Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

Ja tam Frydzyńskiego nie polecam. Ostatnio nie było naszego weta, a wiedziałam ze jest w pobliżu, zadzwoniłam to powiedział że będzie za godzinę. Przyjechał za trzy. Klaczka miała małą ranke i bardzo spuchniętą nogę, zrobił opatrunek, dał antybiotyk, popsikał jakimś zielonym sprayem i skasował 250zł. Jak tylko wrócił nasz wet okazało sie, że ma naderwane ścięgno - tak, ja wiem że przy opuchliźnie Frydzyński nie był w stanie tego sprawdzić, ale czułam że robi na odwal się i że zawracam mu głowę.
Oo to dziwne. Nas Frydzynski 'odwiedzal' juz kolejny raz i nigdy nie mialam zadnych problemow. Jak mowil, ze bedzie za godzine to przyjeżdżał po jakis 45 minutach jak nie mniej. W zeszłym roku leczył dosc dziwna odmianę grzyba i sam sie przyznał, ze nie wie czy dany lek napewno zadziała. Konsultował tez z 2 innymi wetami ale nikt nie byl pewny. Dopiero któryś zadziałał ale nie mialam zadnych zastrzeżeń. Na pierwszej wizycie wtedy tez wzial chyba 250 albo 300zl. Pozniej po którymś przyjeździe (a bywał po 3 razy w tygodniu przez dobry miesiac) to brał ode mnie tyle co za leki. Jesli ich nie podał to nic nie brał. Widywalam go dosc wiele razy w starej stajni jak byl przy kolkach, robieniu zębów czy innych rzeczach. Nikt nigdy nic złego na jego temat nie powiedzial. No i juz nie wspomnę, ze to jest jedyny Wet, ktorego moj koń lubi i nie probuje zabic. A on malo kogo lubi (chyba, ze ma sie w ręku jedzenie).

A co do cen to nie ma wysokich. Znam szanowna panią doktor, co wzięła ode mnie 100zl za 'kontrole ortopedyczna', ktora polegała na tym, ze przebieglam sie kawałek z koniem w ręku.  Jak dla mnie to juz jest szczyt wszystkiego, brac pieniadze za to, ze zerknie czy koń kuleje.

Edit. Mały dopisek
Witam 🙂 szukam dobrego okulisty, jestem ze śląska i miło by było, gdybym za sam dojazd nie zapłaciła z 1000 zł ;p znacie jakiegoś i polecacie? 🙂


dr. Marta Warzecha
Olu- są weci w Wawie, którzy wezmą więcej niż te 100zł, a i tak nie zauważą tej kulawizny. Poza tym my za swoją wiedzę musimy sporo płacić,  ci co z niej korzystają także, pomijam dojazd i czas -to wszystko niestety kosztuje. U prywatnego lekarza za wsadzenia patyczka w bolesną buzię też się płaci ( ostatnio pakiet zerknięcie plus 1 recepta 100zł, bez dojazdu, bo sama dojechałam). A i jeśli wet za coś nie bierze to bądź spokojna, że sobie to odrobi czy to w lekach , szczepieniach, odrobaczeniach itp.

Co do różnych wetów- każdy lekarzyk ma swój cmentarzyk dlatego jedni będą piali nad jakimś wetem inni będą na nim wieszać psy🙂 norma🙂
Znam szanowna panią doktor, co wzięła ode mnie 100zl za 'kontrole ortopedyczna', ktora polegała na tym, ze przebieglam sie kawałek z koniem w ręku.  Jak dla mnie to juz jest szczyt wszystkiego, brac pieniadze za to, ze zerknie czy koń kuleje.


Lek wet szkoli się za własnie pieniądze i sam tankuje paliwo. Za wiedzę i poświęcony czas się płaci - nawet jeśli to zwykła konsultacja. Za prywatną wizytę u lekarza również się płaci, nawet jeśli lekarz np. jedynie wypisze skierowanie na dalsze badania... Nie wiem zatem skąd pretensje??...  🤔
Za zerknięcie w końskie oko i wypisanie recepty płaciłam prawie 3 razy tyle... częste kontrole były konieczne, ale wzrok uratowany a ja jestem dozgonnie wdzięczna lekwetowi specjalizującemi się w okulistyce  🙂
Temat wet versus klient wzbiera na forum jak ropień. I nawet ma przetoki. Może ktoś zrobi wątek ?
Bo pęknie.  😉
A kogo w Warszawie do sprawdzenia pleców najlepiej? Okolice Piaseczna.
Olga Kulesza.
Tak, ale jak sie przyjezdza i robi cała listę rzeczy przy koniu i to nie za małe pieniadze to juz wedug mnie przesada jest wzięcie kasy za to ze sie zerknelo czy koń kuleje. Przynajmniej ja mam takie odczucia. Jeszcze zrozumiem jak wyjdzie, ze przyjechał zeby zerknac tylko. Jestem w stanie zrozumiec naprawde duzo. Ale z wetami tak jak z przewoznikami/trenerami/stajniami czy innymi osobami, kazdy ma swojego ulubionego.  Ja w sumie wolałabym nie poznac zadnego weta i nie miec opinii (szczepi mi konia ciocia co sie zajmuje mniejszymi zwierzetami). A takto jednak opinii nie zmienię, wiem juz kogo brac w razie co i tyle. Chociaz licze, ze nie bedzie takiej potrzeby.
efeemeryda   no fate but what we make.
19 lutego 2014 10:13
Skoro to tylko zerknięcie było to trzeba było samemu zerknąć  🤣
Ja też do pleców absolutnie polecam Olgę.
Nie no, ja nie brałam weta, zeby zerknal czy koń kuleje. Ale są i tacy co tak robia.
efeemeryda   no fate but what we make.
21 lutego 2014 10:19
oz
nie zrozumiałaś mnie, to normalne, że do kulawizny wzywamy weta i to normalne, że widzi on lepiej, ale on się musiał tego nauczyć to są lata pracy i za to się płaci, tak samo jak za poradę czy cokolwiek innego.
[quote author=katechan link=topic=199.msg1987431#msg1987431 date=1390386039]
Witam 🙂 szukam dobrego okulisty, jestem ze śląska i miło by było, gdybym za sam dojazd nie zapłaciła z 1000 zł ;p znacie jakiegoś i polecacie? 🙂


dr. Marta Warzecha
[/quote]

Dziękuję, ale 400km to i tak dużo 😉
Z większością spraw okulistycznych powinien sobie poradzić doświadczony hipiatra? W trudniejszych wypadkach wielu lekarzy konsultuję się z specjalistami. Czasem rzeczywiście trzeba kogoś ściągać
katechan - Anna Cisło-Pakuluk ale Wrocław
Fabapi, zadzwoń do dr Polakiewicza. Jeśli on nie będzie w stanie Ci pomóc to poleci Ci na pewno specjalistę od oczu (mi kiedyś wymieniał nazwisko pani dr, ale szczerze zapomniałam...).
Możecie polecić jakiegoś dobrego weta, który dojeżdża w okolice Radomia, ale jednocześnie nie bierze za to jakieś kosmicznej sumy?
: ) (najlepiej od nóg)
Witam ,kto mi poleci bardzo dobrego weta okulistę do konia, w kuj-pom? Bardzo pilne 😕
specjalista od układu moczowego poszukiwany

okolice Warszawy

ktoś coś?

na Wolicy SGGW- dr Jacek Sikora
thx!
nie za ma co🙂 przetestowany wielokrotnie🙂 fakt- konia musiano zatachać na Wolicę, ale dr zajął się fachowo🙂
A czy ktoś z Was słyszał lub miał do czynienia z dr Niedźwiedziem z Wrocławia?
efeemeryda   no fate but what we make.
12 marca 2014 10:08
ja z nim mam zajęcia, ale nie wiem czy coś Ci to pomoże  😀
Kogo  brac do konsultacji oka? Bielmo jest od uderzenia, nie ma uszkodzenia.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
21 marca 2014 04:50
crazy, ja polecam Panią Annę Cisło-Pakuluk, z tym że do Ciebie chyba daleko. Pani jest z Wrocławia.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 marca 2014 07:08
Jeśli chodzi o oczy to tylko Marta Warzecha.
Kogo  brac do konsultacji oka? Bielmo jest od uderzenia, nie ma uszkodzenia.


Marcin Cichocki - Szczecin
1. Blisko
2. Specjalista okulistyki zwierząt
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
31 marca 2014 16:51
wstawial ktos konia do Kaczorowskiego do kliniki http://www.szpitaldlakoni.com.pl/str_php/kontakt.php ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się