Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 listopada 2013 15:41
_kate, on jest absolutnie prześliczny! Nie mogę się napatrzeć!

Tristia, pokażesz to swoje dziecię? Strasznie jestem go ciekawa!

sznurka, ooo, mi mama też od małego robiła masę solną lub ciasto z mąki i wody, zabawa przednia 🙂
Basieńka jak mała księżniczka 🙂
Tristia widać, że bez problemu przestawiłaś się na tryb mama? 😉

Jestem w temacie wyboru wózka i już sama nie wiem jaki byłby dobry. Powiedzcie czy któraś ma Baby merc? znalazłam taki, który jest niedrogi, ale nie wiem czy fajnie się go prowadzi? http://allegro.pl/nowosc-zestaw-baby-merc-s7plus-mega-promocja-i3711570699.html może któraś z Was miała styczność i coś poradzi? W sklepie oglądałam ten i super się go prowadziło, fajnie amortyzował http://allegro.pl/wozek-dzieciecy-3x3-x6-zagma-fotel-sam-k-pompow-i3726220356.html
Z doświadczenia może któraś napisze, lepsze są przednie koła skrętne czy nie?
To ma być wózek do prowadzania po miejskich drogach i alejkach w parku, w bloku mamy windę, więc z wnoszeniem też nie ma problemu 😉
Edit: Lepszy aluminiowy czy metalowy? Aluminiowy na pewno lżejszy tylko czy to lepiej?
Blue_angel, Skrętne, ale z możliwością zablokowania. 🙂

sznurka, Super foty! 😀 Jakie śliczne ząbki ma Lewcio.A Twoja mama chyba do Ciebie podobna...? A raczej Ty do niej. 😉 I fajnie, że Lwiątko lubi manualne zabawy.
I Bułka jaka słodka. 🙂
Wózek tylko ze skrętnymi kołami.
Te dwa co wstawiłaś no cóż wykonaniem i wyglądem nie powalają.

Widzę że celujesz w klasykę.
Proponuje zatem nie do zdarcia wózek
http://allegro.pl/jedo-fyn-4ds-2w1-2013-gratis-moskitiera-folia-i3735362260.html

Potem obstawiam
http://allegro.pl/wozek-navington-cadet-2w1-mega-promocja-i3702176227.html


aszhar, dzięki 🙂 o jedo fyn właśnie dużo się naczytałam dobrych opinii. Chyba muszę się znowu wybrać do sklepu i pooglądać, bo widzę, że jeśli chodzi o kupowanie to na allegro dużo bardziej się opłaca
Blue_angel, skrętne z możliwością blokowania, choć ja nie blokuję, nie potrafię nieskrętnym powozić.
Weź jednak po uwagę noszenie wózka, bo nie wszędzie są windy, składanie do auta, pokonywanie przeszkód typu wysokie schody itp
Fotelik bym sobie darowała, kupiłabym przymierzony do auta w którym będzie jeździł i wzięła z jakimiś gwiazdkami
sznurka,  Lwiątko nie próbowało zjeść masy? 😉

Blue_angel,  skrętne obowiązkowo. za 750 możesz spokojnie kupic używkę w dobrym stanie jakiejś porządnej firmy 😉 dla mnie punktem obowiązkowym była oddzielna gondola, a nie robiona ze spacerówki, plus montowanie fotelika do wózka w takich z gondolo-spacerówką (pierwszy Twój link) wygląda... okropnie.
przemyśl sprawę używanego, bo można za naprawdę niską kwotę znalezc coś super, zwłaszcza, że czasu masz dużo.

oglądam te linki aszhar,  i w pierwszym (jedo) nie ma "trzymadełka" w budce gondoli. kiedyś nie zwróciłabym na to uwagi, a teraz uważam to za niezbędne, bo często gondolę przenosimy właśnie za ten uchwyt. można wtedy spokojnie jedną ręką znieść, a jak uchwytu nie ma, to zostaje tylko zajęcie obu rąk, albo przechylenie (jam burdelarz i w gondoli zawsze leżała jakaś zabawka czy smoczek)
o to mi chodzi
Dzięki dziewczyny za rady na pewno się przydadzą  :kwiatek:
Isabelle zastanawiałam się nad używanym tylko nie wiedziałam czy to do końca dobry pomysł. Dzięki za zwrócenie uwagi na "trzymadełko" 😉 o tym nie pomyślałam
Lepiej kupić wózek 2 w 1 niż z fotelikiem? Wydawało mi się, że lepiej jak ten fotelik jest w miarę dopasowany do wózka. Do wszystkich wózków da się osobno zamontować fotelik innej firmy? Na tym w ogóle się nie znam  😡

Edit: Tu jest np. używany wózek Maxi cosi koło mojej miejscowości. Już pewnie lepszy tylko czy taki 3-kołowy dobrze się prowadzi?
Blue_angel super temat wózkowy 🙂 też jestem na tym etapie więc się podczepie 😉

Dziewczyny może mi też coś doradzicie 😉 do tej pory byłam przekonana do X-landera X-move i już prawie kupiłam ale poczytałam jeszcze opinie i powiem szczerze, że trochę zbladłam jego opiniami 🙁 czy możecie coś polecić mniej więcej z tej półki cenowej, najlepiej w komplecie 3w1 i do jazdy po „trudnym terenie”?  :kwiatek: może żeby nie zaczął tak szybko skrzypieć jak x-move, szczególnie gdy będę go użytkować głównie po polnych i osiedlowych uliczkach 😉
Isabelle gondola z jedo ma wszyte raczki do przenoszenia.
Może nie jest to aż tak wygodne jak " trzymadełko" ale spokojnie da sie przetransportować samą gondolę bez stelaża

Balbina dla mnie nowe x-landery to jest jakaś pomyłka za ta kasę kupujesz dużo fajniejsze i wytrzymalsze wózki np. teutonia

Śliczne revolciątka 🙂

Sznurka - co do bardziej realnych do zdobycia, to taka bardziej chłopięca jest Apple Jack.
Aszhar dziękuję poczytam i będę szukać dalej 🙂
ps. napaliłam się na x-landera bo słyszałam same dobre opinie w realu, tylko chyba dotyczyły one tych starszych modeli 😉


Dokładnie starsze modele ( te z pompowanymi kołami na szprychach ) są nie do zdarcia.
Natomiast nowy model jest jak dla mnie po prostu nie udany
Blue_angel powiem ci, że tu gdzie mieszkam, WSZYSCY mają jedo fyn. skoro jest tak popularny to musi być chyba fajny.

Jamiaka cudna Basia! Stach też ma niestety trądzik niemowlęcy i nasza pediatra powiedziała, że można zadziałać octeniseptem, ale punktowo- nasączonym patyczkiem do ucha przyszczola delikatnie przemywać. no i rzeczywiście szybko zasychają i znikają.

a co do wózka-ja mam trójkołowego x-landera xt używanego taką starszą wersję z kołami ze szprychami i jestem bardzo zadowolona. kupiliśmy za 600 zł komplet z fotelikiem (którego nie używamy bo mamy bezpieczniejszy maxi cosi) i dzielnie nam służy na terenie różnym, z przewagą raczej miejskiego.
Kurczak_wtw zgadzam się Basieńka cudna jest Jamaika ona jest do schrupnia po prostu  😁



Normalnie mam teraz problem z tym wózkiem ehhh 🙁 a termin coraz bliżej  😉
hehe sorki pomyliło mi się 😉
Ja miałam ambicje na doooobry wózek z górnej półki. Mój chłop powiedział, że nie kupi wózka w cenie auta 😉. Na szczęście zanim doszło do dyskusji na ten temat dostaliśmy wózek od koleżanki i nie ma wyboru. Jak doczytam co to za firma to napiszę.
Wózek jest z dolnej półki, ale mało używany i wygląda solidnie.
Bera7 mi nie chodzi o to, że ma być z górnej półki tylko o to żeby był solidny bo przy moich drogach po jakich pewnie głównie będziemy się poruszać (na dodatek również zimą) to raczej naistotniejsze 😉 może być najtańszy aby sprawował się dobrze i nie był awaryjny 😉 a na x-landera sie napaliłam tylko prze opinie znajomych, fakt ich dzieci to już przynajmniej przedszkolaki więc może opinie dotyczyły starszych modeli ale to mi nie przyszło do głowy  🤦
Kate cudak z twojego maleństwa 😍

Jamaika śliczna Basieńka, jakie ma włoski!  😉

sznurka
Lew jak zwykle wymiata 😉

A ja dziś poznałam aszhar której bardzo dziękuje za miłe aczkolwiek krótkie spotkanie :kwiatek:
Balbina, też się napaliłam na x-landera względnie coś z tej półki. Mieszkam w lesie niemal, do a do najbliższego asfaltu mam ok 500m.
Mój wózek jest lekki, ma duże koła i wygląda solidnie. A jak się spisze to się okaże.
maleństwo, ja też pamiętam z dziecinstwa, z ery przedciastolinowej;]
Julie, ponoć podobna jestem;] Głosy mamy takie same, mój ojciec nas przez telefon nie poznaje;]
A Lew lubi manualne zabawy może dlatego ze często proponuję? moze czuje ze ja też lubię i bawie się wtedy "bardziej"?
Isabelle, nie próbował, powiedziałam że nie jest do jedzenia, ze nie wolno, zbilzył ze dwa razy do buzi zamkniętej i krecił głową ze nie wolno
Cierp1enie, dzięki
Muffinka, trzeba było wpadać polepić;]
My mamy wózek polskiej firmy Nestor, model Quenne na pompowanych kołach i spisuje się bardzo dobrze. http://www.nestor-wozki.com/quenne.html
Bera7 niełzy zbieg okoliczności bo ja do najbliższego asfaltu też mam jakieś 500 metrów 😁  i mi przyjaciółka też zaproponowała swój wózek tylko nie pamiętam jaki heheh użytkowniczka tego wózka moja chrześnica na wiosnę skończy 5 lat a ja mam dobrą ale krótką pamięć  😁 pamiętam że miał całą oś skrętną, duże koła chyba i że była z niego naprawdę zadowolona ale nie pamiętam nawet jego koloru no jedynie że był ciemny hihihi no nic chyba się zgodzę i go przyjmę a w razie 'w' kupie wtedy inny 😉
ja xlandera nie chciałam za nic. po pierwsze 2500-3000 za wózek? no nie, dla mnie nie do przełknęcia. Po drugie, wszyscy mają xlandery. i one aż krzyczą "patrz, ale szpan, mam zielony wózek za ponad 2 tysiące!". Nie chciałam mieć wózka, który mają wszyscy. i trzecia sprawa, poprostu wizualnie mi nie leżały 😉

u mnie teren bardzo trudny. nie żadne alejki, tylko błoto, rzeczki, lasy, kolejny po traktorach na ścieżce do lasu, korzenie. zimą droga odśnieżana jak się gminie przypomni. Do tego teren nasz mokry, i od połowy działki i do połowy łąki mam grzęzawisko, że koń mi tonie po nadgarstki. no i Tako daje sobie z tym radę 😉

generalnie nasz Kuleczkowóz kocham. Nie dopatrzyłam się do tej pory żadnej wady, poza chodzącym ciężko hamulcem (ale to tylko ja, reszta rodziny umie go odblokowywać nogą, mnie nie idzie). Zwrotny, regulacja rączki, gondola wielka, łatwo wpinać elementy, kosz wysoko. i nie mam problemów w przedzieraniu się przez nasze tereny. w sumie jedyny minus to waga, bo jest ciężki. Ale my go nie wnosimy po żadnych piętrach, więc kłopot żaden.

I kupiliśmy używkę za 400 zł. śmieszne pieniądze. ale spodobał mi się, jest taki zabawny, a nie nabzdyczony, wygląda solidnie, moim zdaniem gustownie.

sznurka ależ on już kumaty jest  😍

z wózkiem jak z autem. jeden lubi japończyki drugi amerykańskie. nie ma rady jak samej zdecydować. ja miałam wybór trochę utrudniony, bo nie przetestowałam żadnych wózków przed połamaniem, a po połamaniu już leżałam (10 tygodni), wiec nie miałam takiej możliwości. oparłam się o foty i opisy internetowe.
Balbina ja mieszkam na wsi, mam kawałek asfaltu, ale główne drogi do spacerów to leśne dukty, drogi piaskowe itd. Mam X landera X1 kupiony na allegro za 500 zł gondola i spacerówka, używka, pompowane koła, amortyzatory takie, że oczy wychodzą. Prowadzi się 1 ręką po tych drogach. Najlepszym testem jest dla mnie droga blisko domu gdzie jest głęboki piach i zwykle się ciężko idzie, a wózeczek bajka. Minusy:  brak skrętnych kółek (można się przyzwyczaić tym bardziej, że po marketach nie jeżdżę), ciężki, zajmuje dużo miejsca w bagażniku. Ale mało z nim autem podróżuję.
Gdzy zaczęłam się rozglądać za wózkiem założyłam żeby nie kosztaował więcej jak 2500 zł za komplet, natomiast już firma nie miała dla mnie większego znaczenia bo sie na tym nie znam to nie samochód hihihi wózek ma być lekki i bezaawaryjny nadający sie nie ciężkie drogi a jeśli marka będzie szpanerska no to trudno nic na to nie poradzę jeśli wygrają pozytywne jego cechy użytkowe i bezpieczeństwa 😉 nie zamierzam rozpatrywać tego pod względem szpan czy nie szpan bo najważniejsze dla mnie bezpieczeństwo mojego dziecka i cechy użytkowe modelu i nadal cena nie ma dla mnie znaczenia aby nie była wyższa niż założone 2500 😉  i może to być najbardziej szpanerski wózek na świecie aby bejbik był bezpieczny  😁

Agulaj79 wygląda naprawde solidnie ta X1 dzięki za opinie 🙂 szkoda, że spacerówki nie można w obie strony montować 🙁
Masakra z tymi wózkami, szczególnie jak się nie wie do końca na co zwrócić uwagę 😉 zależy mi żeby ten wózek był porządny, nie musi być z górnej półki. Czytam Wasze rady i będzie mi łatwiej przy wyborze. Także im więcej opinii tym lepiej 😉 Wcześniej nastawiałam się żeby to były wszystkie 3 części w 1, a teraz myślę nad dokupieniem fotelika osobno.
normalnie nad wyborem samochodu nie miałam tyle problemów i rozterek co nad wyborem wózka dla bejbiczki  😵
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
24 listopada 2013 18:53
A potem trafi Wam sie taki Jasiek, ktory wozek ma gleboko w powarzaniu 😁
sznurka wpadnę następnym razem 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się