Dopasowanie siodła

Moja koleżanka ma ogromna prożbę, ma mozliwość sprowadzenia winteca 500 jump za super cene tylko potrzebowałaby go przymierzyć , zapłaci , okolice Krakowa  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Bardzo was prosze bo szukam wszedzie co oznacza taka numeracja w siodle euroriding diamant jaki rok? Rozmiar łeku?
0
2
2
8
8
6
3
0
Czy mogłabym prosić o ocenę, czy to siodło nie jest za wąskie ?
Podczas galopu przesuwa się do przodu, ale to może wynikać z okrągłego brzucha klaczy. Poza tym po jeździe widoczne są suche miejsca za kłębem.
Dziewczyny co sądzicie o dopasowaniu tego siodła ?
mi jakoś sie nie podoba ten podniesiony tył ..
Jeżdzę z Mattesem w celu amortyzacji , ale to chyba nie jest dobry pomysł , bo sie naczytałam , że futro zwęża siodło i nie chce narobić kobyle problemów z plecami więc myślę nad żelem .. No ale poczekam na rady bardziej doświadczonych , o które bardzo prosze  :kwiatek:

🚫 przepraszam , że brudne, nie zdążyłam wyczyścić .. 😡 🤬
fajne siodło. Tylko szkoda, że ono na tym koniu kompletnie nie leży i nie dopasujesz go w żaden sposób  😉
Sankarintarina jeśli chodzi o siodła Winteca to ciężko, ponieważ w Wintecu łęki mają po dwa kąty zamiast miec jeden porządny. Siodło musi byc idealnie dopasowane do konia, aby to drugie zakrzywienie nie ograniczało ruchów łopatkom. 🙂
fajne siodło. Tylko szkoda, że ono na tym koniu kompletnie nie leży i nie dopasujesz go w żaden sposób  😉
  mogłabyś mi napisać dokładnie czemu nie leży ?. ; )
Karolina1505, jak dla mnie to absolutnie nie ten kształt poduszek, na ten grzbiet powinny być kwadratowe a nie banany.
Karolina1505, jak dla mnie to absolutnie nie ten kształt poduszek, na ten grzbiet powinny być kwadratowe a nie banany.

dziękuje  :kwiatek:
a czy jest to sprawa na tyle poważna , że muszę wymienić siodło ? 🤔
Ja się nie podejmę wygłaszać takiej decyzji z tym przypadku. Nie wiem czy po samych zdjęciach można definitywnie to stwierdzić.
Karolina1505 zawsze możesz zmienić kształt paneli w siodle i dopasować je do grzbietu swojego konia. Wystarczy dobry siodlarz i po sprawie 😉
Bardzo was prosze bo szukam wszedzie co oznacza taka numeracja w siodle euroriding diamant jaki rok? Rozmiar łeku?
0
2
2
8
8
6
3
0


Ja również proszę o odpowiedź na powyższe pytanie, bo mi ona też się przyda. Mam Euroridinga Diamant o numerze seryjnym:
0
2
2
4
1
3
3
0
i podobnie jak turini nie wiem, co te cyfry oznaczają. A zależy mi na informacji, jaki rozmiar łęku ma moje siodło.
Z góry dziękuję za pomoc  🙂
z tego co mnie ktoś kiedyś mówił to w euroridingu albo dwie pierwsze cyfry albo dwie ostatnie oznaczają rozmiar łęku. W moim diamancie sprawdziła się wersja że dwie ostatnie (niebieski znaczek)
ale nie chce tu nikogo wprowadzać w błąd - mogę się mylić
Kontynuacja tematu Euroridingów - napisałam bezpośrednio do Euroridinga z pytaniem, czy mogliby rozszyfrować dla mnie rozmiar łęku na podstawie numeru seryjnego mojego siodła (napisałam im pełen numer i przesłałam zdjęcie tego numeru). Odpisali mi, że niestety, ale na podstawie tego numeru nie można odczytać ani rozmiaru łęku, ani roku produkcji  😕 W sprawie dalszych informacji kazali kontaktować się z Pasi-konikiem (jako jedynym licencjonowanym dystrybutorem w Polsce), ale chyba Niemcy wiedzą, co mówią, więc nie ma sensu pytać Polaków jeszcze raz o to samo.
annet, problem z Euroridingiem jest taki, że to nie jest marka jako taka. To jest konsorcjum, hmm... no taka grupa producencka produkująca i sprzedająca pod jednym logo. Producenci są różni - różne fabryki, z różnych krajów. Praktycznie każdy model to inny producent tak na prawdę. Z tym wiąże się to, że numery na różnych modelach Euroridinga oznaczają różne rzeczy. Do tego mieli dwa rodzaje rozmiarówek łęków - na Europę i na GB. Do tego w różnych latach te numery też się zmieniały. Jak dla mnie to jest marka, w której jakiekolwiek oznaczenia kompletnie się kupy nie trzymają - wszystko jest dość przypadkowe 😉. Owszem, czasem pokrywają się, bo akurat trafimy kilka siodeł z tego samego modelu, albo od tego samego producenta. Ale to rzadkość. To jedyne siodła, których nigdy bym w ciemno nie kupiła.
Powiem wam że chyba rozstanę się ze swoim passierem optimum (rozmiar 27 (32))
siodło jest rewelacyjne - świetnie się w nim siedzi i pracuje ale na koniach o węższej klatce (i nie mam na myśli tu ułomnej budowy )
na arabce (takiej okrągłej) świetnie mi się w nim jeździło, na wałku 162 cm (tłuściochu) ale o wąskiej klacie - też rewelacja - dosiad książkowy miałam bez wysiłku
niestety na mojej pękatej babie (204 cm w klacie), która jeszcze ma boki okrąglutkie latam po siodle jak paralityk i za cholerę nie mogę w nim usiąść 😉
cóż - rozglądam sie za czymś nowym
może ktoś ma takie siodło do sprzedania/ wymiany tylko że szersze - takie o rozstawie 35 ?
mieliście może do czynienia z prestige L.C. D ? Jakie wrażenia i na jakim koniu je ew. testowaliście ?

Dzięki epk  :kwiatek: To dużo tłumaczy, dlaczego nikt nic nie wie  😉 Moje ma niebieski znaczek, czyli jest z tych nowszych. Kupiłam je (nie pytając o rozmiar łęku), bo pasowało na konia, którego do niedawna dzierżawiłam. Teraz zmieniam konia i właśnie wczoraj przymierzałam je na tego "nowego" i wg mnie jest ciut za duże. Ale, że mało się znam na temacie dopasowywania siodeł, to zamierzam poprosić kogoś mądrzejszego o pomoc, aby mi doradził co z tym fantem zrobić. Mam nadzieję, że uda mi się je dopasować, bo dla mnie to siodło (Euroriding Diamant) jest super.
nie za duze a za szerokie🙂 jesli to bylo siodlo na Byske a teraz masz cos innego do jazdy to prawdopodobnie bedzie za szerokie, bo Bys ma szczegolne plecy🙂
Poproś zdecydowanie, bo może wystarczy podkładka, nie zawsze tak można zadziałać, ale czasem się da 😉
nie za duze a za szerokie🙂 jesli to bylo siodlo na Byske a teraz masz cos innego do jazdy to prawdopodobnie bedzie za szerokie, bo Bys ma szczegolne plecy🙂


faith To siodło pasowało zarówno na Byśkę, jak i na Kazia. A ten koń, którego mam nadzieję teraz wydzierżawić jest na pewno większy od Byśki, ale trochę mniejszy od Kazia. Stąd moja nadzieja na dopasowanie tego siodła.
Ale tu nie chodzi o wielkosc tylko o rozbudowanie plecow🙂 one sa wyjatkowo umiesnione w tej partii, nie zapominaj ze ja musialam euroridinga fit4 poszerzac az do 5,5 zeby lezalo, a to jest naprawde szeroki rozstaw, bedzie jakies 36 prestiga. rzadko spotyka sie konie z takim rozstawem.
Czy gdziekolwiek w Polsce można zdobyć uprawnienia saddle-fittera, kursy, cokolwiek? Lub czy są jakieś warsztaty na których można faktycznie poszerzyć swoją wiedzę? Kiedyś organizowała takie p. Maria Soroko, ale z tego co tutaj wyczytałam to zdanie nie było pochlebne.
hello 🙂 wie ktoś coś o ogólnodostępnych szkoleniach/ kursach z pasowania siodeł?

chętnie nabyłabym nieco wiedzy w tym temacie. bo ogólnie, owszem, wiem co i jak, ale chodzi mi o fachową naukę.  zdejmowanie miary itd 🙂
o widze że mamy te same potrzeby, w tym samym momencie 🙂
Czy ktoś korzystał z usług dopasowywania siodel przez firmę siiodlarz?
co do tych Euroridingów, to jakiś czas temu pan Kostrzewa na podstawie numeru seryjnego określił rocznik, więc chyba się jakoś da  😉 albo strzelał  😁
Ja się poddaje 😵...
Wróciło do mnie już drugi raz moje siodło po dopychaniu paneli i nadal nie leży w 100% dobrze. Okazało się, że już bardziej nie da się go dopasować, gdyż kanał w pewnym momencie jest zbyt wąski. Czy ktoś bardziej doświadczony może ocenić jak leży? Głównie chodzi mi o to czy panele nie leżą za blisko kręgosłupa. Nie wiem czy zostawienie tego siodła nie będzie zbyt ryzykowne.


Witam,
mam pytanie do forumowiczów. Jaki rozmiar siedziska będzie lepszy dla osoby o wzroście 172 cm i wadze 59-60 kg? Raczej proporcjonalnej budowy.. Wiem że licza sie tez inne parametry np długośc nóg ale chciałabym poznac wasze zdanie.. z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.
jmonikaaa, 16,5-17 cali, tylko, że taka osoba prawdopodobnie będzie musiała mieć dłuższą tybinkę niż w standardzie, żeby jej nogi nie wystawały za tybinki. Zależy też od profilu siodła, firmy etc, ale przy wysokich i szczupłych osobach zazwyczaj powstaje taki problem.
chesnut  siodło leży przecież bardzo dobrze 🙂

jmonikaaa 17"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się