Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Osoby z Poznania, gdzie mogę kupić paste bo w piątek będę konia golic 🙂
Możesz kupić u dr Filipińskiego, Wichrowe Wzgórze pawilon 104 (koło Pizza Hut). Powinni mieć pastę uspokajającą.  😉
http://www.wet-poznan.pl/
Huberstus dla dzieci w kicinie/ dominanta 10.11.2013
Nie wiem jak Poznań stoi ze sklepami jeździeckimi, ale chciałam tylko nieśmiało napomknąć, iż sports direct jest gotów stworzyć dział jeździecki u siebie w sklepie jeśli zauważą zainteresowanie tematem  😉

Nie wiem jak Poznań stoi ze sklepami jeździeckimi, ale chciałam tylko nieśmiało napomknąć, iż sports direct jest gotów stworzyć dział jeździecki u siebie w sklepie jeśli zauważą zainteresowanie tematem  😉




bardzo dobrze stoi - nie wiem kto mógłby zrobić konkurencję Pegazowi  😉
Szukam stajni w Poznaniu i wszystkie oferty wyżej podane sprawdziłam. Najbardziej zaciekawiła mnie stajnia Cwał, ale niestety nie ma dużo na jej temat w internecie  🙁 Czy jeździ tam ktoś od dłuższego czasu? Jak wyglądają treningi, jacy trenerzy/instruktorzy, jakie są konie, ile osób na jeździe?
Przy okazji proszę o opinie pensjonatu w tej stajni  😉
Witam 😀
  Wie ktoś może ile kosztuje trening w Fino-Poznań? Chciałabym się tam wybrać, ale nie wiem w jakiej cenie są jazdy/treningi i czy tam jest tylko dla zaawansowanych czy też dla takich co galop i skoki to tak 50-60. Wg kto tam prowadzi jazdy? I czy jest tam plac do jazdy, bo raz jak byłam tam to tylko takie "kółko" małe była i łąka po drugiej strony ulicy.?
Odp. mogą być na priv
Pozdrawiam  🏇
szukam stajni w bliższej okolicy Poznania, ponieważ mam zamiar przeprowadzić się na studia.
zależy mi na tym żeby była hala przystosowana do stawiania parkurów, karuzela, najlepiej też solarium oraz dobry skokowy trener na miejscu/dojeżdżający ponieważ czynnie startuję.
myślałam o stajni Fimmela, ale czy tam przyjmują w pensjonat? ...o szansach wbicia się do Rosnówka nawet nie myślę..chyba że coś się zmieniło  👀
na Wolę nie chcę, preferowałabym coś bardziej kameralnego, bez tabunów ludzi i rekreacji 😉
wichrowelove do Rosnówka niestety nie ma opcji jeżeli nie masz znajomości.
Jeżeli zależy Ci na szymś bardziej kameralnym niż wola to polecam stajnie u Krygiera, to jest dosłownie obok woli. Stajnia ładniutka, konie codziennie wychodzą na pastwisko, jest fajna karuzela. Hala co prawda taka wielka jak na woli nie jest ale spokojnie poskaczesz i parkurek ustawisz. Opieka fajna, konie mają czysto. Rekreacji nie ma. Co do trenera to już sie sama musisz dogadywać bo nawet nie wiem kto tam teraz z kim trenuje😉 Wizualnie jest tam dość... luksusowo.
Jeżeli chodzi o tansze klimaty to moj zwierzak stoi teraz w Marianowie. Przed Tarnowem wiec blisko, konie chodzą na padoki lub pastwiska, dość duża hala tylko podłoże nie powala bo niezbyt często jest zlewane. Boksy różne, mój akurat stoi w angielskiej, co mi bardzo odpowiada. Klimat bardzo sympatyczny i kameralny 😉 Jednak bez karuzeli.
Co do solarium to się z nim tylko w Więckowicach spotkałam, nie wiem gdzie jeszcze w okolicach sie znajduje
Do Rosnówka, ale to zależy czy do Delicjusza czy myślicie o Wechcie Rosnówko 😉 Delicjusz hali chyba nie posiada, u Fimmla hali też brak, chyba, że coś się zmieniło. Poprawcie mnie jeśli mam stare informacje.
Są jeszcze Stajnie Łopuchowskie kilkakrotnie przytaczane w tym wątku. Dojazd całkiem dogodny podobno.
No fakt, od razu pomyślałam o Wechcie bo Delicjusz nie ma hali.
Ramires bo mi właśnie o Wechtę chodziło 😉
dzięki  :kwiatek: w takim razie chyba przejadę się zobaczyć do Krygiera
pamirowa u Fimmla jest hala z podłożem kwarcowym 😉 plac do jazdy też z kwarcem.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

15 listopada 2013 10:33
Wielkopolanie, czy jest tu ktoś z okolic Gniezna? Albo trzyma konia w okolicach Gniezna?
Ja jestem z Gniezna. Może mogę coś pomóc? 😉
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

15 listopada 2013 13:22
Lecę pisać prywatnie 🙂
pamirowa u Fimmla jest hala z podłożem kwarcowym 😉 plac do jazdy też z kwarcem.


Ta hala tam była od początku, czy się jej dorobił nie dawno? Bo tak coś mi się wydaje, że nie było, ale to było jakieś 6 lat temu :P To pewnie cenę teraz też ma ciekawą 😉
Lov   all my life is changin' every day.
16 listopada 2013 15:03
wichrowelove, powiem Ci, że ja trzymam konia na Woli od roku, i tak jak zapierałam się rękami i nogami, tak teraz nie zamieniłabym tej stajni na inną 😉 Warunki są świetne, po zmianie prezesa naprawdę coś się dzieje, zaczęły się zawody, większe dbanie o plac i teren wokół stajni. Ludzie zazwyczaj rozchodzą się czasowo tak, że nie ma na hali więcej niż 5 koni, a rekreacja ma swoją własnę hale i place, wiec praktycznie się z nimi nie stykamy 😉
Pamirowa z tego co wiem, hala jest od ok. 2 lat, a cena za pensjonat  to ok. 1000 zł.
Pilnie potrzebuje odpowiedzi , czy jakiś sklep jeździecki w Poznaniu jest czynny w niedzielę?
Lov no na woli wszystko fajnie tylko boksy niewielkie i te smętne małe padoczki odrzucają za tą cene.  Ja bym tam teraz Duka nie postawiła bo widzę o ile szczęśliwszy jest koń, który ma do dyspozycji trawkę i odrobine wolności kilka godzin dziennie😉
Orientuje się ktoś po ile trening w fino-Poznań?  😀
Orientuje się ktoś po ile trening w fino-Poznań?  😀


Chyba zależy u kogo, z tego co pamiętam u p. Ciesielskiej chyba <40PLN.
Thymos chyba była podwyżka, ale z różnych źródeł słyszałam, że wszystkie 3 konie kuleją (co ponoć nie przeszkadza prowadzić"treningów"😉
Zapierdalają od palca to co mają nie kuleć 😎

Jak ja u nich jeździłam to chore/kulejące zawsze miały wolne 😉
Ale dawno nie byłam więc nie będę ani oskarżycielem ani obrońcą.
Aneczkakonie w cwale jeździłam ok 2 miesięcy właśnie się stamtąd wyniosłam do Niwki. Konie takie jak wszędzie, na jeździe zależy raz byłam sama a czasem z 5-6 koni ale cena ta sama (25 zł). instruktor zarazem właściciel n pierwszej lekcji zrobił dobre wrażenie ale na każdej koloejnej prawie nic nie mówił, no chyba że dostałam trudniejszego konia, dalej mało no ale cóż
tu i tu masz mnie na jeździe tak wygląda główny padok facet nic nie mówił więc nie ma głosu koń - Groc
julka177 z tego co opisujesz to trener się na jazdach nie wysila, a szkoda, bo na zdjęciach ze strony widać, że jeździ chyba dobrze. Czytałam też, że są tam prowadzone profesjonalne treningi skokowe. Miałaś może kiedyś taki trening? Opisz jakie są konie i czy jest jeszcze jakiś inny instruktor?
Jest ktoś jeszcze kto jeździ w Cwale, albo słyszał coś o tej stajni?
Treningu skokowego nie miałam ale widziałam kawałek, coś tam im mówił nawet raz krzyknął, ale na takiej normalnej jeździe jedziesz sobie w kilka koni, bez zastępu co jest ok, tylko że niektórzy kompletnie nie znają zasad jazdy na ujeżdżalni 😵. Ale to kwestia ludzi. Jego żona prowadzi lonże i na takiej malutkiej hali przerobionej ze stodoły prowadzi jazdy w 2-3 osoby z nią nigdy nie miałam, bo na hali i z nią jeżdżą osoby o mniejszych umiejętnościach. Lepsi na dworze. Ogólnie na jeździe jest stęp, kłus, króciutki stęp, galop (po jednym zagalopowaniu w każdą ze stron no chyba że komuś koń zgaśnie 😉) o kierunkach mówi tylko przy galopie. Na normalnej jeździe nie postawia nawet drągów, chociaż nie, raz był taki pojedynczy. Uwag robi mało już na 3 lekcji, potem zaczyna znowu jak dostajesz inneho, trudniejszego konia. Scieżki nie zasypuje jest tak jak na filmiku. A konie? No takie jak wszędzie jedne lepsze drugie gorsze. Ja jeździłam prawie na wszystkich. Jego koń to Dunka, dla dobrze jeżdżących daje czasem Artemidę, Kreon ciągle na jeździe macha głową co trochę wkurza i jest niewygodny, Groc to taki profesor, Belgię poznałam ale już jej chyba nie ma, w jej miejsce jest Girlfriend na niej nie jeździłam byłam tam ostatni raz 11.11 bo nie miałam co robić (można sie umowic dzisiaj na dzisiaj) i właśnie ją widziałam wtedy była tam krótko, Charyzma kiedyś ją uwielbiałam i chciałam nan niej jeździć potem kulała i stała w boksie, w tej chwili ma za dużo energii i zrobi la sie wredna, Rosarię uwielbiam chociaż zapieprza i galopuje w najmniej oczekiwanym momencie, reaguje na delikatną łydke - inne są zatłuczone Rosi ma córkę Radość ona ma z 6 miesięcy, n i Costa zaaaaatłuczona na pomoce i wredna jak to kucyk.
nie wiem czy widziałaś filmiki z jazdy właściciela ale  tu masz pod koniec jego sposób ruszania koniem od pięty, tak też uczy na jazdach.
Jak na razie jeżdżę w Niwce w niedzielę pojadę 4 raz i polecam 😉
edit na innycj koniavh nue jezdzulam i nue znam ich zabardzi
Promocja w Dominanta/Kicin 😅


3 ostatnie boksy w cenie 750zł

www. Dominanta-kicin.pl 🏇
Przepraszam jeśli powtórzę pytanie, nie jestem w stanie przeczytać tylu stron 😉

Od grudnia przenoszę się do Poznania. Czy ktoś może mi z czystym sumieniem polecić jakąś stajnię gdzie można by sensownie potrenować?? Chodzi mi i o skoki i o ujeżdżenie.
Nie musi to być jedna stajnia, mogą być 2. Jedna skokowa druga ujeżdżeniowa. Byle sensowny trener i przyzwoite konie 🙂

Z góry dzięki 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się