Wybory 2015 i to co po wyborach.

A dla mnie ta debata to jeden wielki bełkot.
Ani jeden ani drugi się nie popisali i tyle.
Takie wytykanie co bylo mnie nie interesuje. Mnie interesuje co będzie, i jakie plany ma przyszły prezydent.
Debata nudna, jałowe wypowiedzi.

No tak nie do końca. Plany obecnego prezydenta nie ulegną zmianie. Pociągnie sie kolejną kadencje w tym samym stylu. Drugi kandydat niestety nie wykorzystał okazji. Miał przeciwnika na widelcu i nie dał rady niestety. Natomiast podsumowanie w wykonaniu obecnego żenujące. Straszenie . Nic więcej nie porafi ?
Patriotyzm to dla mnie sprawa indywidualna. Zresztą bycie patriotą, to jedno a odgrzebywanie na siłę historii i próba wniesienia jej do teraźniejszości to drugie.
slojma   I was born with a silver spoon!
17 maja 2015 21:25
Mialam nie isc na wybory ale teraz spelnie moj obowiazek I zaglosuje na Komorowskiego. Duda brak kompetencji I kompletny belkot.  I ten falszywy usmiech.
No racja zle sformułowana moja wypowiedź.
To jak rządzi obecny prezydent juz wiem.
A nadal nie wiem jakie ma plany kandydat Duda.
Bo tak na serio nic ciekawego nie powiedział. Był po prostu nijaki.
Miał szanse się wykazać, lecz nie zrobił nic.
Oj będzie ciężko. Niestety ani Bronek ani Duda nie przemawiają do mnie.

Komorowski i czytanie z kartki.... on się chyba z nimi nie rozstaje
Mialam nie isc na wybory ale teraz spelnie moj obowiazek I zaglosuje na Komorowskiego.


Wiedziałaś że to jest obowiązek i  mimo wszystko nie chciałaś go spełnić ( obowiązek to obowiązek i nic innego to nie znaczy ) ...coś mi tu się kupy nie trzyma  🤣
Ja już chyba wolę Komorowskiego. Jak to się mówi było ch....wo, ale stabilnie. Duda jest dla mnie sztuczny z tym swoim przyklejonym uśmiechem, nie ufam mu i boję się jego pisowskich poglądów.
Duda konkrety?  🤣 Że żydzi sie sami w Jedwabnem pomordowali?  🤣 I wyliczanie wszystkich stanowisk Komorowskiego na pytanie o armie? Faktycznie, konkrety.


Pisałam o PODSUMOWANIU debaty przez uczestników a nie o debacie w trakcie  😀iabeł:
stabilnie??
Już prawie nic Polskiego nie ma w tym kraju. Niech będzie jeszcze kolejnych 5 lat i resztę wyprzeda. Taka Polska bez Polski.
Cierp1enie, czy to akurat 'zasługa' prezydenta?
Tak, jest on z partii rządzącej więc to też jego wina.
Duda ma książkowo schematyczną mowę ciała którą widzę nawet ja - osoba bardzo podatna na manipulację 🤣
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
17 maja 2015 21:47
Mnie sumienie nie pozwala zagłosować ani na Komorowskiego ani na Dudę. Pat jednym słowem.

TheWunia, kurcze ja nie wiem czy z tymi emeryturami to rzeczywiście tak jest. Moi dziadkowie mają już swoje lata i dopiero teraz ich znajomi zaczynają umierać (podbijają statystyki), a w przypadku moich rodziców to już ich znajomi zaczęli umierać w wieku +40. Tryb życia i cała chemia, która nas otacza chyba nie pozwoli nam się cieszyć długą emeryturą. Doskonale pamiętam, że jak byłam dzieckiem to dziadkowie mieli siłę się ze mną bawić kiedy rodzice byli w pracy, a byli wtedy mniej więcej w wieku moich rodziców teraz.
Problemem jest, że młodzi nie mają wsparcia ani ze strony państwa (żłobki, przedszkola) ani swoich rodziców (jak pracują to nie zaopiekują się wnukami) przez co spada liczba urodzeń i na emerytury nie będzie miał kto pracować. Błędne koło.
kadyksowa, ja mam trochę inne zdanie w tym temacie.

kajpo, dla mnie Duda to gotowy produkt, ładnie zapakowany i tylko tyle. Boje się jego prawdziwej twarzy bo za sztucznym, wystudiowanym uśmiechem rzadko kryje się coś dobrego i wartościowego.
Cierp1enie, czy to akurat 'zasługa' prezydenta?


no a czyja?
kadyksowa, ja mam trochę inne zdanie w tym temacie

Jakie?
Umówmy się, że sam prezydent nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Za sterami państwa stoi głównie parlament i moim zdaniem tutaj są główni winowajcy.

Jak dla mnie Komorowski nie jest optymalnym wyborem. Nie głosowałam na niego w pierwszej turze i nie wiem, czy będzie mnie stać na postawienie krzyżyka przy jego nazwisku przy drugiej. Mimo to w imię powiedzenia, że lepsze zło znane niż nieznane, skłaniam się póki co ku niemu.
No i przynajmniej nie będzie kolejny darmozjad dostawać emerytury prezydenckiej 😉 A w kolejnych wyborach może objawi się ktoś lepszy.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
17 maja 2015 21:57
Kurcze przecież w tej kadencji PO miało sytuację idealną. Byli partią rządzącą i mieli swojego prezydenta. Czy wykorzystali to dla dobra Polski i obywateli? Skoro prezydent ma tylko ładnie wyglądać i nic nie może to może lepiej na Maślaka zagłosować?
Ja obu nie trawię, ale Duda jest tak sztuczny i wyćwiczony, że dziwię się, że wszyscy uważają, że tak dobrze wypadł - wydaje się kulturalny, bo tak mu sie kazano zachowywać, żeby dobrze wypadł, wygra wybory i wszystko wróci do zwykłego pisowskiego rytmu - czyli opluwania innych, teorii spiskowych itd. Z drugiej strony Komorowskiego mam tak dosyć jak mało kogo. Czeka mnie wybór tragiczny  😎
Nie rozumiem dlaczego istnieje przeświadczenie że prezydent nic nie może i jego zadaniem jest tylko odpowiednia reprezentacja.
Chyba najważniejsza kompetencją jest inicjatywa ustawodawcza i prawo weto. To daje bardzo duże pole do popisu.
Wybaczcie jeśli nie posługuję się zwrotami poprawnie ale na polityce się nie znam.
Umówmy się, że sam prezydent nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Za sterami państwa stoi głównie parlament i moim zdaniem tutaj są główni winowajcy.

Jak dla mnie Komorowski nie jest optymalnym wyborem. Nie głosowałam na niego w pierwszej turze i nie wiem, czy będzie mnie stać na postawienie krzyżyka przy jego nazwisku przy drugiej. Mimo to w imię powiedzenia, że lepsze zło znane niż nieznane, skłaniam się póki co ku niemu.
No i przynajmniej nie będzie kolejny darmozjad dostawać emerytury prezydenckiej 😉 A w kolejnych wyborach może objawi się ktoś lepszy.


Przecież prezydent zatwierdza lub wetuje ustawy - to jest chyba ważna sprawa?

Co do nowego darmozjada...Jeśli już myślisz o jego emeryturze to może jednak coś z tego będzie 😉 A może lepiej karmy więc starego, niech  żre i się tuczy przez kolejne lata, bo przecież wiemy do czego jest on zdolny i niczym nas nowym na szczęście nie zaskoczy...
kadyksowa, tak, ja też pokarmie starego  😅 i wiem, że tak będzie lepiej. Nie chce żeby w Polsce rządził PiS, bo oni zachowują się właśnie tak jak Prezydent powiedział w podsumowaniu - może to i "brudna" kampania, ale fałszywości tym słowom nie można zarzucić.
Prezydent ma prawo weta, które może zostać zniesione przez parlament.
Polska polityka dąży do takiej formy ustroju jak na zachodzie, gdzie jednak rola premiera i parlamentu jest zdecydowanie większa od roli prezydenta. Jak dla mnie jednym z sektorów, gdzie prezydent ma coś do powiedzenia i zdziałania to polityka zagraniczna.
No coż Olson... Jeśli taka wola Twoja  🤣
Prezydent ma prawo weta, które może zostać zniesione przez parlament.
Polska polityka dąży do takiej formy ustroju jak na zachodzie, gdzie jednak rola premiera i parlamentu jest zdecydowanie większa od roli prezydenta. Jak dla mnie jednym z sektorów, gdzie prezydent ma coś do powiedzenia i zdziałania to polityka zagraniczna.


Do niczego nie musi dążyć, ona już od dawna przecież taka jest  😉

OO, jak te dwa posty scalić, może ktoś pomóc  🥂
kadyksowa, w sumie masz rację.
zobaczcie manipulację lajkami na wp

nagle w tematach wyborczych komentarze o komorowskim mają w 30 min po 14 tys lajków na plus
przecież od razu widać, że to oszustwo

np tu
http://wiadomosci.wp.pl/kat,140394,title,Andrzej-Saramonowicz-dlaczego-nie-zaglosuje-na-Andrzeja-Dude,wid,17544671,wiadomosc.html

ludzie to zauważyli, piszą komentarze i nagle te komentarze znikają
Racja, to ich przecież stara już  zagrywka - lud czyta lud kupi  🙂  Manipulacja, o której wcześniej już pisałam  😉
Tu też fajny jej  przykład
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Incydent-przed-debata-Byly-obronca-krzyza-i-bohater-spotu-PO-chcial-wtargnac-do-studia,wid,17545216,wiadomosc.html
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
18 maja 2015 00:22
A co do prawa veta, to szkoda, że miłościwie nam panujący użył go w swojej kadencji zaledwie kilkanaście razy. Dziękuję za nowy podatek paliwowy, podwyższenie mandatów (nawet do 1600zł! >> właśnie, uważajcie od poniedziałku na prędkość <<😉, podniesienie wieku emerytalnego, wcześniejsze posłanie dzieci do szkoły oraz za docelowo 20 tys. czarnoskórych emigrantów na comiesięcznych zasiłkach +2tys. zł.

Mój kraj, taki piękny... :'😉
a za Komorowskim kto stoi?

Jowita Kacik 😉

No to Bronkowi nie pomoze Rozmowa Wojtunika z Bieńkowską
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się