Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!

Livia, bo najczęściej ja te zdjęcia robię. Następnym razem poproszę koleżankę żeby mi zrobiła.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 marca 2014 18:44
W niedziele zwiedzałyśmy okolice i zawitałyśmy na Dorotkę 🙂 Roxy ani trochę się nie zmęczyła 
monsun   a gdzie cukierek?
03 marca 2014 19:05
To było dwa lata temu... Warto czasem powspominać! 🙂



Mam problem ze zmniejszaniem zdjęć, więc z góry przepraszam jeśli ich wielkość jest nieodpowiednia.
carmelka   Extremly photogenic... potato
03 marca 2014 19:11
monsun śliczne zdjęcia. I grupka jeźdzców całkiem duża 🙂
W jakim wieku jest ta ładna dziewczynka ?


Ponieważ nikt nie napisał o przydatności innych apek, to ja napiszę. Tylko endomondo się nadaje, reszta to na bieganie. Jeszcze muszę endo dobrze rozpracować.
A ja byłam dzisiaj w terenie. Nagrałam nawet filmik.. i jak go za każdym razem oglądam to aż mi się śmiać chce. Niestety mam problem by wrzucic go na You Tube. Ale jak tylko mi się uda to podeślę linka 🙂 Póki co wstawiam zdjęcia🙂
RatiNa, pierwsze zdjęcie - widać radość z terenu 😁
Livia   ...z innego świata
06 marca 2014 07:22
Watrusia, koniecznie poproś, fajnie będzie was w całości zobaczyć 🙂

monsun, ale fajna ekipa 🙂

Ratina, hahaha, jaki uśmiech 😁

Ja w poniedziałek śmignęłam sama do lasu - miałam kilka "ciekawych" sytuacji, na szczęście wszystko opanowałam i udało się bezpiecznie wrócić do stajni. Wczoraj pojechałam sobie na oklep na stępa. Trochę się po poniedziałku bałam, co może się zdarzyć, ale w sumie było bardzo przyjemnie! Ten mój koń to jednak jest fajny, nawet jeśli miewa chwilowe akcje 💘
Ja dzisiaj dzieciakowi zrobiłam wolne od klepania pleców i poszliśmy sobie w teren w rączce. Jego drugi teren w życiu, szedł sam a był taki grzeczniutki  💘

carmelka   Extremly photogenic... potato
06 marca 2014 17:28
dairoxroxi no to super, że się udało.
Nie za dużo trochę ta dereczka? 😉
carmelka chłopak od niecałych 2 tygodni chodzi pod siodłem po rocznej przerwie, kompletnie nie ma mięśni wygląda jak taki szczypior przy innych koniach. Derka jest dobra więc jak przypakuje to już w ogóle będzie idealna 💃 jeśli chodzi o długość to eskadrony takie sukienkowate wypadają..
Z ostatniego terenu chodzono/jezdzonego 😉 jak sie zmczylam to wsiadlam, dobrze ze linke mialam z karabinczykiem, siodla juz brak, ale kucyk grzeczny 😉
RatiNa - pierwsze zdjęcie rozbrajające ^^

A mi niestety padł telefon 🙁 I nie wiadomo czy zmartwychwstanie, bo "naprawiacze" już nie mają na niego pomysłów, więc nie mam czym robić zdjęć 🙁 A wreszcie śnieg praktycznie znikł! ;]
Wprawdzie ostatnio wybieramy się raczej na stępowe spacerki na pola po majdzlowaniu na miejscu, ale w weekend mam nadzieję, że uda nam się wybyć w jakiś dłuższy teren 🙂
A ja mam jakieś takie, z obozu jeździeckiego  🙂
Ponieważ nikt nie napisał o przydatności innych apek, to ja napiszę. Tylko endomondo się nadaje, reszta to na bieganie. Jeszcze muszę endo dobrze rozpracować.


Chyba każdy się nadaje, tylko nie każdy ma ładną ikonkę z konikiem 😉
Moje z dzisiaj.



Nakręcał się bo DO stajni i nie mogłam luźno siedzieć. Zwłaszcza, że zaraz wypadało hamowanie.





I parówa w galopie.





Sorki, że aż tyle, ale parówa tak ładnie się świeci w słońcu, że musiałam się pochwalić parówą.  😍

Lofciam mojego kucysia. ♥ ♥ ♥  😜
tunrida, super parówa 🙂 chyba ściągne od Ciebie pomysł i zakupie pad z kieszonkami na soczek, bo już powoli umieram w terenie z gorąca a to dopiero marzec! 🙂

Mam takie pytanie do 'terenowiczów', czy traktujecie tereny luźno i nic nie wymagacie od konia (albo wymagacie minimalnie), czy jednak staracie się z nim pracować, na ile się da w terenie? Czy praca to tylko ujeżdżalnia a teren to totalny luzik?
Ja robie luzik w terenie, ewentualnie sprawdze gdzies tam na chwile czy dziala wszystko i wracam na luz 🙂 oczywiscie w granicach przyzwoitosci, kon ma sie sluchac i byc pod kontrola jak trzeba 🙂
Cricetidae-Ja nie umiem prawidłowo pracować z koniem w terenie, bo nie chce mi się odpowiednio rozluźnić. zawsze jakieś strachy sobie znajdzie. Nie na tyle duże, żeby histeryzować, ale wystarczające by co chwila łypać okiem, podnosić łeb, usztywniać się.
I jak tu rozluźnić plecy, łopatkę, szyję i pilnować by szedł luźno od zadu itd, jak koń psychicznie ostro czujny? No...ja ze swoim nie umiem.
tereny luźne, często nawet na rzuconej wodzy. Czasami, jak widzę, że luźny i bez stresu, to próbuję go jakoś ustawiać, ale jak nie idzie, to nie walczę o to.
Na hali- praca. W terenie- dusza ułana się odzywa.  😡
Livia   ...z innego świata
08 marca 2014 17:44
tunrida, jak super! I widzę, że z towarzystwem dziś byłaś w lesie dla odmiany 🙂

Cricetidae, u mnie to zależy. Czasem jadę totalnie na luzie, bo potrzebuję relaksu. Czasem, jak wiem, że musimy coś w terenie przepracować - np. ugięcia, to wtedy takie rzeczy ćwiczę przy okazji wypadów do lasu. Natomiast takich typowych "maneżowych" ćwiczeń nie robię nigdy w lesie 🙂
Nasze terenowe z dziś, łąki, pola i co tam chcecie było 🙂 w innej wersji 🙂

Tunrida kask...
Dziś miałam kask, bo pojechałam z koleżanką, której koń z radochy, że jedzie do lasu prawie podrygiwał w miejscu.  😉 Zdjęłam do fotek!
to dobrze 😉
Katharina   "Be patient and trust in the process"
08 marca 2014 19:42
Cricetidae   ja kiedyś w tereny jeździłam pół na pół czyli np luźna droga do "naszej łąki" na łące trochę pracy i powrót na pełnym luzie, jakiś luźny galopik 😉  Lubiłam wiedzieć, że mogę od kobyły cokolwiek wymagać w każdym miejscu i , że wszędzie ma "głowę na miejscu" 😉 Zawsze jakieś wyginanka żeby ją porozluźniać z czym nigdy później nie było problemów 🙂 Z czasem w tereny zaczęłam jeździć tylko dla relaksu mojego i konia, wiedziałam, że zrobi wszystko o co poproszę więc teren to była dla nas obydwóch taka nagroda i fun 🙂😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
09 marca 2014 07:39
teren dla reportera z okazji Dnia Kobiet bardzo udany, konie bardzo fajnie poza paroma odskokami Rudego potwora🙂
uwielbiam moje lasy;x


krótka relacja:  



tunrida świetna Twoja parówa😉)

anyann zazdroszczę-też bym chciała jakąś bryczką pośmigać😉
Katharina   "Be patient and trust in the process"
09 marca 2014 07:50
derby   bardzo fajny filmik !  🏇
derby bardzo fajnie się ogląda.
derby bardzo fajnie się ogląda.

Tylko to rozpijanie koni 😁 😉
Weekendowe tereniki, dzisiaj odkrywałyśmy z Arhodie nowe ścieżki, no może nie nowe, ale już zapomniane 😉. Brodziłyśmy w stawiku, pogoda śliczna, wiosenna, byłoby super ale te nasze koniska zamiast się wyluzować, to  nabuzowane jak atomy 🏇
Dzisiejszy spacerek i zwiedzanie terenów znajdujących się blisko stajni.  🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się