Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

Ktoś wie gdzie kupić dobre worki próżniowe? Kupiłam na alledrogo, ale przepuszczają powietrze i od razu się porwały.
Też kupiłam z allegro i jakiś badziew to był- zestaw zawierał 2 duże worki i jeden mały, tylko ten mały był sprawny, duże przepuszczały powietrze. W listopadzie kupiłam w IKEI  i są OK, są trochę mniejsze niż te z allegro ale folia jest grubsza, łatwiej się zamykają struny i co najważniejsze nie przepuszczają powietrza (zapakawałam ubrania w grudniu i do tej pory jest wszystko jak trzeba).
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 lutego 2014 11:33
Zioła najlepiej przesadzić w inną (normalną) ziemię i powinny się przyjąć.
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 lutego 2014 11:36
Niee 🙁, nie przyjma sie raczej,. one sa tak pedzone, ze nie ma szans raczej w wilgotnosci i temperaturze w domu. Sprobowac mozna oczywista 🙂.
Najlepiej zalozyc sobie ziolowy ogrodek od podstaw, z nasionek, wtedy zahartowane rosliny daja rade.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 lutego 2014 11:38
Katija w oknach zamiast kwiatów ma wielkie donice z przyprawami, ciekawa czy to takie z marketu czy sama hodowała.

Mi tam marketowe kwiaty się przyjmują, poza tym ktoś tu pisał, że przesadza zioła i też się przyjmują.
Spróbuję jeszcze jedno podejście zrobić i tym razem przesadzę. Jak się nie przyjmie to kupuję nasionka. W sumie nie wiem czy nie lepiej od razu zasiać własne, cholera wie jak tamte są hodowane, nawożone itd. 🤔

edit: a jeśli zdecyduję się na samodzielne sianie to można kilka rodzajów nasion zasiać w jednej, takiej długiej, skrzynce?
Sadzonki ziół kupuję na bazarku, wiosną jest ich mnóstwo. Sadzę na balkonie, część w doniczkach  mieszkaniu. Niektóre balkonowe na zimę również przenoszę do domu Plony mam przez cały rok. Z takich supermarketowych ma szansę przyjąć się rozmaryn i na krótko bazylia. Bazyli jest w ogóle delikatna, trzeba ją mocno obszarpywać, bo dziczeje.
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 lutego 2014 15:22
O wlasnie! Tak tak, moja mum tez kupuje sadzonki od ogrodnika!
A te marketowe moze podlewac z nawozem? One sa dozywiane mocno, moze tego im brak.
Dzięki, chyba zostanę ogrodnikiem pokojowym 😎
Nie wysiewaj do jednej doniczki. Najpierw wysiej do osobnych a jak siewki będą mialymniej więcej 5 cm to zostaw najładniejsze i też przesada znow do osobnych doniczek. Jak ci się rozkrzewia to dopiero zrób kompozycje w jednej doniczce.
Zioła lubią przepuszczalne podłoże. Na dno doniczki dobrze wsypać trochę piasku.
czy formy silikonowe można myć w zmywarce?
Można. Tylko potem leciutko natłuścić przed użyciem, jak po kupieniu, bo zmywarka wymywa tłuszcz konkretnie.
Walczę z białymi bryczesami - lej się zabarwił od siodła. Lej syntetyczny, taki klasyczny. Czym to cholerstwo odbarwić? Vanish, zgodnie z przewidywaniami, poległ.
Dworcika, spróbuj odplamiacz do dywanów z Lidla.
odplamiacz z ariela w płynie nalać bezpośrednio na plamy  + ariel active gel capsules i do pralki.
Fioletowe plamy z białych bryczesów ku wielkiemu zaskoczeniu zeszły po wypraniu w odplamiaczu "Daisy" kupionym za jakieś szalone 5zł w Tesco. Ponad pół kilogramowe różowo-niebieskie wiaderko.
HELP!
Potrzebuję jakiegoś płynu antystatycznego który:
1. Działa.
2. Nie śmierdzi starą babcią.

Jakieś pomysły na nieprzyklejanie się kocich kłaków wszędzie????? 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
:kwiatek:
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 kwietnia 2014 18:04
Ogolić kotecka sesese 😀!
W naszym mieszkaniu studenckim jest trochę zapuszczona toaleta (faceci...). Na dole jest gruba warstwa kamienia. Raz na tydzień zalewane było to jakimś W5 czy innym tanim tego typu środkiem i tyle.
Zakupiłam dzisiaj dużą butlę Domestosa i glutki Ducka na przyklejenia (nawet kostki-przywieszki nie było...). Plan jest taki, żeby przykleić glutka, codziennie na noc zalewać toaletę tym płynem i rano szczotą skrobać ten kamień. Chociaż w sumie jest dosyć głęboko i na pewno wszystko nie zejdzie. Myślicie, że to się spisze? W ostateczności planowałam kupić 2 butle octu i wlać to do muszli, ale z kolei obawiam się zapachu 😁
Macie do polecenia jakieś produkty, które się z tym uporają?

Chlor w tabletkach 4x po 2 tabletki nie dał rady 🙁 Mam ochotę wlać tam octu i działać dłutem, bo samo chyba nie zejdzie
Środki typu Domestos/Harpic/Duck itp. nie radzą sobie wcale
Czyli będę je po prostu prać do upadłego we wszystkim, co ma w nazwie "odplamiacz" 😁
Dzięki :kwiatek:
cavaletti-najlepiej zostaw sporą il domestosu tak na dwa dni (tylko żeby była jakaś wentylacja w mieszkaniu), może dłużej, Powinno drgnąć🙂
Rul, 2 dni? A załatwiać się gdzie? Do wiaderka? Nie widzi mi się to
wiadomo, wtedy kiedy nikogo nie będzie w mieszkaniu. Święta, weekend, cokolwiek.
W tym mieszkaniu zawsze ktoś jest 😉 A nawet jeśli okazałoby się, że przez 2 dni nikogo nie będzie, to wątpię, żeby któryś ze współlokatorów pomyślał o zalaniu Domestosem (bo ja zawsze wyjeżdżam pierwsza i wracam ostatnia z dłuższego wolnego), skoro przez 2 lata udało im się doprowadzić ubikator do takiego kamienia.
cavaletti, da radę soda kaustyczna - tylko to... no, w chemii praktycznej to ty kumata 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 kwietnia 2014 17:13
Dziewczyny gdzie kupić taką "ściereczkę"?
Ścierka - glut
.
"cyber clean" 🙂 Ciekawa jestem czy nie zostaje po nim taka gumowata powierzchnia na czyszczonych przedmiotach?
Pomocy! Moje dziecko pomazało mi mój ukochany, cudowny, piękny wózek długopisem...czy to zmyć?
może meglio? Nie mam doświadczenia w zmywaniem długopisu z materiału ale felgi, tapicerkę, materace, tłuszcz, plamy na ubraniach roboczych zmywa super  i jeszcze nigdy mi nie odbarwiło tkaniny
Co to jest meglio 😡 ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się