do tej pory miałam jedynie psy, a jednak pies to nie kot, więc zapewne i metody wychowawcze nie są takie same.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się