DIY - zrób to sam

Chess, dziękuję  :kwiatek: Rozumiem, że klej/lakier, czyli coś do przyklejenia serwetek, tak? Czy możesz podpowiedzieć jakieś sprawdzone kleje/lakiery ostateczne?
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
24 lutego 2014 20:39
Basznia ją pokochalam firmę Renesans. Klej rozrabiasz wg własnego gustu. Sam w sobie jest gesty ale na etykiecie jest napisane by go rozrabiac. I wszystko wychodzi. Wspieram rodzime firmy mimo, że Stamperia to jużprofi.
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 lutego 2014 21:23
dragonnia, tylko ciekawe, czy bym ogarnela, jaki powinien byc. Masz jakis przepis czy " na oko" ? Dzieki za tipa 🙂.
Jak będę u chłopaka to podpatrzę jakie mamy, zwykle to on robi zakupy. Ogólnie to właśnie mod podge tylko nie wiem, który konkretnie.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
25 lutego 2014 22:50
dragonnia, tylko ciekawe, czy bym ogarnela, jaki powinien byc. Masz jakis przepis czy " na oko" ? Dzieki za tipa 🙂.

Kochana mieszam na oko. Nie za gesty i nie za rzadki. Aby nie kapal z pedzelka i ciężko się nie smarowal. Trochę napsulam zanim znalazłam wyczucie.
BASZNIA   mleczna i deserowa
27 lutego 2014 20:11
Obawiałam się tego , hihihi. Zatem psucie należy do etapów nauki, niepotrzebnie się zniechęcam 🙂.
kolejne sutaszki  😀



Chessjeżeli nadal jesteś zainteresowana charakteryzacją, to służę pomocą jbc😉 to mój zawód wyuczony- choć obecnie porzucony:P
chciałam tylko powiedzieć, że sznurkowy janioł zamieszkał u mnie i jest boski  🙂
Pudełko na prezent było zbyt nudne, więc zostało przyozdobione ulubioną postacią z bajki  😀
nika77, dzięksy!
ja skończyłam kolejną ikonę



czy znacie tą strone i gazete? są juz na niej wasze prace?
https://www.facebook.com/MolliePotrafi
Pan jednorozec nareszcie skonczony 😀



w tle rowniez konik, Melwin i minionek
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
20 marca 2014 12:31
zelka ale cudaki piękne.


Słuchajcie pisze tutaj w dośc nietypowej jak dla mnie sprawie.
Przywiozłam sobie z zagranicy takie oto ustrojstwo.
Niby to haftuje cuda na kiju.
Nawlekłam, pokombinowałam dobra wyszło takie ,,ło cuś"
I pytanie- czy na spodniej części mają pozostać tego typu pętelki?
Czy to się nie rozwali?
Przecież na chłopski rozum wystarczy mocniejsze zahaczenie nitki i ona spruje się po całości.
Jak mogę to zabezpieczyć?   :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Ja pochwale się moimi nowymi glinianymi zawieszkami jeszcze bez tasiemek  😉. Niestety nie są najpiękniejsze  😕
http://re-volta.pl/galeria/album/5134
pirat30 eeej fajne 🙂 owszem, nie są idealne, ale mają coś w sobie, serio. chciałabym takie, słodkie są  :kwiatek:
Jak myślicie ciężko będzie coś takiego uszyć? Mam materiał, również te skórzane kółeczka, w razie dużych kłopotów chce oddać do krawcowej.

Ircia   Olsztyn Różnowo
22 marca 2014 05:41
zabeczka17 wiele lat nie haftowałam i z tego co pamiętam nie powinno tak być, tylko że ja to robiłam ręcznie a nie jakimś ustrojstwem  😉
zabeczka mam cos podobnego i mi sie nie pruje nic, aczkolwiek wiem, ze w pasmanteriach sa takie ala naklejki, ktorymi mozesz podkleic od spodu - nie wiem tylko czy to trzyma w praniu, bo osobiscie nie uzywalam. Moja kolezanka zawsze podklejala haftowane obrazki.

PS jakiego materialu uzywasz?? Ja w komplecie mialam bardzo fajny taki troche elastyczny, ale tam byl tylko maly skrawek. Probowalam na roznych materialach ale robia mi sie dziury i wszystko sie pruje :/

to pierwsza robotka na troszke elastycznym materiale:

tutaj na tym gorszym materiale:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 marca 2014 20:21
o super, mega dziękuję  :kwiatek:
Póki co dopiero zaczynam z tym zabawe i zastanawiałam sie czy aby na pewno dobrze to robię.
Zamierzam kupić sobie ten klej i konkretniejszy materiał.
mam na oku kilka fajnych wzorów które chciałabym wyhaftować ;] ;]
Ok dorzucam zdjecia infinity mirror  🙂 Projekt zakonczony, nie do konca podoba sie L.  mimo wszystko efetf oszalamiajacy 🙂

zelka2303, o boziu, takie coś przydałoby mi się do przerysowywania na grafice inż! 😉 Cudeńko 😉
Dziewczyny, pomyślałam, że tu spytam, bo widzę tu mnóstwo utalentowanych osób 😉 Mam też nadzieję, że ten post nie zostanie potraktowany jako ogłoszenie 😉
Otóż... Mam swoje ukochane spodnie dżinsowe, rurki, z dość wysokim stanem (musiałam lekko zwęzić w pasie, ale dzięki temu teraz pasują idealnie na mnie, są mega wygodne i ogólnie "spodnie życia" 😉 ). Mają jednak duże dziury na kolanach, ale nie okrągłe, tylko takie poprzeczne kreski. Stwierdziłam, że gdyby naszyć łaty na kolanach i wszyć materiałowy lej, to byłyby świetnymi bryczesami 😉 Problem w tym, że kompletnie mi szycie nie idzie... Szukam dobrej duszy, która przerobiłaby mi te spodnie na bryczesy - w zamian mogę zaoferować czaprak czy coś innego - wszystko do dogadania 😉
Jestem z Warszawy, więc jakby znalazła się taka osoba w stolicy, to już by wogóle było super 😉
Ktoś podejmie wyzwanie? 😀
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
15 kwietnia 2014 11:09
Ja się pochwalę swoimi pudełeczkami:



dzierga ktos moze african flower?
BASZNIA   mleczna i deserowa
23 kwietnia 2014 09:50
Alaska, wzorek to szablon czy pieczatka?
Szablon i pasta do reliefów 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
23 kwietnia 2014 22:01
Szit 🙂. Myslalam, ze latwiejsza wersja :P.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
24 kwietnia 2014 05:23
BASZNIA, brzmi strasznie ale straszne nie jest, dasz radę 🙂 Alaska, pudelka śliczne i dopracowane.
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 kwietnia 2014 06:11
Dziekuje :-) . Jestem juz blisko decyzji o zdjeciach ;-) .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się