Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

Magdzior teoria jest ustna. Sporo zależy od składu komisji i indywidualnej upierdliwości jej członków, bywają mocno czepialscy. Pytania mogą być dosyć szczegółowe, z szerokiego zakresu zagadnień, z maściami włącznie. Trudno określić ten "zakres wiedzy", bo dla jednych to będzie wiedza podstawowa, dla innych tajemna... Polecam znać na wyrywki "Akademię jeździecką", przeczytać "Zasady jazdy konnej" i "Jak nauczać jeździectwa".
Witam🙂 Nie wiecie może gdzie i kiedy w okolicy Warszawy odbędzie się jeszcze w tym roku jakiś egzamin IRR?
jestemzlasu dzięki, a ta część praktyczna z prowadzenia jazdy to jak wygląda? bo wątpie by każdy ze zdających miał prowadzić całą jazdę bo by to trwało cały dzień.

A gdzie jeszcze są organizowane egzaminy na szkolenia podstawowego oprócz toporzyska?
Na ostatnie pytanie nie umiem odpowiedzieć, chyba Lalin, na pewno jest więcej egzaminów niż pełnych kursów, ale niespecjalnie się nimi interesowałam.
Prowadzenie jazdy wyglądało różnie, zależnie od fantazji i nastroju komisji. Często kończyło się na prowadzeniu lonży (dostawało się konkretne zadanie, np. popracuj nad rozluźnieniem w stawach biodrowych u jeźdźca). Uczestnicy pełnego lub skróconego kursu byli zazwyczaj oceniani na kilku zajęciach podczas kursu, kiedy prowadzili sobie nawzajem jazdy (po 15-20 minut i też dostawali konkretne zadanie, np. nauka ustępowania od łydki), eksternistyczni zazwyczaj lonżowali.
Przy lonżowaniu zwracają uwagę na szczegóły, również jak się lonżuje konia. Polecam przećwiczyć sobie takie lonżowanie według jedynych właściwych zasad - trzymanie i przekładanie bata, trzymanie lonży, zwijanie, rozwijanie - żeby na egzaminie się nie zastanawiać tylko robić to automatycznie, bo lonżując na co dzień zazwyczaj robimy tak, jak jest wygodnie, a niekoniecznie tak, jak nakazuje to "Akademia jeździecka".
Dzięki🙂 Kurs IRR robiłam w Lewadzie tak więc tam z lonżowaniem byliśmy bardzo przez p. Sałackiego pilnowani🙂
Melanie, proszę cię! To jest tragedia to co ty opisujesz 😵
Zaczął się dym na stronie Świata Koni odnośnie nowego Trenera Klasy Mistrzowskiej . Czy ktoś może przybliżyć sylwetkę pani Trener Klasy Mistrzowskiej pani Marzeny Jurzak . Kogo wyszkoliła do poziomu Olimpijskiego , Ilu wychowała Mistrzów Polski . Ile wygrała konkursów Grand Prix jako zawodniczka , jaką ma klasę sportową . A na koniec kim ona jest ,bo ja o niej nigdy nie słyszałem . A słyszałem chyba o wszystkich zawodnikach , przynajmniej tych startujących sportowo ??? Kto to jest i skąd się wzięła. ???? 😲
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 października 2013 21:36
Zaczął się dym na stronie Świata Koni odnośnie nowego Trenera Klasy Mistrzowskiej . Czy ktoś może przybliżyć sylwetkę pani Trener Klasy Mistrzowskiej pani Marzeny Jurzak . Kogo wyszkoliła do poziomu Olimpijskiego , Ilu wychowała Mistrzów Polski . Ile wygrała konkursów Grand Prix jako zawodniczka , jaką ma klasę sportową . A na koniec kim ona jest ,bo ja o niej nigdy nie słyszałem . A słyszałem chyba o wszystkich zawodnikach , przynajmniej tych startujących sportowo ??? Kto to jest i skąd się wzięła. ???? 😲


Może pracowała gdzieś za granicą?
A może na Marsie ??? Dzisiaj nawet za granicą mają internet ,a o tej pani cichusieńko .  🤣 Ela , wbij sobie nazwisko swojej córki a wyskoczą setki zdjęć ,a wbij nazwisko najlepszego trenera w POLSCE i co , a no g...o 🤔 Z innej beczki ,mam kogoś kogo potrzebuję skonsultować w konkursach 150 cm i na treningu potrzebujemy przećwiczyć parę elementów, coś poprawić  , chce znać kompetencję najlepszego trenera i specjalisty z najwyższymi uprawnieniami w Polsce więc chce coś wiedzieć  zanim się zdecyduję . 🙄
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 października 2013 22:07
Bo pracowała w stadninie koni szetlandzkich na Wyspach Dziewiczych za czasów gdy internetu nie było w dodatku pod nazwiskiem panieńskim? 😉

Nie wszyscy się wyszukują tak naprawdę. Kiedyś chciałam  czegoś o tej Lee Hollen (masażystce końskiej) się dowiedzieć i co? Nic. Tylko strony polskie się wyszukiwały, zero szwedzkich gdzie ona przecież przez kilkadziesiąt lat mieszkała i pracowała.
Na wyspach dziewiczych powiadasz , a to możliwe , takie wyspy jak i dziewice  🤣 🤣 🤣 Swoją drogą skąd oni taką  nazwę wzięli  🤣 🤣 🤣 nazwać wyspy określeniem którego nie ma  🤔 Swoją drogą już ktoś znalazł i opublikował na stronie ŚK newsy nt. kompetencji pani Trener .

Informacja Prezesa Zarządu PZJ 10.07.2013 Szanowni Państwo, Prace nad usprawnieniem systemu szkolenia kadr instruktorskich i wykorzystaniem deregulacji z korzyścią dla naszego środowiska muszą jeszcze trochę potrwać. Istota spraw jest bardzo delikatna. Naszym celem jest ułatwienie i potanienie procesu uzyskiwania uprawnień instruktorskich przy jednoczesnym podniesieniu poziomu umiejętności szkoleniowców. To wymaga głębokiego namysłu i ostrożnych działań. !!!!!!! WŁAŚNIE TO WIDZIMY . !!!!!!! Niezależnie od zmian w systemie szkolenia, Zespół prowadzony przez Pana Huberta Szaszkiewicza pracuje nad ujednoliceniem szkolenia podstawowego i metodyką prowadzenia treningów i zajęć. Wiedzę w tych sprawach chcemy upowszechniać już teraz. Stąd dwudniowe konsultacje w makroregionach, prowadzone przez Pana Szaszkiewicza, z których pierwsze odbędą się na Mazowszu, w Aromerze 15 i 16 października. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CIEKAWYCH !!!!

>>>>>$$$<<<<<< (niezarejestrowany)34 minuty temu

0Oceń +1Oceń -1
Znalezione na stronie PZJ . Dzisiaj tyle trzeba zrobić żeby zdobyć najwyższe uprawnienia w kraju. PZJ na stronie przybliża nam kwalifikacje pani TRENER KLASY MISTRZOWSKIEJ. !!!!!! <<<<>>>> Marzena Jurzak od 14 lat pracuje z końmi. Swoją stajnię w Lasach Chojnowskich zaczęta prowadzić, gdy miała lat 19. Dziś ma pod opieką 40 zwierząt, w tym 17 własnych. Jej mąż Jakub też świetnie jeździ konno, podobnie jak siedmioletni syn, który właściwie wychował się w stajni. Praca Marzeny to także jej największa pasja, ale od czasu do czasu lubi wybrać się na narty. Na kilkudniowe, najwyżej tygodniowe wypady, bo potem bardzo już tęskni za wszystkimi swoimi zwierzakami.<<<<<<>>>>>>> . Myślę że te kryteria spełnia minimum kilkaset osób rekreacyjnie jeżdżących konno , a około półtora tysiąca zawodników ma kilkukrotnie większe kwalifikacje , więc dziękujemy PZJ -towi i szanownej komisji o troskę w podnoszeniu kwalifikacji naszych szkoleniowców.

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 października 2013 22:38
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie ....itd
Swoją drogą już ktoś znalazł i opublikował na stronie ŚK newsy nt. kompetencji pani Trener .
Pani trener (zakładając, że to ta osoba) pojawiła się w tym wątku (na SK) w podobnym celu, jak "mama Madzi" w ogólnokrajowej problematyce - bez związku.
Zakładając, że to prawda, że masz problem dopiero na 150 - to znasz wszystkich trenerów - więc nie musisz ich szukać w bazie 🙂

p.s. Sporo osób jeżdżących GP trenuje z osobami nie mającymi uprawnień lub co najwyżej instruktorskie - ale są albo byłymi, albo czynnymi zawodnikami.
Czasem nawet i to nie.
Następni przyszli i robią co chcą i mamią ludzi że nowe idzie i oni to wszystko zmienią . 🤣 🤣 🤣 Pan Prezes zapewnia że teraz to jedyną formą awansu trenerskiego będą wyniki podopiecznych szkoleniowca. Więc pytam jeszcze raz ILU PANI TRENER PRZYGOTOWAŁA  zawodników do poziomu Olimpijskiego ???? A przynajmniej do konkursów 150cm  i kogo ??? bo je nie znam tej pani ,więc może zna ktoś z was . ???? 😲 🙄
P.S Pytam jeszcze raz , kto to jest pani MARZENA JURZAK , TRENER KLASY MISTRZOWSKIEJ !!!!! 🤔

NESTOR - Ta pani wg związku ma najwyższe kwalifikacje w tym kraju ,więc nie ważne czy ją znam ( nie znam ) chcę po prostu poznać największego guru Polskich skoków. czy coś w tym dziwnego  🤔
chcę po prostu poznać największego guru Polskich skoków
Podobno ciekawość, to pierwszy stopień do piekła 🙂
Albo do ... WIEDZY 😉
Na razie czekam na informacje o tym kto to jest i kto ją zna ???? a to czysta ciekawość . 😀
a to czysta ciekawość

A drągi nadal lecą?

p.s. możesz przecież zadzwonić i się spotkać - o ile to ta osoba (http://ponylandia.pl/)
Stawiam na błąd w bazie, albo jakąś inną, racjonalną przyczynę.
Wszystkie "mamy Madzi" pozdrawiają ciekawskich 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 października 2013 09:32
Wszystkie "mamy Madzi" pozdrawiają ciekawskich

Jakoś nie widzę związku 🤔
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 października 2013 09:59
Smok10, a Ty czym się pochwalić możesz? Pytam z czystej ciekawości.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 października 2013 10:04
Smok10, a Ty czym się pochwalić możesz? Pytam z czystej ciekawości.


A czemu ma się  chwalić?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 października 2013 10:05
A czemu nie?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 października 2013 10:12
no choćby dlatego że nie ma to najmniejszego związku z tematem tego wątku.
Wszystkie "mamy Madzi" pozdrawiają ciekawskich

Jakoś nie widzę związku 🤔

Temat drugiego trenera w Polsce z klasą mistrzowską pojawił się na SK w wątku o wyborze Warki na MP przez kolejne 5 lat.
Z przepisów, jakie opublikował sam PZJ dot. organizacji zawodów wynika, że aby zgłosić akces na organizatora zawodów w tym MP trzeba wypełnić wniosek, w którym podaje się budżet zawodów i przewidywaną pulę nagród.
Ponieważ prezes PZJ w wywiadzie dla SK powiedział, że takiej liczby nie ma , to oznacza, że Warka nie złożyła prawidłowo wypełnionego wniosku - a pomimo tego "wygrała" organizację MP na kolejne 5 lat.
Dzieje się to po deklaracjach prezesa o transparentności -  umowa z Warką jest tajna.

W takiej sytuacji przychodzi na SK jakiś prowokator i podaje, że pani Jurzak nie jest nikomu znana. Za chwilę okaże się,że to pomyłka, albo cośtam i wszystko wróci do normy.
Temat tej pani jest zastępczy i nieistotny - dokładnie tak, jak "mama Madzi" transmitowana cały dzień w TV.
Chodzi o to, by każdy na pytanie o łamanie regulaminu przez zarząd PZJ odpowiadał: "... a pani Jurzak to..." i zajmował się wałkowaniem kto ona jest.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 października 2013 10:14
Dla mnie ma. Jeśli ktoś prowadzi taką krucjatę i rzuca nazwiskami, bo boi się do osoby napisać wprost lub zadzwonić, to dla mnie to jest śmieszne.
Ogólnie wisi mi to, kim jest pani Jurzak.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 października 2013 10:14
aha, ok, teraz rozumiem Nestor.
Nie przypuszczam żeby to była jakakolwiek krucjata ,bo tak jak jednych martwi niezgodne z prawem rozstrzygnięcie tematu organizacji Mistrzostw Polski ,tak drugich martwi nadawanie tytułów Trenerskich i to jeszcze klasy MISTRZOWSKIEJ nikomu nie znanej osobie. I tak jak tam tematem przewodnim jest ambicja prezesa do organizacji najważniejszych imprez na świecie ,, Nie tylko Mistrzostw Polski '' tak tematem pośrednim jest nadawanie tytułów najważniejszych w Polsce nikomu nieznanej osobie . Proszę mi wybaczyć ale  nigdy nie spotkałem się z nazwiskiem p . Marzeny Jurzak . Ani jako zawodniczki ,ani jako trenera czy  sędziego . Więc pytam , kto to ............. jest ?????? 🤔

P.S Opolanka i Nestor - Skoro dla was to nie problem ,że rozdaje się tytuły trenerskie nikomu nieznanym ludziom a wzbrania się dostępu do uprawnień trenerskich znanym zawodnikom z osiągnięciami sportowymi to dla mnie to jest albo chore albo celowe działanie ,więc chce poznać intencje PZJ-tu oraz osiągnięcia tej pani.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 października 2013 10:27
Do tej pani jest nr telefonu, można zapytać http://archiwum.pzj.pl/modules/zestawienia/trenerzy.php
I co mi powie  ??? Zapytasz na tym forum kto to jest Grzegorz Kubiak to chyba każdy ci odpowie , a skoro to osoba publiczna ( Trener PZJ i to klasy Mistrzowskiej ) to każdy przynajmniej coś powinien o nim słyszeć ,czyż nie tak ???? 🙄
I co mi powie 
A ja myślę, że Ty jesteś najętym przez agencję PR "niezależnym komentatorem".

Nie wiemy, czy to nie omyłka z tą panią - więc ja nie stawiam żadnych stanowczych tez.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się