SIODŁA

Możecie polecić mi jakieś firmy siodeł 🙂 Mam kompletny mętlik w głowie. Siodło miałoby być dla klaczy angielskiej trochę bardziej wykłębionej. Służyło by do wypadów w teren i trochę do skoków 🙂 Ktoś coś tam pisał o  LEMETEXach że ponoć mają twarde siedzisko.. wolałabym coś z miękkich. Ktoś mógłby coś polecić?
Farifelia   Farys 21.05.2008
26 marca 2015 10:40
Z miękkich siodeł na jakich ja jeździłam, które nadają się na wykłębione konie, mogę polecić Daw Magowskiego Huberta i Kieffera Norbert Koofa. W tych siodłach mam okazję jeździć do dziś i jak dla mnie, są to naprawdę jedne z lepszych i wygodniejszych siodeł do wszystkiego 🙂
Z miękkich siodeł na jakich ja jeździłam, które nadają się na wykłębione konie, mogę polecić Daw Magowskiego Huberta i Kieffera Norbert Koofa. W tych siodłach mam okazję jeździć do dziś i jak dla mnie, są to naprawdę jedne z lepszych i wygodniejszych siodeł do wszystkiego 🙂

dzięki wielki naprawde mi pomogłaś  :kwiatek:
Czy orientuje się ktoś co to może być za siodło? 🙂 Kupiłam je jakiś czas temu, sprzedająca niestety nie pamiętała nazwy. Siodło jest syntetyczne z wymiennymi łękami.
Będę jak pasożyt i też skorzystam ze zdjęć zamieszczonych przed koleżankę wyżej - podobna sytuacja ale chodzi o pr.
Syntetyczne siedzisko, syntetyczne tybiny - wiecie czy da rade wymienić ten materiał z tybin ( tą eco skóre , skaj czy coś w tym stylu ) na prawdziwą skórę? Czy nie będzie to zabardzo ingerowało w budowe siodła?
A ja proszę o opinie na temat Passiera Grand Gilberta 🙂
Ma ktoś siodło Lemetex Husar? Jak się w nim jeździ? Jest w miarę wytrzymałe? Zamówiłam wczoraj ze strony dobresiodła.pl i mam nadzieję, że długo ze mną pobędzie.  🙂
Skakał ktoś w Wintecu Pro Jump? Znalazłam takiego z wymiennymi łękami i systemem cair, wydaje się fajne na wrażliwe plecy mojego konia. Nie jeździłam nigdy w skokówce Winteca - nadaje się to na skoki, takie do 110 cm?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 kwietnia 2015 19:43
daria1595 Ja miałam Husara, ładnych parę lat go użytkowałam. Kupiłam jako używane i sprzedałam dalej. Mi się w nim super jeździło, ale siedzisko twarde i nie każdemu to odpowiada. Z trwałością jest jak ze wszystkimi skórzanymi siodłami, jak się odpowiednio dba, to służy lata... No dobra może nie wszystkimi, ale tymi już nieco lepszymi. Nie wiem ile lat miało moje siodło, ale po jakiś 10 latach u mnie wyglądało jak wtedy gdy je kupiłam, tylko trochę kolor na siedzisku się starł (ale był już nieco starty gdy je kupiłam), nic się nie pruło, skóra nigdzie nie pękała.
Jakaś szczera opinia o siodłach THOROWGOOD??
kozdanda, co chcesz wiedzieć? 🙂 Mi pasuje w niem wszystko, poza przystułami. Są tragiczne, trzeba je wymienić na skórzane 😉
Witam
Mam pytanie  Czy ktoś jeździ w siodłach wintec pro endurance  czy w nowszej wersi wintec pro endurance cair. Proszę o opinie
Witam 🙂
Poszukuję skokówki do 2500zl.
Skoki do max 110, tereny, treningi, zawody i codzienna jazda.
Grube poduszki, dobrze trzymanące klocki, miękkie siedzisko.
Mocna, miękka skóra, łatwa w utrzymaniu.

Jakieś pomysły?
Firma, model, przedział cenowy??
Hej ! Czy użytkuje ktoś siodło rajdowe firmy Pleszew (siodlarz) ?
Planuję zakup takowego i bardzo ważne sa dla mnie opinie 🏇
Julcza, uzywany daw mag GP? Powinnaś znalezc w tym przedziale cenowym 🙂
Julcza, używanego prestige'a venecia (vss) można wyrwać w tej cenie 🙂.
Właściwie sporo siodeł można dostać w tej cenie. Kwestia tego, co komu pasuje 😉
Chciałam zakupić sobie nowe siodło i pomyślałam o TG Maxam lub TG Griffin. Wydaje się naprawdę fajne i można trafić za niezłą cene🙂

Może ktoś z was mógłby się wypowiedzieć na ich temat? Może takie posiada, może jeździł ?🙂
NataliaP118 dziewczyny już Ci pisały, że masz użyć wyszukiwarki a Ty nadal z uporem maniaka wpisujesz swoje pytanie w kilku różnych wątkach. Na temat tych siodeł z tego co pamiętam było mnóstwo opinii  😵
Dziewczyny kazały mi się spytać w innych wątkach o siodlach, także robie..
Ludzie ja tu jestem z 2h dopiero  😉
abbigail   jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić
20 kwietnia 2015 08:36
Nigdzie nie mogę nic znaleźć, więc zapytam. Jeśli macie siodło np grand prix Daw-Maga,to jak wygląda skóra antypoślizgowa po dłuższym czasie używania? Nie traci nic ze swoich właściwości?
Bardzo Was proszę o pomoc kupiłam siodło jednak w jednym miejscu na siedzisku przy nacisku sie zagina co widac po kresce na skórze. Czy jesli tak jest to na 100% jest uszkodzona terlica? po czym to można poznać? z góry dzieki! i prosze o szybka odpowiedz
Przyj siodlo tylnim łękiem na swoim brzuchu. Rękoma trzymaj siodło za przedni łęk i przyciągnij do ciebie ( jednocześnie zapierając tylni łęk o swoj brzuch ) jesli sie coś ugnie to sioło jest połamane. Przynajmniej mnie tak kiedyś powiedziano.

Raczej nie powinno nic się uginać, nawet przt siodłach mocno zmęczonych zyciem
no wlasnie wtedy lekko sie ugina i powstaje kreska i nie wiem co jest grane
Przyj siodlo tylnim łękiem na swoim brzuchu. Rękoma trzymaj siodło za przedni łęk i przyciągnij do ciebie ( jednocześnie zapierając tylni łęk o swoj brzuch ) jesli sie coś ugnie to sioło jest połamane. Przynajmniej mnie tak kiedyś powiedziano.

Raczej nie powinno nic się uginać, nawet przt siodłach mocno zmęczonych zyciem


Chyba że mają elastyczną tyrlicę  😁

Tak się sprawdzało siodła jescze 20 lat temu. Teraz większość tyrlic w markowych siodłach jest elastyczna i pracująca , po to żeby nie odbijać mięsni pleców. 😁
Czy może mi ktoś podać długość siedziska w linii prostej w siodle 15"? Nie jest ważne co to za siodło, potrzebuję wymiary od łęku do łęku.  :kwiatek:
spanaldi - znacie siodła tej marki? Co o nich myślicie? Spróbowałam przeszukać neta ale mało się o nich pisze.
kozdanda widziałam jedno na żywo przez chwilę-wyglądało dość tandentnie.
Mam pytanko 🙂
Jak wypada rozmiar 32 wg Daw Mag na Prestige?
palemka, i jest tandetne. Paskudne wykonanie i wyprofilowanie, nawet za tę cenę nie warto. Taki typowy, sory za to, kibel 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się