Dzisiaj na obiad ...

subaru2009, ojj chyba coś bardzo w moim guście 😀 jak robisz?
widziałam kiedyś przepis ale nie wiem gdzie , też się podłączam do pytania  😉
Dziś krupnik  😍  dawno nie robiłam, ale pyszny mi wyszedł  😜  kto by pomyślał, że kiedyś nienawidziłam krupnika  😉 
eNIKa   "Stars can't shines without darkness"
03 kwietnia 2014 14:46
Kurczak z warzywami i orzechami nerkowca po tajsku. Mam ciśnienie wynikające z tęsknoty za Tajlandią  🙄
eNika, dodajesz sos rybny? potrawa ma wtedy mocno posmak ryby?Czy ten sos tak nie smakuje?
eNIKa   "Stars can't shines without darkness"
04 kwietnia 2014 09:16
Tak. Zarówno sos rybny (ok pół łyżeczki), tyle samo sosu ostrygowego a potem do smaku ocet ryżowy  😉 Się obkupiłam ostatnio. No i przyprawy przywiezione z Thai. Ten sos ma taki słodko-słony posmak. Jak dla mnie to wcale rybą nie smakuje.
Retna   nic nie zmieniać
04 kwietnia 2014 13:22
Zupa krem z kukurydzy z przepisu wrzuconego przez nopebow, pyszna! Dałam "trochę" za dużo chilli, bomba 😍
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
04 kwietnia 2014 13:38
Przepraszam dziewczyny, że dopiero teraz, ale nie ogarniam kuwety  😁 Przepis to ten, z tym że ja dodałam jeszcze pieczarek do środka i płątki, nie obtaczałam tylko dałam do środka 😉
Curry z dyni piżmowej. Mój absolutnie ulubiony rodzaj dyni. Trochę jej zostało, więc na deser budyń dyniowy 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 kwietnia 2014 12:17
zaraz zabieram się za naleśniki ze szpinakiem!  😜
Omlet z soczewicą i pomidorami i wegańskie leczo  😜
Jasmine  Jak robisz ten omlet ? Chodzi za mną soczewica i nie wiem jak to spożytkować  👀
To dziś wreszcie ten kurczak, który ostatnio za mną chodził. Za 20-30 minut wyciągnę w piekarnika 🙂 Marynował się od wczoraj.
Do tego warzywka - brokuły, kalafior, marchewka, fasolka szparagowa...
Jasmine  Jak robisz ten omlet ? Chodzi za mną soczewica i nie wiem jak to spożytkować  👀

Omlet w moim przypadku białkowy, ale można zwykły. Ja osobiście smażę omlet osobno. Soczewicę ugotować z selerem naciowym, dodać sól. Potem dodać pomidory w puszce, podgrzać razem. Nakładam masę na omleta i wszystko  😉
U mnie dziś polędwiczki w sosie śliwkowym, młode ziemniaczki i... no właśnie nie mam pomysłu na surówkę do tego. Any ideas?
U mnie dziś polędwiczki w sosie śliwkowym, młode ziemniaczki i... no właśnie nie mam pomysłu na surówkę do tego. Any ideas?

Młode ziemniaczki  😍
ja bym dała jakąś lekka sałatkę np masłowa i pomidory, pestki dyni i jakiś sosik albo jogurt
No, zobaczyłam tylko te młode ziemniaczki, to nie mogłam odpuścić 😍 O takiej lekkiej sałatce też myślałam, ale pomidory mi nie za bardzo podchodzą do sosu śliwkowego... Właśnie ten sos spróbowałam. Obłęd w ciapki 😜
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
08 kwietnia 2014 17:19
Ja dziś zrobiłam swoją wariację na temat leczo i paprykarzu, połączyłam różne koncepcje i nieskromnie mówiąc, wyszło mi szałowo 😜
Pauli, można prosić o przepis? Zaciekawiłaś mnie. Uwielbiam wszystko w typie: leczo, paprykarzu, sosu do spagetti itp.  😜
Cielęcina z bambusem i surówka z marchewki, ogórka i kiełków.
dodzilla, foch! W wiadomym wątku pytałaś o... przystawki! Nie o surówkę! Surówka do tego to niemal wyłącznie coś kapustnego.
🙁 Dla mnie toto jedno i to samo. Wybacz, żem taka nieobyta. A polędwiczkę podałam ze szparagami na maśle, dorwałam ostatnią paczkę w sklepie. PO-E-ZJA. Nawet mój facet, który się krzywił na "Śliwkeee? Do mięsaaa? Łeeee..." wylizał garnek po sosie. Mogę rzec, że osiągnęłam kulinarny sukces 😎
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
09 kwietnia 2014 14:19
Kleik
Potrzebne Ci będą:

1 laska kiełbasy
3 spore cebule (może być więcej)
ok. 500g pieczarek
3 papryki (najlepiej różnokolorowe)
1 cukinia
4 pomidory
2 średnie papryczki chili (bez nasion)
ok. pół słoiczka przecieru pomidorowego
1 łyżka ketchupu

Składniki podsmażasz, najlepiej osobno, żeby nic przypadkiem nie rozmiękło zbytnio, papryka musi być tylko lekko podsmażona, tak samo cukinia (w każdym razie ja lubię, jak są delikatnie chrupkie). Do warzyw dodajesz kilka ząbków świeżego czosnku pokrojonych w plasterki. Wszystko wrzucasz do garnka.
Na osobnej patelni robisz sos, dodajesz pokrojone w kostkę pomidory bez skórek, kiedy zaczną się rozpadać, dodajesz do nich przecier i ketchup, wszystko doprawiasz do smaku 😉
Gdyby było zbyt gęste, można podlać wodą, żeby nic się nie przypaliło.

Oczywiście użyłam tych składników, które przyszły mi do głowy, w tym przepisie można zachować całkowitą dowolność 😉

Smacznego 😉
Miałam robić w poniedziałek ten krem z kukurydzy, o którym pisałyście, ale zreflektowałam się że... przecież nie lubię kukurydzy  😜
Skończyło się na ekhm meksykańskim leczo, który w domyśle miał być zupą, ale za sprawą ogromnej ilości soczewicy jest gęsty, ale przepyszny  🍴
Taki rodzaj polenty, czy raczej "polenty" :
-kaszka kukurydziana ugotowana na gesto.
- lekko podduszone w oliwie: papryka, szczypiorek i czosnek
zioła
Wszystko wymieszać i wyłożyć na talerz niech zatygnie.
Pokroić na kawałki podgrzać na tej patelni co się dusiła papryka.
Piękne. Żółte,z czerwonym i zielonym. Lekkie, smaczne. I robi się w jednej chwilce.
Polecam.
U mnie dzisiaj sushi i chop chae. Dla wegetarian wersje bez mięsa. Kocham moją pracę 😍
A u mnie dziś obiad pewnie za jakie 0,5 godziny 😁
Właśnie się brokuły gotują i sos serowy "się robi". Znaczy ser się topi. Do tego... paluszki rybne 😂

Czyli taka zupa z gwoździa.
busch   Mad god's blessing.
17 kwietnia 2014 21:14
Dworcika, jaki masz pomysł na sos serowy? Uwielbiam ser pod każdą postacią, ale moje przygody z sosem serowym dotąd się źle kończyły 😉
busch, ja rozpuszczam w śmietanie 18% 😉 Mój syn uwielbia pleśniowy lazur rozpuszczony w śmietanie plus makaron szpinakowy.
busch   Mad god's blessing.
17 kwietnia 2014 21:29
Ja próbowałam coś takiego zrobić, to zamiast jednolitej masy zrobił mi się taki nieapetyczny płyn z pływającymi serowymi "parchami"... :/ Tylko już teraz nie pamiętam jaką dokładnie śmietanę użyłam...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się