KOCHAM KINO :)

subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
28 września 2013 18:35
To prawda, co nie zmienia faktu, że trochę w szoku jestem, sama dawno w kinie nie byłam, poszłam wyjątkowo na Turbo, ale sprawdzając inne filmy to pustki pustkami poganiają, nie zdawałam sobie sprawy, że już taki poziom został osiągnięty. :< Ale w sumie też i filmy nie zachęcają do wydania na bilet...Ale to taki OT 😀
Wywaliliśmy 34 zł z mężem i poszliśmy na rozgłaszany film "W imię". Szczerze? masakra.

Niepozytywnie oczywiście... nie polecam, choć to tylko moja opinia.
Ja właśnie wróciłam z W imię i mam zupełnie inne zdanie niż ty, deksterowa. Warto! Mocno nierówny, niektóre sceny żenująco sztuczne i niepotrzebne, ale niektóre - dla mnie dzieła sztuki. Aż mnie do teraz emocje trzymają. Kto oglądał ten wie - te dwie sceny, gdzie najpierw rozmawia z siostrą a potem jest procesja - no kurde, majstersztyk!! Takie emocje we mnie wzbudziły, że myślałam, że nie usiedzę w fotelu. Dialogi chłopaków też świetne. Muzyka bardzo dobra. No i Chyra - dla mnie wybitny, jak zawsze. Warto, chociaż naprawdę nierówny i aż szkoda, że nie został lepiej dopieszczony, bo mogłoby to być dzieło wielkie 🙂
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
03 października 2013 20:56
bardzo bardzo polecam Labirynt (Prisoners) - 2,5 godziny dobrego, mocnego kina.
W pogoni za szczesciem
Ciekawy film o wytrwalosci w dazeniu do celu, mimo powaznych przeszkod.
Wczoraj na TVP 2 lecial Kieł - cały film oglądałam na wdechu  🙇  niesamowity, ale na swój sposób przerażający. Ta scena jak dwie siostry tańczyły na przyjęciu... dramatyczna.
kolebka, aż mnie ciarki przeszły - widziałam ten film w kinie i faktycznie jest mocno creepy :/
kujka   new better life mode: on
04 października 2013 16:38
kolebka, Dzionka, ten? [[a]]http://www.filmweb.pl/film/Kie%C5%82-2009-517114[[a]]
tak, ten... też go w kinie widziałam... ale to był szok!

edit: widziałam drugi film tego reżysera: "Alpy"- tak samo mocno porażający.. 👀
.
A ja byłam na Wałęsie ostatnio i byłam, w sumie nadal jestem, pod mega wielkim wrażeniem. Nie wiedziałam, że zrobił aż tyle dla kraju! Rewelacyjny film, świetna gra Więckiewicza (zresztą jak mogłoby być inaczej 😉 ), bardzo fajnie zagrała też Grochowska!
Żałuję jedynie, że nie pokazali już samej prezydentury, ale to i tak nic nie ujmuje filmowi 🙂
Muszę zobaczyć ten film o Walesie, choć jego nie cierpię

Wczoraj oglądałam Dziwny przypadek Benjamina Buttona z Pittem.....rewelacja
jestem chora także czeka mnie wieczór filmowy 😉 polecicie mi coś? Może Żyli długo i szczęśliwie?
kujka Tak tak, dokładnie ten. Bardzo zapada w pamięć, a jest tak naprawdę oszczędny w przekazie - nie ma jakiś dramatycznych zwrotów akcji, trupów itp 😉 a mimo wszystko niesamowicie porusza, do tej pory jakoś mnie trzyma.
W kinie chyba nie wytrzymałabym z napięcia...

Mam nadzieję, że będzie więcej fajnych filmów w tv  🙇
zaczyna się Warszawski Festiwal Filmowy, czy są tu jacyś zwolennicy 🙂 ??
polecam The Paperboy -

Matthew McConaughey, John Cusack - oboje wcielają się w postaci całkiem inne niż przywykłam oglądać w większości filmów z tymi aktorami,

Nicole Kidman (szacun za rolę - aż zdziwiłam się jaka z niej dobra aktorka, bo jakoś specjalnie nie postrzegałam jej jako artystkę z najwyższej półki)

i o dziwo dobra rola Zaca Efrona - również lekka konsternacja co z tej postaci disneyowskiego szoł wyrosło, bo całkiem spoko aktor

Film mocny. Czytając opis myślałam że o całkiem czym innym niż okazał się być.
kujka   new better life mode: on
10 października 2013 20:35
Bylam na Walesie i jest to z grubsza film, jakiego sie spodziewałam. Na pewno szkoly będą chodzily na to calymi stadami. Dla doroslych Polaków film czasem trochę smieszny (Wieckiewicz próbujący mówić jak Walesa... Dla mnie bylo to mocno sztuczne). Dla nieznających tematu obcokrajowców - polecilabym. 😉

nie bylo to wybitne dzielo, ale tez sie nie wynudzilam.

margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
10 października 2013 21:51
agenci- dawno sie tak nie usmialam, jak na film tego gatunku to rewelka!
mery, ja idę na ten film o terapii par w czwartek o 9 😀 Idziesz ze mną 🙂? Rumuński.
Ja sie na pewno na cos wybiore, choc ostateczne decyzje jeszcze nie zapadly, bo w przyszlym tygodniu oboje mamy dosc napiete grafiki. 😉 Chcialabym zobaczyc iranski film "Pies" i japonski horror, nie pamietam tytulu w tej chwili.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
11 października 2013 13:08
zaczyna się Warszawski Festiwal Filmowy, czy są tu jacyś zwolennicy 🙂 ??

mery, ja się chętnie z Tobą wybiorę na coś 😀
Właśnie wróciłam z kina. Przez pół filmu siedziałam z rozdziawioną buzią 😁

Metallica: Through the Never
[url=[[a]]http://www.filmweb.pl/film/Metallica%3A[[a]]+Through+the+Never-2013-678631]Filmweb[/url]

Fantastyczne widowisko! Minimalistyczna fabuła wpleciona w koncert w ramach jego uzupełnienia, coś pięknego. Dla lubiących tę muzykę zdecydowanie. Dla pozostałych... po prostu warto. Ja chętnie powtórzę.
.
Dzionka ten erotyk 😀 ? kurcze, myślałam o tym... ale w czw o 21 będę... w Zurichu 😉

edytka dawaj Ziom! jutro ide na: "Milosc jest slepa" i "Zatrzymane zycie", w niedz na "Kryształową wróżkę", "Ani słowa więcej", może na "Grand Central" i na "Ulicę pułapkę". W pon "Hazardzista" i "Geograf ktory przepił globus". na wt jeszcze nie mam pomysłów 😉


a tak BTW baaaaaaardzo polecam "Jesteśmy najlepsi!". po prostu przecudny film 🙂 nie zdziwie się jak będzie 'de best of...'! 🙂
W imię- moim zdaniem średni. Fajny pomysł, dwie sceny naprawdę niezłe ale zabrakło mi w tym filmie dialogów... tym samym troszeczkę mi się dłużył.
Wałęsa- po tym co pisali w gazetach spodziewałam się szczerze mówiąc czegoś więcej. Ale na pewno warto iść.
Chce się żyć- REWELACJA. Dawno nie widziałam tak poruszającego, tak dobrze zrobionego filmu. Gdyby to był film amerykański, to gra głównego bohatera zdobyłaby Oscara bez dwóch zdań 🙂
LABIRYNT- gorąco polecam, świetny film o uprowadzeniu dwóch dziewczynek.
Nikka2707, po to samo tu weszłam 🙂 Labirynt SUPER!! Trzyma w  napięciu do samego końca. Świetne role Gyllenhaala i Hugh Jackmana. Trochę za długi i nie zrozumiałam jednego wątku, trochę mnie to nurtuje, ale mogę bez tego żyć 🙂
Fakt długi to trochę ciągnie, ale godny polecenia :P
Właśnie wróciłam z kina. Przez pół filmu siedziałam z rozdziawioną buzią 😁

Metallica: Through the Never
[url=[[a]]http://www.filmweb.pl/film/Metallica%3A[[a]]+Through+the+Never-2013-678631]Filmweb[/url]


A zastanawiałam się nad tym filmem, bo uwielbiam Metallikę, ale bałam się czegoś w stylu "Świata Wayne'a".
To pewnie pójdę.

Edit - nie pójdę, nigdzie w Rzeszowie nie grają  :/
pokemon, strasznie szkoda, bo warto. Ja chciałam jeszcze tatę zabrać z okazji jego dzisiejszych  urodzin, ale w Grudziądzu też nie grają. No a nie powiem mu, że ma sobie specjalnie po prezent do Torunia jechać  :/
Kurde, niefajnie, bo maaaasa wrażenia, jakie wywarł na mnie ten film, to efekt kina jednak. Ciemno, wielki ekran i muzyka odtworzona w taki sposób. W domu, bez rzutnika i konkretnego sprzętu muzycznego się tego nie odtworzy 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się