M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

nie no, Ascaia, jestem ostatnia osoba do wywalania ksiazek a tym bardziej nikogo do tego nie namawiam! Jakos tak naiwnie zalozylam, ze znalazloby sie na nie miejsce w tych szafach... 😀
to moze, zeby nie dowalac kolejnych mebli i szafek, powiesic ksiazki na takich polkach ktorych nie widac? Postaram sie zaraz poszukac przykladu 🙂

nerechta, widze ze stolik jest kolo fotela i pewnie sie go rozklada jak jest wiecej osob.

A odnosnie dyskusji o stole to dla mnie stol to najwazniejsze miejsce w mieszkaniu - jednym z moich warunkow w obecnym mieszkaniu bylo: musi sie zmiescic 2 metrowy stol rozkladany na 3 metry 🙂
A może na tej jednej długiej ścianie, tej na przeciwko okna zronić dużą półkę na książki wysoko przy suficie? Mi się takie rozwiązania podobają. Oczywiście to musiałyby być ksiąźki do których nie sięgasz codziennie 🙂
Poduchy fajne i gitarė też bym zostawiła. A zegar powiesiłabym tak aby było go widać siedząc na kanapie. Może na tym skrawku ściany przy stole.
No i stół musi być, to podstawa 🙂
nika77, nie wstawiałam rzutu, bo nie o meblowanie chodzi. 😉

nerechta, jest stolik kawowy tak jak napisała sienka Oczywiście robiony pod wymiar i techniką Adam Słodowy. Ma rozkładane na boki skrzydełka i daje łącznie powierzchnię 50x90cm. Na stałe nie chciałam.

Ten pokój ma 4,10 m (ściana z tv, ściana z biurkiem i akwarium) na 4,6 m (ściana z oknami, ściana z wypoczynkiem i drzwiami przedpokoju). To jest naprawdę w sumie niewielka przestrzeń, więc dlatego wolę ustawienie grupowe i podścienne.  Udało się mi pogodzić wiele funkcji, a jednak jest też czyste miejsce na środku.

sienka, półki których nie widać? zaintrygowałaś mnie?

Muffinka, ciekawe rozwiąznie, spróbuję sobie zwizualizować. Chociaż jest jeden "mały" problem... hi hi, mały to dobre określenie  😁 ... moje całe 158cm wzrostu. Z kanapy bym nie dostawała, a stawianie drabinki na kanapie chyba nie jest najlepszym pomysłem

Ale wiecie, wiecie, jak tak rozmawiam z wami to coś mi chyba zaczyna kiełkować pod czachą...
No dlatego też musiałabyś tam dać książki które po prostu są i nie potrzebujesz ich na codzień. A wierzę że kaźdy z nas takie ma w swoim domu. A te które czytasz/potrzebujesz często musiałyby być już niźej.
Pomyśl, to fajna sprawa.

Edit albo na taką półkè przenieść pierdoły które masz w szafkach, jakieś ozdoby, puchary itd. I dzięki temu zwolnisz miejsce na ksiażki w niższych szafkach.
Ascaia Flo absolutnie NIE CHOWAJ! 🙂
Ascaia, niestety nie wychodzi mi wrzucanie tu obrazów z neta via tel, ale wpisz w google "invisible bookshelf" 🙂


fajna sprawa 🙂 Meble juz masz ciezkie wiec rzeczywiscie by pasowalo.
A taka ażurowa półka rozdzielająca te dwie strefy? Na książki, bibeloty i kwiaty?? W sensie technicznym pewnie by trzeba o parę centymetrów odsunąć biurko od narożnika , zrobić jakieś podpory, a do góry pociągnąć pólkę?
Jest to jakaś myśl, ale czy to nie zacieśni wizualnie przestrzeni, która i tak nie jest porywająco duża? Poza tym przyznaję, że często korzystam z biurka siedząc / leżąc na kanapie. Dla mnie ten układ kanapa+biurko jest super użyteczne.
Ascaia- to może nie przez całą szerokość? No mierzi mnie, że nie masz, gdzie tych książek wstawić. A i wtedy bałagan na biurku nie wymagałby ustawicznego sprzątania, bo na wejściu nie byłoby go widać 🙂
Szukam inspiracji w sieci. Wrzuciłam w google hasło "mały salon w bloku"... Nooooo chyba świat ma inne pojęcie o słowie mały. 😉
Wyskakują aranżacje gdzie ściany mają minimum z 5m, jak nie więcej.  😁

Poza tym... salon lub living room. Jak się patrzy na aranżacje to są to na ogół pomieszczenia, które rzeczywiście mają tylko tą funkcję wypoczynkową. Takie rzeczy jak barek + witrynka ze szkłem to już hasło jadalnia. Podobnie jak stół oczywiście. Regały na dokumenty i biurko to "domowe biuro" lub gabinet. Czasem zmieszczą się tam książki, czasem książki to już hasło biblioteczka. O takiej szafie gospodarczej to już w ogóle nie ma mowy, bo to w ogóle przedpokój lub pralnia, itd. 😉
Bo ja wiem? Jak wpisałam "pokój dzienny w bloku" i "salon w bloku" wyskoczyło mi sporo fajnych, ewidentnie niewielkich pokojów dziennych właśnie.
http://skroc.pl/897e5
Ewidentnie niewielkich...
Na pierwszych 21 zdjęć porównywalnych z moim są 3. 😉
I raczej wyglądaj na tylko pokoje dzienne, a nie pokój dzienny z jadalnią, biurem, kącikiem gospodarczym i właściwie pokojem gościnnym. 😉

Ale znalazłam kilka dodatkowych aranżacji do zapisania w folderze inspiracje. Dziękuję. Coś mi zaczyna świtać jak poradzić sobie z książkami i DVD.

PS. Wychodzi mi na to, że głównym minusem, który wpływa i psuje efekt wizualny, jest za krótka szafka rtv. Gdyby to była bardziej ława typu 120cm...
Ascaia, bez przesady. Większość jest połączeniem salonu z jadalnią. A to że brak tam jeszcze kącika gospodarczego i biura - może dlatego, że większość ludzi po prostu tego nie chce w pokoju dziennym.  O ile jeszcze fajnie zagospodarowane biurko nie wadzi tak już sobie nie wyobrażam tam schowka gospodarczego. I nie znam nikogo (poza Tobą) kto by to sobie wyobrażał 😉.
A do wyszukania inspiracji serio nie są potrzebne pokoje identyczne wielkością jak Twój.

Przemalowywal ktos same fronty (lub lacznie z wnetrzem) szaf wnekowych ?
Efekt zadowala i utrzymuje sie dluzej ?
epk, wybacz, ale nie rozumiem. Mam trzymać odkurzacz pod windą? Czy w samochodzie? 😉
Oczywiście, że nie przenosi się inspiracji jeden do jednego. Ale trudno pewne pomysły wprowadzać w pomieszczeniach mniejszych niż inspiracja. 🙂
abre   tulibudibu
08 marca 2015 15:36
Ja jeszcze meblowo - moim zdaniem zamiast tej szafy na książki w kąciku biurowym przydałoby Ci się coś takiego
Mam u siebie podobne rozwiązanie, przy czym moje półki mają po 250 cm długości i najniższa jest na wysokości blatu biurka przez co jeszcze mi ten blat powiększa. Biurko stoi prostopadle do ściany, jak u Ciebie.
Półki na książki nie muszą być głębokie, przynajmniej na te standardowe wystarczą takie 20 cm. Na segregatory powinny mieć 25 cm minimum.

W kwestii ozdabiania niestety nie pomogę ale mogę się odnieść do tematu tv na ścianie. Warto powiesić go tak żeby środek ekranu wisiał nieco powyżej poziomu oczu siedzącej osoby (ok 1,10 m dla niskiej osoby). Ja mam jednak trochę wyżej i w niczym to nie przeszkadza.
Ascaia, ale twoje mieszkanie to składa się z jednego pokoju? Odkurzacza miejsce to prędzej w szafie w przedpokoju czy nawet w sypialni za drzwiami / szafką itp niż w pokoju dziennym. Ale każdy mebluje pod siebie. No tylko nie ma co oczekiwać, że będzie sporo rozwiązań w necie, które mało kto realizuje 😉.
Mi się odkurzacz nigdzie nie wkomponował. Siedzi ukryty w pokoju Agi za zasłonką.
Mi się odkurzacz nigdzie nie wkomponował. Siedzi ukryty w pokoju Agi za zasłonką.
Nasz ma na razie cały pokój dla siebie :P, to z racji wyjątkowo cichej pracy i zielonego kabla 😉
I jeszcze prośba ogromna 🙂
Od kilku tygodni szukam czegoś takiego:
http://www.westwing.pl/Puf-Paul-739050.html?c=kampania-strefa-relaksu
Ale większego, wyższego, i najlepiej w takim zakresie cenowym 😁
(no nie za dwa koła)
Komuś się coś takiego napatoczyło w oczy?
pokemon, nie pokazuje się jak się nie ma konta. 🙁

No a mi się odkurzacz nigdzie nie mieścił. Tak jak żelazko, skrzynki narzędziowe, itd. W przedpokoju mam szafę garderobową z ubraniami codziennymi, wierzchnimi i butami. No jeszcze na samej górze mam walizkę, torby podróżne. Drzwi w sypialni mam bezpośrednio przy ścianie (boshhhh, dlaczego ja się tłumaczę? ) Wolne miejsce było na środku łazienki lub kuchni.
Aż nagle okazało się, że to wszystko świetnie pasuje do dużej szafy z meblościanki. 
Miejsce do pracy mieć muszę porządne. Nie kawałeczek blatu na laptopa. Pracuję często w domu, pracuję z dokumentami, muszę mieć przestrzeń żeby je rozłożyć.


Taki mniej więcej (niekoniecznie wzór)
Ta jest 60x60x30
Ależ absolutnie nie musisz (i nie powinnaś) się tłumaczyć. Każdy mebluje jak mu pasuje. Tyle, że nie ma co oczekiwać, że znajdziesz na necie przykłady urządzania salonu z kącikiem gospodarczym bo po prostu ludzie w 90% tak nie robią. I tyle. Bez żadnych zarzutów, że to niewłaściwe.

Parę pomysłów na przestrzeń nad biurkiem masz tu: http://tnij.org/wjb7a5v - sama znalazłam kilka ciekawych 🙂
abre   tulibudibu
08 marca 2015 16:52
pokemon, zamówisz w większości sklepów meblowych w których można kupić meble tapicerowane.
😡 no cóż, nie pomyślałam.
Tylko ja bym chciała w jakimś fajowskim materiale  😀
abre   tulibudibu
08 marca 2015 17:01
pokemon, ten w którym zamawiałam kanapy miał chyba ok. 100 próbek materiału, w tym najdziwniejsze wzory 😉 Próbuj 🙂
Poki, w TKMaxxie patrz, miewaja swietne siedziska i nie za 2 kola 🙂 W ogole jesli ktos szuka mniej standardowych mebli itd to polecam TK'a bo maja bardzo oryginalne rzeczy za dobra cene.
Ok, dzięki dziewczyny. Powalczę miejscowo w takim razie.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
09 marca 2015 14:06
U nas kończy się kłaść podłoga i robić łazienka. Ściany pomalowane, ale pomalują jeszcze raz.  💃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się