Konie czystej krwi arabskiej

Zaciekawił mnie ten wątek zaczęty przez Być. Ten cały Hefis przecudnej urody 😍 Jukii a jak Twoja kobyła, czy charakter odziedziczyła po ojcu? A historię o Hefisie to i ja chętnie poczytam, więc może niekoniecznie na pw? 🙇
Cała historia jes napisana...koń ogier(trafił w prywatne ręce ze względu na dług) -nie wiem co to po czym to ...jesli hefis to była klacz?.urody zadnej...podejrzenia byly czy to aby napewno arab..ta łata pod brzuchem... 😵  nie wiem nawet ile mial lat? jak puściliśmy go w stado zaraz po kastracji to dostal łomot konkretny i przestał się rzucać do koni...ale ludzi nie szanował wcale ..uważal że są niżej w hierarchi  😀iabeł:  kumpela ladowała chyba ze 3 razy pod rząd(ja balam sie wsiąść pierwsza),po zalożeniu siodła pierwszy raz,uciekł(hala) i wierzgal jak wściekly-zatrzymał sie jak walnoł głowa w baloty siana ułożone na koncu hali.
Teraz jest to śmieszne ale w tamtym czasie uznałam ,ze jest moja porażka i zrezygnowalam z próby ułożenia go.wlasciciel nie znalazł nikogo(stajnia ok 60koni) kto podjol by się dalszej pracy z nim.Zabral z pensjonatu dalszej historii nie znam 🤔 aczkolwiek podpytam jednej znajomej (wiem jedynie,ze własciciel tego konia zmarł)
to jedyne zdjecie jakie posiadam .
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
19 kwietnia 2014 16:47
Arabka w wersji "uwaga, ja płynęęęm"


Wesołego jajka dla wszystkich od naszego trio  xxx


Mokrego dyngusa- my go miałyśmy dziś🙂
derby rewelacja  😀    ale ty tak w siodle ?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
19 kwietnia 2014 16:54
tak, bo nie planowałam aż tak się umoczyć🙂

ale to wintec- więc przyda mu się czasem taka kąpiel🙂
To ja zycze rowniez wesolych swiat wszystkim arabiarzom i pozdrawiam z dziejszego zdjeciowania z mloda 🙂😉))
Wena! ale ci zazdroszcze tych kapieli 😀😀😀
larabarson - kobyła zupełne przeciwieństwo, charakter przylepy. Bardzo spokojna, pod dziećmi anioł. Po ojcu ma tylko łatkę na brzuchu, teraz z racji wieku i ewolucji maści nie widać jej już :P
Widziałam jej pół siostrę, maść i odmiany jak sam Hefis, ale charakter też takiego osiołka.
Być - Z tego co wiem nic nie kryło tam w 2010/11 roku, bo konie zostały odebrane właścicielowi w 2009 roku.
Klacz teoretycznie ma 5 lat zatem przyszła na świat w 2009. Potrzebowałabym chociaż śladu jaki ogier stanowił w 2008. Pikan odpada, a wszelako mam taką nadzieję. Jest on ojcem mojej kobyły, a dziadkiem właśnie tej młódki.
Być - w 2008 kryli wszystko Epirem (na bank) i Eudemosem chyba. A od jakiej klaczy?
Jesteś niezastąpionym źródłem wiedzy! Bardzo dziękuję. Nawet nie wiesz ile dla mnie znaczą te informację.
Od jakiej klaczy ta pięciolatka? Eufona (Ekspertka - Pikan).
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
19 kwietnia 2014 21:37
A my z Niuńkiem i Madzią życzymy słonecznych Świąt!
Witam, przedstawiam mojego arabiszcza. Mam Go od roku, poznaliśmy się gdy miał 3 lata, potem z różnych przyczyn musiałam opuścić stajnię w której stał, żeby po 3 latach po Niego wrócić 🙂 Jak na araba jest raczej jak ja to nazywam "trybem oszczędnościowym" czyt. jak nie muszę to po co mam biegać ... raczej zamknięty w sobie typ, chociaż już po roku udało mi się Go trochę "otworzyć" na świat. Cały czas odrabiamy zaniedbanie, bo przez ten czas w którym Go nie widziałam niestety stał w masakrycznych warunkach ale już powolutku zaczyna wyglądać jak koń. Jeszcze długa droga przed Nami ale dojdziemy 🙂 Także miłego oglądania 🙂

Emittan od Emisana po Al Maaram, hod. SK. Michałów.

zdjęcia świeżutkie z piątku (18.04)
p.s sory, że tak w dwóch postach ale nie wiem jak tu się dodaje zdjęcia 😀
[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Post pod postem.

[/center]
Emitan sliczne oczka :kwiatek:
a ja przedstawiam kolejną z podopiecznych Cedrolia bardzo ,bardzo ją lubię ...narazie jest w słabej  kondycji ,ale licze ze sie bedzie szybko regenerować,delikatna,wrażliwa,inteligentna ahhh i wnusia Wojsława 😍 😍
Emit też wnuczek Wojsława 🙂 Taaak kocham jego mądre arabskie oczka 🙂 tylko araby mają TAKIE spojrzenie, jakkolwiek by to nie zabrzmiało ... miałam okazję pracować z różnymi końmi ale zawsze TEGO brakowało.
Alicja piękna kobyła. Chwyta za oko, zdecydowanie.
gosiuus również zjawiskowa sztuka.

omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
21 kwietnia 2014 11:00
Zdjęcie sprzed lat: ale z czasów gdy trochę jeździłam na arabkach. Tu ogier Etus po Europejczyku. Może ktoś wie co sie z nim stało?
Edit: Zły wątek, złe informacje. Przepraszam 🙂
Emitan sliczne oczka :kwiatek:
a ja przedstawiam kolejną z podopiecznych Cedrolia bardzo ,bardzo ją lubię ...narazie jest w słabej  kondycji ,ale licze ze sie bedzie szybko regenerować,delikatna,wrażliwa,inteligentna ahhh i wnusia Wojsława 😍 😍


Śliczna kobyłka 🙂 czy przypadkiem nie zeszła niedawno z wyścigów? jak się sprawuję? Z tego co słyszałam była podobno dość charakternym koniem, z którym ciężko było sobie poradzić.
Bader-tak biegala chyba w zeszlym  sezonie-biegala to duzo powiedziane- hmm jest naprawdę nad wyraz spokojna(albo ja miałam zawsze wścieklizny do jazdy hihih)...może by chciała trochę powalczyc ale szybkie reakcje i chodzi bardzo ladnie,sama na czworoboku,lace czy hali bez problemu.Jedyne co  nie umie na lonży w lewo 😉 nerwowośc wykazuje chodzac sama w kwaterze ale kwestie kilku minut i odpuszcza.
teraz jest słaba więc moze nie ma sil do walki,ale jak pójdzie w trening to już nie zdązy i nie bedzie miała okazji do głupot...możliwe ze nie lubiła poprostu wyscigow...to wrażliwa klacz i na poczatku troche jak z jajkiem,nawet łaskotki na ściegnach były-już nie ma 🤣 
na stajni jest  jeszcze jedna śliczna klacz zamierzam wsiaśc to ją pokaże (chwilowo stoi,czeka na kupca więc mam nadzieje ze zdąze wsiasc) 🏇
Faith ależ bajkowa sesja  😍
Gosiuus witamy, fajne arabiszcze  🙂

A ruda skacze  😉
Gosiuus a my sie chyba z photobloga znamy co?😉 bardzo ladny koniurek, w moim typie🙂
Alicja alez sie rusza kobyłka, super! bardzo urodziwa 🙂
Murat-Gazon  o jak super  😜 jak sie wykuruje i zmajstruje jakies przeszkody to tez wpuszcze mloda  😅 i bardzo dziekuje za mile slowa o zdjeciach, marzyla mi sie taka sesja od dawien dawna i w koncu sie udalo 🙂😉)) To pochwale sie moimi ulubionymi, bo mam juz calosc 🙂😉






Faith no bajka  😍 Mnie też się coś takiego marzy. Może kiedyś...
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
22 kwietnia 2014 18:38
Faith jak z filmu  😍
Pierwsze jest przepiękne, moje ulubione  🙂
Dzieki dziewczyny!  :kwiatek: polecam spelniac marzenia, leze chora w lozku teraz ale buzia mi sie cieszy  😅
Faith -przepiękne zdjecia -jak wszystkie wasze 😍 
Wojenka   on the desert you can't remember your name
22 kwietnia 2014 20:21
Cedrolia
faith tak z fbl 🙂
To ja też się pochwalę kilkoma fotkami ze "ślubnej" sesji rok temu wrzesień 🙂
Wojenka oj tam, oj tam, każdemu się zdarzy gorszy dzień  😉
od 3:30
a dzisiaj skakał lepiej ode mnie  😡
wojenko-dziękuje za ta piękną fotkę  :kwiatek:  nieprawdopodobne,ze to ta sama klacz...jeśli  nie znajdzie sie kupiec zdam relacje za jakis czas jak ona sie zachwuje ...może klacze z domieszka  Wojsława nie lubia biegac.. 🤔 moja ukochana siwa po Wojslawie również miała ''problemy''na torze co bardzo odbiło się na jej psychice.. 😕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się