Wybory 2015 i to co po wyborach.

Nestor  👍
To ja łagodniej: polecam lekturę "Do Rzeczy" z tego tygodnia. Może 'święte przestraszenie" ukoi?
😎
Arimona, mnie głównie dziwi to, że wśród znajomych praktycznie nikt nie był za Dudą, a trochę tych osób jest. To kurde, kto głosował? Naprawdę cały wschód Polski jest aż tak zapatrzony w Dudę modlącego się przez kamerami?


U mnie tez raczej nikt na niego nie glosowal, ale mielismy jednego chlopaka w pracy, mlody gowniarz i glosowal na Dude wlasnie tylko i wylacznie dla tego ze to jest co innego niz PO. Ze "dajmy mu szanse" i takie tam 🙂
To jeswt ciekawe , nikt nie głosował a facet wygrał  😁

Nestor- Gdybyś tyle inwencji ile wkładasz w sarkazm na forum włożył w politykę to ja bym na ciebie zagłosował . Pomyśl nad tym  😎
Ale póki co możesz głosować na swojego pupila . Jeden ma jedynkę w Warszawie ale polecał bym dwójkę . http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1410783,Mariusz-Kaminski-skazany-Polityczna-burza-po-wyroku-w-sprawie-bylego-szefa-CBA  w końcu to i Prawo i Sprawiedliwość , tylko po czyjej stronie ?  😁

http://wiadomosci.onet.pl/opinie/standardy-pis-skazani-prawomocnymi-wyrokami-sadowymi-na-liscie-wyborczej/pdrv9m

Jak wygrają wybory to będzie nasz V-ce Premier  😁 😁 😁 😁
Z tego co czytam Nestora to jemu nie po drodze z PO czy Petru, wiec z jakiego powodu głosowałbyś na niego?
Bo jak zagłosuje na tego z linku to może być problem z obsadą stanowisk  😂 😂 😂 😁

Z drugiej strony to lekki obciach żeby skazańcy byli na listach Prawi i Sprawiedliwości  🙄
jedni prawi i sprawiedliwi, drudzy obywatelscy
nie wiem, śmiać się czy płakać
jedni prawi i sprawiedliwi, drudzy obywatelscy
nie wiem, śmiać się czy płakać


Z tego drugiego niewiele wynika . Fajnie się na kogoś jedzie ,ale już Kwaśniewski powiedział że funkcja premiera jest nagorsza z możliwych . Nie ma takiej możliwości żeby po kadencji premier nie dołował w sonadażach , zwłaszcza w Polsce. Tylko daj ,daj ,daj ,daj . Masz 100 a chca 1000 i jak tu wszystkich zadowolić . 😲
mnie głównie dziwi to, że wśród znajomych praktycznie nikt nie był za Dudą, a trochę tych osób jest. To kurde, kto głosował? Naprawdę cały wschód Polski jest aż tak zapatrzony w Dudę modlącego się przez kamerami?



Jestem ze wschodu i studiuję na wschodzie. 90% moich znajomych ze studiów głosowało w 1 turze na Kukiza, a w 2 większość (ciężko mi rzucac w tym przypadku %) na Komorowskiego. Też byłam zaskoczona wynikami i przewagą Dudu w naszej części kraju 😉
To ciekawe , bo wschód i podkarpacie to bastion PIS-u  😲 ale jak widać i tam świadomość Polaków rośnie  😉

Na zakończenie rządów PIS-u w rocznicę tego wielkiego wydażenia została wybita moneta z hasłem przewodnim ,, Spieprzaj dziadu '' które przylgnęło do jednego z braci K.

Oto cytat z artykułu o monecie .

W 2009 roku, dokładnie 7 lat po wypowiedzeniu tych słów, została przez Mennicę Łebską wybita moneta o nominale „7 Dziadów Stołecznych” z twarzą Lecha Kaczyńskiego na rewersie i podobizną warszawskiej syrenki na awersie oraz cytatem „Spieprzaj dziadu!”. Można było nią płacić za usługi i towary w niektórych punktach na warszawskiej Pradze. Emisja wyniosła 10 000 monet[6][7].
Smok10 - siedziałam na Podkarpaciu przez tydzień. Z prostymi dziadami leśnymi, drwalami, traktorzystami, i ludźmi, którzy są niby elektoratem PiSu.
Dyskusje polityczne były. I żaden z nich (przynajmniej jawnie) nie przyznał się na głosowanie na PiS. Więc gdzie Ci ludzie?
na mazowszu, na kurpiach. W moich okolicach większość głosowała na PiS. Większość personelu średniego szpitala głosował na PiS
(...)

Żeby nie wdawać się w dyskusję - ten co te monety "bił" (formalnie jest to przestępstwo - nie można emitować swojego, prywatnego peniądza) - to, jak zgadłem, jakiś prowincjonalny nieudacznik i gołodupiec, co się boi, że go ABW zje na śniadanie.

Po pierwsze primo - sam fakt, że Wikipedia toleruje obszerny wpis "encyklopedyczny" ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Spieprzaj,_dziadu! ) świadczy o wikipedystach jak najgorzej - bo to jest, co też zgadłem, na poziomie psychozy maniakalno depresyjnej. Takiego gówna w encyklopedii nie było nawet za Gomułki.

Twój cytat o tym, że "pieniędzmi" tego bęcwała z Łeby można gdzieś płacić jest w Wikipedii jako prawda objawiona - tzn. jako "wiedza encyklopedyczna" - bez cudzysłowu czy żartu.
"Wiedza" z gazet Fakt i Wyborcza jako informacja.

Powtórzę jeszcze raz, po polsku.
Jakiś jełop w Łebie miał sztancę i robił blaszane pamiątki w postaci "monet".
Z tego jakieś barany w Wikipedii robią "naukowy" wpis, z odnośnikami - a jako informację podaje to liderujący rynkowi, wysokonakładowy, poważny, opiniotórczy dziennik.
To jest nędza, która może zachwycać tylko nieudaczników i onanistów.

Zazwyczaj sprawdzam źródła i linki - i sobie sprawdziłem,  że coś takiego jak Mennica Łebska i to w postaci spółki z o.o. - faktycznie istnieje.

Oczywiście mimo szumnej nazwy Mennica ten prowincjonalny jollero nie wytwarza monet na potrzeby banków - tylko produkuje "pamiątki" dla podobnych sobie frajerów, którzy zamiast żyć pełnią życia onanizują się w samotności oglądając klasery z "limitowanymi seriami".

Chciałem sobie zobaczyć, co jest na stonie www tej "mennicy" - ale sobie nie zobaczyłem, bo gołodupiec nie miał kilku stów na zapłacenie za serwer, więc strony od dawana nie ma.

KRS 0000361625, https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu?t:lb=t

Wpisujemy KRS, potem pobieramy wydruk aktualny. Z wpisu w KRS wynika, że gołodupiec nie złożył nigdy żadnego sprawozdania finansowego, czyli, że albo jest oszustem, albo totalnym gołodupcem, albo sierotą do dziesiątej potęgi.
Dał sobie wpisać przez organa skarbowe do akt KRS zaległości podatkowe, np. NACZELNIK URZEDU SKARBOWEGO W LEBORKU, 29.08.2011, SM 5/1309/11, kwota 4 046,00 ZŁ.

Dla tych co nie wiedzą - dać sobie wpisać do KRS zaległość podatkową, to trzeba być wyjątkowym nieudacznikiem. I to jeszcze jakie kwoty - jedna z nich to 527 zł. Ten geniusz, emitujący pieniądz, którym w Warszawie można płacić za piwo nie ma nawet 500 zł na zapłacenie podatku.

Gdyby to było, powiedzmy 5 milionów zajumanego podatku VAT - no, jakiś powód do dumy by był, ale że 500 złotych nie zapłacił skarbówce i ta podała to do publicznej wiadomości?
I tym się entuzjazmuje z powagą Gazeta Wyborcza, a ciocia Wiki zamieszcza "encyklopedyczne" wpisy.

"Mennica" jest oczywisćie podmiotem aktywnym:
http://tinyurl.com/nkkpkv6

Jak się komu nie chce zajrzeć - to jest w Monitorze Sadowym i Gospodarczym, że "mennica" zmieniła adres jakiśtam na żaden - tj. że nie ma konkretnego adresu - tj. adres wygłąda tak:

miejscowość ŁEBA ulica -nr domu -- nr lokalu -- kod pocztowy -- poczta -- kraj POLSKA

Ta zmiana adresu to jedyna aktywność "mennicy" od jej założenia.
Tzn. "firma" powstała, potem miała zaległości podatkowe, a potem wyprowadziła się do nikąd.

Marcin P. (ten od Amber Gold) to przy tym nomen-omen, łebskim "przedsiębiorcy" to wzór staranności rejestrowej.

I to jest cała prawda o elektoracie PO - gołodupcach z marzeniami o potędze, którym sie wydaje, że jak będą siedzieć cicho, albo lizać d... Niemcom, to
będzie dobrze. Stado baranów - gołodupców, walone w rogi przez nieliczną grupę cwaniaków.

Ja wiem, że z myśleniem nietęgo - ale niech przykład tego gościa da okazję do refleksji.

W 2009r. facet opluwa urzędującego prezydenta - w okresie apogeum tego opluwania "strażnika żyrandola" - jest tak wielki, że o jego geniuszu pisze sama Gazeta Wyborcza.
Zaczyna wierzyć w swój rzekomy talent biznesowy. To jest ten stan euforii, w jakim jest ktoś, co mu dobrze poszło i uważa, że tak będzie zawsze.

W kwietniu 2010r. ginie prezydent Kaczyński - a w lipcu 2010r. nasz geniusz zakłada spółkę, bo liczy na to, że po pierwwsze - wkupił się w łaski władzy, po drugie, że wierzy w szanse dla młodych i inne platformiarskie pierdolety. Tymczasem - murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść - i zostaje wyrzucony na śmietnik, jak zużyty, excusez-moi - kondom.
To czeka każdego - nawet ludzi z kręgu partii wewnętrznej - w rodzaju Sławomira Nowaka, czy tego od Państwa Ch.D.i K.K. - Bartłomieja Sienkiewicza, co zniknął, bo polityka za drogo kosztuje - kiedy przyszło zapłacić rodziną. Jest tak z tego prostego powodu, że PO jest tylko stóżem nocnym, pilnującym nie swoich interesów - a jakichś bliżej nierozpoznanych, a silnych bytów ze świata, gdzie emituje się prawdziwe pieniądze, a nie blaszane krążki.
Widzę że wzorem twoich ideałów odnosisz się  do wstawionej dygresyjki odwracając uwagę od tematów ważnych, jak przytoczona lista skazańców . Czemu nie odniesiesz się do haseł swoich idoli , jak np. Polska w ruinie która doprowadziła do psaji Nowosolan z ich Burmistrzem na czele. Polska jest w ruinie , sam tego doświadczam na codzień jadąc do domu , jak tu trafić jak mam do wyboru 3 trasy szybkiego ruchu i autostradę, jak jeździć po Polsce jak to Pendolino tak zapie.... ,w dodatku czyste a obsluga 1 klasa i zamiast doprowadzić PKP do ruiny zarobiło 3 razy tyle co zakładano , jak żyć jak co chwila budują nowe firmy i wszyscy kapitaliści pchają zię drzwiami i oknami  najlepiej wyjechać ,tylko gdzie jak wystarczy dowód osobisty i można se latać po całej Europie ,w dodatku bez wiz ,kto to słyszał. Jakaś masakra w dodatku młodzi mogą legalnie  pracować gdzie chcą na całym swiecie 8 jeszcze ich cenia za wykształcenie .Nad morzem nie ma gdzie palca wsadzić bo wszyscy biedni polacy na wakacjach to samo.w gorach a za granice już dawno nie ma m8ejsc wolnych ,najgorzej  jak jadę na zakupy bo nie ma gdzie zaparkować, same biedne fury. Jak tu żyć w takim kraju gdzie młodzi ludzie siedzą na forum o koniach i zastanawiają się tylko co kupic nowego swoim koniom. Rolnicy strajkują wyjeżdżaj ąc na blokady swoimi Lamborghini i chcą żeby rząd zajął się dzikami ,pewno nie lubią dziczyzny .Kraj w ruinie a ty odnosisz się do biednego przedsiębiorcy ktory wyczuł koniunkturę i chciał zarobic parę groszy na medalkach skądinnąd używając jako hasła przewodniego jakim do swojego elektoratu przemawiał twój idol. W sumie miał rację co go będzie dziad męczył i zawracał dupę. Pozdrawiam cię tym samym przyjacielskim i serdecznym pozdrowieniem jakim posługiwał się twój idol. Spieprzaj dziadu !


P.S O biednych i bezrobotnych mi nie pisz bo nie ma takiego kraju na świecie gdzie by ich nie było , jak ktoś chce pracować to pracę zawsze znajdzie i biedny nie będzie.
Smok10, a tobie o co chodzi? Przecież wszyscy przekonani, że Polska mlekiem i miodem płynie (no dobra, wg kwot unijnych) i że jest to zasługa PO będą głosowali na PO, a nieprzekonanych do tego ani polemizujących z tą opinią raczej w ten sposób nie przekonasz.
Ale ja nie zamierzam nikogo agitować. Po prostu taki temat . A to że staram się zrozumieć ludzi co kieruje nimi w podejmowaniu takiej czy innej decyzji to chyba nic strasznego.Zwłaszcze że już raz ten temat przerabiali 8 lat temu i wiadomo jak się skonczył. Z drugiej strony , jeżeli ktoś się zastanawia to argumenty takich dziadów jak ja czy Nestor ( pozdrawiam kolege ) mogą mieć wpływ na decyzje lub choćby zmuszą do refleksji .
I niech ten zastanawiający się dobrze się zastanowi, co personalnie dla niego zrobiła konkretnie PO i jak ma zwyczaj traktować obywateli.
Dokłasdnie tak, niech się zastanowi jadąc nową autostradą do pracy , czy lecąc Pendolino w interesach , czy  chcą państwa o strukturach autorytarnych z dominacją k9scioła we wszystkich sferach życia , czy chcą wydawac miliardy złotych na nauki religii w szkole bez względu na to czy ich dzieci.są wierzące, czy chcą dominującej roli kościoła we wszystkich sferach życia.l czy chcą być karani.wizienol8em za to że pragną mieć dzieci a nie mogą. Czy chcą mieć państwo nowoczesne czy zacofane ale zgodne z naukami kościoła tylko.tego z przed 300 lat.Faktycze trzeba dać ludziom wybór tylko pokazując fakty jakimi są a nie ubierając je w kolorowe piórka. Niech wyciągną Kaczorskiego ,Mqciarewicza ,Brudzińzkiego , niech ich nie chowają bo psują wizerunek przed wyborami, tylko niech robią kampanię.szczerą bez ściemy.Jak narazie program PIS to populistyczne  mrzonki nastawione tylko i wyłącznie na obiecywaniu wszystkim i wszystkiego byle by tylko zdobyć władzę , nie ma nic umocowanego w realiach ,wszystko co proponują to sen o potędze za setki miliardów których nie mają i nigdy mieć nie będą. Więc jak nazwać elektorat który wierzy w kłamstwa ?
I niech się zastanowią czy chcą mieć tu raj dla wybranych i piekło dla "niewspółczesnych".

Więc jak nazwać elektorat który wierzy w kłamstwa ?
Elektoratem Platformy?
Platformy, która chyba powinna nazywać się Wiertnicza. I z której na potęgę uciekają szczury.
nekti   Pająk stajenny..
13 sierpnia 2015 22:53
czy chcą wydawac miliardy złotych na nauki religii w szkole bez względu na to czy ich dzieci są wierzące.

Czy przez ostatnie 7-8 lat nauka religii w szkole była jakoś inaczej finansowana? ;>

l czy chcą być karani.wizienol8em za to że pragną mieć dzieci a nie mogą.

W jaki sposób są karani?
Ja nie jestem wierząca w "święty kościół powszechny" i inne takie, ale jestem przeciwna refundacji "terapii" in vitro. Nestor mnie już zdążył zwyzywać od lewaków i heretyków  🏇
Za to poparła bym szerszy dostęp do adopcji, rodzinne domy dziecka itd. Moim zdaniem, zbyt wiele dzieci już urodzonych "marnuje się".

Jak narazie program PIS to populistyczne  mrzonki nastawione tylko i wyłącznie na obiecywaniu wszystkim i wszystkiego byle by tylko zdobyć władzę , nie ma nic umocowanego w realiach ,wszystko co proponują to sen o potędze za setki miliardów których nie mają i nigdy mieć nie będą. Więc jak nazwać elektorat który wierzy w kłamstwa ?


Program KAŻDEJ partii to populistyczne kłamstwa i  mrzonki. Byle tylko do władzy. Po wyborach ludzie zapomną, prędzej czy później 😉
Tylko skrajnie naiwni ludzie wierzą, że jest inaczej ;-)

Zawsze była wymówka "były tylko 4 lata, to za mało żeby widzieć efekty naszych reform". PO miała chyba więcej niż 4 lata, a jedna ludzie są niezadowoleni, ciekawe nie?  ;-)

Z rozbawieniem oglądam na Facebooku profile w stylu "gdzie te ruiny". Tylko.. większość memów i zdjęć z tych profili to:
1. Pięknie odnowione miasta-wydmuszki, z których młodzi uciekli za granicę.
2. Przepiękne zdjęcia montowni/call center/ innych centrów usług wspólnych.

Przed każdymi wyborami powstają nowe aquaparki i przepiękne "wypozbrukowane" starówki miast i wsi ;-)
Mam wrażenie, że jednak część mieszkańców wolałaby kanalizę i dobre drogi. No ale.. tego nie widać i słabo "się pokazuje" w folderach.
W jaki sposób są karani?

Nie są w tej chwili, ale z prawej strony pojawiają się głosy na temat karania za in vitro. Nie sądzę żeby do tego doszło, ale już samo to, że takie poglądy są wyrażane przez potencjalnych rządzących jest przerażające.

A dlaczego "terapia" w cudzysłowie?
(...)
Trzeba bylo tak od razu, że Tobie się marzy, by chłop chłopa mógł wychędożyć zgodnie z ustawą 🙂

Czy Ty wiesz, że w tablecie i smartfonie możesz sobie wgrać np. Międzynarodówkę i puszczać w chwilach zwątpienia?
nekti   Pająk stajenny..
13 sierpnia 2015 23:23
W jaki sposób są karani?

Nie są w tej chwili, ale z prawej strony pojawiają się głosy na temat karania za in vitro. Nie sądzę żeby do tego doszło, ale już samo to, że takie poglądy są wyrażane przez potencjalnych rządzących jest przerażające.

A dlaczego "terapia" w cudzysłowie?


Nie są karani i sama piszesz, że nie sądzisz żeby do tego doszło.
Moim zdaniem, w kampanii wyborczej to nic innego jak "kiełbasa wyborcza", która świetnie nadaje się do wdrażania w życie zasady  "dziel i rządź".

Dlaczego "terapia"?
Fakt, powinnam napisać leczenie objawowe. In vitro nie eliminuje przyczyn bezpłodności. Pozwala za to zaspokoić pierwotne pragnienie człowieka do posiadania własnego potomstwa.
To temat kontrowersyjny, łatwo z jego pomocą grać na emocjach społeczeństwa - patrz pierwsza część mojej wypowiedzi.
Nie sądzę, żeby doszło, a może mam nadzieję. W każdym razie nigdy nie oddam głosu na opcję polityczną, w której rodzą się takie pomysły. Bo za in vitro może nie, ale za aborcję z dowolnego powodu - już całkiem możliwe.
A in vitro jest terapią i nikt nie twierdzi, że eliminuje przyczyny. Jak słusznie piszesz, jest leczeniem objawowym, tak jak podawanie insuliny w cukrzycy na przykład. Co nie odbiera mu miana terapii.

Zgadzam się, że podczas kampanii wyborczej główną rolę gra populizm i obiecywanie gruszek na wierzbie. Ale ważne jest jednak, w którą stronę te obiecanki zmierzają. Bo to określa kierunek, w którym będzie sterowała wygrana opcja. In vitro jest pewnym sztandarem i oczywiście gra na emocjach, ale ten sztandar pokazuje, w którą stronę w danej partii wiatr wieje.
nekti   Pająk stajenny..
14 sierpnia 2015 00:15
jestemzlasu in vitro niczego nie określa. Jest sztandarem, jak sama piszesz i grą na emocjach. Bezczelną grą na pierwotnej chęci posiadania potomstwa. Nie ma związku z "wiatrami partii"  😀
To gra na emocjach nastawiona wyłącznie na dzielenie społeczeństwa. Jaki procent tego społeczeństwa skorzysta z owego leczenia objawowego? 50% czy 5%? Ale wypowie się, i podyskutuje każdy 😉
Całe to bronienie zarodków/obrona praw bezpłodnej części społeczeństwa itd to moim zdaniem wyłącznie tania gra na emocjach.
Pisałam już na czym w tej kwestii, moim zdaniem, należało by się skupić "za państwowe" - na "zagospodarowaniu" już narodzonych dzieci.
Jeżeli ktoś chce, nie widzę problemu żeby za własne oszczędności leczył swoją bezpłodność "objawowo".

Moim zdaniem refundacja in vitro nie jest najważniejszym problemem współczesnej Polski, ale jest pięknie wykorzystywana do "siania zamętu" przez obie strony 😉
jestemzlasu, ale nielegalna aborcja teoretycznie JEST karana. Od lat. I nie licz, że to się zmieni. Żeby nie wiem co i kto to nie zmieni się także NIE karanie nieszczęsnych prawie-matek.
Cóż, w PL nie ma klimatu politycznego, żeby poważnie naruszyć kompromis w sprawie aborcji. Platforma miała tak stabilną większość i prezydenta, który nie wnikał w treść rządowych ustaw, że gdyby chciała - od 5 lat byłaby aborcja na życzenie. Widocznie nie chciała.
I żadna siła polityczna nie jest w stanie zwiększyć sowich "procentów" w oparciu o ten postulat.
Bo, szczerze mówiąc, w zasadzie wszyscy są zainteresowani tym, żeby młodzież myślała "przed" i "zamiast".
Dokłasdnie tak, niech się zastanowi jadąc nową autostradą do pracy , czy lecąc Pendolino w interesach , czy  chcą państwa o strukturach autorytarnych z dominacją k9scioła we wszystkich sferach życia , czy chcą wydawac miliardy złotych na nauki religii w szkole bez względu na to czy ich dzieci.są wierzące, czy chcą dominującej roli kościoła we wszystkich sferach życia.l czy chcą być karani.wizienol8em za to że pragną mieć dzieci a nie mogą. Czy chcą mieć państwo nowoczesne czy zacofane ale zgodne z naukami kościoła tylko.tego z przed 300 lat.Faktycze trzeba dać ludziom wybór tylko pokazując fakty jakimi są a nie ubierając je w kolorowe piórka. Niech wyciągną Kaczorskiego ,Mqciarewicza ,Brudzińzkiego , niech ich nie chowają bo psują wizerunek przed wyborami, tylko niech robią kampanię.szczerą bez ściemy.Jak narazie program PIS to populistyczne  mrzonki nastawione tylko i wyłącznie na obiecywaniu wszystkim i wszystkiego byle by tylko zdobyć władzę , nie ma nic umocowanego w realiach ,wszystko co proponują to sen o potędze za setki miliardów których nie mają i nigdy mieć nie będą. Więc jak nazwać elektorat który wierzy w kłamstwa ?
No błagam, przestań forumowiczów traktować jak bandę baranów. Dlaczego pomijasz fakt że te autostrady to mamy najdroższe na świecie ? Dlaczego w cywilizowanym świecie przetargi na autostrady to kontrakt życia a nasze rodzime ( brane jako podwykonawcy ) firmy poszły z torbami ? Dlaczego zakupiono upiornie drogie Pendolino ( upiorne drogie również w serwisie ) usterkowe a nie Pesę ? Pesę którą kupuje od nas Zachód bo to dobry produkt? I tak można sobie przypominać jak robią nas, społeczeństwo w bambuko mknąc autostradą w wakacyjny łikend przez otwarte bramki co w tym roku będzie kosztować 54 mln zł. Bo tak trudno było przwidzieć tego typu sytuacje i wprowadzić bezbramkowy system.
A ktore to.wsie mają.cukierkowe ryneczki a kanalizy nie mają ? I straszne że młodzi wyjeżdżają. Ja miałem 20 cia lat i prawie na 5lat przesiedziałem w Niemczech , zarobiłem kasę dzięki której mogłem otworzyć własną firmę i korona mi  głowy noe spadła a kontakty.z tamtych lat pozostały i procentowały przez.wiele lat.'Problem Polaków jest taki że są mało mobilni za pracą , szukają pracy wokół własnego komina. Bo normalnoe to jaka różnica czy mieszkajc w Rzeszowie a zanajdując prace w Szczecinie ,Olsztynie czy Londynie ? Tu masz 5 h pociągiem a do Londynu 3h samolotem , można nawet być szybcie w pracy. Ja wogole nie rozumiem tego problemu z pracą za granicą. Tak jak ja wyjeżdżałem , to najpierw trzeba było uzyskać zgodę Policji ( wydziału paszportowego SB )przedstawić zaproszenie  ,poprzeć to zgodą z WKU ( mężczyzni ) potem trzeba było udać się pod ambasadę i kilka dni odstać w kolejce po wizę, potem można było wziadać w samochód i jechac za żelazną kurtynę gdzie patrzyli na nas jak my na gosci ze wschodu. Dzisiaj młody bierze dowod w kieszeń i leci gdzie chce i jeszcze go szanują bo z reguły jest lepiej wykształcony od autochtonów.

Majowa -Pendolino zarabia i to krocie więc nie narzucaj firmie co jest dla niej lepsze, tylko otwórz własną. Dreamlinery praktycznie uratowały Lot , a wszyscy się w glowę pukali.
Znowu naginasz rzeczywistość. Ja też 25 lat temu wylądowałam na zachodzie. Bez studiów, bez znajomosci języka i pracując na " czarno" miałam lepszy start niż młodzi ludzie teraz 25 lat później. Stać mnie było na wynajęcie ładnego mieszkania i samochód ( używany ale jednak ) pokaż mi absolwenta w Warszawie krórego stać na wynajęcie 2 pokojowego mieszkania, samochód i jeszcze odłożenie conieco.
Tzn. Do kogo masz pretenje , że ty wyjeżdżałaś 25lat temu  i bylo cię stać na mieszkanie i samochód po powrocie a dzisiaj młodzi jak wyjadą za granicę to nie zarobią tyle co ty kiedyś . Powoli dysproporcje między Polską a bogatym Zachodem się wyrównują i to faktycznie wina rządu.  😎
P.S Ta droga autostrada jest prywatna . Prywatny właściciel może sobie narzucać ceny .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się