Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

Wieści z frontu:
Powódź w lodówce pokonana, otworek przepchany. Skombinowałam ten drucik do przepychania, do tego sprężone powietrze, ale i tak skończyło się na wyjęciu całej rurki z tyłu lodówki i porządnym je przepłukaniu na wszelki wypadek. Potem przelałam wodą z octem i śmiga jak nowa.

Kiedyś znajomemu utknęła w tym otworku galaretka, drutem przepychał i nic, bo drut przez galaretkę przechodził, a woda się zatrzymywała. Na galaretkę pomogło właśnie sprężone powietrze.
Nie ma to jak dobre dmuchnięcie.
Chciałam od razu z grubej rury kompresorem  😁 ale jak go na drugie piętro wnieść...

edit: literówka
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lipca 2014 11:36
Nie ma to jak dobre dmuchnięcie.


Podstawa na szczęście w domowym zaciszu.
Scottie   Cicha obserwatorka
16 lipca 2014 16:58
Laski, możecie polecić mi jakiś impregnat do mebli skórzanych?
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
16 lipca 2014 22:34
Scottie, zakup z Leather Therapy ten zestaw do siodel i skór. Rewelacja.
Scottie   Cicha obserwatorka
17 lipca 2014 14:55
dragonnia, a możesz podlinkować jakiś polski sklep? Bo przyznam szczerze, że ja z jeździectwem mam ostatnio mało wspólnego i nie jestem w temacie 😉 A google wypluwa tylko anglojęzyczne strony.
Moje drogie wpadam tu z takim małym pytaniem
Czy znajdę garnki innej firmy, niż tefal  takie z odpinaną rączką??

http://allegro.pl/tefal-garnki-ingenio-l32095-4-czesci-indukcja-w24h-i4392481985.html

Nie muszą być indukcyjne

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
17 lipca 2014 17:28
aszhar, ja ostatnio w outlecie widziałam inna firmę...mogę sprawdzić po weekendzie jak Ci zależy?

Te tefala nie są niestety na indukcje (przynajmniej te które ja miałam-w twój link nie wchodzilam) i oddałam swoje mamie.
Ktoś,  no zależy jakbyś mogła sprawdzić będe wdzięczna 😀
Co wybija karalchy? Przylaza wentylacja od sąsiadki graciary, płytki nie działają, tabletki na karaluchy też nie  😵
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
17 lipca 2014 22:30
Scottie,http://animalia.pl/produkt,13216,,leather-therapy-water-repellant-236ml.html?noscript=1
Kiedyś tu kupiłam zestaw.
Teraz nie ma go w ofercie ale był rewelacyjny nie tylko do siodła. Wszelkie skóry konserwowalo.
escada, ekipa dezynsekcyjna 🙁. U sąsiadki też.
I nas nie maja gdzie bytowac bo nie mamy zapasow ani nic ale co jakiś czas leza z góry. Permetyna coś da?. Halo nie staćmnie na oczyszczenie dwóch cudzych mieszkań.  to 11pietrowiec z ssypami na śmieci :/ ale chce chociaż to mieszkanko swoje zabezpieczyć bo nie cierpię robactwa :/
escada - u moich rodziców była podobna sytuacja, zaraz po wprowadzeniu się sąsiadów z góry wprowadziły sie tez karaluchy, rodzice zgłosili do administracji że się pijawiło robactwo i zdezynfekowali im cały pion. Od tego czasu cisza
escada, ale na to nie ma innego wyjścia. Karaluchy są przyszłymi władcami świta - po tas nic nie zostanie, a one powinny sobie dać radę. Jak Tamtam pisze - apele do administracji (albo i szczodre awantury). Gdzie są zsypy, tam i karaluchy 🙁 Dezynsekcję powinni robić regularnie, o ile pamiętam  - lipiec to dobry czas,.
A u nas pod wielkim domem mieszkalnym jest skupisko szczurów. Szłam śmieci wynieść a te chodzą, nie uciekają. Koty chodzą a one nic. Jakby jakieś oswojone były. Przyjechali Panowie i smietniki wymienili a syf z tylu jak został tak i jest do tej pory... A szczury nawet potrafią wejść na drugie piętro garażu podziemnego.. Okropcieństwo...
A permetyna ich nie truje?
ovca   Per aspera donikąd
18 lipca 2014 21:46
A permetyna ich nie truje?


nawet jak wytruje, przypełzną nowe. Bez porządnej dezysnekcji (najlepiej całego pionu) nie wygrasz, siostra miała podobną sytuację z...pluskwami  👿
oczywiście takie zabiegi leżą w gestii spółdzielni mieszkaniowej/zarządcy, trzeba im to tylko skutecznie uświadomić 😉
a póki administracja nie pomoże... kiedyś, jak jeszcze mieszkałam w studenckim mieszkaniu we Wrocławiu też w nocy nam wyłaziły karaczany czy jakieś inne robactwo (też był zsyp śmieci). Psikaliśmy czym się dało, nadal wyłaziły, więc pocięliśmy moje rajstopy iw kwadraciki i zakleiliśmy nimi otwory wentylacyjne itp. Już ich więcej nie widzieliśmy.  😎
POMOCY!!!!  😵
na koszulce miałam plamy z jagód, potraktowałam je odplamiaczem Dr Beckmann'a... plamy niby zeszły ale generalnie koszulka mi sie zabarwiła na lekko fioletowo, a jest "żarówiasto pomarańczowa" co mam zrobić? da radę ją uratować? kupiłam ją 2 dni temu  😕
Czy możecie mi polecić jakieś urządzenie którym śmiało mogłabym zmiksować surowe warzywa ?
Czy możecie mi polecić jakieś urządzenie którym śmiało mogłabym zmiksować surowe warzywa ?


Ja polecam blender Boscha 🙂 Ale nie wszystkie się nadają, trzeba poczytać opisy. Ja mam z mocą 750W i noże ze stali szlachetnej. Daje radę 🙂
Dzięki. Tak dumałam nad tym Boschem i chyba się na niego w końcu zdecyduję.
Litleem dzięki to nawet niezły pomysł 🙂

Narazie większość wytrulismy raidem na biegajace, ale co jakiś czas jakiegoś spotkam  👿 próbowaliśmy też żarcia z trutka ale nic to nie dało...

Idę szukać gestych rajtek 😉
777, a co chcesz szatkować? i jak drobno mielić?
bo moze wyciskarki jednoślimakowej szukasz tak naprawde?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 sierpnia 2014 07:46
Dziewczyny gdzie mogę znaleźć żeliwną, ręcza maszynkę do mięsa?
na Allegro? 🙂
JARA, chcesz moją? 😉 Kupiłam w sklepie z akcesoriami do kuchni w małym miasteczku. Szukaj takiego, w którym piętrzą się miski, miseczki, chlebaki i tym podobne rzeczy. Zazwyczaj mają takie bardziej tradycyjne artykuły. Na allegro średnio opłacalne - przesyłka może być droższa niż maszynka ze względu na ciężar.
Ta z linku moim zdaniem kiepska. Niska więc miska pod spód nie wejdzie, wygląda jakby wymagała przykręcenia na stałe w specyficznym miejscu, ponieważ rączka musi mieć dużo miejsca na obrót a przód maszynki powinien mieć pod sobą przestrzeń.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się