Ogłowia

To samo chciałam napisać. Kupiłam niedawno Busse Solibel Comfort, nachrapnik szeroki, jakość bardzo fajna, naczółek lekko opadający z małymi kryształkami jest elegancki, ale nie przesadzony 😉
Swoją głową kobysia śliczna!
Ja bym ją widziała w czymś zupełnie gładkim, z prostym naczolkiem i szerokim nachrapnikiem. Ten busse mógłby fajnie wyglądać. Z tańszych Star szwed.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 lutego 2015 21:05
Też mi się to ogłowie rzuciło w oczy :p

mamina , a jaki nachrapnik?

kentaur?
mamina, zobacz sobie Harry's Horse soft. Ja sobie naczółek wymieniłam, bo chciałam V z małym blingiem i wg mnie całokształt jest super 🙂 Ogłowie jest fajne jak za taką cenę, wysmarowane/wymoczone jest miękkie i skóra przyzwoita. Nachrapnik szwedzki.
  safie, nachrapnik angielski/szwedzki.
Fokusowa, kryształki się trzymają dobrze? Mam uraz do odpadających po miesiącu  🤣
Dziękuję wam wszystkim, taka tez była moja wizja. Chyba będę wybierać pomiędzy tym Busse, a Harry's Horse.
mamina a tego to jeszcze nie wiem, mam je 2 tygodnie, ale są głęboko osadzone, więc raczej szybko nie odpadną 😉
Mimi, bierz Busse!!! Jest przepiękne, jak wczoraj w sklepie przy okazji macałam to się zakochałam! Odys musi szybko zniszczyć obecne, to mu go kupię, on też ma długi pyszczek.
Mamina, ja polecam BUSSE, bardzo dobra skóra jakościowo. Ogłowie BUSSE mam już 3 rok i naczułek z kryształkami nadal w całości 🙂. Bardzo polecam  😀
Poleci mi ktoś może jakieś fajne ogłowie full do 200 zł? Koniecznie czarne.  👀
A i orientujecie się może, które firmy mają trochę zawyżone rozmiarówki co do ogłowi?
Horze ma fajne ogłowia w takiej cenie 🙂
Ja też polecam Horze z tej półki cenowej. Fajna skórka tylko chyba rozmiarówke ma zaniżoną.
Koń zerwał mi w ogłowiu sprzączkę od paska policzkowego i sprzączkę od paska w  meksykanie. Mógłby mi ktoś polecić rymarza w pomorskim, który podejmie się wstawienia/wszycia nowych sprzączek ?
edit. województwo

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 lutego 2015 12:51
lilou, mnie coś takiego naprawił zwykły szewc 🙂
safie , ile zapłaciłaś ?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 lutego 2015 13:00
trudno mi powiedzieć, bo oddawałam paski i dużo butów do robienia a rachunek już wyrzuciłam.
Nie wpadłabym na to, że szewc to naprawi, dzięki wielkie  :kwiatek:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 lutego 2015 13:07
lilou, tylko idź do szewca-szewca, a nie do punktu gdzie zbierają buty i wysyłają do robienia 😉
Inna sprawa, ze jak masz rymarza pod ręką to nie ma znaczenia, ja akurat nie miałam.
Będę zamawiać nachrapnik hanowerski na wymiar u pana Marka i potrzebuję spojrzenia z boku. Czy ten nachrapnik ma dobre wymiary? Bo chcę na jego wzór robić.





[img]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/p417x417/185862_4374023708079_1220543186_n.jpg?oh=4f521942f232bc0921a05def025656ce&oe=554B7975&__gda__=1431749552_b026fcc50ddf6891c3d531e54ef37883[/img]
deborah   koń by się uśmiał...
14 lutego 2015 08:35
Dzionka, moim zdaniem leży idealnie.
Dzionka, czy to jest nachrapnik Daw Maga? Jeśli tak to jaki masz rozmiar na Dzionku?
deborah, dzięki za potwierdzenie

palemka, tak, to Daw Mag. Mam rozmiar full, cob się nie opinał, a Dzionek ma dość małą główkę.

Pochwalę się wyrobem pana Marka, bo to będzie co nietypowego chyba 🙂
Mi zależy mi na kupnie jakieś dobrego ogłowia, z podszytym nagłówkiem lub wyprofilowanym, tak, aby nie nachodził na uszy konia i ich nie drażnił. Drugą również ważną sprawą jest skóra! Jakaś porządna, która po codziennym użytkowaniu nie będzie "połamana", twarda ani rozłażącą się po bokach w przeciągu kilku misięcy. Nachrapnik nie jest dla mnie istotny, gdyż ewentualnie wymienię na swój, który będzie mi odpowiadać. Jeżeli chodzi o naczółek to podobają mi się w tylu bling bling ze srebrnymi diamencikami, lecz wiadomo, że jeżeli także nie będzie mi jakiś odpowiadać to wymienię lub kupię swój wymarzony. 😜

Co myślicie, daw mag byłby dobry? Widziałam, że ktoś miał na sprzedaż właśnie tej firmy z rurkowymi paskami- co myślicie o takich ogłowiach? Taka 'zakręcona' skóra nie zrywa się szybko, oraz czy daw magi z waszych doświadczeń są porządne i posłuży mi takie ogłowie chociaż 2 sezony? :kwiatek:
Na dole jeszcze załączam Wam zdjęcie główki mojego, może wy pomożecie mi w doborze ogłowia dla niego, oraz doradzicie co i jak by pasowało, jeżeli na drugim miejscu miałabym wybór wyglądu ogłowia? 🙂
*do tej pory chodził w ogłowie Horze z nachrapnikiem no-name, natomiast rok użytkowania ogłowia i skóra już cienko się trzyma, wygląda jakbym używała go codziennie przez kilka sezonów, a do tej pory zakładałam je dość rzadko na zmianę z drugim ogłowiem firmy krzak, które również już ledwo trzyma się całości..
snowywinter - moje daw-magi służą już prawie 5 lat i zapowiada się, że kolejne tyle posłużą 😉 Mam jedeno w wersji z nachrapnikiem szwedzkim i jedeno z klasycznym angielskim, jedyne co do tej pory się im stało to wytarta biała farba z podszycia od spodu. Praktycznie codziennie na koniu, używane w lato, zime, deszcze, konserwowane ok. raz na miesiąc lub rzadziej. Jedno z nich przetrwało podarcie trzech par wodzy przez konia. Z pewnością jest to dobra jakościowo skóra, choć nie mają wielu wzorów i sa one raczej klasyczne, proste, bez blingów itp 😉 Ot, takie ogłowia na codzień.
Hymm, a jeszcze ostatnio znalazłam takie ogłowie:
http://yard-equites.pl/oglowia/526-oglowie-kentaur-10196-.html

Co myślicie? Ma ktoś takie? Jak się sprawują ogłowia tej firmy? 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 lutego 2015 18:21
snowywinter, ja mam meksykana kentaura i skóra jest bardzo fajna, a kupowałam używane 🙂

Nie wiem o co chodzi z ogłowiem Premiere, ale każdy pasek wygląda jakby był ze skóry innej jakości. Jestem wściekła, bo nawet wstyd by było je puścić dalej  😵
A co myślicie na temat takiego ogłowia? Takie proste, bez szczególnych zdobień ale jak dla mnie bardzo ładne i jako codzienne treningowe jak i na zawody, szczególnie podoba mi się nachrapnik!  😍
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Za duże zdjęcie (dozwolony rozmiar 800x800)
Rudy właśnie doczekał się nowego ogłowia. W sumie po 5 latach docierania pozostałości po Marsie to mu się należało, szczególnie, że wszystko na niego za duże 😉.
W każdym razie zrobiliśmy trochę składaka i wydaje się, że wyszło niegłupio. Teraz tylko jeszcze na zawody dokupimy lakierowany nachrapnik. Tylko te lakierowane są szersze, nie wiem czy nie będzie już zbyt szeroki.

epk, ogłowie ładne, ale jak ja strasznie zazdroszczę właścicielom koni, których grzywy da się tak "wymodelować" 🙁 Mój ma wieczny burdel na głowie, czego bym nie robiła...
Dzionka, haha, a ja zazdroszczę tym, których konie mają coś więcej niż 3 piórka w grzywce na czole 😉. Zresztą ta jego grzywa wcale nie jest fajna - tu faktycznie ładnie wyszła (chyba jakiś takim moment), normalnie niestety 1/3 z przodu układa się w przód no i włosy ma proste jak drut - nie da się absolutnie zrobić z nich "loczka". Na szczęście nie ma ich jakoś przesadnie dużo i odpowiednie cieniowanie ogarnia tą słomę 😉
Witajcie, mam pytanko 😀 Poszukuję jakiegoś fajnego (wytrzymałego w szczególności) ogłowia szewdzkiego/angielskiego w cenie do 250 poleca ktoś coś ?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się