Ochraniacze

-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
25 września 2014 10:07
na śnieg i błoto zdecydowanie coś na kołki, chodzenie i szukanie to świetna rozrywka 😂, przeważnie znajdowałam swoje na wiosnę w stanie nie do użytku 🤔
Livia   ...z innego świata
25 września 2014 10:45
xequus, piękne te ochraniacze! Mogłabyś może zmierzyć ich obwód? Może akurat by pasowały na mojego grubonożnego konia 🙂
A czy ktos uzywal ochraniaczy transportowych villa horse?
ash   Sukces jest koloru blond....
25 września 2014 19:28
crazy, ja miałam pożyczone na wyjazd. Całkiem spoko, choć moim zdaniem rozmiarówka jest dziwna. Fulle mocno się zsunęły z zadnich nóg podczas transportu.
Eh to pewnie przez te duze rzepy, lepsze sa takie zwykle cienkie pojedyncze, ale cena kusi...
U nas w stajni parę osób ma transportery villa horse i też właśnie się zsuwają mocno,
wydaje mi się, że powinny mieć niżej ostatni rzep bo tak to nic tego ochraniacza nie trzyma na dole.
Eh to nawet nie probuje, moje wychodza z kazdych a co dopiero z takich.
ms_konik, -bibi22-, dzięki za odpowiedzi! :kwiatek:
Dobra. To o kołkach pomyślę bliżej zimy. 🙂
o kurcze, poważnie z tym śniegiem i kołkami?  👀 jeszcze nie przeżyłam zimy z moim karym, który chodzi na padok w ochraniaczach. w takim razie trzeba zakupić skorupy z kołkami, bo veredusów mu chyba nie założe... czy jest jakaś alternatywa?
Olson fajne są Gery Mesh Tec Jump, są właśnie na kołki i oddychają wiec można ich używać cały rok.
Ja testowałam je właśnie w zimie i jesienią przy mega błocie jak jeden z moich koni musiał chodzić na padok w ochraniaczach z powodu nakostniaka
Dodatkowy plus to to że nie nasiąkają wodą
Czy ktoś posiada może zdjęcie jak rzeczywiście te ochraniacze ukladają sie na nogach? Firma Horze, ale nie ma modelu podanego
Ulalala, nie wiem, czy ci to pomoże, ale jedyne zdjęcia tych ochraniaczy w sieci to takie
Milla, Widziałam je, ale chcialabym zobaczyć czy w rzeczywistości po kilkunastu jazdach nadal dobrze,zgrabnie wyglądają
Olson fajne są Gery Mesh Tec Jump, są właśnie na kołki i oddychają wiec można ich używać cały rok.
Ja testowałam je właśnie w zimie i jesienią przy mega błocie jak jeden z moich koni musiał chodzić na padok w ochraniaczach z powodu nakostniaka
Dodatkowy plus to to że nie nasiąkają wodą



O super, bardzo mi się podobają. Podobne do moich BR Pro Meshy. A one są miękkie czy takie jak skorupy?
Ulalala -  mam te ochraniacze ok roku i jak dla mnie za tą cene na prawdę ok. Tylko 1 tył poległ, ale podejrzewam, że oberwał dość mocno, a w końcu nie są to skorupy. Wielokrotnie prałam je w pralce i nadal są lekko sztywne i trzymaja krztałt. U mnie delikatnie się załamują, ale na fryzią nogę ciężko coś dopasować - grube na dole i chude u góry, na normalnej nodze pewnie leżą idealnie. Gdyby jeszcze miały gumki przy rzepach to bym pewnie przy nich została, ale niestety na szczotach ledwo sie dopinają, co mnie strasznie wkurza.

Przy okazji czy ktoś mi powie czy double Locki maja gumki? Z tego co widzę chyba też nie, ale może ichnie XL na fryza wejdą?
nie, double nie mają gumek.
Katasia, dziękuję! 🙂
[quote author=marta__sz link=topic=30.msg2189971#msg2189971 date=1411725811]
nie, double nie mają gumek.
[/quote]

A jak wypadają rozmiarowo?XL będą na prawdę duże?
Katasia Z WW rozmiar MXW powinien byc ok czyli szerokie M-ki.
Ulalala mam takie zdjeci jesli jeszcze jestes zainteresowana:

Widac je na tylach ( rozmiar L), w sumie to fajne byly, tylko jeden mi po jakims czasie zaginal w akcji, ale jak za ta cene warte wyprobowania. 😉
Katasia, niedawno oglądałam XL WW, ale Single Lock i one są ogromne. Mam dużego zwierzaka (prawie 180 cm wzrostu, więc nogi jak u modelki) i odłożono mi komplet L i XL, ale musiałam zamienić na M i L. Na Twoim miejscu napisałabym do jakiegoś sklepu o wymiary, żebyś nie musiała wymieniać. 🙂
Alaska, dzieki za fote 😉 zamowilam, akurat na promocji. 🙂😉
Katasia, niedawno oglądałam XL WW, ale Single Lock i one są ogromne. Mam dużego zwierzaka (prawie 180 cm wzrostu, więc nogi jak u modelki) i odłożono mi komplet L i XL, ale musiałam zamienić na M i L. Na Twoim miejscu napisałabym do jakiegoś sklepu o wymiary, żebyś nie musiała wymieniać. 🙂


Fryz 172cm, więc giczoły i grube i długie 🙂 No chyba, że na długość są naprawdę takie wielgachne, przemyślę jeszcze sprawę.
Ja mam na moje zwierzę m i L. A Edi ma 172 w klubie i drobnej budowy nie jest. Oki to takie typowe wysokie tyły. Kon musi miec mega długą przednia nogę żeby to pasowało.
Anderia   Całe życie gniade
28 września 2014 12:56
A mój nosił komplet L + XL. Konisko 172 cm, kawał nogi, ale bez przesady - ot, po prostu duży koń mocnawej budowy. L nie miało szans na zapięcie się na tyłach, na przód było akurat, XL na tyły fakt, były delikatnie przyduże, ale mocne zapinanie dawało radę i ochraniacze absolutnie się nie przesuwały/nie zjeżdżały. Mki to bym chyba na uszy mogła pozakładać, bo na pewno nie na przednie nogi. 😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
29 września 2014 13:26
Wiem, że powinnam pewnie zmykac z tym pytaniem do kącika żółtodziobów, ale liczę na to, że tu prędzej otrzymam poradę 🙂

Jak wcześniej pisałam - udało mi się okazyjnie kupic wysokie veredusy pro-jump. Są one na nas trochę za duże, a dostałam tutaj odpowiedź, że występują tylko w jedynym rozmiarze (co jest jednak dośc dziwne, ponieważ na stronach sklepów w których jeszcze wisi opis produktu jest wyraźnie wybór rozmiaru: M albo L, tak jak np. tutaj: http://www.summitsaddlery.co.nz/Products/Horse-Equipment/Horse-Boots/Veredus-Pro-Classic-Hind-Boots ).
Z racji tego, że nie mogę się z nimi pożegnac, a na wysokośc są w miarę ok, jedynym problemem jest to, że zapinam paski prawie na maxa i cała noga jest ochraniaczami otulona jak w kontaktowych 🙂 chciałam zapytac tak na chłopski rozum - czy futro do ochraniaczy coś by w tej materii zmieniło?
Skoro podkładka z futra zawęża siodło, to może wkładki do ochraniaczy futrzane zawężą ochraniacze?

Postaram się jutro zrobic zdjęcia, poproszę o rady czy ujdzie, czy mam powiedziec im bye, bye...
A ja mam pytanie typowo do ujezdzeniowcow, jakie ochraniacze najbardziej polecacie ?
Na blogu Quanty czytałam o HORZE Ochraniacze Memphis z futerkiem, czy tez polecacie ?



Albo co powiecie o tych
HKM Ochraniacze Comfort


BUSSE Ochraniacze St. Georges


Z góry dziękuje za podpowiedzi 🙂

Edit. Za duże zdjęcie
Memphis oceniałam już ze dwie strony temu 😉 Na plus.
Te ochraniacze HKM szybko się zbijają i prują się rzepy.
Znalazłam post, dziekuje  :kwiatek:
ash   Sukces jest koloru blond....
29 września 2014 15:48
Dziś oglądałam Memphisy i te HKM i jednak wygrywają Memphisy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się