kącik zaprzęgowca

Dziś rano pierwszy raz wyjechaliśmy na drogę publiczną. Banana na pysku mam do teraz.  😀  Było super! Koń spokojny, przejeżdżające samochody go nie ruszają, idzie grzecznie i równo. Na początku trochę się rozglądał, był lekko spięty, na pewno jednak mniej niż ja, lecz później wyluzował się jak kaczka w rondlu, łeb w dół i zaczął równo pracować. Aż nie chciało mi się wracać.  🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
15 czerwca 2014 13:25
Gdzie można kupić orczyk? Mam na myśli jakiś sklep...
Misiek69 Gratulacje! Pochwal się zdjęciami, bo coś wątek nam umiera...
Dementek Orczyka szukaj u producentów powozów konnych.
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 czerwca 2014 23:23
Zapraszam 🙂

Atea Dzięki. Dziś będziemy jeździć, to strzelimy kilka fot. Jutro też. Pochwalę się na pewno.
Umie ktoś powiedzieć mi jaka powinna być odległość między tylnymi nogami konia a orczykiem ? Kupiliśmy uprząż i wydaje mi się ze pasy pociągowe sa za krótkie ...  🙁
Akatash Przepisy FEI Powożenia z 2014:

"Art. 940. Uprząż, bryczka i konie
1. Uprząż
1.1 Odległość między koniem/kucem a bryczką winna zawsze wynosić minimum 50cm, w przypadku orczycy – 40 cm" 😉
Dziękuje , trochę pokombinowaliśmy i pasują jednak. ale co sie namęczylismy to nasze 🙂 🏇
No to proszę. Troszkę zdjęć z góry. A ostatnie zdjęcie, to niespodzianka jaką zastaliśmy pod domem, wracając ze stajni.









Dziki zajefajne 😍
Chodzimy coraz dalej. W tym tygodniu Niuniek dostanie podkowy na tyły i pompowane oponki do bryczki. Będziemy mogli zejść z asfaltu.  😀




EDIT: Przepraszam za post pod postem. Nie zwróciłem uwagi, mój błąd.  :kwiatek:


Sarnowa 2014 ;D
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 czerwca 2014 14:33
https://www.facebook.com/smkiskluzak?notif_t=page_new_likes

Relacja z Nowego Tomyśla 🙂!
Było świetnie 🙂
Zapraszam do Książa 12-13 lipiec na zawody Tradycji Powożenia http://www.tradition.com.pl/o-konkursie-karty-zgloszen/
Odebraliśmy już pompowane kółka. Całość nie ma już takiego efektu, jak na lanych kołach, ale przynajmniej możemy pojeździć po miękkim.  🏇


Przesadzasz 🙂 Fajnie wygląda 🙂
Przesadzasz 🙂 Fajnie wygląda 🙂


Nie, no wiem. Mi też się bardzo podoba, jednak na tych lanych kółkach całość miała taki "sznyt", którego tu brakuje, ale i tak nieskromnie mogę powiedzieć, że mimo wcześniejszych wątpliwości dokonałem za....stego zakupu.  😉
Wszystko pięknie zgrane 🙂 gratuluję gustu 🙂 
Dziękuję.  🙂 :emota200609316:
Wybiera się ktoś do Bogusławic w ten weekend na zawody zaprzęgowe?
.
wypadki  zdarzają się wszędzie, ważne że koń i człowiek cały. Straty w sprzęcie, choć przykre to mało znaczące.
Są jednak rzeczy, o których google się nie śniło!
Dlatego pytam tutaj 😉 może ktoś słyszał o takim zjawisku jak lejcówka?

Jest taka klacz, która w zaprzęgu zamiast coraz lepiej, chodzi coraz gorzej. Rzucanie, skakanie, pocenie, sikanie; podogonia nienawidzi, zatrzymywać nie bardzo, ruszanie - często skacze. Jednocześnie wszystko potrafi zrobić ładnie (w jakimś momencie jazdy, tj jak się skoncentruje, jest w stanie równo ruszyć nie szarpiąc ani nie skacząc), ale np jest strasznie (jakoś 5 x bardziej niż inne konie w tym samym mcu, tej samej sytuacji) cięta na muchy, wiecznie się ogania, wścieka, uderza głową, nogami, smarujemy ją oczywiście ale wszystkich much odstraszyć się nie da, a to jest koń który potrafi z siodłem i jeźdźcem nie stąd ni zowąd stanąć, wygiąć się i tylnim kopytem drapać po uchu bo mucha siadła.

I dziś po opisaniu jej, starsza sąsiadka powiedziała mi, że z tej klaczy zaprzęgowca nie będzie, bo to 'lejcówka' - zdarzają się takie konie, właśnie nienawidzą podogonia, staja dęba, nie chcą ciągnąć, maja bardzo wrażliwą skórę i ich się nie ułoży do bryczki.

Czy ktoś się spotkał z czymś takim?
BASZNIA   mleczna i deserowa
15 lipca 2014 10:24
Spotkałam się z końmi, które się nie nadają do pracy. No nie nadają się. Nie i już. Dlaczego nie może dotyczyć to koni zaprzęgowych? Nazwa mi obca, ale zjawisko...czemu nie. Współczucia w kazdym razie.
Mam pytanie. Co można dać koniom na zawody ogólnopolskie aby były one żywsze ale nie aby było to uznane jako doping? (prócz elektrolitów).
arlyn Jeść  😁
No właśnie karmiony jest dobrze :p. Koleżanka jedzie teraz na Węgry na jakies tam zawody i chcialaby cos podać. (chyba na zgrupowaniu, z którego wraca kon niezbyt dawał radę :p) Spytała mnie a ja nie wiem i myslalam ze ktos doradzi cos ..
Wie może ktoś gdzie można kupić chodzące w zaprzęgu kare wałachy wielkopolskie? Chodzi mi o takie z dobrymi głowami  🙂
Mam pytanie. Co można dać koniom na zawody ogólnopolskie aby były one żywsze ale nie aby było to uznane jako doping? (prócz elektrolitów).


Atea dobrze Ci napisała. I to wcale nie złosliwe. Kup dobrej energetycznej paszy dla koni sportowych, a zobaczysz efekty. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się