Dopasowanie siodła

ushia dzięki :kwiatek: czytając poprzednie strony chyba żle zrozumiałam że jest ich więcej. Dobrze rozumiem że dla płaskich grzbietów hucułów panele klinowe bardziej pasują?
Witam,
Kogo mozecie polecic do dopasowania siodła/ zmierzenia grzbietu konia w Krakowie?
Z gory dziekuje za odpowiedzi  :kwiatek:
pozdrawiam
[quote author=ushia link=topic=95.msg2247854#msg2247854 date=1419091020]
ms_konik - dzieki, wlasnie poszlo do oceny czy ewentualna korekta wypelnienia jest mozliwa, czy niestety to siodlo na tego konia nie podejdzie 🙂

Dzastka - mnie sie wydaje, ze to siodlo ma za mocno wygieta terlice w stosunku do grzbietu Twojego konia - zwlaszcza jezeli to jakis prastary model - dawniej robili siodla z waskim kanalem i takie na raczej łekowate plecki 😉

Podłączam się do pytania, mam ten sam problem. Koń szeroki w plecach - 35 rozmiar łęku wg Prestige, do tego płaski przy lędźwiach. Wszystko leci na tył albo tyłem odstaje. Szukam siodła i powoli kończą mi się pomysły. Może ktoś coś polecić. Wiem że przez internet dużo się nie zdziała, ale może produkują siodła o płaskich poduszkach (dodam że mierzyłam siodła z klinowymi poduchami - i tak nie pasują). Wpadłam na pomysł żeby spróbować coś z wyciętym przednim łękiem (koń jest dość wykłębiony). Dodam że mierzyłam Wintec Isabel, pro, 500, 2000; prestige, hooksa (te chyba najlepiej leżało), Ratomkę, Thorowgood. Myślałam o Euroriding, ale dostać siodło z tym rozmiarem łęku w moim rozmierze siedziska, jest baardzo ciężko.
[/quote]
Miałam ten sam problem. Wszystko na koniu się bujało albo skakał tylni łęk.  U nas sprawdziła się scandica. Dokładnie to taka http://www.equine.com.au/equine_bay_item.php?item=265
Panele po środku są płaskie a z tyłu dość rozbudowane i chyba o to u nas chodziło. 
Sprawdziła bym też Kentaura Ithake bo na pierwszy rzut oka też jest tak zbudowana. Niestety to nie był mój przedział cenowy więc nie przymierzalam nawet.
Jeśli siodło jest takie jak zaznaczyłam na zdjęciu to jest za wąskie czy za szerokie? Proszę nie patrzeć na to konkretne siodło, bo mi je google wypluło (:kwiatek: dla voltowicza, któremu ukradłam), a nie miałam zdjęcia.
ushia   It's a kind o'magic
05 stycznia 2015 21:30
za waskie, albo nie takie panele)

bo oprocz szerokosci leku czyli wewnetrznej konstrukcji siodla musisz brac pod uwage jak jest dopasowany spod, czyli panele, jaki maja ksztalt, jak jest rozlozone wypelnienie
Dzięki, ushia. Koleżanka kupiła siodło - "skórzane" za 700zł i takie dziwne jest, nie mogę rozgryźć co konkretnie mi nie pasuje.
ushia   It's a kind o'magic
05 stycznia 2015 21:48
oooo, to prawie na pewno kwestia sposobu wypchania paneli 😉

jak chcesz łek sprawdzic to wez krzywik, dognij do konia i przyloz potem do przodu siodla - jezeli linia gdzie jest zszycie dołu i góry siodła ma taki sam kąt jak krzywik to jest ok (w przyadku siodel z wycietym przednim lekiem ciezej idzie ocena w ten sposob, ale przy odrobinie wprawy tez sie da 🙂 )

ewentualnie jest tez jeszcze jedna opcja - kon z zanikiem miesni przy klebie ("dziury" po bokach klebu)
ale to tez sie sprowadza do dopasowania ksztaltu paneli lub czasowego uzywania podkladek korekcyjnych, zanim sie miesni nie odrobi
Takie spostrzeżenie ...Być może komuś sie przyda 🙂. Trafiło do mnie siodło, stary Passier Comet II .  Rozstaw łeku pasował idealnie na mojego konia . Nie podobał mi sie kanał, zwężający się mocno ku tyłowi. Z tyłu siodła ledwo mogłam wcisnąć  trzy palce .  Mój koń ma rozmiar łęku 32 Daw Maga, szeroki grzbiet. Wedle wzystkich przykazań , zawsze dobierałam mu siodła o szerokim (co najmniej 4 palce ) kanale miedzy panelami .
Postanowiłam jednak wypróbowac Cometa . I co sie okazuje? Siodło leżało idealnie . Ślady potu na grzbiecie, pod panelami równiutkie ,. A grzbiet między panelami , suchutki na całej długości  równo na cztery  palce 🙂.
Mimo iż kanał zwężał sie ku tyłowi ,  kanał pomiędzy panelami , w miejscu w którym przylegały , miał idealną szerokość , i nigdzie nie uciskał  🙂.
Szaga  :kwiatek:
Dyplomatka sprawdź jeszcze Lecha. Nie przeglądałam się panelom, przymierzyłam z ciekawości na chwilkę od koleżanki i też nieźle leżało.  Tylko mi się fatalnie w nim kłusowało więc nawet go nie oglądałam.
No i daj sobie spokój ze wszystkimi Prestge'ami. Wszystkie jak huśtawki.
emptyline   Big Milk Straciatella
10 stycznia 2015 22:18
Czy Kostrzewa jeszcze jeździ i coś pasuje? Ma ktoś namiar?
Dołączam się do pytania Emptyline.
ushia   It's a kind o'magic
11 stycznia 2015 20:01
z tego co słyszałam to pasować pasuje, ale chyba nie ma juz takiego wyboru siodel uzywanych "w zapasie"
a jeździ poza Warszawę? Macie do niego jakiś namiar?
Kostrzewa był u mnie robić siodło 2 tygodnie temu. Obecnie tylko pasuje, ale ma w planach powrót do handlu siodłami używanymi. Aktualny telefon do niego 514 724 594. W okolice Warszawy dojeżdża, a czy dalej to nie wiem.
A jakie są mniej wiecej koszta samej "konsultacji" ? Pod Warszawą.
emptyline   Big Milk Straciatella
12 stycznia 2015 01:37
nagana, o super, dzięki! :kwiatek: Ja chcę tylko dopchać siodło, więc muszę zadzwonić.
A u kogo polecacie dopchać siodło lub w ogóle wymienić wypełnienie? Oprócz p.Kostrzewy?
Mam Titana II.
A jakie są mniej wiecej koszta samej "konsultacji" ? Pod Warszawą.


Najlepiej zadzwonić i zapytać, bo cena jest ustalana indywidualnie - zależy jakie siodło, co trzeba zrobić i gdzie dojechać. Istotny jest tu koszt dojazdu. Pan Kostrzewa nie gryzie i przez telefon na pewno powie co, jak i za ile 🙂
ushia   It's a kind o'magic
12 stycznia 2015 10:36
Kaarina - na miejscu masz Piotra Ząbczyka, rymarz z Obozowej tez ponoć dopycha
możesz tez spytac Andersza, aczkolwiek mnie dopchal tak sobie
Kaarina, ja wysyłałam na poszerzanie i dopychanie do p. Andersza i jestem zadowolona z jego pracy 🙂
Dziękuję dziewczyny  :kwiatek:
Będę wdzięczna za wszelkie opinie, co do dopasowania tego siodła. Z przodu po jezdzie jest "zmierzwiony" trójkąt. Co o tym myślicie?  :kwiatek:



więcej zdjęć w galerii: http://re-volta.pl/galeria/album/5858
co to za siodlo?
Albion Platinum Ultima
juliakulia, wydaje mi się, że jest za ciasno w zaznaczonym miejscu.
juliakulia Poneiważ siodełko jest ode mnie i przerabiałam już jego "układanie"- jest lekko za szerokie i dlatego "opada" lekko na przód. Albion ma b głębokie siedzisko i przedni łęk jest wyżej niż np w Prestige. Możesz sobie włożyć to futerko, które Ci dałam pod przód. Pan Paweł nie dojechał?
To wygląda jakby na tym koniu przednie panele sięgały za wysoko. Faktycznie, może uniesienie całego siodła pomoże.
Ponieważ bardzo zalezy mi na opinii i czasie, zapytam tutaj także:
Czy ktoś miał styczność z siodłami firmy Siodlarz- Pleszew? Oferują oni wykonanie siodła na wymiar na podstawie rysunku przedniego łęku (odrysowanie kształtu drutu wygietego na kłębie konia) oraz zdjeć końskiego grzbietu.
Czy tak zdjęte pomiary końskiego grzbietu choc w jakimkolwiek stopniu zwiększają szanse na dopasowanie siodła do konia? Czy ktoś z Was u nich zamawial w ten sposób siodlo? Jakie są opinie na temat tej firmy?
Mam podobne odczucia, co halo. Że coś jest nie tak z tymi panelami... Plus też bym się zastanawiała, czy nie jest minimalnie za wąskie.
Gorzej, że zaczynam mieć też takie odczucia co do własnego siodła (odnośnie szerokości w miejscu, które zaznaczyła Burza... Miesiąc temu było ok, choć z tendencją do "zaraz z niego wyrosnę". Mam wrażenie, że to "zaraz" właśnie następuje... Normalnie mam schizę, za chwilę będę to codziennie sprawdzać. 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się