Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

Averis   Czarny charakter
20 lutego 2015 18:51
tuch, Mały wygląda jak Karson. To pewnie przez ten brzuch  😀iabeł:

Obcięłam mojego konia. Miał wyjść look sportowy. Cóż...odrośnie 😁
tuch 8 letni szalony angloarab i całe 157cm żywej słodyczy !  😁 Cudowne jest to twoje siwe  😍
Averis Nie jest źle, przynajmniej jest prosto 😀
Darioxroxi Wygląda bardzo przyjaźnie. Siwy z mich zdjęć to też angloarab, ok 158cm, tyle że 6 latek.

Averis Gdyby Mały zaczął wyglądać jak ślązak to by oznaczało że jest ciężko chory 😁
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
20 lutego 2015 19:15
Dziękuję Kochani!

Espana, kujka spóźnione 100lat dla solenizantów! Eluś wygląda kwitnąco!  😍 Jest przepiękny, jak zawsze!
tulipan Ola, mam się po raz kolejny powtarzać? Ty dobrze wiesz, że ja Was zawsze dopinguję i ja każdym razem zacieszam jak wrzucisz zdjęcia. Kiedyś to odświerzałam rv z nadzieją że tulipan wrzuci zdjęcia, a teraz - pełnia szczęścia. Plan na starty jest? 🙂


tuch mam też foty z treningu 🙂 plan… nie wiem czy to planem można nazwać, na pewno są chęci  🙂
kilka terminów pokrywa mi się z zawodami, ale być może w kwietniu coś pojedziemy? Zobaczymy 🙂
Moim największym problemem do tej pory, są cały czas ciągi w kłusie w lewo.. ehhhh  😎


juliadna  😡  :kwiatek: Plany na starty w tym sezonie już rozpisane. Koniec obijania, zaczynamy od Zbrosławic pod koniec marca 🙂
A ja po tym, jak wczoraj na rehabilitacji usłyszałam, że oprócz połamanych kości, w konsekwencji zepsutych mięśni i ścięgien, mam jeszcze uszkodzoną torebkę stawową i przez to wszystko tak kiepsko idzie, pojechałam dziś na konie 💃 Pierwszy raz od 4,5 miesiąca. Plac jeszcze trochę kiepski do jazdy, więc ruszyłyśmy w teren. Ojjj czuć było wiosnę 🤣 sarny, bieliki, jakieś zmutowane ogromne kopce kretów, bezchmurne niebo, baaardzo silny wiatr i owa wiosna w powietrzu dały mieszankę wybuchową i koń szalał, mimo regularnego chodzenia pod siodłem. Nie było stępa bez jakiegoś zrywu, zakłusowania bez odskoku i galopu bez przytupu z radością 😀 No fajne są te konie, brakowało mi... 😍

dairoxroxi, ale mi się ten Twój Siwek podoba! Nigdy nie mogę się napatrzeć 💘
Averis, o znam to skądś  😁
tulipan mam nadzieje że ta wiosna idzie teraz do krk!
Kastorkowa   Szałas na hałas
20 lutego 2015 20:59
Dżastin przecież u nas też wiosennie już jest  😉
100 lat dla Eleara i Gilllla!  🥂

juliadna  😍  Piękny koń. I komplet. I dosiad. Generalnie wyglądacie kwitnąco!

Averis nie jest tak źle. U nas ostatnio skracanie grzywy skończyło się tak:
[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/11015125_1067722803254847_1545348067_n.jpg?oh=42ef7e43d9037cc2e983faf1214e1b5c&oe=54E924FA&__gda__=1424569678_f1760de889e47b3b08a600ade9cd8ac6[/img]
I mam łabędzia.

U nas jest pięknie. Koniec z klepaniem dupska w bliżej nieokreślonym celu. Biorę się za niego porządnie i postaram się jeździc ile wlezie, a nie 3 razy w tygodniu. Tylko jestem rozdarta, bo nie wiem w którą iść stronę... skoki dają mi kupę radochy, ale wiem, że wiele to my na tym polu nie osiągniemy, za to coraz bardziej mnie ciągnie w stronę ujeżdżenia  😍 Chcę siodło, chcę treningi a do tego wszystko chcę teraz! Niestety oglądam sobie filmiki z ostatniego treningu i w ujeżdzeniówce siedzę jak taki powykręcany na wszystkie strony robaczek, ale mam nadzieję, że coś się z tym da zrobić;p A wszystko przez tulipan, bo tak dobrze mi się z nią pracuje, że nie chce mi się zsiadać z konia. Do tego widać, że zwierzak szybko łapie i się poprawia.
Tak dużo bym chciała, a tak bardzo nie mam kasy... 😵
Averis   Czarny charakter
20 lutego 2015 22:19
Ramires, fakt, wygraliście 😁
A co do określenia się, nie musisz robić tego teraz. Nawet ujeżdżeniowcowi przyda się dla zabawy parę podskoków w tygodniu 😉 Ja też się zabieram do roboty <3 Liczę tutaj na Tuch. W połowie marca wybieram się jako słuchacz na klinikę RWYM i mam zamiar podbić czworoboki. Chwilowo te w stajni 😉
Dżastin, porażki fryzjerskie to nieodłączna część posiadania konia 😎
Kastorkowa, no w samym Krakowie tak, ale konia akurat w górach za krk trzymam 😉 😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 lutego 2015 23:36
Averis, nie wierzę! 😀
Averis   Czarny charakter
20 lutego 2015 23:52
Strzyga, aż tak źle? 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2015 00:00
Averis, w skalę zmian =)
Averis   Czarny charakter
21 lutego 2015 00:04
Strzyga, teraz to będzie szportpferde. Jak zawsze przemianę zaczęliśmy od grzywy i ładnego czapraka.
Ramires tej grzywy Ci nie wybaczę  🤬 Przesadzasz. Wcale taka powykręcana nie byłaś. Wielu skoczków w ujeżdżeniówce sobie nie radzi, a Ty całkiem sprawnie koniem sterowałaś!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2015 00:40
Averis, będę wam kibicowała 🙂
Averis   Czarny charakter
21 lutego 2015 01:41
Dziękujemy  :kwiatek: Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła wstawiać foty do wpływu treningu na wygląd  😁
Dziewczyny śliczne zwierzaki  😍
Wszystkim jubilatom 100lat i trzymam mocno kciuki za wszystkie końskie powroty  😅
My też wracamy już poważnie,liczę na to że wkóńcu po 6 miesiacach zła passa nas opuści...cóż...nie mamy już piątej nogi do leczenia  😂 a przez ten czas już wszystkie 4 przerabiałyśmy  😵
Moja włochata kula z wczorajszego rozruchu  💘
Averis, ależ interesująca fryzura! Powodzenia w realizacji planów!!!
gunia92, tak samo, powodzenia!
juliadna, piękne zdjęcia!
tuch, ależ fajny ten Maniek! Do schrupania 😀
dairoxroxi, dzięki! Zazdroszczę normalnej foty! Już chcę jeździć tylko na dworze i mieć jakieś zdjęcia.
espana, słuszny torcik 😉 Przepięknie Elear wygląda!
Moon, miałam tak z Dinem. Co wiosnę były plany startowe, i w okolicy marca/kwietnia coś się sypało. Taki los. To oby dalej znosił spokojnie nieróbstwo i wracał do zdrowia!
Nirv, sympatyczna siwa! Chociaż Dukat też mi się podobał 😉
Ramires, możemy sobie 5tkę przybić :P Też kocham się tak napalać, najchętniej bym jeździła i skoki i ujeżdżenie, a portfel nie pozwala ani na jedno ani na drugie (na to drugie to już w ogóle bo bym innego konia potrzebowała :hihi🙂 :P Cóż można zrobić, skupić się na budowaniu przyszłości przez duże P, żeby zarabiać kokosy :P
Ale chyba zostawię sobie ujeżdżeniówkę, miałam sprzedać, ale dostałam pracę więc oddam rodzicom pożyczone na skokówkę pieniążki i będę miała <3 <3

Btw mama oglądała plecki ostatnio i może nie powinnam zapeszać, ale mooożliweeeeee, że niedługo będę mogła zacząć jakąś pracę z rudą w końcu 😅 😅 Co prawda na razie jedynym dozwolonym sprzętem plecnym będzie obergurt, ale to już daje ogromne pole do popisu 😀 Mam nadzieję że to nie okaże się płonną nadzieją i jeszcze dane mi będzie coś z nią zrobić przed wyjazdem na studia :P

U nas powoli czuć wiosnę, można wreszcie pohasać na zewnątrz.  👀
kujka   new better life mode: on
21 lutego 2015 14:35
Bozebozebozebozenko!! Alez zmiany w kaciku!
Dawajcie czadu dziewczyny ciocia kujka trzyma kciuki za wszystkie ambitne plany!
Plany sa!😀
wczoraj wsiadlam piewrszy raz po 3 tygodniach i mialam szczera ochote wyprzytulac moja kobylke na zaboj 🙂😉)))
Kon super, tak sie fajne ciagnela w dol i tak fajnie pracowala jakby w ogole nie miala przerwy  😍
Moj stopien zakochania wzrosl wyzej uszu 😀

tak straaaaasznie bym ja chciala gdzies na ujezdzeniowkach pokazac w tym sezonie 🙂😉))))))
faith, dawaj na ujeżdżeniówki! MAsz gdzieś w pobliżu możliwość startu?

Bosze, ależ młody mnie dziś wytargał.  Wiosna 😀 Wczoraj chłopak miał wolne, dziś było tak ładnie, że poszliśmy na dwór. Stęp spokojny, na luzie. Początek  kłusa ok. Ale po drugim kole w kłusie koń mi sie skurczył, jakis mocno sprężynujący zrobił 😉 wystarczył pies, żeby bomba wybuchła. Koło baranków, potem znowu i znowu. Dobrze, że chłopak jest taki gumowy, to dobrze mi się siedziało. Po wygalopowaniu pracował już normalnie. Zdjęcie odważyłam się zrobic w drodze do stajni dopiero:
[img]https://scontent-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/l/t1.0-9/10306077_816693435058485_1960649756282416821_n.jpg?oh=4e631b1cd908c0320ca39779acde2f40&oe=5593BA9E[/img]
Anai - jest mala szansa na towarzyskie, poza tym najblizej bialy bor:/
faith Może jednak coś uda się wykombinować, trzymam kciuki 🙂

Ja wracam do naszego najlepszego i sprawdzonego systemu tygodnia. Jeździmy 5x w tygodniu z założeniem planu jak dla 5latka (co prawda koń ma lat 8 ale od 2 lat chodzi pod siodłem). 2x praca ujeżdżeniowa, 1x lonża, 1x teren i 1x gimnastyka na cavalletkach.

Zatem dziś wieczorem sypnęłam drągami, koń bardzo się starał, podniósł grzbiet i nieźle zginał nogi, choć te drągi podniesione na wysokość 30 i 40cm były początkowo dla konia niezłą zagadką. Jeździliśmy tylko kłusem ale pod koniec jazdy było czuć różnicę w koniu nawet w stępie.



anai dziękuję  :kwiatek: dzidziokoń docenia miłe słowa.
Brzask kupuj raz się żyje!
daidaroxi dziękuję w imieniu Elektronka  :kwiatek:, twój siwy wygląda jak puchata kulka, aż ma się ochotę go pogłaskać przez ekran   😍
tuch ale u was robota wrze! Ja także muszę dołożyć do planu treningowego drągi i tereny, tereny zacznę mam nadzieję w marcu, jak tylko dziecko się bardziej podjeździ
juliadna pięknie wyglądacie jak zwykle zresztą!
Ramires hahaha znam to z autopsji, mój Pluszek ma futro jak mamut, a ścinanie grzywy tak własnie na pewno się skończy :P muszę się za to zabrać w przyszłym tygodniu
anai wogóle jakoś niepokojąco podobne te nasze konie, Dzidziokoń także na spacerze wiosnę poczuł, prawdziwy Electro  😁
Chcę zdecydwanie więcej Bunia!
Lusia, OMG!
juliadna, ale maszyna!
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
22 lutego 2015 08:33
kujka, Espana-spóźnione, ale gorące życzenia dla futrzaków  :kwiatek:
tuch-no niestety wszędzie mam dość daleko. Mam swoją przyczepę, więc jest szansa wyrywać się gdzieś, ale druga sprawa to czas, a raczej jego brak 🙁
Przy odległościach pow 100km wyprawa na zawody to zwykle cały dzień (często bardzo długi, bo pobudka o 4rano), a nawet plus noc. Najgorzej jak następnego dnia trzeba iść na 7 do pracy, dzieci do szkoły naszykować...  😵  No ale idzie wiosna, więcej się chce, wracają siły witalne  😜 🙂
Fajną masz końską ekipę. Jest zróżnicowanie, nie ma nudy  🙂
Cejloniara-wszędzie dobrze, ale na swoim najlepiej. Super Cejlon wygląda  😀
Averis-trzymam kciuki za plany i nie mogę się doczekać Karsona w wersji szport  🙂
Malaaa-ojej faktycznie Bunio to kawał maszyny. Jakie on ma pochodzenie?  😀
aniaagre-nie mam zdjęć, tylko te co w linku podałam 🙁 Jak tam Havana, ruszyłyście z pracą?
lusia722-Ale piękny siwy  😜
Ojej nie wiedziałam, że Alercio jest czyimś ulubionym koniem  🙂 Jestem miło zaskoczona.
Alert wspaniale, to niesamowity koń. Mądry, współpracujący i szybko się uczący. Każdemu życzę takiego zwierzaka. Przez niespełna 1,5 roku naszej współpracy zmienił się i nauczył ogromnie dużo, w zasadzie od zera(był na poziomie średnio L klasy) do elementów MR(teraz trwa wygładzanie  🙂😉 Najbardziej mnie cieszy to jak się pootwierał w ruchu.Dzięki temu , że jest tak współpracujący praca idzie gładko do przodu, a ja się ogromnie dużo uczę. Oczywiście nieoceniona jest nasza pomoc z dołu, której ogromnie dziękuję  :kwiatek:
Tu wszystko idzie spokojnie swoim rytmem do przodu.
Miła odmiana, bo z Rudym to ciągła burza mózgów i para z uszu  😁
Dzionka-ooo miło Dzionek pomyka. Kiedy jakieś zawody? Z kim teraz trenujesz?
Nirv-fajna siwa, chyba jest bardzo szczera i ambitna?
tulipan-o WOW!!!! Ale maszyny!!!
anai-fajna, elastyczna siwa sprężyna  😍
faith-dawaj najpierw na towarzyskie, a potem kombinuj  😀

Wczoraj mój rudzik pracował na lonży. Po rozgrzewce założyłam mu na pupsko gumowy pas. No rewelacja ten patent! Tak pracował zadem, że po 10 minutach skończyliśmy bo dziś by pewnie z boksu nie wyszedł przez zakwasy  😁 Super sprawa. Niech pracuje gadzina, bo jak wszystko dobrze wyjdzie to w marcu pojedziemy znowu na skokówki. Może tym razem będzie lepiej  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się