Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Halo - mam nadzieję, że za kilkanaście lat napiszę podobnego posta do Ciebie  :kwiatek: dzieciaki fantastyczne 🙂


Jula wczoraj miała sesję z Gosią 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
06 września 2013 12:25
Halo, Wero wymiata, Ty wyglądasz super, chłopaki czarujące. Zazdroszczę.

Muffin, pogadaj z koleżanką, powinna zrozmieć, że nie wyrabiasz finansowo. Na pewno uda jej się znaleźć innego konia (na podobych warunkach). Chyba, że zmienicie pensjonat na tańszy?

Demon, gratuluję kolejnego faceta w domu! (BTW gdzies się na forum natknęłam na foty Twojego domu.. Fajny, fajny 😉 )

Cierpienie ale cudna Jula  😍

a u mnie dziecko odebrane z przedszkola, chałupa wysprzątana, okna umyte i nic... wczoraj wieczorem miałam obiecujące skurcze ale nic z nich nie wynikło. ktoś ma pomysł jak zmobilizować tego gagatka do ewakuacji?  👿
U mnie za 1 razem pomógł długi spacer, tym razem miałam spacer 2 dni wcześniej, ale przez 2 godziny chodziłam po kolana w śniegu i mocnooo się zmęczyłam 🙂
Więc te długie spacery coś w sobie mają 🙂
Piękne zdjecia Julci!!!

Co do pieluch - używam dad - sporadycznie ale od samego początku, nigdy sie nic nie działo - ale nigdy nie chodził w nich kilka dni non stop
Lew ma generalnie delikatną różową skórę, każde głupie zadrapanie, komar i od razu jak dziecko wojny. Stąd myślę że po prostu to taki typ.
Sytuacja mnie przerasta, nigdy nie miałam odparzonego dziecka, a tym bardziej nigdy nie miał aż ranek na pupie🙁
Wierzę że dziś się sytuacja skończy, studniarze tak obiecują...
bo to już 5 dzień bez wody...
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
06 września 2013 13:41
oj tam oj tam, u nas 3 rok bez wody... studnia wyschła, na wodociąg nie ma szans. przeprowadzamy się za tydzień na stałe. Co z tego, że widoki piekne, jak susza dopadła.
tet, to jak żyjecie? skad macie wodę?
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
06 września 2013 13:45
kupujemy w wodociagach na beczki i w biedronce 5 litrowe baniaki
Nasz synek o 9:51 skończył tydzień.
Wpadłam pochwalić się przystojniakiem i lecę robić obiad, póki śpi 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
06 września 2013 13:52
tajnaa, ale przystojniak!!!! Jak Ty się czujesz?
tet, koszmar po prostu... dla mnie przy małym dziecku 5 dni sprawia ze jestem wku..a, zmęczona, rozżalona i mam dość
więc podziwiam
ash - Powoli dochodzę do siebie, już na obu bokach spalam!
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
06 września 2013 14:14
kwestia przyzwyczajenia, pierwszy tydzien jest sie wscieklym, drugi miesiac zmeczonym, a  w trzecim przestaje sie zauwazac. Poki nie pojade do rodziny i nie wleze do wanny. Wtedy mi wkurw wraca. Po pierwszym roku mysle, ze kiedy jak kiedy, ale teraz to zacznie padac. No i pada. Śnieg w zimie, co nie wsiaka a na wiosne blyskawicznie splywa  😵
tet, ja bym nie dala rady. poprostu bym autentycznie zmieniła miejsce zamieszkania. dla mnie bieżąca woda jest niezbedna. zbyt jestem leniwa na ręczne pranie, zbyt lubię prysznice, wanny. na wakacjach lubię myć się pod szlauchem. ale to latem. zimą nie wyobrażam sobie nijak grzania wody, mycia w misce.


MAM ŁUPY!  trochę tego jest, znalazłam sliczny kombinezon! szkoda, że na Niko będzie niedobry. z ogłoszeń. widziałam jeszcze jeden kombinezon tak będzie z 12 mies, w odcieniach niebieskiego z jakimś misiem. szału nie ma, ale... za 15 zł! ktoś chce?
ponadto w poniedziałek będzie wielka jesienna dostawa, więc proszę o zapisy. koniecznie potrzebuję wiek, rozmiar, kolory i co  to ma być.

Gwash nie widziałam piżamek 🙁 jest od groma spodni takich flanelowych na większe dzieci (powyżej roku raczej) po złotówce, ale to same spodnie...

czy mogę tu wkleić fotki z cenami? to chyba nie ogłoszenie, skoro odsprzedaję za cenę kupna?
wklejaj

sznurka - mam nadzieje, że szybko będziesz miała wodę! Kiedyś nie miałam ciepłej tydzień, koszmar.
Cierp1enie,  a nie chciałabyś kurtki? zimowej/jesiennej? sporo tego było. na Michasia na pewno.
Isabelle do tej pory jechalam na Dadach, ale odkad kupilam
pampersy premium care najchetniej bym ich na zadne
inne nie zamienila! Sa lepiej skrojone i bardziej chlonne.
Po nocce w dadach pupcia byla wilgotna, po pampersach
suchutenka. Poza tym nie robi sie w nich taka
twarda bula w miejscu siuskow. I PPC nie wbijaja sie
tak mlodemu w cialko, nie ma po nich takich
odgniecen-czyli lepiej sie dopasowywuja.

Szafirowa ale fajnie, ze Ci Jasio tak ladnie spac
zaczyna w nocy. Ja dzis wstawalam z jakies
10! razy. Masakra!
W ogole maly popoludniami jakis marudny ostatnio,
Nie wiem czemu, ale nie moze sobie pospac popoludniu
i jest niedospany i zly, ale usnac nie moze.

Ah, moj maz zalatwil mi 'prace'. jejeje!
I to i gwarantujaca rozwoj zawodowy i jakis tam
jezdziecki! Mam nadzieje, ze to wypali, bo siedzenie
w domu doprowadza mnie do szalu. ja na 'kure
domowa' sie nie nadaje absolutnie.
nosz.... byłam przy ostatnim i mi się skasowało  😵
1. Kombinezon. brudny, ciemny róż. śliczny. odczepiane buciki materiałowe. drobne plamki do sprania. Obaibi. 12m. 25zl (pierwszeństwo dla Oleśniczanki)


[s]
2. pajac z tygryskiem, miły. Disney. bez stopek. 9-12, na moje oko trochę mniejszy.7 zł (pierwszeństwo dla Szafirka)[/s] leci do Szafirka


[s]3. pajac niebiesko-biały st Bernard. 3-6. 7 zł (pierwszeństwo dla Szafirka)[/s] leci do Szafirka


[s]4. bluzka z ciężarówką. niebiesko czerwona. Marks&Spencer 9-12. 6 zł (pierwszeństwo dla Julie)[/s] dla Oleśniczanki


5. bluzka biała z wzorkami. zauwazyłam jakieś przebarwienie i drobne plamki, może być po domu, bo przyjemna.Next.  up to 4,5 kg. dla mnie większa. 2 zł


6. bluzka czerwona z napisem. TU 3-6. 6 zł (pierwszeństwo dla Julie)


7. bluzka fioletowo biała. Next 3-6. 6 zł


[s]8. bluza z kapturem. FIOLETOWO szara. M&Co. 12-18m. moim zdaniem mniejsza. 7 zł (pierwszeństwo dla Julie)[/s] poleci do Szafirowej


[s]9. koszula czarna, elegancka. Next 98. 7 zł (pierwszeństwo dla Julie)[/s] Szafirek zagarnął


[s]10. Sztruksy, kruczoczarne. mankiety w czerwono czarną kratkę, dużo kieszonek. st Bernard 9-12. 10 zł (poproszę o odkup pózniej)[/s] uciekły do Cierpika


11. Jeansy podszyte od wewnątrz. TU 6-9m. 10 zł


12. Jeansy. Next 9-12. 10 zl


13. Pajac Revoltowy. 56-62. biały w różowe paski, wywijane rekawki. tulił najpierw Budynia później Nikę. Next. oddam następnemu revolciątkowi


14. Pajac w napisy. Marks&Spencer. 56-62. lekko skulkowany. spadkowy, więc oddam za przesył.


15. Pajac w kwiatki i motylki. 62. 2 zl.


16. Body w kwiatki. 62. 2 zł


17. półśpiochy mocno różowe. earlydays. 3 zl.






i się pochwalę, dorwałam przepiękny gruby kombinezono-pajac. śnieżnobiały, z króliczkiem. ale oddam za jakiś czas, bo będziemy się w nim wozić 😉 nie znam firmy, ale sprawia wrażenie "ekskluzywności"


jest bardzo bardzo dużo jeansów i kurtek oraz bluzek. ale dla większych szkrabów. jesli ktoś coś chce to w poniedziałek idę na przeszperki.
isabelle - kurtkę już kupiłam kozacką 😀 2 stroną z Zygzakiem 🙂
ale wezmę te sztruksy z mankietami 😉
Ja odstępuję pierwszeństwo, bo śliczne to to, ale wolę bodziaki. Bluzy i bluzki mnie wkurzają jak mi się wszystko do góry podwija przy braniu Słodzia na ręce. 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
06 września 2013 18:38
Isabelle, oba pajace biore 🙂 dziec mi juz idealnie w 68 wchodzi i w zw z tym pilnie mi potrzebne 🙂 plus przygarne czarna koszule i bluze z kapturem 🙂
Isabelle, dziekuję Ci dobra kobieto! :kwiatek:, ale kombinezonik przydałby sie nam ale na chłopca-moj mąz mi w życiu nie pozwoli Olka ubrać na różowo! 😁  Miałam ofertę od koleżanki farmaceutki-przepiękny, przemiły szlafroczek różowy dla maluszka, który dostała od jakiegos przedstawciela czy cos, no nowiutki i cieplutki...tatuś nie zezwolił, bo jak to w różowym?!

Przygarne:
*fajny zestaw czapka, szalik, rekawiczki( obwod glowki 46-48 cm), obecnie Olo ma 8 mcy, czyli z metki 9-12?

*pajace rozpinane na zamek lub zatrzaski/napy, rozmiar 9-12 mcy lub 80/86 małe

*bluzeczki na 86( cos w stylu jak dorwalas dla Juliee)

* koszule bardziej lub mniej eleganckie, body z kołnierzykiem na 86
* spodenki dresowe/całe dresy na 86

Podziekowac 💃

Po pierwszym tygodniu w pracy, powiem Wam Drogie Mamuski, ze w pracy to ja ODPOCZYWAM heh, jak dzwonie do Niani i pytam co robią, to albo skaczą po podłodze, raczkują , spacerują, no pełne ręce roboty ma Niania, a mamuska udaje biznes-mamę i ślepnie przed komputerem  😁

Nie da się oszukac...tęsknie, rano się nie mogę naściskac i nacałowac..pędze do domu jak na skrzydłach,a le chyba powrot dobrze mi zrobił...

Olesniczanka,  ojoj, a ja byłam pewna, ze dla dziewczynki! za bardzo zakręcona jestem 🙂 wszystko z koszulek wolne, wiec możesz brać jeśli Ci coś odpowiada 🙂  jeśli chcesz, to widziałam dziś taki granatowy kombinezonik, ale zrobię  zdjęcia.  na pewno widziałam dresy i koszul bardzo dużo.

szafirowa,  mam jeszcze w poniedziałek poszukać pajaców?

Cierp1enie,  jeśli coś chcesz jeszcze, to w poniedziałek moge pogrzebać.

jak mi chłop zawróci to się dowiem po ile przesył, ale pewnie coś około 7 zł.



No, ja już mam "wolne". Szybko dziś. Loteria z tym Budyńkiem, nigdy nie wiadomo jak się potoczy dzień i o której zaśnie.
Wczoraj dużo spał w dzień, więc wieczorem zasnął dopiero po 21.00, a dziś bardzo mało spał w dzień, więc padł już przed 20.00 😀

A ja dziś jestem miszczynią!  💃 Zatrzasnęłam kluczyki w samochodzie.  😎 I od samochodu i od domu, wszystko.
Dzięki temu Gabryś miał radochę z przejażdżki u mamusi na kolanach. Musiałam poprosić sąsiadkę, żeby podwiozła mnie do Adama do pracy po drugie klucze od domu. Dobrze, że miał je przy sobie, bo równie dobrze mógł nie mieć.
A dokonałam tego czynu dlatego, że wczoraj kupiliśmy Gabuniowi nowy fotelik samochodowy. Uparliśmy się jednak na montowany tyłem i udało nam się dorwać Maxi Cosi Mobi. Poprzedni fotelik miałam za siedzeniem kierowcy. A ten Mobi, ponieważ jest duży i ma taką wystającą stopę podpartą o podłogę, musieliśmy zamontować go za siedzeniem pasażera, bo inaczej Adam by nie mógł wsiąść za kierownicę.
No i w związku z tym pomieszała mi się kolejność wyładowywania siebie, Gabrysia i zakupów z samochodu, bo musiałam położyć zakupy nie z tej strony co zwykle.. i jakoś tak mi ręki zabrakło.   😁
No. Kupiliśmy najbezpieczniejszy fotelik na jaki było nas stać, po to żebym jechała dziś z Gabrysiem na kolanach.  😵
Gratulacje proszę przesyłać tu i na PW. 😀
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
06 września 2013 19:41
Isabelle, jeszcze z jednego na pewno i ze dwa na 74cm. Aaaa, no i dres na 68 im bardziej zwyczajnie dresowaty tym lepiej 😉 Super, ze Ci sie chce tak grzebac 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
06 września 2013 19:41
Mi udało się dziś wpaść do ciuchlandu w Warszawie i kupić małej spodnie i bluzeczkę 😀
I trzymajcie kciuki, jutro o 14😲0 mam rozmowę o pracę 😅 Może zacznie się układać 😀 Dobrze by było, bo mnie dentysta zaczyna zżerać finansowo 😁
CzarownicaSa trzymam kciuki!

Sznurka  ale masakra, mam nadzieje, ze szybko sie poprawi sytuacja

My mamy trzeciego zeba, nawet nie poczulam, tyle tylko, ze spuchniete dziaslo bylo  😜
wiecie, moje dziecko poszlo do przedszkola... pamietam moje posty tutaj z poczatku ciazy, po tym jak sie urodzil, a teraz maszeruje co rano z usmiechem na buzi zeby bawic sie z innymi dziecmi...  predkosc z jaka zycie nam mija przeraza mnie w takich momentach 🙁

ale mamy tez na koncie maly, a moze calkiem spory sukces- wczesniej nie udalo nam sie przekonac Victora do nocnika, zaczelismy tak na dobre prawde mowiac w polowie sierpnia podczas pobytu w PL (przy lamentach i przekonywaniach mojej Mamy, ze TO JUZ NAJWYZSZY CZAS)...i udalo sie. od poniedzialku Victor wraca z przedszkola w tym samym odzieniu w jakim sie do niego udawal 🙂  na noc jeszcze wiadomo pampers, ale jesli moge to chcialam podtrzymac na duchu te z Was, ktore sie tego nocnikowego problemu obawiaja albo aktualnie z nim sie borykaja- naprawde wszyscy przez to przeszlismy! 🙂

leżę na IP pod ktg trzymajta kciuki za szybki poród  🏇
kurczak_wtw do boju!  🏇

Trzymam kciuki, oby było szybko i bezboleśnie (no znaczy się, znośnie  😉 )  🙂

Będziemy mieć następne re-volciątko  💃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się