Dzisiaj na obiad ...

nopebow Daj znać na co sie zdecydowałaś - zaintrygował mnie ten krem z kukurydzy 🙂
I chodzi za mną krem z selera, chyba jutro coś podziałam...

Dzisiaj u mnie curry z kurczaka, wyszło obłędne  😍  słodko-ostro-kwasne, do tego brązowy ryż i juz nic mi więcej nie trzeba!
Zrobiłam jednak krem z kukurydzy i do tego grzanki. Wyszedł pyszny!  😍 Warto podkreślić, że ze mnie raczej antytalent kulinarny i robiłam bulion na kostce rosołowej. Mimo to, palce lizać.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
27 marca 2014 17:31
Pierś z kurczaka, kasza gryczana i puree z zielonej fasoli
Indyk w porach. Ojessu, jaki zaje...bisty obiad mi wyszedł!
Dworcika   Fantasmagoria
30 marca 2014 11:00
Obiad u mamy 😍 Nawet nie wiem jaki 😁
Jagnięcina ze szpinakiem - przepis z mojej nowej książki "An Indian Housewife's Recipe Book" 🙂
ovca   Per aspera donikąd
31 marca 2014 11:29
Makaron razowy z bakłażanem, suszonymi pomidorami i rukolą  😜
...u mnie pomidorowa z zieloną fasolką. Nigdy bym nie przypuszczała, że polubię takie połączenie. Pokazała mi moja mam, która lubi eksperymentować w kuchni, i naprawdę fajnie wyszło.
eNIKa   "Stars can't shines without darkness"
31 marca 2014 12:28
U mnie kulinarny powrót do ukochanej Tajlandii:
😍
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
31 marca 2014 12:40
deksterowa
W życiu nie wpadłabym na podobne połączenie 😉
Do tego ryż czy makaron?

U mnie dziś też pomidorowa, klasyczna, gęsta, z ryżem 😜
....połączona dziś z makaronem, bo akurat był po ręką, ale myślę, ze jeśli tą zieloną fasolę się wrzuci pokrojoną w mniejsze kawałki to się ładnie skomponuje też z ryżem🙂
powiedz mi, Ty gotujesz ryż w zupie czy osobno? marchew na tarce ścierasz?
Dworcika   Fantasmagoria
31 marca 2014 12:47
Mam ochotę na kurczaka. Całego, chyba upieczonego, bo nie dysponuję rusztem. Mięciutkiego, soczystego w środku, ale z chrupiącą skórką.
Nie wiem czy mi się uda, ale będę działać.

Tylko co do niego?
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
31 marca 2014 12:48
Dla mnie jedynym słusznym dodatkiem do pieczonego kurczaka jest marchew z groszkiem 😀
Dworcika   Fantasmagoria
31 marca 2014 12:55
Pauli, hmm... dla mnie chyba nie jedynym, ale wartym rozważenia 🙂

Jakieś jeszcze pomysły?
Gorszym od "nie mam się w co ubrać" jest zdecydowanie "nie wiem co chcę zjeść"!
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
31 marca 2014 13:04
Gorszym od "nie mam się w co ubrać" jest zdecydowanie "nie wiem co chcę zjeść"!

A myślałam, że tylko ja tak mam 😁
Wymyślanie obiadów to czasem straszna męka, zwłaszcza jak się nie ma zbyt wiele czasu na przygotowanie posiłku i najczęściej musi on być w wersji "mobilnej", gotowej do zabrania ze sobą.

Swoją drogą, narobiłaś mi chęci na kurę 😉
Dworcika   Fantasmagoria
31 marca 2014 13:12
Pauli, dobry kurak nie jest zły 😁
eNIKa   "Stars can't shines without darkness"
31 marca 2014 13:25
Też marzy mi się kurak z różna...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 marca 2014 13:59
Dworcika, butelka piwa Miller, kurczaka na nią nadziać i piec 🙂
w Centaurze nikt nie słyszał o Millerze i też wychodziły 😉
do takiego kurczaka jeśli marchewka to tarta, w ogóle na na słodko i soczyście (kukurydza z ananasem?)
u mnie na szybko kaszanka z cebulką z patelni
I znowu ja wpadam po poradę, bo kucharka ze mnie żadna... 👀

Nie mam zupełnie pojęcia co zrobić z piersi z kurczaka żeby nie było nudno. Wiem, że pomysłów jest milion, ale dlatego nie mogę się zdecydować. Żadne kotlety, rolady itp. nie wchodzą w grę. Coś prostego i sprawdzonego?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
31 marca 2014 15:42
nopebow , gyros, potrawka z kurczaka. Ostatnio zasmakowałam w piersi z kurczaka pieczonej w folii z mozarellą
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
31 marca 2014 15:44
nopebow
Ostatnio w ramach minirecyklingu zrobiłam zapiekankę z piersią z kurczaka, makaronem pełnoziarnistym i sosem pieczarkowym, który został mi z poprzedniego obiadu 😉
Wyszło super, jest banalnie proste w przygotowaniu i nie wymaga zbyt wiele zaangażowania.
Dworcika   Fantasmagoria
31 marca 2014 15:46
JARA, to znam. I zawsze w takich sytuacjach praktykowałam, ale w obecnym mieszkaniu mam za niski piekarnik 😁

Kurczaki same wielkie były, więc kupiłam 2 golonki z indyka, warzywka, śmietanę...no zobaczymy co wyjdzie.
nopebow , gyros, potrawka z kurczaka. Ostatnio zasmakowałam w piersi z kurczaka pieczonej w folii z mozarellą

safie , jak robisz?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
31 marca 2014 17:00
Przyprawiam solą i pieprzem, rozgrzewam piekarnik. mięso zawijam w folię i wkładam do piekarnika. Po jakimś czasie odwijam folię- przecinam w połowie, żeby wyszła kieszonka, jak jest upieczone to wkładam do środka trochę mozarelli i już zapiekam bez folii 🙂
dzięki 🙂
Wielkie dzięki dziewczyny. Potraficie pomóc kuchennemu zoltodziobowi 😁

Pierś z kurczaka z mozarellą brzmi super, jutro spróbuję 😀
czy ktoś ma sprawdzony przepis na naleśniki ze szpinakiem i fetą? 🙂
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
02 kwietnia 2014 08:58
deksterowa
Wybacz, przeoczyłam Twojego posta. Ryż gotuję w zupie, a marchew lubię czuć podczas jedzenia, więc kroję w dość grubą kostkę i daję jej dużo 😉

Znowu nie mam pomysłu na obiad. Czasu mam więcej, więc mogę się pobawić, chciałabym też zrobić coś takiego, żeby jeszcze na jutro do pracy zostało.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
02 kwietnia 2014 13:38
Ja dzisiaj robiłam obiad na szybko. Za wiele w lodówce nie było i tak padło na kotlety z kaszy gryczanej i białego sera  😜 do tego surówka z marchewki i jabłka  😍 czuję, że będę robić to częściej 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się