Kuce - wszystko o

Moja kobyła ma prawie identyczną maść i ma w papierach jasnobułany 😀
u Mielno matka siwa 😉 jak miał dwa lata wyglądał tak


jak już ostatni raz z nim miałam zdjęcia (w wieku 9 lat) wyglądał tak
[img]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/166764_610886772270644_1758774087_n.jpg?oh=aa44b08c9af607031bda09504a8d3e62&oe=55A54051&__gda__=1436963618_eb400e9da0953375577d982cf65615e0[/img]
(wybacz żółte plamy - zima była i nie było jak wykąpać 😉 )

chyba jednak siwy 😀

edit

i czysty na czempionacie (8 lat) 🙂
[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/484470_488481207844535_1741929068_n.jpg?oh=2c0b6970ed9ba275af990e873a630b90&oe=55BD6208&__gda__=1437115609_d71db6cdf8b6732ad2eda56b53cc2b2b[/img]
No dobra, faktycznie siwy. Zasugerowałam się innymi zdjęciami.
rudziczek   Małe i duże.
30 marca 2015 13:51
Ciągnąc dalej temat gapy z WINTEC. Czym różnią się te dwa siodła? Ktoś miał je w rękach? Szykuję się do zajeżdżenia szetlandów i chcę wybrać coś, w czym zmieszczą się moje cztery litery. Mam 160 cm wzrostu i ważę jakieś 55 kg. Na razie wsiadam na oklep na 2 minuty, ale na dłuższą metę to bez sensu.

[[a]]http://sklepzsiodlami.pl/section,Siod%C5%82a_dla_dzieci,112,183,11[[a]]
edzia69   Kolorowe jest piękne!
30 marca 2015 16:26
Uczciwiej wobec ewentualnych hodowców byłoby napisać siwy z bułanego, tak jak jest to pisane w holenderskich dokumentach koni. Zawsze jest zaznaczone z jakiej maści koń wysiwiał. Mnie osobiście trafiłby szlag gdybym pokryła klacz siwym a wyszłaby mi buła, lub co gorsza myszaty.
Ja zawsze podkreślam jak ktoś pyta ze siwiał z bulanego 😉 bo jednak jak wyjdzie coś siwego w potomstwie żeby nie było niespodzianki 😉 bulanego tez nie ukrywam bo wazne jest z jakiej maści koń siwieje. Szkoda ze w Polsce jest taka ignorancja na to, tak jak Ty Edzia nie każdy hodowca chce danej maści u zrebiat 😉
mała bźdźiongwa  🙂
czesio jaki pluszak!!  😍 też mamy małą pluszową "zabaweczkę", zapomniałam się pochwalić co nam się wyrodziło w tym roku 😀  ale się nie będę wcinać ze zdjęciami znowu ;p najwyżej później wstawię 🙂
edzia69   Kolorowe jest piękne!
30 marca 2015 20:47
Wiesz Zygzaku, jak ktoś chce myszola to kupuje konika polskiego, ale tak jak dla nas to każdy pręgowany, a myszol w szczególności to ewidentna strata. Koniki polskie ceny nie maja wcale.
no, z tym nie sposób się nie zgodzić
koniki, zwłaszcza ogierki, można kupić za grosze...
właśnie się zastanawiam czy aby nie chcę jeszcze jednego, sąsiad kupił dwa dwulatki po 1200 zł...
Moja kn/oo tak wygląda:
[img]https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/11720_962877033746152_2873771893964109972_n.jpg?oh=8c4a3b26819b66f07a2dad83a93140ec&oe=55A7C12A[/img]

jakoś na tym zdjęciu wydaje się bardziej bułana... Na żywo jest bardziej siwa.. Nawet weterynarze się mylą i mówią, że siwa (zwłaszcza z przodu, grzywe ma taką siwą). Poza tym jaśnieje ciągle, 2 lata temu miała wyraźne paski na nogach a teraz nie ma po nich śladu, pręga też blednie.

no mój Nugat (też arabokonik, 11 lat) już jest praktycznie biały :-) zostalo mu na nogach troche myszatości. I ma jasnobrazową hreczkę!
Mojej też wychodzi hreczka 🙂
o, to jak o maściach mowa to też zapytam, ój korek jak się urodził był myszaty, i później był nadal myszaty, a teraz z roku na rok jest coraz bardziej gniady,  jaki może być koło 10 lat ?  ma 6,  a w lecie zad ma złoty ;/(karmelowy)
Od razu przepraszam za reaktywację wątku...
🚫


Ale mam pytanko - jakiej długości owijki kupujecie na kuce mające w kłębie ok. 140 cm? Full czy Pony?
To samo tyczy się ochraniaczy i innych takowych akcesoriów z rzędu końskiego (jakie rozmiary poszczególnych rzeczy) 👀
emptyline   Big Milk Straciatella
03 kwietnia 2015 12:52
Rudaska8), to w większości zależy też od nóg, głowy i wielu czynników... Owijki zawsze full, bo te pony są moim zdaniem za krótkie i za wąskie, ale ochraniacze mam już pony.
Dziękuję  😉
A nauszniki sądzę, że też pony, prawda?
Rudaska8, nasza ma coś w okolicach 145 cm i jest mały problem bo jesteśmy na pograniczu pony/cob. Ochraniacze pony są na nią za małe, full za wysokie, ale owijki full pasują.  😉

A nas w tym wątku jeszcze nie było więc przedstawiam nasze maleństwo, które dziś całkiem fajnie pracowało na lonży 🙂



emptyline   Big Milk Straciatella
03 kwietnia 2015 18:31
brzezinka, zostają Wam coby. 🙂 Już mówiłam wcześniej, ale się powtórzę - przepiękna babka!
Cudowny kucorek  💘

Z tego co wiem to większość ochraniaczy ma rozmiar "uniwersalny" czyli cob/full...

🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 kwietnia 2015 18:45
U nas na przykład te spokojnie pasują na haflingera:
http://animalia.pl/produkt,11066,,lamicell-ochraniacze-jack-lami-pony-4-szt.html
emptyline   Big Milk Straciatella
03 kwietnia 2015 20:23
Rudaska8), yyyy, nie...
Chociażby w sklepach internetowych są rozmiary Pony i Cob/Full
Ja takie widziałam ale jeżeli są Coby takie Coby-Coby  😉  🤣  to przepraszam ale nie wiedziałam...  👀
Zakochałam się w tej gapie Winteca Kids 🙂
Lezy na moich kucykach póki co rewelacyjnie, kucykom lżej i trójka dzieciaczków już przetestowała i siedzi i jeździ im się super 😉
Jeszcze tylko musi nam dojść popręg 50cm i puśliska krótsze i szefowa już się odgraża, że zapewne niebawem kupimy drugie 😉 Bo kucyki mamy trzy :P
Także polecam na dworzu jak będziemy jeździć cykne fotke bo na razie kitramy się na hali uciekając przed deszczem, gradobiciami oraz błotkiem...
BlueHorse, do tych siodeł świetnie spisują się wintecowe puśliska dedykowane do nich.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 kwietnia 2015 20:42
Dworcika, może się spisują dobrze jak masz jedną - 2 jazdy dziennie. Przy intensywnym użytkowaniu są do bani. Łamią się, rwą się i jest kiszka. lepiej kupić porządniejsze i dorobić dziurki.
No jak syntetyczne to zapewne tak:P U mnei wszystko co syntetyczne umiera dośc szybko 😀
Nie wiem co nam przywiozą mam nadzieję, że skóre 😉
Sama jestem ciekawa ile nam siodelko pożyje 😀 Bo eksploatacja będzie bardzo duża i juz przerażają mnie syntetyczne przystuły :P
Ale najważniejsze, że konikom pasuje to na chwile obecna najistotniejsza sprawa 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 kwietnia 2015 21:07
BlueHorse, samo siodło wytrzymuje bardzo dużo (niektóre nasze kucyki lubią się w nim tarzać w boksie =/), przystuły umierają niestety, trzeba do rymarza oddawać. Przy przeszyciu na skórę problem znika.
Super bombastyczna wiadomość 🙂
A jak przystuły będą wyglądać to sobie nawet wyobrażać nie muszę bo mieliśmy już sytntetyczne przystuły i puśliska i szkółki nie przezywają i proces użytkowania jak już syntetyk pęka to koszmar...
A na kucorka mającego 110 w kłębie można skądś wytrzasnąć normalne siodło (nie gapę) bo przeszukuję internet i sama nie wiem... :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się