Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

Wg mnie to naturalne, że niektóre słówka się mieszają, jeśli długo nie używa się swojego języka.

Ja na przykład dopiero 2 tygodnie jestem za granicą, ale miałam jeden dzień na uniwersytecie że po lekcji francuskiego w języku hiszpańskim na początku nie mogłam zastartować w rozmowie z nowopoznaną dziewczyną z Polski. Używam na codzień 3 języków - moi współmieszkańcy mówią do mnie po angielsku, ja im odpowiadam po hiszpańsku, z ludźmi na ulicy/w sklepach itp po hiszpańsku, wieczorem z rodziną po polsku. Czasem powoduje to niezły mętlik w głowie.
Moze zle sie wyrazilam
Sa ludzie, ktorzy tak jak wy nieswiadomie sie myla, zapominaja i sa tacy, ktorzy "zapominaja", ze sa Polakami i uwazaja sie za osmy cud swiata
Rozumiem, zapewne chodzi Ci o obnoszenie się ze swoją ,,światowością". Gdzie to ja byłem, co to ja widziałem  😁
Czy ktoś z lotniskowców może pomóc mi znaleźć tanie połączenie? skyscanner chyba zawodzi, albo faktycznie nie da się nic taniej.
Potrzebuję wylot z Oslo Gardermoen do Krakowa na 17.10
No to wyleciałyśmy i wróciłyśmy. Ryanairem 😉. Nawet nam dynamicznie zmieniająca się sytuacja przy lądowaniu nie przeszkadzała 😉. Niemniej jednak jak jednak wylądowaliśmy we Wro to się ucieszyłam 😉.
Zamierzam dalej poszukiwać tanich biletów, bo trzeba kolejne miasta zwiedzać 🙂


ps. A dziś mi się super miło zrobiło, jak po wylądowaniu zobaczyłam na FB wiadomość od Ovcy naszej 😉, że z pogodą problem i w ogóle. Dzięki kobito za pamięć  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

Czy ktos ma karte wizz discount club? Potrzebuje kupic bilet z katowic do Oslo na 23 pazdziernika. Pilnie!!
wistra, uderzaj do kogoś z forum fly4free.pl. Znajdziesz tam cały oddzielny wielki wątek pomagaczy z kartą.
Dzięki, ale jednak nei udało się, bo karta nie działa tak, jak myślałam, że działa :-)

Tak czy siak bilety zabukowane, robię objazd Katowice - Torp - Gardermoen - Berlin - Kraków w... 1 dzień  😜
wistra, nie lepiej bylo dolozyc kilka groszy wiecej i leciec bezposrednio? Umordowac sie mozna, ale z drugiej str to sa krotkie loty 😉

My w sobote lecimy do Glasgow na impreze weekendowa do kolezanki. Zakupy na wolnoclowce i bedzie sie dzialo 🙂
Niedawno leciałam wizzairem pełnym Polaków do Oslo i z powrotem i nie było oklasków ani w jedną ani w drugą stronę 🙂 Ufff
Konia, nie ma chyba nic bezpośredniego z Gardermoen do Krk, gdzie mogę wziąć kota na kolana.  🤔

Ale niefart w sumie, zarezerwowałam, a 200zł taniej mój kurier by po nią poelciał. shit
To ja sobie posiedzialam na lotnisku.....od 7 rano do 13.Mgła była i wszystkie loty skasowali, ale pocieszeniem było to, ze lecialam biznes klasa....szef płacił to co mi tam  😀
potrzebuje kupic bilety z Manchesteru do Oslo, a pozniej z Oslo do Krakowa i tu pojawia sie moje pytanie, jako ze z rezerwacjami nie mialam do tej pory do czynienia. z Krakowa do Manchesteru kupilam i zaplacilam zwykla debetowka, ale juz w druga strone nie akceptuje mi platnosci (ani w zl ani w GBP ani NOK), czy moge cos z tym zrobic?
ovca   Per aspera donikąd
19 października 2013 21:51
Czy karta ma aktywowaną opcję płatności przez internet?
Niemiłek, a na jakie linie lotnicze próbujesz kupić?
W Norwegii mają jakieś nowe płatności, musi być karta 3Dsecure, może te linie lotnicze też takiej wymagają?
dzieki za pomoc, okazalo sie ze mialam za maly limit platnosci internetowych, dzis po przeliczeniu na zlotowki poszlo.
Ponia   Szefowa forever.
23 października 2013 23:29
Hej dziewczyny! 😉

Czy któraś  z Was pracująca na Okęciu, będzie może w sobotę w pracy i ma ochotę na kawę ?🙂
Przylatuje o 10.10 i będę miała trochę czasu do następnego lotu 😉
a 2.10 to aż 4 h będe miała 😉

Obróciłam w 1 dzień to Oslo, ale powiem Wam, że lądowanie 3 razy jednego dnia to nie na moje uszy...

BTW: Zrobili transfer na lotnisku Berlin-Tegel!!  😅
Ponia tu chyba tylko ja jestem z Okecia... Ale sama dopiero w niedz ląduje z wakacji!! Daj znać apropos 2go,może wtedy coś ogarniemy 🙂!
slojma   I was born with a silver spoon!
30 listopada 2013 11:27
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
30 listopada 2013 12:13
o matko, jaka cena była/jest jeszcze za drukowanie bilety na lotnisku;o;o;o;o

no szok! czyli jak mam bilet już na grudzień (kupiony 2m-ce temu) to obowiązuje mnie extra bagaż?
slojma   I was born with a silver spoon!
30 listopada 2013 13:57
Derby- raczej nie chodź nie wiem przepisy mają wejść w życie z dniem 1 grudnia
Fajnie, że Ryan zmienia się na plus.
Swoją drogą, zastanawiam się tak jak derby, czy na mój już kupiony styczniowy lot przysługuje mi ten drugi bagaż.
ovca   Per aspera donikąd
30 listopada 2013 18:13
Tak, przysługuje.
ovca, dziękuję za odpowiedź :kwiatek: fajnie.
ovca   Per aspera donikąd
30 listopada 2013 18:27
Zmian jest dużo więcej, oprócz niższych opłat, drugiego podręcznego,  kilku zmian w procedurach ułatwiających życie pasażerom i nowego motto ryana -zamiast dawnego Fly cheaper brzmi Love your flight!, w dalszej kolejności linia ma wprowadzić np darmową numerację miejsc na pokładzie.

a my podczas obsługi ryanaira mamy się uśmiechać i zagadywać do pasażerów. Naprawdę dostaliśmy takie wytyczne  😁
Wow, jeśli skończą się te przepychanki w samolocie i będzie można mieć przypisane przy odprawie miejsce, będę bardzo szczęśliwą osobą. Właściwie to była dla mnie do tej pory główna wada tanich linii, bo ścisłego przestrzegania np. wagi bagażu jakoś nigdy nie miałam im za złe.
jak to jest z wózkami dziecięcymi? wiem, że niemowlakowi przysługuje przewóz wózka bezpłatnie, ale gdzie się zdaje ten wózek? warto go jakoś zabezpieczyć przed podróżą czy nim nie będą pomiatali?

trochę mnie przeraża to, bo będę leciała sama z maluchem  😉
Jaki bedziesz miec ten wozek? Landare czy mala spacerowke?
ovca   Per aspera donikąd
30 listopada 2013 21:53
Z wózkiem musisz podejść na check-in (tam gdzie się nadaje bagaż) i odebrać na niego etykietkę-naklejkę. Dalej wózek idzie z Tobą przez kontrolę bezpieczeństwa do gejtu, i zostawiasz go dopiero pod schodami do samolotu (stamtąd też go odbierasz po przylocie). Nie możesz wziąć go na pokład.
(wiem że na niektórych lotniskach nie okleja się wózków, ale lepiej się zabezpieczyć i wiedzieć, że jest podpisany i oznaczony)

Druga opcja jest taka, że nadajesz go normalnie na check-inie do luku jak torbę i dalej idziesz z maluchem na ręku.

czy będą nim pomiatali?  u nas np mają fisia na punkcie wózków i obchodzą się z nimi delikatnie, wyładowują w pierwszej kolejności itp. Ale nie wiem jak gdzie indziej 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się