pensjonaty w okolicach trójmiasta

Strzyga  :kwiatek: ale daleko  🙁 50 km w jedną stronę to trochę nie fajnie już
Louisa, w Owczarni są dwa kucyki 🙂 http://re-volta.pl/galeria/img/85755
anai ale fajne maluchy  😍
Na wiosnę będziemy objeżdżać i zobaczymy gdzie siostrzeńcowi się spodoba.
Tak szczerze to też uważam że te podesty sę mocno nie fajne, ale to tania stajnia, budynki adoptowane, jest jak jest, ale konie tam dobrze wyglądają.


Jak koń stanie w boksie tyłkiem do ściany, pyskiem do drzwi to ma ok pół metra do podestu, więc one go nawet nie dotykają przy kładzeniu się itp 😉
Ma obecnie ktos swoje konie na pensjonacie w Owczarni?
Sahara anai chyba? Klami?  😉
Witam, szukam informacji o stajni w Pępowie, jakie warunki, dbanie o czystość, wypuszczanie itp.
Louisa, w Owczarni są dwa kucyki 🙂 http://re-volta.pl/galeria/img/85755


ten po lewej to Jasper? jeny jaki ciemny  :P
zoriczkowa, tak,  Jasperek.
Witam, znacie jakieś stajnie godne polecenia do wstawienia konia w trening za w miarę przystępną cenę?
deborah   koń by się uśmiał...
01 grudnia 2013 08:06
Louisa, ja Ci moge hrabinkę wypożyczać 🙂
Behemotowa, Ale bardziej okolice Gdańska czy Gdyni Cię interesują? Czy wszystko jedno?
Napisz coś więcej, jakiego rodzaju trening Cię interesuje, na jakim poziomie jest koń i do jakiego zmierzasz... I co rozumiesz pod pojęciem przystępnej ceny. 🙂
To może od początku. Rzuciłam się na zbyt głęboką wodę i kupiłam 3 latka (no 3 lata i 2 miesiące). Nie mam na razie z nim wielkich problemów, ale wiem, że jeśli nikt nas nie potrenuję to one się pojawią. Chciałabym by koń chociaż miał ogarnięte podstawy ujeżdżenia, zaczął kulturalnie chodzić od dosiadu. Chciałabym wstawić konia gdzieś w trening na około 1-2 miesiące. Jeśli chodzi o przystępną cenę to powiem tak, nie oczekuję by tego konia uczono skakać, robić nie wiadomo co. Chciałabym tylko by znam podstawy. Takie wstępne ogarnięte zajeżdżenie.

Chciałabym także w późniejszym czasie trenera/instruktora, który by do nas dojeżdżał, ale koniecznie z papierami.
Aktualnie stacjonujemy niedaleko Starogardu Gdańskiego w Bolesławowie. Trzymam go tak jakby pod opieką szkoły, więc muszę jeździć tylko pod okiem instruktora z papierami, dlatego tak mi na tym zależy. Nie powiem, kiedyś bym chciała zacząć sobie na nim po skakać, ale na razie dla mnie najważniejsze jest to byśmy się razem zgrali i by koń ogarnął chociaż te podstawy ujeżdżenia.
Behemotowa - w trening moge polecic Stajnie Majestic w Rumi. Ale to kawalek drogi, wiec nie wiem czy Cie zainteresuje. Albo Jurka Krukowskiego 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
01 grudnia 2013 16:54
Behemotowa, a Ty nie stałaś jakiś czas w Bojarach? z tego co wiem Bogdan jest tam teraz 2 razy w tygodniu. Może to byłoby dla Ciebie dobre rozwiązanie?
Jeździłam tam chyba 3 lata(?), ale po czerwcu tego roku odcięłam się całkowicie od tej stajni 🙂
Mam już najpewniej kogoś kto by do mnie dojeżdżał. Teraz szukam jeszcze by wstawić konia gdzieś w trening.
Angeel a skoro o Majestic mowa - co z zajazdką surowych koni? Podejmują się tego "porządnie"?
deborah   koń by się uśmiał...
01 grudnia 2013 20:03
Majestic polecam. Zajeżdzali mojego młodziaka
deborah,  tego gniadego z za***istym ruchem ?
deborah,  tego gniadego z za***istym ruchem ?


Chyba tak :P

Fokusowa - jak wyzej 🙂
hahahah  🤣 dzięki, czyli w swoim czasie się do nich chyba zwrócimy 😉
deborah CB zajeżdżali? Jeśli tak to przegłosowane, Młody pójdzie do nich  🏇
Tak z ciekawości: Gdzie w Rumii jest ta stajnia Majestic?
Julie Rumia- Dębogórze Wybudowanie ( chciałam wkleić odnośnik do google maps ale nie umiem🙁 )
W Rumi jak sie mija Castorame, to na swiatlach za stacja Orlen skreca sie w prawo i jedzie prosto do Majestica 🙂
Ja polecam do zajezdzania Beniamina Tomaszewskiego. Kon napewno będzie w dobrych rękach 😉
Polecam stajnie w Salinie. Koszt hotelu to 550 zł. Konie są bardzo dobrze karmione 3x dziennie, mają profesjonalną obsługe. Ładną, jasną stajnie i duuuuuże boksy.

Są zajeżdzane konie młode ale są także "emeryty". Jest hala, przeszkody także można trenowac z koniem bez wzgledu na warunki pogodowe, nie dawno odbyły się tam takze zawody w skokach. Ja dojeżdzam do mojego konia z Gdyni i powiem szczerze, że przerobiłam już kilka stajni i po 600 zł i dla mnie jakośc nie do porównania a moja spokojna głowa(jak ktoś będzie chciał wiedziec co i jak to na pw).

Może byłby ktoś chętny z Gdyni czy okolicy Rumi, Redy czy Wejherowa. Od Wejherowa to już przysłowiowy "rzut beretem" a zawsze można sie umuwic i jechac od czasu do czasu wspólnym samochodem. Tym bardziej, że jestem 3- 4 razy w tygodniu u mojego "malucha" 😉 i dojazd wcale nie zajmuje mi dużo więcej czasu jak do stajni bliżej w większym ruchu lub nie raz stojąc w korkach.

link do stajni: 🏇
https://www.facebook.com/StadninaKoniSalino
joakul, Angeel, Dzięki :kwiatek: A ile kosztuje pensjonat w Majestic-u?

cxzardasz, A jak jest z łąkami/padokami w Salinie?
I czy to naprawdę stadnina czy tylko błędnie nazywane stadniną zamiast stajnią? 😉
Kilka znajomych z Łężyc się tam swojego czasu przeniosło, jestem ciekawa jak to wygląda. W sumie nie mam daleko, 23 km.
Łąki są bardzo duże gdzie indziej nie masz nawet połowy z tego. Podzielone są na kwatery. Nie wiem ile tego jest dokladnie w hektarach ale na moje oko dużo  😲. Szczególnie ta najdalsza gdzie w tej chwili są puszczane "emeryty". Także padoki są i to 100 % łąki.

W tej chwili to chyba bardziej stajnia sama nie wiem 🙄. Szkoda, że nie ma na fejsie jakie ma boksy w środku w ogóle jak w środku wygląda także musiałabyś się po prostu przejechac i zobaczyc a gdzie stacjonujesz obecnie?
Ja może nie z okolic, ale również mogę polecić stajnie w Salinie. Byłam tam co prawda tylko dwa razy, ale cały ośrodek robi bardzo pozytywne wrażenie. Boksy czyste, duże padoki, konie zadbane. Do tego super infrastruktura (maneż, hala, przeszkody krosowe) i świetne tereny. Gdybym mieszkała bliżej (mam około 100-120 km w jedną stronę), to w ogóle bym się nie zastanawiała nad wyborem tej stajni.
[quote author=Zapnij się link=topic=87.msg1940491#msg1940491 date=1385975714]
Ja polecam do zajezdzania Beniamina Tomaszewskiego. Kon napewno będzie w dobrych rękach 😉
[/quote]
Widziałam Beniamina kilka razy na zawodach, w moim odczuciu jest odrobinkę zbyt ostry (ale to moja opinia) 😉
Dzięki, może jak już przyjdzie czas na zajazdkę to się mu dokładniej przyjrzę 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się