Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

w jaki sposob w ogole korzystacie z oleju kokosowego? Kupilam tydzien temu pol litra i zastanawiam sie jak to stosowac  🤣

cavaletti dziekuje! Jestes wielka, juz rozumiem 🙂  :kwiatek: po jakim czasie moge zrobic kolejna probe?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 stycznia 2014 21:07
Kajula, włosy, twarz, paznokcie, ręce, stopy, całe ciało, smażenie :P
Kajula, możesz nawet teraz 🙂
Jeśli chodzi o olej kokosowy i o twarz to radzę uważać,bo zatyka bardzo pory. 😉
piotrowska   Między grzywą a ogonem
05 stycznia 2014 21:23
Pilne. Do dziewczyn używających olejów Dabla Amur - którą wersję polecacie? Mam okazję zdobyć butelkę tego oleju a wydań jest kilka, chciałabym wiedzieć która wam najbardziej odpowiada 😉
piotrowska, a nie Amla Dabur? 😁 Mam tę normalną wersję i szału nie ma 😉 Generalnie są olejki o lepszym składzie i działaniu
piotrowska   Między grzywą a ogonem
05 stycznia 2014 21:30
piotrowska, a nie Amla Dabur? 😁


Ale wpadka 😡
Zwykle używam khadi, jak dla mnie jest idealny, ale nadarzyła się okazja, więc skorzystam. A nóż widelec moje włosy ją polubią 😀 Dzięki.
Kajula, włosy, twarz, paznokcie, ręce, stopy, całe ciało, smażenie :P

Tyle udało mi sie wyczytać przy zamawianiu  🤣 a na włosy jak stosujecie? Na godzinę, na cała noc, na cała długość włosów czy tylko skalp?
Scottie   Cicha obserwatorka
06 stycznia 2014 17:01
Kajula, ja używam tylko do zabezpieczania końcówek (dosłownie ociupinkę), na całą długość moje wysokoporowate włosy źle go znosiły.
Czy jeżeli użyje go zgodnie z opisem producenta to będzie wszystko ok? Na wilgotne włosy, czepek (można zmieszać np z sesa) i z tym minimum godzinę a pózniej umyć szamponem?
Musisz sprawdzić go w różnych kombinacjach czy Ci w ogóle będzie pasować. Mi solo bardzo puszył włosy, ale na mgiełkę z aloesu już było przyzwoicie chociaż jeszcze nie to nie było to. Ciekawe jak teraz moje włosy by na niego zareagowały, bo używałam go na samym początku włosomaniactwa jak miałam bardzo suche i zniszczone włosy. Teraz mam wrażenie, że porowatość mi się zmniejszyła do średniej.
Jakie macie doświadczenia z kosmetykami firmy Matrix? Mam okazję kupić duże opakowanie szamponu i odżywki w fajnej cenie. Dzisiaj przetestowałam na włosach i odczucia mam dość pozytywne. Pytanie tylko jak to wygląda na dłuższą metę  🤔
dziewczyny co na rozdwojone końcówki oprócz cięcia? Jaki olej?
Scottie   Cicha obserwatorka
09 stycznia 2014 17:24
Kokosowy! 😉 I jedwab.
Kupując preparat do zabezpieczania końcówek warto przyjrzeć się składowi (ah, odkryłam Amerykę 😉
Te preparaty, które mają hydrolizowany jedwab w składzie wbrew pozorom mogą się nie spisywać dobrze - jedwab jako proteina może powodować przeproteinowanie, które nie jest mile widziane 😉

Wg moich obserwacji najlepiej wybierać "jedwabie", czyli zwykłą mieszankę silikonów, z opcjonalnym dodatkiem olejków.
po jedwabie miałam brzydkie włosy. Jakby przetłuszczone i uklepane dlatego to u mnie odpada
Ruda_H   Istanbul elinden öper
09 stycznia 2014 18:01
Chuda, u mnie sprawdza się serum A+E lub jedwab z Biowax. Po Biosilku, Joannie czy Marion (jedwab) miałam okropne włosy.
spróbuje te serum a jak nie to mam w domu coś tam kokosowego jeszcze 🙂 dzięki
po jedwabie miałam brzydkie włosy. Jakby przetłuszczone i uklepane dlatego to u mnie odpada


Może nakładałaś go na całej długości? Chyba nie ma opcji uklepanych włosów przy używaniu jedwabiu tylko na końcówkach...
tylko na końcówki.
Musiałaś go nałożyć jakoś bardzo dużo i jeszcze potem nie wiem, czesać włosy i go roznieść? Bo inaczej dziwnie, tak jak mówi maracuja.
W temacie jedwabowym u mnie nr 1 zawsze Biovax A+E, ale zazwyczaj używam GP.
ovca   Per aspera donikąd
09 stycznia 2014 19:53
Ja baaaardzo długo używałam Mariona i byłam zadowolona ale szału nie było. Szał pojawił się jak odkryłam jedwab green pharmacy w rossmanie 🙂
dziewczyny będę miała robione loki na studniowkę przez fryzjerkę,będzie musiała mi je czymś utrwalic. jest jakiś naturalny utrwalacz ? bo lakieru bym chciała uniknąć...
raz użyty lakier raczej ci włosów nie poniszczy
Sisisa ma słabe opinie na wizażu...ale w ostateczność skorzystam,dzięki 🙂!
Rul mam nadzieję...🙂 ale co potem ? przez kilka umyć stosować szampon z SLS ?
ovca   Per aspera donikąd
11 stycznia 2014 21:50
Jiska ale po co szampon z sls? lakiery nie mają w składzie oblepiaczy.

ja zawsze po męczeniu włosów układaniem, szuszeniem, modelowaniem i lakierem na jakąś wielką imprezę staram się im po umyciu zaaplikować odżywczą maskę, tyle.

edit: doczytałam, że loki będzie układać Ci fryzjerka- w takim razie jednorazowe umycie sls może się przydać, bo produkty fryzjerskie są często naładowane ciężkimi silikonami.
Scottie   Cicha obserwatorka
12 stycznia 2014 09:08
Przefarbowałam moje "szatyńskie"  😀iabeł: włosy Color&Soin ciemnym blondem... jestem ruda...
wiecie gdzie kupić tą odżywkę? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=31197 podobno jest dostępna w Polsce jednak nie wiem gdzie 😉
john frieda jest w douglasach chyba
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się