NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

FirstLight Ty chyba naprawdę masz jakiś problem:
A. Dostałaś link do śledzenia paczki na stronie DHL tego samego dnia, kiedy zostały wysłane
B. Nie odpowiadam za tempo doręczeń DHL i nie moja wina, że w Święta kurier nie pracuje
C. Odpisuję na PW ZAWSZE TEGO SAMEGO DNIA
Tak, mam problem bo od dwoch tygodni nie mam towaru, za ktory zaplacilam. Nie ostrzegasz ludzi, ze nie ty wysylasz paczki, ze ida one z zagranicy. Sama wiesz, jaki numer wywinelas niedawno, nie bede tego tu opisywac, ale majac to na uwadze radzilabym cie troche powazniej podejsc do tematu.
Podalas link, ktory nie zmienia sie od samego poczatku, tak jakby byl nieaktywny. A co do swiat to jest to raptem jeden dzien, poniedzialek. Do kiedy mam czekac?
Odpisałam Ci na PW i naprawdę nie wiem, dlaczego muszę tutaj powtarzać  to samo - jedyne, co mogę w tej chwili doradzić, to telefon do DHL i podanie swojego imienia i nazwiska - w ten sposób można uzyskać bardziej szczegółowe informacje. Nie pracuję w DHL i nie mam innego podglądu dostawy paczki niż Ty ani możliwości przyspieszenia dostawy. Czego teraz ode mnie oczekujesz? Mam jechać do DHL, wyrwać im paczkę z rąk i sama dostarczyć?
FirstLight, takie małe sprostowanie: w Niemczech już od piątku jest wolne 🙁

BaŚ tylko Ty jako wysyłający masz prawo reklamować przesyłkę...
Skoro jest link do śledzenia przesyłki i są jakieś niezgodności, paczka nie jest dostarczona, coś się przedłuża to na podstawie nr przesyłki chyba i odbiorca może kontaktować się z infolinią firmy kurierskiej.
Jeśli nie chcą nic przekazać odbiorcy, to na pewno nadawcy muszą powiedzieć na jakim etapie jest wysyłka.

Tyle płaczu w temacie, a wystarczyłoby aby któraś ze stron poświęciła 2-3 minuty na kontakt z Infolinią...

Wiem, że mam prawo reklamacji, ale DHL jak każdy kurier zastrzega sobie 30-dniowy termin dostarczenia, do którego jeszcze baaardzo daleko

P.S. Oczywiście, że można wykonać taki telefon, ale dowiedziałam się o sytuacji dziś o godzinie 20, a infolinia pracuje do 18.30.

Czy roztrząsanie dalej tego tematu tutaj ma sens? Wszelkich zainteresowanych zapraszam na PW - naprawdę odpisuję na nie w przeciągu maks. kilku godzin 🙂
w de od piatku wolne maja, dwa- reklamowac pzesylke mozna po 2 tygodniach dopiero! ROzumiem sie wkurzyc, ze paczka dlugo idzie ale oczerniac ludzi, bo paczka idzie kilka dni dluzej? Po 2 tyg. mozesz napisac, ze czujesz sie oszukana nie po kilku dniach... Przesylki z de do pl ida roznie, od 3 dni do 10 (wiem bo wysylam) kolejna rzecz to to, ze malo sie zmieniaja ikonki w DHL w sledzeniu paczki ale sa opisy jak rozwiniesz liste  " z detalami" jest tam szczegolowo napisane co i jak
tym bardziej że z tego co mówi baś paczka została nadana 1 kwietnia czyli minęło 7 dni z czego 2 dni to weekend a 2 dni to święta co daje trzy dni robocze.
Baś To Ty jesteś odpowiedzialna za wysłanie paczki i twój interes żeby się dowiadywać gdzie jest paczka. Jeżeli paczka miała być wysłana jak dojdą pieniądze na konto to miała być wysłana.
Nikogo nie obchodzi, że nie miałaś czasu. Jeżeli nie masz czasu to nie handluj, proste.

Normalnie ściema jakich mało  😲  Od kilku dni dostaję paczki, zamawiana w czwartek przed świętami była u mnie na drugi dzień . Wczoraj zamawiałam kilka rzeczy, dziś przed 15 miałam już wszystko w domu .
Wszystko kurier DHL.
Nienawidzę czekać na paczki, więc sama zawsze wysyłam w trybie ekspresowym. Sama sprawdzam gdzie jest paczka i pilnuję wszystkiego do końca .
Nawet potrafię upomnieć, że paczka czeka na poczcie bo awizo zostawione.
Niestety muszę dać wielki - użytkowiczce Erase prywatnie - Marika Antolska.
Przelałam pieniądze za popręg grubo ponad 2 tygodnie temu od tamtego czasu nie dostałam ani popręgu ani odpowiedzi na wiadomości.
Fakt faktem ostatnio zalogowała się 21 marca więc może poprostu zapomniała wysłać.. 🤔

Może ktoś z Was zna użytkowniczkę osobiście lub ma jakieś inne namiary niż re-volta.. za wszelkie informacje byłabym bardzo wdzięczna.. 🙇
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 kwietnia 2015 22:15
Ale skoro jest numer nadania to znaczy, że paczka została wysłana... A dwa czy trzy dni poślizgu z wysyłką, szczególnie w okresie przedświątecznym, to jeszcze nie jest tragedia. Bądźmy ludźmi 😉 monia, Ty się nigdy z niczym nie spóźniłaś? 😉
Mozii Raz mi się zdarzyło, opóźnienie jeden dzień (musiałam zostać w szpitalu, dodałam gratis za to ) przez ponad dwa lata.  Właśnie bądźmy ludźmi i wywiązujmy się z umów.

edit. jeżeli ktoś nie dostaje paczki, czyli coś jest nie tak. Więc to jest problem sprzedającego a nie kupującego .
Mozii czy ty czytasz ze zrozumieniem ???? Jakie dwa czy trzy dni poslizgu??? Przelalam pieniadze 25 marca, spojrz w kalendarz ile masz czasu do swiat by wyslac paczke.
FirstLight przecież paczka została wysłana przed Świętami... widzę, że wolisz zaglądać tu niż na PW, więc informuję Cię, co mi powiedziano w DHL - paczka jest przygotowywana w eksportowym centrum pakowania, następnym krokiem jest przewiezienie jej do centrum doręczeń. Na pytanie czy po 4 dniach roboczych od nadania mogę złożyć reklamację pani z infolinii zaśmiała się i powiedziała, że poprawiłam jej humor na cały dzień.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
09 kwietnia 2015 08:35
FirstLight, a może trochę grzeczniej? 😉 dziewczyny już tutaj analizowały ile mógł iść przelew itd, więc nie będę pisała po raz n-ty tego samego. Moim zdaniem wpisanie do nieuczciwych po takim czasie to trochę przecięcie, ale to MOJE zdanie 😉 a nerwy radzę odpuścić trochę, bo nikt Ci krzywdy zrobić nie chce 😉
Baś odpowiedz na jedno pytanie : czy wyslalas paczke w terminie zgodnym z zapewnieniami tj. zaraz po otrzymaniu przelewu? Dla mnie takie dzialanie kwalifikuje sie pod nieuczciwe, ale wy moze lubie byc oklamywani.
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
09 kwietnia 2015 09:36
FirstLight, uważam, że przeżywasz sprawę jak mrówka okres, a po drugie, rozumiemy twoje wzburzenie, ale to nie powód żeby naskakiwać i obrażać wszystkich dookoła. Trochę kultury.
Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, nie działamy jak roboty, Baś nie ma lampki w głowie, która się świeci jak zaksięguje przelew i od razu biegnie żeby pakować i wysyłać paczkę.
Moim zdaniem Baś ani trochę nie kwalifikuje się jako nieuczciwy re-voltowicz.
Ale teraz chodzi z powrotem o wysyłkę trzeciego dnia roboczego po otrzymaniu wpłaty czy o to, że kurier DHL jest powolny, bo ja już nie wiem...

Powiem tak, mam kilkadziesiąt klientek, w tym wiele kupujących u mnie wielokrotnie i nikt nie miał nigdy problemu, jesteś pierwszą osobą, którą robi mi taki PR. Zakładasz sklep i chcesz się pozbyć konkurencji czy co? 🤔

Moim zdaniem ten wątek służy do zgłaszania osób, które oszukują na kasę, wpisywanie tu kogoś za wysyłkę wysyłkę trzeciego dnia po przelewie czy za to, że kurier długo niesie od niego paczkę chyba mija się z celem
FirstLight jak dostaniesz paczkę to sobie z niej odczytasz datę nadania i wtedy możesz tu wpadać z ewentualną nieuczciwością.
[quote author=BaŚ link=topic=5367.msg2333003#msg2333003 date=1428569447]


Moim zdaniem ten wątek służy do zgłaszania osób, które oszukują na kasę

[/quote]

Wrecz przeciwnie. Kazdy ma prawo wiedziec o klamcach, ktorzy obiecuja szybka, niezwloczna wysylke, a zwlekaja z nadaniem paczki. Tym bardziej wiedzac, ze idzie ona z daleka, zblizaja sie swieta, weekend itp co cala transakcje jeszcze bardziej opozni. A klient se poczeka...
I zeby nie bylo, ze znow pomylilas adres dostawy...
FirstLight, z tego co widze, to tylko wchodzisz i obrzucasz blotem. Wg Ciebie najlepiej to by bylo, gdyby sprzedajaca wyslala Ci towar od razu w momencie kiedy do niej napisalas, ze przelew poszedl ... Jestesmy tylko badz az ludzmi.  A DHL ma roznie, wysylalam paczki z Anglii do rodziny, jednym dochodzily bardzo szybko inni czekali prawie 2 tygodnie . I jakos musieli to przezyc, pewnych rzeczy nie da sie przeskoczyc. Z ksiegowaniem przelewow tez jest roznie, moj ksieguje raz od razu, raz trzeba poczekac 2 dni.
FirstLight, a wg Ciebie od razu po wpłynięciu pieniędzy na konto to jaki czas? 5 min ? godzina? pół dnia?  Moim zdaniem 2 dni to też "zaraz jak przyjdzie przelew" , co innego gdyby ktoś tak powiedział a paczkę wysłał po tygodniu, dwóch , trzech.
Według niej to chyba Baś powinna w ogóle wysłać zanim dostała pieniądze.
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 kwietnia 2015 15:01
FisrtLight, paczka nadana i pewnie niedługo ją dostaniesz - zamknij więc jadaczkę i się ciesz, bo w tym wątku udzielali się ludzie, którzy nie dostawali W OGÓLE paczek wartych tysiące złotych, z np. siodłem. I niewysłanie paczki jest nieuczciwością, wysłanie paczki 2 dni po otrzymaniu przelewu NIJAK nieuczciwością nie jest, szczególnie, że Baś Ci nie obiecała, iż natychmiast jak tylko dostanie przelew, to poleci z Twoją paczką na pocztę...
A to nie jest tak, że jak przesyłka idzie zza granicy, to mają prawo ją zatrzymać w jakimś punkcie celnym i prześwietlić - nawet otwierając?
Mnie tak kilka razy zatrzymali paczkę, raz nawet musiałam opłacić cło i dopiero wtedy mi wysłali (ale to była paczka z chin)
Na terenie Unii Europejskiej jest wolny handel więc cło zostało zniesione, paczki z poza UE mogą miec doliczone cło w przypadku wartości powyżej chyba 15$ lub 20€
Facella, zluzuj trochę...
Czy ma ktoś kontakt lub jakiś namiar telefoniczny do Pani Darii Bobuli, na re-volcie użytkownik Nirwa6.
Niestety zmuszona jestem wpisać Mirella do listy.Do dnia dzisiejszgo16 dni nie mam odpowiedzi.
Nie rozumiem po co licytować towar ,jak nie zamierzamy go kupować.
Blokujemy miejsce innym, którzy by kupili.
Nie znoszę tego,że ktoś omamia innych,a nie kupuje.
Tego nie rozumiem.
Facella, zluzuj trochę...

ja myślę, że to nie facella powinna zluzować.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się