Kącik WEGE :-)

Wiem wiem, tylko chcę jakiś lepszy od tego co brałam (biorę tylko po oddawaniu krwi x1 w roku, zapobiegawczo)
po oddawaniu krwi, w sensie do RCKiKu?
Martuha, si! 🙂
dziś pierwsza próba z kuchnią wg zasad 5 przemian-owsianka. Płatki oczywiście wrzuciłam na początku, zamiast na koniec 😀 . Smaczna, zawsze dodaję surowe jabłko, tym razem kazali ugotować. Trochę mi żal tych wygotowanych witamin, ale w końcu dużo owoców jadam między posiłkami. Po południu biorę się za zupę z kaszą jaglaną 🙂 .
czy warto zrobić sobie pierwiastkową analizę włosa? Ja ostatnio też robiłam badania krwi (takie, które zleca lekarz rodzinny) jednak tam wszystko nie wychodzi i powiedział, że jak chce zbadać się dokładniej powinnam taka analizę wykonać bo ona jest bardziej miarodajna. Robiłyście kiedyś?
hanexx warto, bo we wlosie masz obraz stanu organizmu przez dlugi czas, a badania pokazuja tylko stan obecny. Rob jak masz okazje 🙂

O-bagi wlasnie sobie poogladalam i uwazam ze to nowomodny sposob sciagania bezsensownej kasy z ludzi 😀 Kupa plastiku, nic nadzwyczajnego. Materialowe fajne, ale te z dodatkiem futra... pewnie jest sztuczne, ale jak dla mnie nie, nie i jeszcze raz nie. Chocby z tego powodu nie kupie na pewno 🙂
Hemoglobina 14,7 :o jestem w szoku. I mam duzo erytrocytow. Az niemozliwe. Ostatnio przeciez zaniedbalam sie z dietą przez te cale perypetie z maturami i studiami... wow.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 sierpnia 2014 18:12
laski chciałam się pochwalić że mój endokrynolog bardzo pochwalił mnie za dietę wege 😀  przy zdiagnozowaniu mojego przypadku z tarczyca stwierdził że po takich wynikach badań jestem dosłownie ,,gotowcem" aby okiełznać moją przypadłość.  😅
zabeczka17, świetna wiadomość! Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie :-) Chyba nakłonię mamę na zmianę diety (ma hashimoto od lat).
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 sierpnia 2014 20:14
Ja jeszcze póki co nie mam, ale jak to ujął lekarz- po wynikach szło, idzie w tym kierunku.
Teraz mnie stabilizujemy hormonami, a ja pierwszy raz od dawna czuję spokój ducha.
Mamie zwróć uwagę na gluten- to ponoć bardzo pomaga przy niedoczynności. 😉
Averis   Czarny charakter
21 sierpnia 2014 20:19
suchajka, w kwestii mamy poradź się Teodory.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
21 sierpnia 2014 20:39
u mnie przy hashimoto odstawienie glutenu zadzialalo cuda.
Bezglutenowa+wege? Nie wiem, czy jest w stanie całkiem z mięsa zrezygnować. Ale postaram się, żeby chociaż gluten odstawiła. Chciałaby schudnąć, a nie może. Ze sportem też nie bardzo, jeśli już to basen (miała usuwany dysk jakieś 14 lat temu, i cudem nie wylądowała na wózku..).
Averis   Czarny charakter
21 sierpnia 2014 23:02
suchajka, mówię o glutenie.
u mnie przy hashimoto odstawienie glutenu zadzialalo cuda.
napisz coś więcej
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
24 sierpnia 2014 18:29
o syropie z agawy (zresztą polecam przeczytać całą stronę 🙂 )
I Bieg Wegański - Łatwiej niż myślisz- potwierdzone, jestem zapisana, biegne 😀
27.09. Warszawa- któras z Was mam szanse spotkac? 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 sierpnia 2014 12:50
Po malu sie wypalam ;(  organizuje sobie diete bezglutenowa plus wege i.... Jak tu żyć? 🙁 tego nie tego tez nie wolno.  :zemdlal😀zizas... Czemu takie przejscia sa tak okrutnie ciezkie ? Zastanawiam sie czy nie wrocic do jajek i lososia ;(
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
26 sierpnia 2014 14:32
I Bieg Wegański - Łatwiej niż myślisz- potwierdzone, jestem zapisana, biegne 😀
27.09. Warszawa- któras z Was mam szanse spotkac? 🙂


Mnie  😜 😅
Powaznie?? 😀 Juz sie ciesze! Przyjezdzam z siostra i z kuzynka, biegniemy czysto dla funu (ja kontuzjowana, one poczatkujace).
Mam nadzieje, ze sie spotkamy!
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
26 sierpnia 2014 15:52
Łatwo mnie będzie znaleźć 😉 Nr startowy 72, będę z psem- czarnym mieszańcem. I ja i pies będziemy na różowo  😉
ja bede w koszulce Vege Runners Joanna, ale mysle, ze po psie Cie wytropie (wytropimy) 😁 😁
Pies na rozowo, haha super 😁

edit. Gdyz podejrzewam, ze co jak co, ale tam bedzie duzo ludzi w koszulkach Vege Runners 😂
Dziewczyny, za 2 tygodnie wybieram się do Warszawy i planuję udać się do dobrej wege knajpki 🙂 Co polecacie? Najlepiej gdzieś w okolicach Mokotowa  😉
Krowarzywa 😍 😍
Mnie bardziej niz Krowa urzeklo w Gruncie Rzeczy 🙂
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
27 sierpnia 2014 08:11
Mezze, Krowarzywa, Kaskrut (choć nie typowe wege, ale właściciel jest wege i połowa dań jest wege) - moje ulubione.
Albo któraś z tych:
Dziewczyny fajny artykuł o wege miejscach w Warszawie:
[url=http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,138421,16514083,Gdzie_isc_na_najlepsze_wegetarianskie_jedzenie_w_Warszawie_.html#MT]klik[/url]
Dziewczyny jak będę mogła to przyjdę z dzieciarami pokibicować.  😅  😅  😅
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
28 sierpnia 2014 08:13
Carmen Jak bardziej restauracyjnie i nietuzinkowo to Veg Deli! A poza tym Mezze (hummus i falafel), Krowarzywa (burgery), W Gruncie Rzeczy (różne dania), WegeMiasto (codziennie coś innego).

Blisko Mezze jest pyszna kawa - Relaks Cafe (zwykłada kawiarnia, ale mają zawsze 2-3 mleka roślinne i chociaż jedno wegańskie ciacho).
Powiem Wam, ze tutaj w Wiedniu mam lacznie kilkadziesiat wege knajp, restauracji, barów, pubów, piekarni, cukierni itd. Duza czesc z nich juz przetestowalam (te najbardziej znane), ale i tak dla mnie nic nie przebija... Zlotego Osla w Katowicach 😜 Jak ktos bedzie przejazdem na Slasku to naprawde polecam.
Plus dla mnie burgery z Krowarzywa to po prostu hit! Juz nie moge sie doczekac biegu w Wawie, równiez ze wzgledu na to, ze bede go mogla znowu wszamac 😉

Demon, przyjdz koniecznie 😀 I zrobcie sobie transparent z napisem "DEMON"- ludzie by sie pewnie odrobinie dziwili 😀

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się