Odznaki PZJ

To super 🙂. Dzięki za pomoc 😉
Czy jeżeli w przepisach jest że złoto można zdawać co najmniej rok po zdobyciu srebra, a w moim przypadku minęło 11,5 miesiąca to znaczy że nie mogę jechać? Myślicie że ktoś to sprawdza? :/
Kamila🙂, myślę, że o 2 tyg. nikt nie będzie robił problemu, wiadomo, że z terminami złota jest ciężko.
Byłam wczoraj w Aromerze i obserwowałam egzamin na złotą odznakę - sama bym chciała podejść do niego w najbliższym czasie.
Skoki zdawały dwie osoby. Młoda dziewczyna, która jechała bardzo równo i przejechała na czysto. Po niej jechał starszy Pan, który miał zrzutki i koń mu 2 razy krzyżował na zakrętach - ogólnie dużo słabszy obrazek przejazdu. Zostałłam do werdyktu komisji sendziowwskiej "p. Dukaj i przyjaciele". Dziewczyne zbesztali jak psa za to, że jedzie na za długich strzemionach za to Panem sie zachwycali. Ktoś wie o co w tym chodzi? Komuś trzeba "zapłacić ekstra", czy wziąść u kogoś konkretnego treningi? Trochę sie boje, że mogą mi wyciąć taki sam numer jak będe zdawać. Co Wy wiecie w tym temacie?
Ania4, wiem, że dziewczyna w każdym skoku zostawała za koniem 🙂 i nie miała za bardzo pojęcia gdzie i jak się koń odbije.
Nie obawiaj się - pojedziesz dobrze, w rytmie i w równowadze, z właściwymi reakcjami ciała, z umiejętnością przewidywania - zdasz. Trzymam kciuki, żeby koń ani ci nie zrzucił ani nie krzyżował 🙂 - wtedy zbierzesz same pienia pochwalne. Na odznakach ocenia się jeźdźca, w tym poziom jego kompetencji.
Ania4 chcesz zdać w Aro bez problemów - przyszykuj więcej kasy  😀
Ja wczoraj po obejrzeniu próby ujeżdżenia na złotą stwierdziłam, że obecnie poziom wymagań na to złoto jest... żenujący. 🤔wirek: Tzn. niespecjalnie widzę różnicę w umiejętnościach między srebrem a złotem. Ale jeśli chodzi ogólnie o wczorajsze egzaminy - i tak najbardziej rozbroiła pani (matka? trenerka? 2w1?) wykłócająca się z komisją o to, że chłopiec lat ok. 12 nie zdał ("bo ten koń ma niewygodny kłus, poza tym to tylko dziecko i jeszcze nie jest w stanie wysiedzieć ćwiczebnego" - na miejscu tego chłopca spaliłabym się ze wstydu) oraz pan, który zleciał na próbie skokowej na brąz (i którego przejazd był... niezbyt miły dla oczu, bolał mnie pysk tego konia i uważam, że należała mu się stopa), po czym spytał, czy może jechać jeszcze raz. 🤔
Wie ktoś coś może o odznakach w okolicach Opola jeszcze w tym roku?
Drogą pantoflową doszły mnie słuchy, że w październiku ma być w LKJ Ostroga w Opolu organizowany brąz i srebro, ale przekopałam wszystkie możliwe kalendarze (pzj, ozj, strona Ostrogi) i nigdzie ni widu ni słychu a telefon dzisiaj milczał.
Mam pytanie, czy osoba niepełnoletnia/pełniletnia musi mieć instruktora prowadzącego z papierami ?
Bardzo mnie zdziwiło, że coś takiego  było wpisywane przy nazwiskach zdających na brąz, co w  przypadku, gdy ktoś trenuje sam, nie może jechać odznaki ????
whisperer13 Może jechać jak najbardziej, wpisywane jest wtedy "samodzielnie".
26.10 zapraszamy na egzamin na Odznaki Jeździeckie PZJ do KJ Aldragho Piaseczno (okolice Warszawy) !!!

Zapisy 601 612 504

Link do wydarzenia https://www.facebook.com/events/1399870023577618/
martyna dzięki, dziwne to było, bo wydawało mi się, ze traktowali to jako wymóg konieczny, żeby wpisać tego instruktora prowadzącego z papierami i pytali o te papiery. Co w sytuacji, jak ktoś ma instruktora bez papierów i pod jego okiem się przygotowuje ? Trochę to mi się wydało bez sensu ...
whisperer13 Przy wszystkich odznakach przy jakich byłam pytani z kim się jeździ i czy ten ktoś ma papiery, jak nie miał to wpisywano że osoba się samodzielnie przygotowywała. Ja mam (a raczej miałam wedle obecnych przepisów) IRR i byłam wpisywana jako szkoleniowiec, więc chyba nie trzeba być instruktorem PZJ.
Dzięki! Trochę mnie to zaskoczyło, bo jak zdawałam kiedyś odznakę, to nawet nie wiedziałam, jakiemu szkoleniowcowi i zostałam przypisana i czy w  ogole, pewnie przypisali mnie temu, u którego miałam te kilka treningów. A co to ma za znaczenie, to idzie do jakiejś bazy, który instruktor ile osób przygotował ?
To ma znaczenie KTO podpisuje się pod przygotowaniem (nieprzygotowaniem  😀iabeł🙂 zdającego.
Życzyli sobie tego szkoleniowcy (!), żeby UNIKNĄĆ przypisywania im szkolenia osób, które na egzamin wybierają się z własnej inicjatywy a twierdzą, że są pod opieką XY (bo jedną lekcję mieli). Gdy wpis jest w papierach da się dociec prawdy tzn. zaprzeczyć i ludzie nie są tak wyrywni z przypisywaniem sobie trenera (i w przypadku żenującego przygotowania - psuciu opinii).
Zdaje ktoś w sobotę w Szarży? 😉
poratuje mnie ktoś i wrzuci działającego linka do najnowszych czworobokow na braz i srebro? Bo oczywiście linki na stronie pzj nie działają, przynajmniej mi...
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
16 października 2013 08:39
Jak się trzeba ubiegać o duplikat legitymacji i odznaki brązowej? Osobiście trzeba jechać do PZJtu czy przelewem? Jeżeli było przepraszam za pytanie :kwiatek:
Magdzior,
idzie mail 😉
poratuje mnie ktoś i wrzuci działającego linka do najnowszych czworobokow na braz i srebro? Bo oczywiście linki na stronie pzj nie działają, przynajmniej mi...


A mogę sie podłączyć? Bo ja do internetu dostęp mam głównie w pracy, a w pracy mi sie strona PZJ w ogóle nie otwiera... (takiego firewalla mamy, tylko nie wiem jakież to niedozwolone/nieodpowiednie treści strona PZJ zawiera...  :ke🙂

Przy okazji uprzejmie donoszę, że na początku listopada (chyba 3.11) odbędą sie egzaminy na odznaki (brąz, srebro, złoto) w ZASTAWNIE (okolice Elbląga)
Mam plik w pdf - muszę mieć maila 😉
Czy ktoś mógłby podać mi najczęściej zadawane pytania na brązowej odznace?
Wiem , że na pewno budowa konia, siodła , ogłowia, odległości drążków , linii czy szeregów. A jakie jeszcze mogą być zadawane?
Teorią stresuje się najbardziej bo nawet jak wszystko wiem to w stresie zapominam. Z góry dziękuje za pomoc 🙂
Teorii nie da się chyba oblać, jak się przy koniach cokolwiek robiło. Z teorii jeździectwa padają dość często pytania typu co zrobić podczas podjazdu pod górkę. Generalnie wystarczy myśleć i się nie denerwować, żeby zaliczyć bez problemu
Wiem wiem, ale i tak jednak stresuje sie ze cos zawale . :P
equi.dream, e, "od nas" dziecko poległo na... nachrapniku hanowerskim 🙂
Czy ktoś z wielkopolskich re-voltowiczów nie planuje czasem w najbliższym czasie zdawania brązu/srebra? Na 27.10 jest planowana odznaka w KJ Pony Poznań, ale na razie mają za mało zgłoszeń. Z kolei mi zależy, żeby zrobić srebro jeszcze w tym roku, a to już chyba ostatnia okazja w Wielkopolsce, więc może ktoś się jeszcze skusi? 🏇
Wiecie może jakiej wysokości są przeszkody dla kuców na brązową odznakę? Znalazłam tylko że "wysokość przeszkód zgodna z kategorią kuca" ale już bardziej precyzyjnych danych znaleźć nie mogę (albo nie umiem  😉 )
60 cm
halo no fakt, dzieci pytania przejrzeć muszą, bo mają święte prawo nigdy nie słyszeć o niektórych tam opisywanych rzeczach 😉
Dziewczyny pomocy! Wiem, ze pewnie setki razy to pytanie sie przewijalo, ale pisze z telefonu i nie mam jak sprawdzic, a zaraz wyjezdzam na egzamin 🙁 czy bat jest dopuszczony na brazowa odznake? Jak tak to jakiej dlugosci? I czy trzeba zdejmowac ochraniacze na ujezdzenie?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się