KOTY

Witajcie 🙂
Przedstawiam mojego niespełna pięciomiesięcznego norwega o imieniu Lhotse Taurandir*PL (tata GIC cyber[shot] Groove Armada*PL, JW, DVM
a mama S*Restless Nymeria).


Jest z nami od 22 lutego i radzi sobie rewelacyjnie. Zwariowałam na jego punkcie. Jest czuły i chętnie się przytula. Rozbraja mnie tym zupełnie 🙂

ps. mam bardzo fajny kontakt z hodowczynią, wspaniała kobieta i bardzo mi pomaga we wszystkich kwestiach związanyh z chowem (głównie jedzenie). Ale Was tutaj w ciągu ostatnich tygodni też mocno podczytywałam w tematach karmowych 🙂

dzieki dziewczyny  :kwiatek: z ta slina to czytalam tu na tym watku. na szczescie na kota bardzo slaba wyszla alergia. tyle ze ja mam tez na roztocza alergie, wiec tu ilosc sierci platejacej sie po domu robi roznice.

a jak kot znosi rozlake? wyjezdzam w roku dwa razy na dwa-trzy tygodnie. zastanawiam sie czy taki kot to jakos bedzie znosil, jesli bylby u znajomych lub ktos by go odwiedzal co drugi dzien.

jesli chodzi o charakter, to chyba sa jednak roznice miedzy rasami czy nie??
Są. Zależy, czy wolisz kota żywego, czy takiego, którego gdzie położysz, tam będzie leżał 😉
Korat np jest ciągle w ruchu i wszędzie wskoczy, a taki pers czy brytyjczyk raczej jest niskopodłogowy i nie sieje takiego spustoszenia  😁
Orienty cały czas gadają, tak samo kornish rexy i devon rexy. Wybór jest naprawdę ogromny


Branka, Wg mnie dużo lepsze feromony to te do kontaktu i w obroży.
dzieki. chyba musze zakupic jakas ksiazke o rasach i zglebic temat.
ekwan a skąd Ty jesteś? Fajnie jest się przejechać na jakąś wystawę.
5-6 kwietnia jest w Jaworznie,
12-13 kwietnia w Warszawie
Branka, kupiliśmy feromony do kontaktu, żeby naszej kotce łatwo było przyjąć malucha. Ale dostaliśmy go po kilku dniach, nie przygotowaliśmy się od razu tak dobrze (miałam nadzieję, że Mania łatwiej przyjmie małego). Nie powiem, efekt dało się zauważyć. Kotka szybciej się uspokoiła i rozluźniła 🙂
Te do kontaktu będę dzisiaj miała, ale zastanawiałam się czy właśnie jeszcze ich nie połączyć z psikanymi albo z tymi w obroży. Ale może na razie spróbujemy tylko to.
To dla koteczki rodziców o której pisałam, że jej się ciągnie zapalenie pęcherza i ciągle się stresuje czymś. Na szczęście sąsiedzi kończą remont, rodzice też skończyli remont więc kotka wreszcie odetchnie, szczególnie jak feromony będą 🙂
eNIKa   "Stars can't shines without darkness"
25 marca 2014 12:54
ekwan Jestem zakochana w Maine Coon'ach pomimo tego, że mocno się broniłam przed kupnem kota (wychowałam się ze "znajdami"😉 Jednak, należy pamiętać, że w pakiecie z takim kotem należy zakupić roczny zapas rolek do ubrań  🤣 Również w związku z tym, niedawno stałam się posiadaczką IDEALNEJ tabliczki do przedpokoju:

Mówi sama za siebie  🏇
ekwan a skąd Ty jesteś? Fajnie jest się przejechać na jakąś wystawę.
5-6 kwietnia jest w Jaworznie,
12-13 kwietnia w Warszawie


mieszkam w Belgii. Akurat w Polsce nie bede w tym okresie.

Maine Coony tez mi sie strasznie podobaja, ale wlasnie ta siersc.. chyba dla wlasnego dobra lepiej wziac krotkowlosego.
Cejloniara, aaaaa boski kociak 💘
Wistra, nie znam sie na ile powinno byc ciecie, ale najwazniejsze, ze goi sie jak na psie 😉

Ja mam Maine coona i nie narzekam na siersc, nie fruwa mi futro po mieszkaniu, a siersci gubi baaaardzo malo i wcale nie czesze go czesto ( raz na 2-tyg) na szczescie sie nie koltuni 😉
Teraz dla urozmaicenia mu zycia dokacam sie sfinksem (ogien i woda 😉 )
Ktoś z was może wie czym różni się Animonda Carny Kitten od tej Adult? Stawiam na marketing. Skład mają identyczny pod względem "dodatków dietetycznych".
Ja właśnie nie widzę różnicy i jak nie ma w sklepie Kittena to daję Adult i sie nie przejmuję.
konia44, dziękuję bardzo 🙂 jeszcze mam takiego 😉



Też kupiłam animonde, bo na tych z petszopa bym zbankrutowała 16 razy 🙂 ale jeszcze porte 21 dostają koty i orijena. Do mrożonek jeszcze nie mam głowy.
dea   primum non nocere
25 marca 2014 18:42
Świetny ma ten biały nochal 🙂  w ogóle piękność 🙂
Celjoniara, wow!  Dawaj go na wystawy, biv-a masz w kieszeni .....cudo klasyk 💘
Ktoś z was może wie czym różni się Animonda Carny Kitten od tej Adult? Stawiam na marketing. Skład mają identyczny pod względem "dodatków dietetycznych".


Też nie widzę i karmiłam na zmianę kittenem i adultem 😉 Ale przy drugim miocie na tej karmie trafiły nam się biegunki, więc od następnego miotu przerzucam się na Catz Finefood.
W połowie kwietnia jedziemy po maine coona. Zastanawiam się czy mam jakoś przygotować mojego kastrata do spotkania z młodym? czy po prostu dać im się powąchać przez klatkę a później wypuścić młodego?
Bischa   TAFC Polska :)
25 marca 2014 21:47
12-13 kwietnia w Warszawie


Wybierasz się do Wawy?
dea, ma nochal dokładnie taki, jak miał nasz Bilbo. Dlatego wybraliśmy akurat tego małego. Bardzo trudno mi jeszcze opowiadać, co się stało z Bilbem i jak nas opuścił ale postaram się zebrać w sobie i opowiedzieć niedługo. Bilbo odszedł 6 stycznia 🙁

konia44, hodowczyni nas ciągnie na wystawę, bo bardzo chce pokazać synka i tatusia razem. Podobno mały bardzo poszedł w ojca 🙂 to kastracik ale dla takich też są podobno klasy. Ja jeszcze w temacie wystaw zielona. Wiem tylko, że muszę się nauczyć "rozciągać kota" 🙂 co to biv?

Bischa, nie. To wystawa TICA a ja nie mam juz urlopu, wiec nie mam cisnienia.

Cejlonara, biv to best in variety, czyli najlepszy w kolorze. Ale u kastratow ciezko dostac, bo musza byc 3 kastraty w tym samym kolorze (tej samen rasy oczywiscie).

Ja wystawiam moja Glitne w kastratach, wiec wszystko Ci moge opowiedziec.
Też nie widzę i karmiłam na zmianę kittenem i adultem 😉 Ale przy drugim miocie na tej karmie trafiły nam się biegunki, więc od następnego miotu przerzucam się na Catz Finefood.


W takim razie kupię adult. Zooplus ma fajny pakiet promocyjny. U mnie w kuwecie po animondzie ok. Za to po bozicie młody posrał mi się straszliwie. No i u nas puchy są tylko urozmaiceniem surowego.
Tutaj przepiękne norwegi, a nas też dawno nie było 🙂









Ale oczy!

U nas wlasnie mniejszenie stada, Czar pojechal :-( smutno
Kajula, rag doll to drugie moje marzenie  😍 i to właśnie z taką ciemną machą  💘 Jeszcze chciałabym raggamuffin dla męża (ze względu na nazwę hihi).
Drugie zdjęcie to "pękne a zostanę nietoperzem!" 🙂 Oczy faktycznie niezwykłe zupełnie, przepastne i zimne 😉
a ja za rada wistry, wybieram sie na wystawe kotow za tydzien. na co powinnam zwrocic uwage? o co pytac hodowcow, zeby sie upewnic ze hodowla jest animal friendly i dobra jakosciowo?
Cejloniara, to nie Ragdoll 🙂 To Syberyjski, Neva Masquerade  :kwiatek:
dea   primum non nocere
27 marca 2014 15:56
Drugie zdjęcie to "pękne a zostanę nietoperzem!" 🙂


Hehe, miałam identyczne skojarzenie. Plus przedostatnie - "udajemy kołnierz z lisa"
a ja za rada wistry, wybieram sie na wystawe kotow za tydzien. na co powinnam zwrocic uwage? o co pytac hodowcow, zeby sie upewnic ze hodowla jest animal friendly i dobra jakosciowo?

Przede wszystkim nie pozwol wcisnac sobie kota na wystawie. Dobra hodowla zaprosi Cie do domu, zebys zobaczyla koty.
No a pytaj o co chcesz. O charakter, zdrowie itd. Wszyscy Ci powiedza ze to koto pies i wszyscy beda zachwalac swoja rase.
Ja na Twoim miejscu przyznalabym sie, ze mam podejrzenie alergii i ze chcialabyz spedzic chwile w hodowli, gdzie sa 'rozsiane' alergeny.
Ja zawsze zapraszam i ludzie sa mega zaskoczeni. Nie wiem czemu.
Bischa   TAFC Polska :)
28 marca 2014 18:23


Rozmowa w psim wątku i ten filmik mnie zaintrygowały ogromnie. Czy są znane przypadki, wśród kotów, nie ważne czy małych, zwykłych domowych, czy dzikich trzymanych w zoo, bez obu przednich łap (o tylnych wiem, że są)?

E: są:
A ja pytanie z dziedziny o nazwie "koci behawioryzm". Moja kotka w wyjątkowo perfidny sposób daje popis swoich uczuć, zarówno względem mnie jak i swojego brata. Mianowicie mruczy, łasi się, ociera, ale raz na jakiś czas GRYZIE. Robi to wszystko w jednym ciągu, gryząc mnie w brodę nie przestaje mruczeć! Swojemu bratu robi to samo. Czasami zdarza się, że tuż po ugryzieniu liże nas :p ponieważ nie znam się zupełnie na kocim zachowaniu chciałabym dowiedzieć się co to oznacza? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się