kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
18 maja 2014 19:17
Bo sęk w tym, że konie generalnie ruszają mi od samej łydki i to takiej minimalnej, więc się zastanawiam nad sensem takiego rzucania się po koniu...
Dzialanie biodrami to nie jest w zadnym wypadku rzucanie sie po koniu.
co jest przyczyną skoków na sztywnych nogach? (brak amortyzacji kolana, usztywnianie go)
Czy mozna jechac zawody ujezdzeniowe na wedzidle plastikowym?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 maja 2014 20:13
Tak.
Jaka może być przyczyna tego, że koń nie do końca wyliniał na brzuchu?
Fotka:
W zimie był totalnym mamutem i dopiero niedawno ładni zgubił sierść z reszty ciała. Zresztą z tego co wiem to on ogólnie chodzi  ofutrzony dłużej od innych koni (większą część życia spędził w "zwyczajnej" stajni, teraz angielska i duuużo czasu na padoku czy łące).
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
19 maja 2014 20:16
jak się mierzy wagę taką taśmą ?
Chess, Słyszałam teorię, że to oznacza, że brakuje mu jakiś minerałów, witamin. U mnie w stajni jeden koń dokładnie tak liniał i właściciel urozmaicił mu dietę, dodał witaminy, siemię. Czy pomogło ciężko mi powiedzieć.
strzemionko, są taśmy do mierzenia obwodu klatki piersiowej, gdzie cm masz wg jakiegoś algorytmu przeliczone na kg masy ciała, dla większości koni błąd jest niewielki
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
20 maja 2014 21:59
Chess poza możliwymi niedoborami w zasadzie żadna przyczyna, taka jego uroda. Mój też późno linieje a co roku robię mu badania krwi i wyniki ma dobre.
Właśnie tak się zastanawiałam czy to kwestia jakichś "usterek" czy "ten typ tak ma" 🙂
Dzięki
Jeżdżę sobie ostatnio dość krotkiego konia po moim wielorybie czuje się jak na stołku.  Mam takie wrażenie że koń uwala się mi czasami na przodzie na jakie ćwiczenia położyć nacisk żeby tego uniknąć.
Używał ktoś kiedyś preparatów do skóry w sposób podany w opisie? http://animalia.pl/produkt,24556,530,stassek-equifix-lazy-man-plyn-do-skor-100ml.html
Woda nie zaszkodzi w jakiś sposób np ogłowiu?
[quote author=el_infierno link=topic=1412.msg2100253#msg2100253 date=1400702645]
Używał ktoś kiedyś preparatów do skóry w sposób podany w opisie? http://animalia.pl/produkt,24556,530,stassek-equifix-lazy-man-plyn-do-skor-100ml.html
Woda nie zaszkodzi w jakiś sposób np ogłowiu?
[/quote]

Nie zaszkodzi 🙂
Tego preparatu nie używałam, ale moje ogłowia mają regularny kontakt z wodą - przy okazji mycia wędzidła, płuczę też skośnik, nachrapnik i kawałek wodzy, czyli to wszystko co jest po treningu brudne 😉 Potem przecieram ręcznikiem.
ushia   It's a kind o'magic
21 maja 2014 21:20
a jak bedziesz myc zwyczajnie mydlem i potem smarowac to bedzie mniej szkodliwa? 😉

nie znam tego akurat preparatu, ale jak mam lenia to wrzucam oglowia do pralki z mydlem do skor, a do ostatniego plukania dodaje smaru
dziala, ale w przypadku juz lekko zuzytego - nowy wymaga jednak recznego wcierania
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 maja 2014 21:29
ushia, niezly patent,a co na to pralka? Czy masz taka tylko do tego?
ushia   It's a kind o'magic
21 maja 2014 21:42
po pierwsze ma sens tylko jak sie sporo sprzetu nazbiera, bo na jedno oglowie to nie warto
pralke mam ogolno-pralna, cierpliwie znosi moje wymysly 😉
potem trzeba ewentualnie przetrzec reben/oko recznikiem papierowym zeby tluste sciagnac i na wszelki wypadek pierwsze pranie wrzucam jakies "techniczne" typu szmaty, psie reczniki itp

nie pamietam kto,  dawno temu pisal ze uzywa wlasnie jakiegos plynu (leoveta?) do prania oglowii i stad ten pomysl - chyba Pokemon to byla?
ushia dziękuje, nie przemyślałam tego. :kwiatek: Po umyciu skórzanych sztylpów wodą średnio to przeżyły, dlatego do ogłowia wolałam się upewnić^^ a pomysł z pralką jest genialny, musze to przetestować kiedyś 🙂 
ushia   It's a kind o'magic
21 maja 2014 21:59
tylko krotki program, zeby w wodzie to jednak nie lezakowalo tylko myju myju i po sprawie 😉
Co należy/można zrobić przy jednorazowym krwawieniu z nosa u konia? Krwawienie bardzo symboliczne, z jednej dziurki, przy oprowadzaniu konia stępem. Właściciel powiadomiony, ale chciałabym na przyszłość wiedzieć, kiedy należy się martwić i co wtedy zrobić.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 maja 2014 22:29
Okłady z zimnego ręcznika na potylicę.
lusia722, raczej na nos (między oczami) aby pozamykać naczyńka kwionośne
Co da okład na potylicy?
Gillian   four letter word
22 maja 2014 08:24
u ludzi się kładzie na potylicy zimny okład przy krwawieniu z nosa.
Gillian, ludzie chyba trochęinaczej działają (?) tak mi się przynajmniej wydaje 😉
Gillian   four letter word
22 maja 2014 09:00
kompres nie zaszkodzi, pomóc pewnie nie pomoże ale kto wie - może nagłe zadziałanie zimna trochę oziębi krew, ciężko powiedzieć.
Męczy mnie problem odnośnie pierwszej jazdy konnej.
Jedni, że za szybko kłusowali, inni, że za pozno klusowali. Jedni, że za mało "teori" tylko podstawy mieli wytłumaczone i fochnięci bo dziewczynki poczytały coś na słynnym forum innej "koniarki" o chodach niedostepnych dla nich zapewne jeszcze pare ladnych lat i nic o tym na lekcji nie mowilam.
Męczenie mnie o wyjazd w teren jak klusowali juz 1 jazde i nie wane to, że obijaja sie po siodle w klusie jak worek ziemniakow. Spotkalam sie też z ludźmi oburzonymi jak przyjechali i nie czekał na nich konik wychuchany, wydmuchany z rozowym siodelkiem na grzbiecie i warkoczykami w grzywie...
U niektorzy podstawy jak budowa koni, sprzetu ktory na nim ląduje i czyszczenie to traktuja ze znudzeniem.
Juz nie wiem czy mi cos sie przestawilo czy im 🙂
Kiedyś ludzie zupełnie inaczej podchodzili do tego "sportu".
I zasadnicze pytanie, jak? Jak to powinno wygladać?
Mam okropnie laickie pytanie dotyczące skoków  😡 Mam nadzieję, że uda mi się to zrozumiale...
Od jakiego momentu zaczyna obowiązywać zasada, że po dniu ze skokami następnego dnia koń skakać nie może, ale musi lekko pochodzić?
Czy jeśli ustawię "przeszkodę" w postaci drąga ułożonego na imponującej wysokości dwóch opon albo kopertkę z drągami na kłódkach w najniższym możliwym wpięciu i koń przez to skoczy dwa czy trzy razy w każdą stronę, to już się liczy?
[quote author=Murat-Gazon link=topic=1412.msg2101254#msg2101254 date=1400832636]
"przeszkodę"
[/quote]

masz odpowiedź w magicznym cudzysłowie, którego użyłaś 🙂
zoriczkowa wobec tego od jakiej wysokości "przeszkoda" staje się przeszkodą?  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się