Stajnie w Warszawie i okolicach

Sensowna, z naprawdę dobrą opieką i prowadzona przez bardzo solidne i normalne osoby. Masa trawy w sezonie.
Jedna z trzech (no, może czterech) stajni, które naprawdę brałam pod uwagę przenosząc się z Largo. Ja bym poleciła.
emptyline, MIB trans czy coś takiego, a potem właścicielka z przystanku podwozi jak trzeba, lub pensjonariusze. Dziewczyny z Piaseczna tak dojeżdżają. 🙂
gryglodor, trochę z drugiej strony Warszawy, ale możecie zapytać w Rzęszycach. Ostatnio, po rozbudowie stajni, były jakieś miejsca.
No i miałam rację. Niestety.
Jakiś rok temu szukałam stajni. Zastanawiałam się nad Prażmowem. Mniej więcej wtedy też Prażmów stał się Corleando-Land. Byłam, oglądałam - infrastruktura rzeczywiście niczego sobie. Opinie wcześniejszych pensjonariuszy Corleando zachęcały, zniechęcał jednak brak przyzwolenia na korzystanie z usług własnego trenera.

Ale ostatecznie nie to zaważyło o mojej decyzji. Nie chcąc popełniać błędów z przeszłości zrobiłam dogłębny wywiad środowiskowy. I czytając ostatnie posty widzę, że dobrze zrobiłam. Rozmawiałam z laską, która tam wcześniej zarządzała, rozmawiałam z laską co tam wcześniej trzymała konia, dowiedziałam się jaki wałek odstawili gdy wyprowadzali się ze swoim kucem z Czernideł... O kochani! Nie, nie, nie, moje kopytka tam nie zamieszkają.
Ludzie, których całe "doświadczenie końskie" opiera się na kucyku ich córci?
Szklane butelki porozstawiane w różnych kątach stajni bo feng shui?
Teksty typu:
"To jest moja stajnia, moja hala więc mi wolno, tobie tego nie wolno, a jak się nie podoba to wypad"?
"Co z tego, że jeśli się wyprowadzicie, to mój koń zostanie sam? W końcu przyjdą nowi pensjonariusze, a do tego czasu przeniosę konia do Chojnowa bo mnie na to stać"?
Tak się zachowują osoby prowadzące działalność usługową?!

Czytając o tym co się tam ostatnio zadziało widzę, że właściciele nie wyciągnęli żadnych wniosków ze swoich wcześniejszych błędów. Ich sprawa w sumie. Przecież ich na to stać 😉
Plejada bardzo OK - wszystko do dogadania. Ale dojazd rzeczywiście tylko samochodem.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
31 grudnia 2013 13:23
Karabella82, ciekawe po co im pensjonat w takim razie, mogli wybudować kameralną stajnię dla siebie
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 stycznia 2014 10:35
a czy ktoś z Was wie coś więcej odnośnie sprzedaży stajni w Rumiance ? Podobno ma być tam duży ośrodek westernowy ale nic więcej nie wiem... może ktoś z Was ma większe info  :kwiatek:
[s]która z Pań (ew. który z Panów) stoi w AROMERZE?  🤣

mam pytanie, ale bardziej na priv.[/s]
Stoi może ktoś z was obecnie w Aldragho? Miałabym kilka pytań. :kwiatek:
Jaka stajnia znajduje się z dojazdem komunikacją max.30-40 minut z Żoliborza? Najlepiej z halą i całodziennym wyprowadzaniem koni na padok/pastwisko, Legię odrzucam.
emptyline   Big Milk Straciatella
01 stycznia 2014 16:22
Um, może Lider/Liderówka - nigdy nie wiem która jest która; Bajardo?
do Lidera i Liderówki ciężki dojazd komunikacją, 3km z buta od przystanku 😉
Zduśka ale masz na myśli Rumiankę w Rumiance??

Bo na fb stajnia Rumianka funkcjonuje też w Kozerkach (tam był ośrodek west kiedyś), czyli jakby jeszcze drugą stajnię dzierżawili poza swoją.

I właśnie dawne Rancho Kozerki jest na sprzedaż. Może to jest miejsce dobre na CL 😉 ?
emptyline   Big Milk Straciatella
01 stycznia 2014 16:31
Ojej, nie doczytałam że komunikacją. W ogóle w 30/40 minut to kurczę nie wiem gdzie. Bo Agrosy i inne tego typu odrzucam.

Właśnie te Kozerki chyba nieaktualne. 
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 stycznia 2014 16:32
Endurka chodzi mi dokładnie o cały ośrodek w Rumiance  😉 były tam ostatnio roszady , poprzedni użytkownik stajni zabrał swoje konie i wyniósł się do Kozerek na Jowisza, później był nowy dzierżawca p. Piasecki i teraz nowa informacja o sprzedaży całego ośrodka - właśnie komuś kto będzie ( ? ) miał tam typowy ośrodek westernowy.
a to ciekawe.

Mieszkają tam przecież właściciele dotychczasowi...

Mogę jutro zrobić z rana przebieżkę szpiegowską 😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 stycznia 2014 16:39
niby mieszkają ale po drugiej stronie ulicy - tam gdzie jest stajnia znajduje się dom córki właścicieli.
Jedź i obczaj  😉 i daj znaka
lostak   raagaguję tylko na Domi
01 stycznia 2014 17:42
Z tego co wiem Rumianka kupiona i bedzie tam ośrodek west prowadzony przez znana i ceniona osobę z westu. Fajnie ze bedzie kolejny specjalistyczny ośrodek.
Z tego co wiem Rumianka kupiona i bedzie tam ośrodek west prowadzony przez znana i ceniona osobę z westu. Fajnie ze bedzie kolejny specjalistyczny ośrodek.


Ciekawa informacja.
A kto będzie prowadzić ośrodek?
Ewelina?
Z dobrym dojazdem komunikacją jest ciężko.
W 40min powinno się dojechać do Sawanki - tam jest hala, padoki (ale nie wiem, czy na cały dzień), ale też chyba kiepsko z boksami.
Bez hali ewentualnie KJ Truskaw, zaraz za Sawanką. Padokowanie (małe padoki) pół dnia, można próbować się dogadać, żeby koń chodził i przed obiadem i po.

Jaka stajnia znajduje się z dojazdem komunikacją max.30-40 minut z Żoliborza? Najlepiej z halą i całodziennym wyprowadzaniem koni na padok/pastwisko, Legię odrzucam.
Co do boksów to nie szukam stajni na już, na razie się nie przeprowadzam. Szukam tylko czy są jakieś szanse znalezienia fajnej stajni 😉
To spróbuj podjechać do Sawanki 🙂 Autobus 708 z Metro Młociny, jeździ z tego, co pamiętam, co 20 minut, więc też nie ma dramatu, jeżeli się spóźnisz.
kujka   new better life mode: on
02 stycznia 2014 07:57
emptyline, a Wy jak tam? Gdzie sie zabieracie z Calkiem?
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
02 stycznia 2014 09:28
właśnie, jak się toczy dalej sprawa CL?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
02 stycznia 2014 09:50
właśnie, jak się toczy dalej sprawa CL?


też mnie intryguje, czy i jak bardzo stoi teraz pusty Luzak?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
05 stycznia 2014 17:05
archeo chyba stamtąd Tunka kupiła

edit: to stajnia p. Marii Wyszkowskiej
Mam prośbę,
szukam info na temat klaczy CZACZA.
*ur. 2007, sp, po Cyprys i Certa

ponoć wychowała się w Wilanowie... (cokolwiek to znaczy)

BęDę WdZiĘcZnA!!!  :kwiatek:
[s]W jakich granicach finansowych mieszczą się te najtańsze stajnie w Warszawie i okolicach?[/s]
Już coś znalazłam 🙂
ktoś wie, jaka aktualnie cena w Master Film?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Uciszenie na czas usunięcia reklamy z podpisu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się