Siodło skokowe

Niestety mi jakoś nie bardzo podpasowały 🙁 Mierzyliśmy K2 i Revelation. W K2 zrobiłam voltę w stępie i od razu podziękowałam, natomiast w Revelation było całkiem nieźle. Zdecydowanie lepiej w skoku niż "po płaskim".

Na Albiona miałam się decydować właśnie ze względu na to, że tarlica ma być robiona pod konia, ale po pierwsze nie mogłam się tego doczytać na stronie, jedynie tyle, że w tym modelu jest terlica RJ500, która oferuje "unique level of fit"  😉  a po drugie, dostałam takie info od znajomej (tzn, że terlica nie jest robiona pod konia, a panele są profilowane).
mils   ig: milen.ju
23 stycznia 2014 17:54
Jakie macie/słyszeliście opinie o Equipe Emporio oraz DM Mirage?
mils jeździłam w equipe emporio i szczerze mówiąc to niezbyt trzyma to siodło..bardziej ten co zamówiłam czyli expression no ale co kto lubi 🙂 o ile chodzi Ci o skokówke 🙂
-Agi-, koleżanka zamówiła Devo, wprawdzie ujeżdżeniowe i niestety porażka - nie udało im się dopasować go do konia (bodajże 2 razy było na korekcie), ostatecznie zwrócili jej pieniądze...
Nirv ale zamawiała nowe czy brała testówkę albo jakieś z komisu i te były dopasowywane?
-Agi-, zamawiała nowe. Czekała i doczekała się - mega rozczarowania, widziałam to siodło jak przyszło - zupełnie nie leżało na tym koniu.
Ma ktoś może porównanie siegfrieda do siegfrieda II? Zwariuję zaraz z tymi stubbenami  🤔wirek: czemu tak trudno znaleźć wąskie, w dobrym stanie z płaskim siedziskiem i małymi klockami... eh
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
24 stycznia 2014 13:24
z racji, że nie obserwuję na bieżąco wszystkich toczących się dyskusji i trendów, czy może mi ktoś wytłumaczyć kto i na jakiej podstawie poleca siodła Daw Mag na wykłębione konie?

Dziwi mnie, że bardzo dużo osób w odpowiedzi na moje ogłoszenie pyta o to lub wspomina o powyższej teorii gdzie na moje oko siodło w modelu jaki posiadam (może kwestia, że nie jest najnowsze???) wg mnie nie nadaje się na wykłębionego konia...

piszę w ramach rozwiania jakiegoś dziwnie krążącego mitu, bo nie jedna osoba może się naciąć nie znając się na dopasowaniu siodeł a szukając po kluczu jakiejś mitycznej historii... w sumie znawcą pasowania siodeł nie jestem, ale tak na chłopski rozum - nie widzę tego
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
24 stycznia 2014 17:05
Na pewno przy takim rozstawie łęku jak ma Twoje, na wykłebionego nie będzie 😉
mils   ig: milen.ju
25 stycznia 2014 20:34
Przepraszam, że jeszcze męczę, ale mam takie zawirowania z tymi siodłami, że już zgłupiałam. Jak powinna leżeć noga w siodle skokowym, w którym miejscu?
Na zdjęciu 1 tybinka jest moim zdaniem trochę za duża, niewiele, ale jednak. Na drugim jest za mała, choć wydaje mi się, że kolano mogłoby być niżej i wtedy nie byłoby najgorzej?. Jak wobec tego powinna wyglądać i być ułożona noga w siodle z dobrą tybinką? 😡
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
mils   ig: milen.ju
28 stycznia 2014 20:32
Przepraszam za post pod postem, ale coś ucichło. 😡 Czy Versailles jest siodłem raczej trzymającym czy dającym dużo swobody? No i jak ze skokami w tym siodle na przeszkodach powyżej 120cm? 👀
Mils - musisz wsiąść i zobaczyć 🙂 . Są gusta i guściki 🙂 . T o co komuś się podoba i pasuje , niekoniecznie musi się podobać i pasować tobie. Ja tam bardzo lubiłam Versaillesa . Sprzedałam bo koń mi się poszerzył.
Czy w stubbenach bez problemu można poszerzać łęki? do ilu rozstawów max i ile orientacyjnie coś takiego kosztuje?

Pytam narazie żeby mieć orientacje bo pomierzyłam dzisiaj różne i wolałabym kupić takie, które będzie teraz dobre niż za szerokie i martwić się ile gąbek/podkładek włożyć, ale zaś czy potem nie będzie problem poszerzyc o rozmiar lub dwa?
Magdzior, z tego co wiem to słabo z jakimkolwiek manewrowaniem rozstawem w Stubbenie. W tych nowych jest chyba możliwość zmian tak o 1-2 rozmiary. W starych oficjalnie w ogóle jeśli chodzi o sam łęk. Nie jestem jednak tak na 100 % pewna tych informacji.
Hm tego się spodziewałam, ale zaś na wyrost też bez sensu kupować, a z ciekawości jaki ze stubbana łęk masz Klami dla swojego? Bo ja mierzyłam dzisiaj 30,5 i 31 i oba były w sumie ok, takie na teraz z cienkim żelem/futerkiem. W ogłoszeniach z reguły widuję albo wlasnie 30,5 albo 32, ale to juz boję się, że za szerokie na folblucie plecy będzie,
Magdzior, wiesz, ja mam niby 32, które obecnie jest już wąskawe. Z tym, że nie wiem na czym to polega, ale jak patrze na te siodła z ogłoszeń to one są na bank węższe od mojego. Szczególnie patrząc po rozstawie ławek. U mnie jest o wiele więcej miejsca na kręgosłup. Musiałabym zobaczyc w papierach, bo cos mi się wydaje, że ono było modyfikowane i jest tylko na bazie 32.
do mnie wczoraj przyjechał pan z Equipe, domówiliśmy szczegóły...no i zamówiłam w końcu EK26
niestety dotrze do mnie dopiero za 8-10 tyg

przy okazji poskakałam do 130...i muszę powiedzieć, że to jest to, czego szukałam  💘
Magdzior, na moim 32 to był hektar i pół placu 🙁 To czasem wygląda jak przeskok w rozmiarówce.
wichrowelove, a opisz czego szukałaś?
Perlica czego względnie płaskiego (+ bez dużych klocków, poduszek kolanowych), lekko trzymającego, ale niczego nie narzucającego, gwarantującego duże poczucie bezpieczeństwa w skoku i najlepiej z karbonową terlicą ze względu na wrażliwe plecy konia 😉 testowałam m.in. prestige: meredith, michael robert, paris, z equipe: expression i wszystkie 3 modele carbonów i ten zdecydowanie najbardziej mi podpasował.
A jakie miałaś wrażenie z Parisa i Equipe Expression?
Czy ma ktoś (lub miał) siodło Stubben Siegfried II i może podzielić się ze mną swoimi spostrzeżeniami? Chodzi mi konkretnie o takie siodełko : klik
Lub może mi ktoś polecić jakieś inne siodło skokowe w podobnym przedziale cenowym, dla niezbyt zaawansowanego skoczka?  :kwiatek:
Klami, halo dzięki to mam jakiś obraz sytuacji i w takim razie 32 na pewno będzie dla nas też za szerokie ,więc nie kombinuję i szukam 30/31.

Antoś zależy czy lubisz duże klocki, ja stubbeny uwielbiam jeździłam w kilku i jak dla mnie podstawowa różnica to nawet nie tyle modele co właśnie wersje 'oklockowania' ich. Przykładowo mi bardzo nie pasują te duże/jakiekolwiek klocki z tyłu za nogą i tak niewiele tą nogę trzymają a przeszkadzają mi jak czasem jest potrzeba skotygować konia i łydkę cofnąć. Ale niektórzy lubią i wtedy to siodelko się super wydaje, ja właśnie obserwuję je od jakiegoś czasu i przebolec nie mogę, że to nie ta wersja klocków, które szukam...🙁
Magdzior - wydaje mi się, że mogą mi te klocki trochę początkowo przeszkadzać, ale mam tendencje do łydki wędrującej w tył i może mnie to trochę chociaż skoryguje. Ciężko mi ogólnie powiedzieć bo ostatnie lata mojego jeździectwa podróżowałam w Daw-Magu Hubercie, który był dla mnie bardzo wygodny, ale na obecnym etapie wolałabym coś już typowo skokowego.
to pewnie zależy też i od długosći nogi i budowy ciała tak mi się wydaje, bo ja np. jestem dość wysoka a lubię skakać na raczej krótszych strzemionach. Tak więc przy odpowiedni zgiętej nodze aby być w równowadze w niektórych siodłach wchodzi mi ona na ten klocek z tyłu w statycznej pozycji a co dopiero w skoku czy gdy jest potrzeba jeszcze cofnięcia choć trochę łydki, ale wiem, ze wiele osób chwali sobie takie rozwiązanie🙂
Może zaryzykuję i wezmę do przymiarki. Właściwie z tych które w oglądam to jedyne mi odpowiada, ciężko znaleźć coś podobnego w równie przystępnej cenie.
Ja jutro dzwonię do HB Contact 🙂 Chciałam znaleźć jakąś używkę CWD, Schockemohle albo coś z tych klimatów, ale znaleźć czarną używaną skokówkę pasującą na mojego konia i do mnie graniczy chyba z cudem  😵  Muszę już mieć jakieś nowe siodło i mam nadzieję, że HBC będzie w porządku  💃
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
07 lutego 2014 20:32
Zalcia ja polecam goraco🙂 z reszta mozesz pojedzic🙂 zapraszam 😉
Czy znajdę gdzieś przedstawiciela Passiera? Jakiś sklep zajmuje się dopasowywaniem, wysyłaniem na testy siodeł tej firmy?
xxagaxx, Na pewno Hidalgo. Kiedyś jeszcze x-horse miał.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się