Odznaki PZJ

Co jest nie tak z kalendarzem odznak na stronie pzj-u? Tylko mi nie działa?
Zmieniłaś rok w tym okienku, w którym trzeba wybrać, do jakiej daty chcesz wyświetlać ("data do:"😉? Bo automatycznie wyświetla się 31.12.2013. 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 lutego 2014 20:31
Pytania na brązową odznakę mnie powalają 😀 Ciekawe czy zdam, to jakbym miała teraz pisać test gimnazjalny 😀
no jak ktoś ma udział w życiu koni to nic trudnego 😀 I powodzenia życzę 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 lutego 2014 20:59
Właśnie jest trudne, bo czasem odpowiedzi są... wydumane 😀 Pewnie konia strasznie krzywdzę, gdyż na co dzień nie zastanawiam się w jakiej kolejności czyszczę kopyta.

W jakiej kolejności podnosimy koniowi kończyny podczas czyszczenia kopyt?
64.
Kończyny konia podnosimy kolejno, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, poczynając od lewej przedniej. (Lewa przednia > lewa tylna > prawa tylna > prawa przednia).
O, to jest moje "ulubione" pytanie 🤣
Ja tak zawsze czyszczę, w sumie w tym nie widzę nic dziwnego 😉 Zależy na jakiego egzaminatora trafisz. U nas dziewczyny kuły się regułek, ja mówiłam swoimi słowami, ogółem rozmawialiśmy z egzaminatorem. A pytanie główne brzmiało "na którą rękę mijamy się na ujeżdżalni" więc ciężko było powiedzieć słowami, bo wystarczyło jedno 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 lutego 2014 21:07
Magda Pawlowicz, ja mam 2 ulubione:
Dlaczego w stajni należy regularnie myć okna?
i
Co można wyczytać z oczu konia?
też dobre:-)
chyba niedokładnie czytałam! 🤣
ile razy jeden koń może iśc odznakę ? (czy na jednym koniu mogą jechać np. 3 osoby ? )
karolinak, to chyba kwestia dogadania się z ośrodkiem
już znlazłam, moze iść 4 razy brąz, a srebro 2 razy, bo jest liczone podwójnie.
Tak, daty zauważyłam, zmieniłam, ale nadal mi się nic nie wyświetla. Ale możliwe, ze to mój komputer po prostu, skoro reszta nie ma problemu. ;>
Hej orientujecie się może jak jest z wypinaczem na odznace na ujeżdżeniu, widziałam z dwa lata temu dziewczynę która jechała ujeżdżenie z wypinaczem zapiętym od wędzidła do popręgu i jestem ciekawa czy jest to zgodne z przepisami  ?
Nie można mieć żadnych wodzy pomocniczych
Libeerte o ile nic się nie zmieniło w przepisach a nic mi o tym nie wiadomo to ujeżdzenie do brązowej odznaki MOŻNA jechać spokojnie na zwykłych wypinaczach przypiętych do boków popręgu 🙂 Tak jest już od samego początku jak odznaki wprowadzili 🙂 Do skoków nie można i do ujeżdzenia srebrnej i powyżej też nie wolno.
''dopuszczalne jest użycie wodzy pomocniczych: gogue, wytoka lub wypinaczy (gogue i wypinaczy tylko w części ujeżdżeniowej)'' cytat z PZJ-tu

tylko nie ma nic na temat sposobu wypięcia, a właśnie to mnie interesuje, czy muszą być dwa wypinacze na boki, czy tak jak widziałam może być jeden z mostkiem zapięty do popręgu ?
karolinak, ja bym nie dopuściła - bo trzeba patrzeć na ideę, nie na brzmienie słów. To tak, jakby upierać się , że przecież martwy wytok to nadal wytok - i można na nim skakać.
Ja np. dla mojej szkółki używam czasami takiego wypinacza "ruchomego" jest sprzączka łącząca na krzyź do pyska dzięki czemu jest sztywne wypięcie ale konia mozna swobodnie wyginac w szyi.
O taki:


A czy można z jednym dopietym do dołu? Nie próbowałam 😉
BlueHorse, fajny!
Magda Pawlowicz, ja mam 2 ulubione:
Dlaczego w stajni należy regularnie myć okna?

Rozumiem, że odpowiedź "bo jak się nie myje, to są brudne i nie spełniają swojej funkcji" jest nieprawidłowa? 😉
z tego co pamiętam to chodziło o światło w boksie konia i jego komfort 🙂 ale nie mam pewności
Chodzi o to, żeby do stajni wpadała odpowiednia ilość światła dziennego.
Moim zdaniem pytanie całkowicie bez sensu. Ja bym na to nie wpadła, bo odpowiedź chyba jest aż zbyt oczywista  😂
nubira05   Ko­nie kochają piękniej. Bo wiernie.
07 marca 2014 15:23
Czy ktoś się orientuje gdzie w zachodniopomorskim można zdawać na brązową?
Brzozki, Biały Bor, Łobez - to na bank.
Chodzi o to, żeby do stajni wpadała odpowiednia ilość światła dziennego.
Moim zdaniem pytanie całkowicie bez sensu. Ja bym na to nie wpadła, bo odpowiedź chyba jest aż zbyt oczywista  😂

wiem, wiem, tylko... no właśnie to jest funkcją okna - żeby przepuszczało światło. choć obawiam się, że tak sformułowana odpowiedź (z niedoprecyzowaniem, jeśli chodzi o wpadanie światła) by nie przeszła. 😉
nubira05   Ko­nie kochają piękniej. Bo wiernie.
07 marca 2014 18:49
faith, a wiesz może w jakich terminach się odbywają?
Jak zapowiedza to bedzie wiadomo.
Wszystkie 3 osrodki maja strony internetowe, radze sledzic poprostu.
Biały Bór będzie odznaki robił?
W Brzózkach słyszałam, że coś będzie w maju - ale to info nie potwierdzone
No mialy byc, ale faktycznie tam sie cus zmienialo ostatnio to nie wiem.
O, za to Budzistowo dolaczylo jeszcze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się