Podróże

Lov   all my life is changin' every day.
14 września 2013 22:16
CuLuLa, tylko boję się, że tam kantoru w pobliżu nie znajdę, a nie wiem, czy w hotelu trzygwiazdkowym wymienię 😁 Oczywiście standardowo Złote Piaski, Albena, bo to wyjazd studencki 😁
Kujka bardzo liczę na Twoją relację, bo Jordania jest naszym wstępnym celem na przyszły rok! 😀iabeł:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 września 2013 06:10
Kujka, ale zazdroszcze Ci Izraela. Chcialabym tam wrocic, ale na polnoc tym razem.
Lov, ja jestem Słoneczno Brzegowa. W Bułgarii w kurortach co krok jest kantor. (Uważajcie na kantory inne niż w hotelach i Corona - kurs jest tam większy, ale pobierają prowizję)
Lov z kuchni miejscowej polecam kaszkawal pane (zapis fonetynczny) , frytki z sirene, do piwa idealne są takie małe rybki- uklejki bodajze ale te to nad Dunajem były w Swisztowie, szopska oczywiście.

W takiej małej knajpce w niedaleko Swisztowa (w miejscu gdzie Rosjanie Dunaj przekraczali ) zajadalismy się wieczorami po robocie, jak nam się nie chciało do miastajechac nalesnikam i z czekolada (prawdziwą, gęsta, jeszcze ciepła) i lodami
Halo, halo...ma ktoś namiar na jakiś hotel/hostel w Barcelonie? Będę pierwszy raz w Hiszpanii.
Lov   all my life is changin' every day.
15 września 2013 20:09
Dzięki dziewczyny :kwiatek:
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
15 września 2013 20:45
CuLuLa jeśli chodzi o Barcelonę to polecam fajny hostal blisko La Rambli, vis a vis morza praktycznie. http://www.hostalbcnport.com/ Śniadanie to bufet szwedzki, mają dobre jedzenie i przystojnego kelnera  😁 😁 (przynajmniej ostatnio był  😜 )

Jego + to też taki, że blisko jest metro, knajpy, centrum. Dobry dojazd do sklepu jeździeckiego dobrze zaopatrzonego, ceny całkiem znośne :>, z którego można sobie przespacerować do Parku Guell i całej reszty atrakcji 😉
subaru2009, dzięki za info
Ja nocowałam tutaj:
http://www.bubahouse.com/
kujka   new better life mode: on
16 września 2013 07:08
Ashtray, JARA, relacja będzie na pewno! Jest tez szansa na super zdjecia, bo jedziemy z kolega, który dość powaznie bawi sie fotografia 😉
Mam nadzieje, ze uda nam sie zjechac wiekszosc kraju, bo planow i pomyslow na ta podróż jest w pytkę! Tylko czasu malo...
Ale jakbysmy dali rade dostać sie na Golan to nic więcej juz nie chce.

Jara, co polecasz? W Ejlacie bylas? Myslalam, żeby sie tam pobyczyć ze 2 dni 🙂
przewodniki jakiego wydawnictwa polecacie?
kujka   new better life mode: on
17 września 2013 17:37
Lonely planet, lub pascal.

a najlepiej zadne przewodniki, tylko travellersi i ich blogi, których w sieci mnostwo.
kujka dzięki

neta też przekopuję, ale co książka to książka 😉
Epikea, tylko Lonely Planet 😍 I też bardziej niż książki polecam różne blogi i serwisy w necie, przy nieco większym wysiłku można spędzić czas zupełnie niesztampowo, niepowtarzalnie - warto 🙂
Rajzefiber
Słuchajcie, czy do Mediolanu warto na 3 dni (w październiku)? Nie bardzo coś wiem o tym mieście, poza tym, że mają przepiękną i monumentalną katedrę 🙂. Świat mody mnie nie rusza 😉
Do Mediolanu warto zawsze 🙂
epk, ja byłam w zeszłym roku w Mediolanie na 3 dni 😉 Starczyło zypełnie, aby zwiedzić to co najważniejsze 🙂
Monny, no właśnie zastanawiam się jeszcze nad Bergamo 🙂. Kurcze, jak mi się uda to będę przeszczęśliwa. I możliwe, że to będzie total babski wyjazd 🙂
Ja w Bergamo tylko lądowalam 😉 Więc nie pomogę, ale czytałam, że ludzie zachwalają.  Ale co Mediolan to Mediolan 😉
epk, Bergamo jest piękne! Ja też tam niby tylko lądowałam, ale w końcu postanowiliśmy spędzić tam cały dzień. Naprawdę warto! 2-3 na Mediolan są ok - wiadomo, niewiele się zobaczy, ale smak miasta poczujesz na pewno.
potwierdzam, Bergamo jest piękne! A w Mediolanie to chyba tylko katedra porywa  😉
Halo, halo...ma ktoś namiar na jakiś hotel/hostel w Barcelonie? Będę pierwszy raz w Hiszpanii.

ja byłam w Hostal Agua Alegre i zdecydowanie ODRADZAM jakby co 😉

ja spędziłam w Mediolanie trochę czasu... i najbardziej podobał mi się cmentarz... 😎
Ruda_H   Istanbul elinden öper
23 września 2013 21:07
epk, Zdecydowanie Bergamo! Mediolan jest przereklamowany 😉

Za tydzień mamy wyruszać do Afryki. Tanzania, Zanzibar i okoliczne wyspy ... tylko trochę mnie martwią ostatnie wydarzenia w Kenii.
Nie wiem na ile te okolice są bezpieczne, macie jakieś doświadczenia z podróży w te rejony?
Pozdrowienia z Neapolu! Poludnie Wloch o tej porze roku dalej jest cieple i sloneczne, a temperatury pozwalaja na zwiedzanie i normalna egzystencje. W lipcu mielismy sporo ponad 35stopni, bylo ciezko nawet w nocy. Teraz jest 27stopni w ciagu dnia, a noce sa chlodne i daja wytchnienie. Bardzo bardzo polecam! Jest pieknie, jak bede bogata to sie tu przeprowadzam na stale 😉
Zależy co kto lubi. Ja uwielbiam wielkie miasta i ich klimaty, przyglądanie się ludziom, modzie, zwyczajom... Po prostu łażenie uliczkami, picie kawy/wina/piwa i wtapianie się w miasto 🙂 Katedra faktycznie piękna, ale zdecydowanie nie ją głównie zapamiętałam z Mediolanu.
Z klimatów włoskich dużo bardziej preferuję południe. Sycylia mnie zachwyciła tak, że do teraz mnie trzyma.
rtk toż to odwaga w Neapolu kilka dni spędzić  😉 Ale przeżycia z pewnością niezapomniane.
Mam tu rodzine, juz umiem sie poruszac, wiem gdzie nie isc. Pozs tym neapol obrosl legendami, tu naprawde nie strzelaja do turystow, nie wyrywaja telefonow z rak 🙂 za to daja swietnie jesc w malych pienuadAch 🙂  😍
Ja poznawanie Neapolu rozpoczęłam w godzinach bardzo późno wieczornych, na dodatek w pobliżu dworca (dzień później w wiadomościach główną informacją było pojmanie narkotykowego szefa właśnie na tym dworcu) więc pamiętam przede wszystkim masę prostytutek, ludzi zgrabnie przeszukujących śmietniki i kontenery odzieżowe, i zbyt wiele osobników pod wpływem czegoś. Może przez to obraz mam nieco spaczony, chociaż chyba nie do końca oderwany od realiów  😉  Przyznasz, że neapolskie śmieci nie są jedynie legendarne?

Kolejnego dnia miałam okazję pojeździć samochodem przez ulice tego miasto i to był prawdziwy kosmos! Do pełni obrazu brakowało mi jedynie słoni na drodze i krów na poboczu. Tak, Neapol mnie głęboko poruszył, jest to bardzo specyficzne i oryginalne miasto. Takie "małe Indie" w Europie  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się