sonatka

Konto zarejstrowane: 17 czerwca 2010
Ostatnio online: 29 maja 2024 o 13:10

Najnowsze posty użytkownika:

konie małopolskie
autor: artiste.m dnia 02 maja 2020 o 23:14
galopada_, świetnie się trzymają  :kwiatek:

my od dłuższego czasu raczej poczytujemy, niż się pokazujemy - ale ciekawe, czy ktoś z obserwatorów wątku pamięta jeszcze tego Pana  😀

Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: artiste.m dnia 06 listopada 2019 o 21:42
O ile dobrze się orientuję, to pan Mietek Zagor obecnie przyjeżdża w okolice Warszawy tylko na  konsultacje. I myślę, Hermes, że spełnia wymagania, o których piszesz.
Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)
autor: artiste.m dnia 01 listopada 2019 o 20:49
Mój koń ma problem z wychodzeniem z przyczepy. Wchodzi ok, jedzie ok, jednak wychodzenie to dramat, bo stoi jak wmurowany i nie da się go wypchnąć w żaden sposób. Koń jest młody, zaczyna starty w zawodach, nie zawsze mam możliwość wieźć go ciężarówką i będzie musiał czasem przyczepą jeździć. Szukam kogoś doświadczonego w okolicy Warszawy, kto go nauczy tego nieszczęsnego wysiadania, bo mnie to przerasta. Znacie może takich magików?


Marianna, jeśli  nadal potrzebujesz pomocy w tym zakresie, to warto zwrócić się do forumowej episode .
"Nigeryjski przekręt" na re- volcie !
autor: artiste.m dnia 07 listopada 2018 o 20:38
Do mnie też przyszedł mail od osoby, która właśnie tak się podpisała i coś mnie tknęło, żeby zajrzeć do tego wątku... dobrze, że to zrobiłam!
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: artiste.m dnia 18 stycznia 2018 o 21:34
W tych okolicach działa również forumowa Dada, aktualnie nie wiem, czy czasowo dałaby radę, niemniej na pewno warto się do niej odezwać.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: artiste.m dnia 27 sierpnia 2017 o 18:31
sumire, to prawda, że w Celinowie dużo się dzieje pod względem rekreacji/wycieczek, itd., Akurat mam to szczęście, że ze względu na tryb pracy zwykle przyjeżdżam przed południem, kiedy ruch w stajni jest niemal zerowy. Natomiast w kwestii zajmowania hali szefostwo zawsze informuje z wyprzedzeniem, kiedy i w jakich godzinach potrzebuje z niej korzystać i to jest bardzo dobre, bo można sobie wcześniej zaplanować inną porę przyjazdu.

blendzior, jeśli potrzebujesz info o tej stajni, to napisz PW. Nam zaraz miną 2 lata i jestem bardzo zadowolona. Największym plusem jest fakt, że koń się bardzo wyciszył psychicznie w tym miejscu i podobna sytuacja miała miejsce w przypadku innych koni, które tu przyszły na pensjonat "za mojej kadencji" 🙂
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: artiste.m dnia 18 sierpnia 2017 o 12:14
Olson, może -  dorzucając do pomysłów poprzedniczek -  Baileys Top Line Conditioning Mix? Mają też tę paszę w formie granulatu. Mi to musli się bardzo dobrze sprawdza już od ponad 1,5 roku.
Końska Rewia Mody cz. X (2016)
autor: artiste.m dnia 02 grudnia 2016 o 20:21
Burza, nie wiem, czy chodzi o pad, czy o czaprak, ale wrzucę mojego Adamanta oberżynę ze sznurami w kolorze biskupim:
Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia
autor: artiste.m dnia 06 września 2016 o 00:05
Ja dla mojego jasnogniadka kupiłam niedawno zestaw 2 szczotek dla gniadych (Military i Cavaliere), dziś 1. raz testowałam i naprawdę warte swojej ceny. Zamawiałam też dla innej osoby z mojej stajni Schimmel i ona ma faktycznie bardzo twardy, sztywny, ostry włos. Nie odważyłabym się nią szczotkować mojego 😉 Natomiast ta Military jest sztywna, ale nie na tyle, by urazić delikatny włos. Dobra na wstępne wyszczotkowanie kurzu z głębszych warstw sierści.
Voltopirowe Zamówienia zbiorowe
autor: artiste.m dnia 30 sierpnia 2016 o 22:19
Katasia, odzywam się na PW!
Voltopirowe Zamówienia zbiorowe
autor: artiste.m dnia 30 sierpnia 2016 o 18:21
Czy ktoś w końcu coś zamówił z PE, czy nadal nie zebrała się grupa? 🙂
produkty ANKY
autor: artiste.m dnia 09 sierpnia 2016 o 22:07
kitty, trochę z opóźnieniem, ale może się przyda. Mam Lobstera, zdjęcia katalogowe zupełnie nie oddają tego koloru. Z kolei na fotce podlinkowanej przez Livię wyszedł dość "żarówiasto", w rzeczywistości  przypomina on apricota z eskadronowej Coffe/Berry . Własnych zdjęć nie mam, ale mogę cyknąć w wolnej chwili. 🙂
Voltopirowe Zamówienia zbiorowe
autor: artiste.m dnia 22 czerwca 2016 o 15:18
Epikea, ms_konik, możliwe, że ja bym się podłączyła. Piszcie na pw 🙂
Młode Konie
autor: artiste.m dnia 30 maja 2016 o 21:19
anai, szaraczek jak zawsze cudowny!  😍 Jesteście dla mnie wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o pracę  💘
Młode Konie
autor: artiste.m dnia 30 maja 2016 o 20:20
galopada_ te młodziaki są obłędne ! Gdybym wygrała w totka, to bym na bank przygarnęła Davciowego braciszka  😍 😍 😍
Młode Konie
autor: artiste.m dnia 29 maja 2016 o 15:18
Zostałam wywołana, więc wrzucę dwa zdjęcia z czwartkowej wycieczki na cross. To było pierwsze starcie zarówno dla mnie, jak i konia, więc do skoków - mimo że niewysokie - podchodziłam z pewną rezerwą (w końcu jak popełnię błąd, to tu drąg nie spadnie 🙂 ). Koń się spisał super, bardzo mu się podobało, szczególnie wbieganie i zbieganie z górki  😂 . A jak zobaczył stopnie, to chciał kicać przez dwa naraz  😁 Ja wróciłam też zadowolona, więc pewnie będziemy co jakiś czas jeździć, bo to jedynie 35 min jazdy przyczepą od naszej stajni. W końcu geny ojca zobowiązują 🙂
kłoda:

i stopnie:

Ochraniacze
autor: artiste.m dnia 27 maja 2016 o 22:51
sumire, również odradzam Lavale . Miałam białe już dość dawno i na szczęście krótko, bo szybciutko sprzedałam. Po paru użyciach już porobiły się małe dziury od wewnątrz 🙁 Może BR Pro Meshe?
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: artiste.m dnia 25 maja 2016 o 23:21
Mega plus dla Sivens jako sprzedającej za ekspresową transakcję  :kwiatek:

Plus zaległe plusy dla:
-dairoroxi za wymianę,
-sianecka jako kupującej 🙂
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: artiste.m dnia 22 maja 2016 o 22:24
Dziękuję  :kwiatek: a rozważałaś przykładowo podwójnie łamanego anatomicznego Stubbena? [url=[[a]]http://yard-equites.pl/z-lu%C5%BAnymi-pier%C5%9Bcieniami/1874-stubben-wedzidlo-anatomiczne.html?search_query=stubben[[a]]+wedzidlo&results=18]klik[/url]. Też zostawia miejsce na język, a przy tym jest cienkie i dość precyzyjne w działaniu. Mój koń pracuje na nim super, jeżdżę wymiennie z cięższym Sprengerem KK-Ultra 18mm i Stubben jest na pewno kiełznem nieco mocniejszym, przynajmniej w moim osobistym odczuciu.
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: artiste.m dnia 21 maja 2016 o 22:16
lossuperktos, z jakiej to firmy? Wygląda jak Trust.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: artiste.m dnia 06 kwietnia 2016 o 23:40
Nie wiem, czy już było, ale natknęłam się właśnie na taką nowość od Baileysa - http://baileys.com.pl/produkty/info/52/no-20-slow-release-condition-amp-competition-mix. Czy któraś z Was już miała może tę paszę i mogłaby się podzielić opinią?
Dopasowanie siodła
autor: artiste.m dnia 25 marca 2016 o 00:54
Evson, ja kiedyś wysyłałam Passiera do p. Andersza i bez problemu poszerzył. Co prawda był to inny model (Corona II), ale jest duża szansa, że pewnie i Twoje da się poszerzyć/zwęzić. Ja byłam bardzo zadowolona z jego usług - jeszcze przy okazji stwierdził, że panele są do dopchania, więc i to mi zrobił, choć nie było tego w pierwotnym planie 🙂 I cena też przystępna.
siodło ujeżdżeniowe
autor: artiste.m dnia 22 marca 2016 o 19:17
Czy ma ktoś może siodło Prestige Dressage Dream i mogłby podzielić się opinią na jego temat?


Ja mam od stycznia i jestem zachwycona. I nawiązując do Sophia nie mam odczucia, że 17" jest jakieś duże - raczej "normalne" 🙂 (ale jak wiadomo, co jeździec, to opinia). Plusem jest też to, że w moim odczuciu na Dressage Dreama łatwo "przesiąść się" po długim czasie jazdy w siodle skokowym. W przypadku moich dwóch poprzednich siodeł zawsze było mi ciężko przestawić się na trochę inne ułożenie ciała w ujeżdżeniówce. A tutaj nie mam takiego problemu - po prostu wsiadam i jadę 🙂
Młode Konie
autor: artiste.m dnia 14 marca 2016 o 16:35
monia, dzięki! Zwrócimy na to uwagę na kolejnym treningu.  :kwiatek: Z kłusem nie ma takiego problemu, ale w galopie być może ciągle się jeszcze gdzieś usztywniam i tak się dzieje - brakuje wsparcia mojego obniżonego wewnętrzego biodra.
Młode Konie
autor: artiste.m dnia 13 marca 2016 o 21:38
anai, ja zawsze, jak zaglądam na forum, to nieustannie podziwiam Twoją pracę z Szaraczkiem 🙂 Robicie niesamowite postępy, a równocześnie wszystko jest zaplanowane z głową 🙂 Na pewno przy drugim własnym koniu i z bagażem doświadczeń po Dinie łatwiej jest szybko progresować 🙂 Gdybym ja miała znowu kupować konia, to raczej kupiłabym młodziaka już podrobionego przez profesjonalistę 🙂 Bo jako zwykły rekreant niestety musiałam przejść niezłą szkołę i bardzo, ale to bardzo wiele się nauczyć. Mimo że mam trenerkę na co dzień, to praktycznie dopiero po przełomowym wyjeździe na konsultacje z osobą z zewnątrz pół roku temu (a około roku od zajadki konia) zaczęłam wreszcie naprawdę progresować i wymagać od konia, a nie "błądzić nie wiadomo gdzie". Dlatego u nas może postępy są powolne, ale cieszy mnie każda mała rzecz, którą wspólnie wypracujemy. Najwięcej kłopotu ciągle przysparza galop, bo Davi jest duży i obdarzony ogromną fulą, przez którą ciągle musimy pracować nad równowagą. No i jest silny byk  😁

Z dzisiejszej pracy:
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: artiste.m dnia 11 marca 2016 o 23:18
Scottie, w Celinowie jest rekreacja. Ale (przynajmniej dla mnie) nie jest uciążliwa, rzadko kiedy trafia się tak, żebym jeździła równolegle z nią.
Młode Konie
autor: artiste.m dnia 28 lutego 2016 o 20:00
kasiakliczkowska, miło widzieć kolejnego Huzara w wątku 🙂 Przypomnę się zatem z moim Huzarowym zaraz-pięciolatkiem 🙂 Zdjęcie sprzed 3 tygodni, z wyjazdu na czworoboki otwarte w Aromerze. Z tygodnia na tydzień pracuje nam się coraz lepiej. Nie bez znaczenia jest tu zmiana stajni, gdzie koń odżył psychicznie, wyciszył się i dzięki temu szybciej progresuje. Ale mimo że grzeczny, to czasami pokazuje charakterek  😁 Pomału odbijamy się też od ziemi i na wiosnę liczę na pierwszy start w zawodach skokowych  💘

p.s. nierówna grzywa - echo poprzedniego lata i wytarcia się od kaptura derki siatkowej 🙁
Końska Rewia Mody cz. IX (2015)
autor: artiste.m dnia 02 grudnia 2015 o 21:02
Olson, ja może nie derkę, ale mam owijki Caballowe w tym kolorze. Odcień zdecydowanie jak w nazwie - ciemny, głęboki 🙂
Oficerki
autor: artiste.m dnia 01 listopada 2015 o 19:07
Hermes, jaki masz model? Dawno zamawiałaś? Trochę ze strachem śledzę te Wasze najnowsze opinie o skórze w Petrie, niestety poczytałam o tym dopiero jakiś czas po zamówieniu swoich Dublinów 🙁 a odebrałam je parę dni temu i pierwsze wrażenia są super, to moje pierwsze oficerki szyte na miarę, z prawdziwego zdarzenia. Zobaczymy, jak dadzą sobie radę na dłuższą metę....
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: artiste.m dnia 28 października 2015 o 21:20
+ dla Hajduczek jako sprzedającej  - bardzo dobry kontakt, szybka transakcja, towar w super stanie zgodnym z opisem 🙂
Końska Rewia Mody cz. IX (2015)
autor: artiste.m dnia 22 października 2015 o 23:25
kitty, ten pad jest przesłodki! Sama też go niedawno dorwałam w GNLu w bardzo przyjemnej, wyprzedażowej cenie, ale póki co leży w domu i czeka na debiut na modelu 🙂 Ciekawa jestem, jak jakościowo wypadnie po praniu 🙂
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: artiste.m dnia 13 października 2015 o 19:15
Z Dengie przerobiłam kilka sieczek i najbardziej zadowolona jestem z tych z linii Alfa-A, aktualnie koń wcina już chyba 3. z rzędu worek Alfa-A Oil. Jabłkową pod koniec drugiego worka jadł mało chętnie. Z podanych musli nie skarmiałam żadnego, ale widziałam Kräuter Musli i na pewno jest to bardzo fajna pasza, obłędnie pachnie ziołami 🙂
Derki
autor: artiste.m dnia 12 września 2015 o 21:54
Mam siatkową z Decathlonu kupioną rok temu i rozmiarówka wypada standardowo. Nawet teraz, kiedy koń w ciągu roku urósł i zrobił mi się raczej 155 niż 145, nadal pasuje, choć przypomina bardziej mini niż sukienkę  🤣
Poprawny dosiad
autor: artiste.m dnia 10 września 2015 o 20:38
Ja na pewno jestem w niedzielę i mam trening wczesnym popołudniem, a najprawdopodobniej wcisnę się też na drugi trening w sobotę po południu i konisko przenocuje w Celinowie 🙂
Poprawny dosiad
autor: artiste.m dnia 10 września 2015 o 09:03
sumire, to się zapewne spotkamy, bo wybieram się na to szkolenie z moim łobuzem  😀 Niestety tylko na część praktyczną, ponieważ w sobotę pracuję.
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: artiste.m dnia 04 września 2015 o 13:15
larabarson, Marstallowe witaminy są ok, podawałam swojemu Młodziakowi przez ok. 1,5 roku i bardzo dobrze się sprawdziły 🙂 i na dodatek są bardzo wydajne, wiadro 10 kg starczało mi na 3,5 miesiąca.
Młode Konie
autor: artiste.m dnia 25 czerwca 2015 o 08:36
galopada_, zmężniała bardzo! Masz jakieś zdjęcia z jazdy? Jak się sprawuje pod siodłem? 🙂
Młode Konie
autor: artiste.m dnia 10 marca 2015 o 22:36
galopada_, super wiadomość! Oby dobrze się chowała u nowych właścicieli! 🙂 A ja puchnę z Davcia, bo miał w ostatni weekend zapoznanie z przyczepką i powoli, krok po kroku, udało się go do niej wprowadzić, na luzie i bez paniki 🙂  😅 następne ćwiczenia dopiero w weekend, bo przy moim ostatnim trybie pracy w stajni bywam dopiero po nocy 😉
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: artiste.m dnia 26 lutego 2015 o 20:50
Jaki jest dojazd do Celinowa z Centrum Warszawy? Ile mniej więcej zajmuje dojazd samochodem?
Może mamy tu kogoś kto tam stoi i mógłby mi odpowiedzieć na kilka pytań?  :kwiatek:


Pialotta, uderzaj z pytaniami do Dady, stoi tam już od paru lat 🙂 Ja kiedyś jeździłam tam w rekreacji na koniach właścicieli i dobrze wspominam ten czas 🙂 Stajnia czysta, zadbana, duże, zielone padoki, zadaszona karuzela, hala, stajenny mieszkający na terenie stajni.
Końska Rewia Mody cz. IX (2015)
autor: artiste.m dnia 03 lutego 2015 o 22:51
protoniasta, ja mam dla swojego Gniadka Apricota i bardzo go lubię 🙂 (+ kamizelka z bazarku do kompletu 🙂 )
Dopasowanie siodła
autor: artiste.m dnia 12 stycznia 2015 o 10:46
Kaarina, ja wysyłałam na poszerzanie i dopychanie do p. Andersza i jestem zadowolona z jego pracy 🙂
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: artiste.m dnia 08 stycznia 2015 o 20:44
Możecie polecić jakieś musli bardzo smakowite? Znajoma kupiła nowego konia.

Problem: Koń który do tej pory najprawdopodobniej na samym owsie był. Nie je jedzenia po wymieszaniu z musli (PAVO), trawokulki też nie i nie jada cukierków dla koni. W weekend będzie próba z mashem.

Może trzeba jakieś wyjątkowo smaczne musli na zachęte? ❓


asds, może koń wybredny na dodatek chemii w pokarmie? Jak przywiozłam swojego z hodowli, to też nie chciał jeść cukierków - okazało się, że te z Cavaliady po prostu mu nie pasują, bo za dużo w nich sztuczności 😉 Z kolei trawokulki Baileysa nauczył się jeść bez problemu 🙂 Co do pasz Baileys - zależy, w jakiej robocie jest koń, mój od sierpnia dostaje Everyday High Fibre Mix i jestem z tej paszy bardzo zadowolona.
Końska rewia mody cz. VIII (2014)
autor: artiste.m dnia 28 grudnia 2014 o 13:03
Śpiący Davanti w Brillancie Aqua z Teak/Aqua/Mint 🙂 (trochę jakość siadła po wrzuceniu)
Końska rewia mody cz. VIII (2014)
autor: artiste.m dnia 25 grudnia 2014 o 14:08
Cobrinha, odpowiedziałam Ci też w derkowym wątku, ale tutaj napiszę, bo może nie każdy wszędzie zagląda. Ten burgund rzeczywiście bardziej wpada w czerwień, mam też Caballowy pad burgund i kolor się zdecydowanie różni. Mogę zrobić zdjęcia poglądowe w wolnej chwili padu w połączeniu z derą 🙂
Derki
autor: artiste.m dnia 25 grudnia 2014 o 14:00
Cobrinha, mam i śliwkowy, i burgundowy 🙂 Tego pierwszego mam zdjęcia tylko z komórki, więc jakość średnia, a drugi przyszedł niedawno, więc leży w domu. Mogę obfocić w wolnej chwili i się podzielić zdjęciami 🙂
popręg
autor: artiste.m dnia 21 grudnia 2014 o 13:35
Ja po przebojach z puśliskami Daw-Maga boję się zamawiać cokolwiek skórzanego tej firmy. Dlatego wybrałam popręg Kentaura, bardzo polecam.
Super jakość skóry i póki co nie obciera  🙂
kaloszki dla konia
autor: artiste.m dnia 12 grudnia 2014 o 20:39
malinowaa, konik je ma (o ile info na stronie jest aktualne) klik
Biotyna
autor: artiste.m dnia 11 grudnia 2014 o 12:18
Dziewczyny, żeście mnie teraz zaniepokoiły, bo ja dosłownie kilka dni temu zamówiłam Officinalisa, kierując się pozytywnymi opiniami z forum... mam nadzieję, że nic się z nim nie stanie... tym bardziej, że udało mi się przemycić syrop w wysłodkach i koń zjadł... a jest wybredny pod względem chemii w suplementach  🙂
Dopasowanie siodła
autor: artiste.m dnia 09 grudnia 2014 o 18:03
Sonatka,  a masz tylko połówkowego ? czyli tylko pod tyłni lek siodla ?

Ja szukam namiętnie żelu pod siodło cienkiego na przodzie i z delikatną koretką ok 1,5 cm na tyle. Gdyby ktoś widział niech mi podesle linka 🙂


Dopiero zauważyłam pytanie w tym wątku - mam tylko taką połówkę  z Horze.
Ogłowia
autor: artiste.m dnia 06 grudnia 2014 o 22:25
Dzionka, ten hanower podlinkowany ze strony BR to Premiere, full niestety ma bardzo długą część nosową (~28 cm!) 🙁 Swój musiałam oddać na tuning do szewca, ale że mamy takiego fajnego u nas w mieście, to zrobił to sprawnie i za niedużą kwotę 🙂

edit. jestem jakaś nieprzytomna i nie zauważyłam, że na następnej stronie są posty, ale może info się przyda 🙂