Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
04 stycznia 2014 15:54
ja też nie do końca wiem o co chodzi - komentarz jest napisany na szybko i bez przemyślenia.

Ale obiło mi się o uszy, że ta kobieta sprzedaje konie i podobno coś jest z nimi nie tak.

Może bardziej wtajemniczeni wypowiedzą się? Co jest nietypowego?

Jeśli coś nie tak wstawiłam albo nie powinnam w ogóle to proszę o  🤬 i usunę  🙄
Chodzi o to, że ta kobieta sprzedaje konie do rzeźni. Jednym z nich był koń z wadą nogi, który jest wspomniany w twoim cytacie.
I nawet na swojej tablicy pytała 9 grudnia czy nie zna ktoś handlarza z Rawicza...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
04 stycznia 2014 18:21
No tak- wrażliwcy niech kupują krzywulce i je leczą lub tylko utrzymują! A gdy kasy zabraknie, to niech idzie w cenie szetlanda na mięso...

A tak serio- ta osoba broni tamtą osobę (handlarza?), że dba o konie, leczy je (jak się da) i zawsze czeka, że znajdzie się dobra osoba (czyt. naiwniak), który kupi konia bez względu na wady (w tym poważne).
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 stycznia 2014 12:17
Ten post to odpowiedź na posty pewnej dziewczyny - w wielu facebookowych grupach wstawiła ona post o tym, że owa Marta jest nieuczciwa, zataja choroby i wady koni, które sprzedaje, potrafi użyć szantażu - "jak go nie kupisz, to pojedzie na rzeź!", że robi jakieś przekręty na tym. Nie wiem o co dokładnie chodziło, wszystkie te posty zniknęły po tym, jak Marta postraszyła tę osobę policją. Znalazłam jeden post, ale to jest skrócona wersja, tej dłuższej, z poważniejszymi zarzutami, już nie ma:
"proszę uważac na panią MARTĘ MK / MARTĘ KUROWSKĄ

przyznała się ona, że sprzedaje konie do rzeźni. Prosze uważac przy zamianie/sprzedawaniu jej koni. Jak i również - prosze uwazac przy innych transakcjach, z panią Marta (skargi na nia możecie znalezc na re-volcie miedzy innymi...) i z innymi handlarzami."
Pod tymi dłuższymi postami było sporo komentarzy oszukanych osób, coś więc chyba było na rzeczy...
O pani Marcie już było raz głośno na Re-Volcie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 stycznia 2014 12:29
Ja w ogóle tej sprawy nie znam, po prostu widziałam jej przebieg na facebooku, ale nie zagłębiałam się.
http://allegro.pl/kon-rasy-malopolskiej-klacz-i3857781879.html
świetny i jakże wyczerpujący opis 🙂
fajnie się trzyma 🙂
DeJotka czy było to może w Krakowie?  😁

Było 😉
Już pomijając, że koń został ujeżdżony duuużo za wcześnie, to nie rozumiem, co właścicielowi siedzi w głowie:
"Mamy dopiero co zajeżdżonego konia - wyślijmy na nim jakąś dziewczynę na jakiś festiwal, gdzie jest dużo ludzi, hałas, dużo się dzieje - fajnie będzie"


http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/10814

hmm... no cóż...
Dobrze, że nie Frydzyński, bo pewien wet z mazowieckiego by się zdziwił.  😀
Dobrze, że nie Frydzyński, bo pewien wet z mazowieckiego by się zdziwił.  😀

a owy wet ma konia? 😀
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
07 stycznia 2014 15:53
queridiculomas wyprzedziłaś mnie z wstawieniem tego hmm ogłoszenia?

Bo jeśli to prawda - współczuję - rodzicom, przyszłemu konisiowi "frydzyjskiemu" i takie tam.

A jeśli to prowokacja to słaba  🤔
[quote author=Misiek69 link=topic=190.msg1972042#msg1972042 date=1389103712]
Dobrze, że nie Frydzyński, bo pewien wet z mazowieckiego by się zdziwił.  😀

a owy wet ma konia? 😀
[/quote]

Nie, ale ma tak na nazwisko.  😀
Przecież Frydzyński ma konia...
Przecież Frydzyński ma konia...


No widzisz, nie sprawdziłem.  😡
W celach dekoracyjnych  😲
Co to? Abażur???
e tam, nie widzę nic zadziwiającego. Teraz to się już czepiacie
Mazia   wolność przede wszystkim
08 stycznia 2014 08:17
bardzo fajne ogłoszenie, facet marzy o folblucie i chce spokojnego starszego konia.... facet będzie szczęśliwy a koń bedzie miał emeryturkę zamiast haka...  ja obecnie również mam konie głównie po to żeby na nie patrzeć, dziwne? może....
strzemionko weź wyluzuj, dziecko napisalo ogloszenie, ot co  🙄
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
08 stycznia 2014 12:19
strzemionko weź wyluzuj, dziecko napisalo ogloszenie, ot co  🙄


nie no dobra ale skoro już napisało "kupię" to pewnie jakaś tam zgoda rodziców/opiekunów/dziadków jest.

A dziecko pojęcia za bardzo nie ma, skoro chce kupić fryza do 3 tys.

Po prostu byłam świadkiem, jak tatuś kupił ukochanej córeczce konika, który po miesiącu poszedł w odstawkę.
Łazi sobie do dziś po ich podwórku, zakładam, że bez podstawowych szczepień a już nie mówiąc o kowalu bo to przynajmniej widać.
tez mam konie bo lubię. fajnie wyglądają i pomiziać można. jak koń miałby trafić do podrzędnej szkółki albo koniarki, to chyba los kosiarki i dekoracji jest dla niego fajniejszy?

strzemionko,  na 90% są to mrzonki i marzenia... albo rodzice nie wiedzą, albo wiedzą, że konik, ale ma być do 3 tys a już o rasach nie mają pojęcia, więc dziecię popuszcza wodze fantazji. dziecku się wydaje, że 3 tys to kupa kasy i na pewno elitarnego konia za to kupi. naiwne dzieciństwo, nikogo nie oszuka 😉
Oto odpowiedz do postu zamieszczanego w grupie Eskadron PL na facebooku
Nowa technologia wędzidła zaprzęgowego?
Wodze są przypięte z przodu  🤔 Usiłuję sobie wyobrazić jak ta konstrukcja się zachowuje po nabraniu wodzy i nie potrafię...
Po prostu bardzo mocno wbija koniowi łańcuszek, jak dobrze sobie umiem to wyobrazić to nawet gdy koń odpuści,
prawidłowo mówiąc zganaszuje głowe to łańcuszek nadal ma ostre działanie..
Dziwni chorzy ludzie  🙁
w jaki sposób totalnie wiszący łańcuszek może mieć jakiekolwiek działanie??
_Gaga
a jeżeli pociągniesz za wodze to łańcuszek nie pójdzie pod brodę?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się