Konie czystej krwi arabskiej

Kobyła w ręku spokojnie chodzi, co prawda woła siwą parę razy, ale później odpuszcza i hardo idzie przed siebie. Nie boi się niczego, a jeżeli już to bardzo szybko rozpoznaje sygnał jaki ona mi daje i badamy to niebezpieczeństwo, co koń nie kwituje brykaniem tylko swego rodzaju niepewnością pt. "czy, aby jesteś pewna, że mam to powąchać?" Także nie odskakuje, nie robi żadnych niepokojących manewrów, co mnie cieszy, bo pod siodłem powinna zachowywać się tak samo. Problem polega na tym, że ja układam ją jak młodziaka i nie wyjadę do lasu póki się nie dogadamy na jakimś poziomie. Aktualnie jest wszystko w porządku, więc myślę, że za jakiś czas pierwszy teren stępowy będzie zaliczony, bo ja się już doczekać nie mogę, ale jednak trzeba rozważnie działać.

Dziękuję za rady.  :kwiatek:
Widia jest jak piesek...chodzi za swoim człowiekiem nawet przez ogrodzenie 🤬 ostatnio musiałam wejść ze znajomymi na padok bo jak staliśmy za ogrodzeniem w taśmy, Widia naparła na nie piersią i chwile potem była już przy mnie po pieszczotki 🙂
Widia, ależ ona się błyszczy ładnie  🙂

A my chyba zaczniemy wyskakiwać z lodówki. Ale jak nie macie nas dość, to się pokażemy dla odmiany z ziemi.
Murat-Gazon -Winea jest śliczna i jak chcesz aby błyszczała to mój sposób jest taki: biotyna, pasza i suchy szampon (pachnie jak odkażający, szpitalny specyfik i muchy nie siadają🙂 )ale jestem z niego zadowolona bardzo...
Ruda też się na słońcu błyszczy  😉 Sposoby mamy chyba podobne, bo mój dla odmiany - witaminy od Podkowy, siemię + słonecznik i też suchy szampon (ale po moim koń pachnie różami  😡 )
ehhh gdzie ta pogoda? Bango tego lata był jeszcze piękniejszy niż zwykle 😉
Hej kochani wiecie gdzie można kupić, a może ktoś z was robi, ozdoby na konie arabskie? Wiecie takie na ogłowie, napierśnik i ew. kapka? Bardzo mi na tym zależy. Pozdrawiamy  😉
ganasz bodajże robi coś na ten wzór, napisz do Niej.
basienka_kbs, oddaj mi swojego siwego!

nie oddam! mój skarb!  😍  😉
TheWunia prezenterki i napierśniki robi jeszcze Epikea 😉

edit: Nawet jedną mam właśnie w domu 😎
[quote author=basienka_kbs link=topic=752.msg1874299#msg1874299 date=1379076843]
nie oddam! mój skarb!  😍  😉
[/quote]
To się chociaż podziel, tak ładnie proszę!

Macie moją złośnicę, bo dzisiaj humor jej nie dopisywał. Miała jakieś obiekcje do pogody, przecież pada.
my dzisiaj wolne Siweusz kima w boksie a ja w ciepłym łóżeczku  🤣
Być. żebyś ty widziała, jakie moja ma obiekcje, jak wieje...  😵
A co robi?
Gniada dzisiaj nieszczególnie z deszczu zadowolona była, jeszcze wymyślała przy zmianie kantara, więc w ogóle nie potrafiłam pojąć, co też w jej główce się wyczynia. Żebym coś wymagała to może jakoś sumienie by mnie ruszyło, a tu przecież przyszłam, siano zdałam i tylko ubiór na mordce zmieniłam. Baba naprawdę musi mieć ciężki dzień.
A zasadniczo przestawia się w tryb "bacznoooość!!! wypatrujemy kosmitów!!!" - na pewno czają się pod krzakiem... albo pod drzewem... albo na schodach do domu właściciela stajni... a może nawet w drzwiach do boksu...  🤔 Zasadniczo wykorzystuję to do "wypatrywania" razem z nią i zdobywania punktów udowadnianiem, że żadnych kosmitów nie przywiało, ale mam wrażenie, że ona wręcz ma pretensje, że ich nie ma, bo cała jest nafukana i podkręcona, a tu nie ma powodu do płoszenia się, więc tylko podskakuje w miejscu z byle powodu  😵
basienka_kbs cudowny siwy...  przeglądam zdjęcia i łzy znów napływają do oczu. "taka miłość" to tylko z arabem..
tak robię prezenterki i nie tylko, tu są przykłądowe. Niektórzy zamawiaja konkretne zestawy kolorystyczne  http://galeria.evatronix.pl/prezenterki.htm
Dziękuję  :kwiatek:
a może ktoś mi zdradzi skąd bierze się te księżyce złote jak tu:
z góry dziękuję 🙂
Dziewczyny możecie mi pomóc,
gdzie mogę znaleźć jakąś ładną prezenterkę
najlepiej żeby nie kosztowały majątek

z góry dziękuję  :kwiatek:
Majątek ? jak ma być tanio można uszyć samemu, np. u  mnie na nasz rynek prezenterki zaczynają się od 150 zł. (czaprak kosztuje więcej :emoty327🙂  Dużo?, taniej to szkoda czasu żeby szyć.  Nakład pracy przy rzetelnym wykonaniu,  ręcznym szyciu i podszyciu każdej prezenterki dodatkowo od strony wewnętrznej taśmą zabezpieczajacą, zakupu elementów dekoracyjnych. Autorskich projektach-nie ma dwóch takich samych prezenterek.   Taniej to nie autorskie rękodzieło artystyczne tylko produkt masowy który długo na końskiej głowie nie przetrwa.
Ze 2 tygodnie nas nie było, więc nowa galeria fotek 😉

Zdjęcia by Paweł Zawadzki
Prezenterka by Epikea







Gotico złoto w czempionacie w Salzkotten  🤣
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 września 2013 19:04
Gratulacje !!!
Pokora93 ale fajny siwy. 
basienka_kbs Twój koń mnie powalił. Ale cudeńko! Możesz napisać kto to i po kim?
A basienka i Murat ale figury, kurcze 🤔 Jak mawiał mój sąsiad: ale szprotki 😜 i do tego te piękne konie  🤬 No mnie pozostaje tylko pogryźć klawiaturę 👿
W ogóle szczęśliwi wszyscy, którzy posiadają konia a szczególnie arabiarze...
ogurek gratulacje wielkie!!! :kwiatek:
pokora93 foty super! Zazdroszczę fotografa 🙂 no i nieskromnie powiem, że Pokorze do pyska w tej prezenterce  😎

ogurek gratki! Gotico widać szaleje 🙂
pokora93 najbardziej podoba mi się zdjęcie z odciśniętymi ustami na czole.
Proszę bardzo, cała rodzinka mojego cuda 😉  http://www.janow.arabians.pl/pl/rodowod-form.php
basienka_kbs, nie da rady podać linku do konkretnego rodowodu w janowskiej bazie
ups ! nie wiedziałam  😡 mój Bango jest z klaczy Batanga (Europejczyk-Bazylea) po Angor (Alegro-Angola) hodowli SK Niewierz  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się