NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

Facella   Dawna re-volto wróć!
03 grudnia 2013 17:06
Próbowałam go wyszukać przed transakcją, ale nic nie znalazłam :-(
a to nie czasem ten, ktory kradl fotki i wystawial sprzet jako swoj ?

Livia   ...z innego świata
03 grudnia 2013 17:20
Ano właśnie ten, Bacik przed nim ostrzegała niedawno - że zdjęcia sprzętu z internetu przedstawiał jako swoje.
Pursat   Абсолют чистой крови
03 grudnia 2013 17:40
[quote author=horse_art link=topic=5367.msg1941546#msg1941546 date=1386068387]
tzn mam od niedawna. nieaktywowaną jeszcze 😉. i kasują co miesiąc za nią 4 zł...a miała być bezpłatna ;/
[/quote]
Może wypadałoby dokładniej przeczytać umowę? 😉 Karta owszem jest bezpłatna, ale tylko, jeśli wydasz za jej pomocą 100 zł miesięcznie.

edit: a co do Nirv - z nią były naprawdę niezłe jaja i dziwię się, że ktoś tu się jeszcze bawi z nią w handel...
Pursat, no przecież ja w ogóle umowy nie czytałam 😉 - z konsultantem telefonicznie omawiałam mając już tam firmowe konto pare lat. otworzyłam prywatne konto bezplatne za ktore placilam  5 zł/mieś. (tzn za wyciąg o którym nic nie powiedział - właśnie to wyłączyłam - chyba)
i bezpłatną kartę - 100x pytalam czy jakakolwiek opłata? nie... tylko jesli chce bezpłatnie z bankomatów korzystać to 5 zł (ok)
a tu ciach... za karte...
teraz wiem, że trzeba nią płacić - kolejna konsultantka powiedziała. ale tamten wprowadził w błąd.
a ja nie sprawdzałam ...bo co tam 😉)) 3 miesiace szukalam nr na infolinie żeby sie o te opłaty dowiedzieć, karty od 4 czy 5 nie aktywowałam 😉))

a NIRV nie sprawdziłam... wydała mi sie znaną na forum, z długim stażem.. nawet "obcy" takich nr nie robią ;/
trzeba jednak każdego spr.;/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 grudnia 2013 18:36
horse_art, mówisz o koncie w mbanku? Ja za konto w mBanku nie płacę nic, no 5zł za wszystkie bankomaty. Prowadzenie konta za frajer, karta za frajer,paypass za frajer (jeśli 100zł wydam płacąc nim). To samo w Alior Syncu - nie płacę za nic, nawet za inne bankomaty.
a co do Nirv - z nią były naprawdę niezłe jaja i dziwię się, że ktoś tu się jeszcze bawi z nią w handel...
Ja się doczekałam swojej paczki i oprócz kupionego towaru był jeszcze gratis 😉
napisala mi dziś, że właśnie wysyła.
ale pisze już to kolejny raz, więc jestem sceptyczna. jak nie dojdzie do poniedziałku zajmę sie tym "na poważnie" ;/
eh, co mi po gratisach jak potrzebowałam tych rzeczy miesiąc temu?
na zime wolalabym dołożyć do derki albo kilka par termogaci sobie kupić;/
no nic. tak to jest jak się nie sprawdza, jak przez fb załatwia...

mam tam jeszcze jedną, ale nicka nei pamietam (a też stąd) mialam się wymienić na czapraki i naczołek i też czekam. a niby wysłane.
chyba poszukam - moze też sie "obudzi"
Hej, zostałam oszukana przez właścicielkę maila klaudia.kocik@gmail.com z tego co wnioskuję jest to użytkowniczka o nazwie siss oraz pantofel.  😤
Czekam na siodło które kupiłam od takowej użytkowniczki już prawie miesiąc i siodła ani pieniędzy nie ma.  😤
Jeśli ktokolwiek ma jakieś informacje o tej użytkowniczce, bądź został przez nią oszukany proszę o kontakt!
Nie można dalej tego tak ignorować!
neverending story...

Centek no bo od pantofla się nie kupuje  🙄  Może Ty podejmiesz jakieś kroki.... masakra.Jedna wielka masakra  🤬
Kurcze, jeśli faktycznie nie można blokować ogłoszeń od takich użytkowników, to chyba w dziale z ogłoszeniami powinien być pogrubioną czcionką wielki odnośnik do listy nieuczciwych, bo faktycznie neverending story nam się zapowiada...
Mam nadzieje, że uda mi się odzyskać pieniądze... 🤔 😤
Jak najczęściej kończyły się oszustwa Pantofla?
Gillian   four letter word
07 grudnia 2013 10:49
a nie można przykleić tego wątku? kurde, po co się produkować skoro i tak co chwila ktoś się nadziewa... wniosek - albo ludzie nie czytają albo wątek jest za mało popularny,
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 grudnia 2013 11:09
Gillian, wątek jest przyklejony w końskim dziale.
Gillian   four letter word
07 grudnia 2013 11:12
no to już nie wiem... tyle postów, tyle pisania a i tak zawsze znajdzie się cymbał (bez urazy Centek, mówię ogólnie 😉 ) który coś kupi w ciemno.
ale na jakiej zasadzie działa pantofel 🤔
da się jakoś odzyskać pieniądze nie zgłaszając sprawy na policję 🤔
Przyznam, że nigdy nie czytałam forum re volty. Mój błąd😤 😤 😤
Gillian   four letter word
07 grudnia 2013 11:25
trzeba zgłosić na policję. Im więcej ludzi zgłosi, tym większe szanse na jakiekolwiek ruchy 🙂
Widzicie, nie każdy przegląda forum. Niektórzy są tu tylko dla ogłoszeń, wiec nie ma znaczenia czy jest on przyklejony w dziale końskim czy nie.
Ewentualnie gdyby dało się zrobić odnośnik na głównej ogłoszeń
Gillian   four letter word
07 grudnia 2013 11:30
najlepiej w dziale ogłoszeń 🙂
wystarczyłaby tylko lista 🙂

Ktoś już zgłaszał użytkowniczkę pantofel na policję?
a ilu to juz miało ja zgłosić, ale sprawa się zakończyła bez echa.

Centek, kasy nie odzyskasz, a jeśli już to prędzej z nerwów osiwiejesz.

W domu na kartce piszę sobie, kto jest tutaj nieuczciwy i od nich nie kupuję. Kupuje od sprawdzonych lub biorę sprzęt, a płace za pobraniem
taka mała dygresja:
forum to forum. ogłoszenia są dodatkiem. nie jest to przecież główna idea rv. więc nie do końca rozumiem dlaczego iść na rękę ludziom, którzy traktują rv tylko jak platformę sprzedażową, ale taniej niż na allegro, a nie wejdą nawet w dział "konie", gdzie jest podwieszony temat o nieuczciwych. kiedys był tylko wątek ogłoszeniowy i było fajnie.

moim zdaniem skoro korzysta się tylko z darmowych ogłoszeń, a potem często ma pretensje, że ktoś oszukał (były gwiazdy co to warczały, że rv zakupow nie ubezpiecza i userów nie weryfikuje) to sam się prosi o nieszczęście. w założeniu ogłoszenia miały być dodatkiem, żeby od "znajomego nicku" coś zakupić. teraz? to w 60% paczka ludzi, którzy napisali 2 posty, albo wcale. i wpisanie ich tu nie zrobi im żadnej różnicy, bo na opinii społeczności im nie zależy.

na niektórych forach ogłoszenia są dostępne dla użytkowników powyżej 500 postów, z czego 100 w tematach "ważnych" i np półrocznego stażu. wtedy wiadomo, że ktoś jest bardziej zaufany, bo nie wchodzi z ulicy tylko żeby sprzedawać.

wolałabym, żeby ogłoszeń było mniej, a żeby były od "znanych" mordek. jest allegro, jest darmowa tablica i gumtree... jest gdzie kupować.

jeśli ktoś zarejestrował się tylko po to, żeby handlować i korzystać ze skupiska społeczności i nie wzsedł nawet na dział "konie", to sądzicie, że podklejenie listy w ogłoszeniach sprawi, że oszustw będzie mniej? dział konie wydawał się najbardziej "bytnym" miejscem i tam umieszczenie listy nie pomogło...

od dawna o tym myślę, bo coraz częściej w nieuczciwych pojawiają się jednopostowe osoby. nikogo konkretnego na myśli nie mam, bardziej chciałam zapytać co sądzicie o tym zjawisku.

edit: Pamiętacie sprawę Horse_Art z termobutami? odzyskała pieniądze, dlatego, że każdy jak widział nick "sprawcy" to pisał otwarcie w danym temacie co o jego postępowaniu sądzi. a jak mamy kogoś, komu totalnie wisi opinia nieznanych mu ludzi? kogo nikt nie zna? nie mamy żadnego wpływu na jego postawę.
A ja tak od strony technicznej, pantofel powinna byc zbanowana za podwójne konto ? Czy jak ktos na forum zbanowany, to moze z ogłoszeń korzystać?
kenna- wysylam paczki za pobraniem priorytet,u odbiorcy sa nast dnia( o ile sa nadane do godz 15),a pieniadze na 2 dzien roboczy,nigdy dluzej nie czekalam. nie spotkalam sie z tym,zeby z poczty czekac 2 tyg za kasa
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
07 grudnia 2013 13:19
stajenna🙂 jak już się tu odzywasz to może byś odebrała moją wiadomość na pw? Olewasz moje wiadomości a czapraka nie ma  😤
opolanka   psychologiem przez przeszkody
07 grudnia 2013 13:31
Mam propozycje - może dałoby się wprowadzić komentarze do transakcji jak na allegro? Nie wiem, czy to możliwe, to pytanie do Quanty w zasadzie. Po transakcji zostawiasz komentarz, który widnieje na profilu delikwenta. Przed zakupem mozna poczytać.
opolanka,  sądzisz, że będzie chciało się ludziom czytać, skoro podklejony wątek w najbardziej popularnym miejscu nic nie daje i go nikt nie czyta?
Mam propozycje - może dałoby się wprowadzić komentarze do transakcji jak na allegro? Nie wiem, czy to możliwe, to pytanie do Quanty w zasadzie. Po transakcji zostawiasz komentarz, który widnieje na profilu delikwenta. Przed zakupem mozna poczytać.


to jest całkiem sensowny pomysł !
Ale najlepiej żeby te komentarze były od razu widoczne przy ogłoszeniach, bo niektórzy nie zadają sobie nawet trudu, żeby wejść w profil - skoro nie patrzą również w wątek uczciwi/nieuczciwi


edit: ale z drugiej strony taka opcja też nie może być dostępna dla użytkowników "z ulicy" bo zacznie się zakładanie kont tylko po to, żeby napisać pozytywny (fałszywy) komentarz
Mam taką poradę dla wszystkich: jak kupujecie to zawsze a pobraniem lub proście o wystawienie przez allegro szczególnie jak kupujecie rzeczy o większej wartości. Wprawdzie może zapłacicie więcej ale macie pewność, że przesyłka do was dojdzie, a jak ktoś kombinuje i nie chce wam wysłać to wiadomo że może być coś nie teges w ostateczności jak ktoś się tłumaczy ze możecie nie odebrać paczki i straci kasę wydaną na wysyłkę to możecie się umówić na zaliczkę w wysokości 20/30 zł. ja zawsze tak robię i jeszcze się nie nacięłam. Nie ma oczywiście możliwości rozmiaru itp, ale chociaż paczka do was z pewnością dojdzie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się