Stajnie w Lublinie

Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
13 sierpnia 2015 19:23
Chyba w ostatni weekend sierpnia są zawody w LKJ
Nie mam za dużego pojęcia jeśli chodzi o naszych weterynarzy,  więc liczę na podpowiedź 🙂 Kogo polecacie do problemów ze ściegnami? Nie musi to być nasz lokalny weterynarz, może być ktoś przyjeżdżający w okolice Lublina. Zależy mi na kimś kto będzie umiał postawić diagnozę i zaproponować leczenie inne niż 'doktor czas' 😉
koola ile ludzi tyle opinii, ale nam (tzn swego czasu "mojemu" Siwemu - Mielno) międzykostny ogarnął Kotowicz 😉 a także postawił trafną diagnozę innemu koniowi, gdzie inni szukali i nie mogli znaleźć 😉
Akurat z dr Kotowicza jestem zadowolona 🙂 ale chciałbym się skonsultować z kimś jeszcze
rozumiem 🙂 zawsze warto konsultować 🙂
koola, czas to podstawa, można wspomóc leczenie laserami itp, ale jak nie chcesz powrotu kontuzji to puść konia na rok odpoczynku.
Biczowa miały być w LKJ-cie i w Tarce, ale odwołane 🙁
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
13 sierpnia 2015 22:09
Wiem że w LKJ miały być 23.08 ale przeniesiono je na później je też odwołano?

koola ja polecam Karcza
bera7 zdaję sobie sprawę, że przy historiach ściegnowych trzeba dużo czasu i że cholerstwo lubi się odnawiać. Po kontuzji koń miał dobre dwa lata odpoczynku. Na chwilę obecną jest juz wdrożony do pracy, a ja chciałbym skonsultować jedną rzecz stąd pytanie o weterynarza 🙂
bera7 a na jakiej podstawie takie zalecenie?
koola ja bym sie skonsultowala z dr Karczem
Sonika 29.08 mają być towarzyskie- skoki w "Kasztance" w Swatach
esperado, na jakiej podstawie zalecam czas? Na podstawie doświadczeń z pozrywanymi ścięgnami od kilkunastu lat, wielu rozmów z weterynarzami na ten temat, obserwacji kontrolnych USG jak się goją dziury oraz rozmów z właścicielami koni co się dzieje gdy koń zbyt wcześnie wróci do roboty. Akurat kontuzje ścięgien, a raczej ich rehabilitacja to moje hobby 😉
koola, dr Agnieszka Bestry z Warszawy. Szczerze polecam.
bera7 zalezy jaka kontuzja jakiego miesnia, sciegna czy kosci; najwazniejsze postawic trafna diagnoze oparta o badania ukazujace bezposrednio miejsce chorobowe. Wtedy lekarz podejmie decyzje o odpowiednim leczeniu farmaceutycznym lub masazach/okladach czy naswietlaniu danego miejsca. Wynikiem tych dzialan moze byc wyleczenie konia, a nie postawienie go na rok i niech przestoi kontuzje. Znam wiele osob ktore "gra na czas" chcialy wyleczyc konia i nic nie zyskaly na tym. Po roku takie konie wdrozone do pracy ponownie wykazuja bolesnosc i kulawizny. Takze leczenie to podstawa, a urlop jest naturalna rzecza w polaczeniu z fachowa opieka weterynarza. I to on zaleci okres czasu w ktorym kon ma wykazywac zmniejszona ruchliwosc. Dopiero wtedy mozemy oczekiwac poprawy. Zasada numer 1 znalezc dobrego lekarza z odpowiednim aparatem!
Ale sie rozpisalam, sorki ale tez uwielbiam te tematy  😀
esperado, mowa była o ścięgnach. Oczywiście, że diagnoza plus dodatkowe wsparcie zwłaszcza w pierwszej fazie są wskazane, ale czas i tak jest najlepszym lekiem i to każdy lekarz z jakim współpracowałam bardzo podkreślał.
bera7 zadziwila mnie łatwość z jaką 'wysłałaś' konia na odpoczynek. Nie widzac go, nie wiedząc co się dzieje.. Uważam, że takie internetowe rady wcale nie są dobre, tym bardziej, że pytanie było o weterynarza a nie o to jak leczyć 😉

Mogę prosić o pw Kogoś kto trzyma konia w Elizowce?
koola, skoro napisałaś o urazie ścięgna to uznalam, że koń zdiagnozowany na USG. A to najlepiej leczy czas i piszę to po tym, jak kilkanaście lat temu chciałam koniecznie pomóc własnemu koniowi i po radę za pomocą algierczyka wypisywałam do dr we Francji jak radzą sobie z leczeniem. Odradził modne zabiegi określając je jako lekkie naciagactwo. Pozytywnie wypowiedział się o laserze. I powiedział to co kilka autorytetów warszawskich weterynarzy, że czas jest najważniejszy.
A jak problem z diagnozą to może lepiej zawieźć konia do Warszawy na diagnozę? Polecam Kalisiak i jej załogę.
Dziewczyny skończmy  🚫

koola Ja stoję od ponad roku.  😉
.
Wybiera się ktoś na zawody towarzyskie do Ryk 29.08 i będzie miał wolne miejsce w koniowozie ? 👀
Kroją nam się jeszcze w Lublinie/okolicach jakieś towarzyskie zawody-może ktoś się orientuje ? 🙂
tajfunowaa Adrenalina k. Krasnegostawu w tą niedziele 🙂

e:ale właśnie ogarnęłam, że to już wrzucałam  🙄
Czy może do kogoś przyjeżdzał kiedyś dr Paweł Golonka. Ciekawi mnie koszt takiej wizyty z diagnostyką stawu skokowego.
Nie wiem, czy to prawda (jeśli nie, to proszę minie wyprowadzić z błędu), ale Paweł Golonka bierze 600zł za samo trzaśnięcie drzwiami. Cała reszta już podobno w cenach warszawskich (jak na nasze realia praktycznie jedynych).
Bardzo prawdopodobne. Znam wiele osob ktore u dr robily staz/praktyki i roznych sie opowiesci na temat jego cennika nasluchalam. Ale jako lekarz specjalista chorob koni, godny polecenia. Najlepiej dzwonic i sie pytac. Moze wieksza ilosc osob z Lublina skorzystalaby z konsultacji i wtedy koszty dojazdu sie rozloza  🙂
koola a ja polecam dr.Okońskiego. Swego czasu konsultowałam z kim się dało przypadek mojego konia, z lubelskimi weterynarzami, warszawskimi i dr.Golonką i dr.Przewoźnym również i największe i najbardziej pozytywne na mnie wrażenie zrobił dr.Okoński. Najdokładniej ze wszystkich zbadał konia macając wszystko co się działo, obejrzał w ruchu w każdym chodzie na każdym podłożu na prostej i kole, nie powtarzał żadnych badań po raz enty, które już zostały zrobione, jako jedyny nie zasugerował, że konia trzeba bezwzględnie podkuć (a koń wtedy był kosiarką do trawy i do tego chodził na wybieg z dwoma innymi końmi, a jest dominującą jednostką więc okuty musiałby chodzić sam). Badał tego konia ponad godzinę, cały czas mówiąc do mnie i tłumacząc co mam robić i koniec końców konsultacja z nim była najtańsza (co mnie bardzo zaskoczyło) i najbardziej przydatna 🙂
Dziękuję bardzo za wszystkie opinie 🙂 jestem po pierwszej konsultacji i już mam trochę rozjaśnioną sytuację 🙂
Jak już przy weterynarzach jesteśmy 😉 to czy ktoś z Lubelszczyzny byłby zainteresowany wizytą dr. Blanki Wysockiej?  👀
a jak by ktoś był zdecydowany zaprosić dr Golonke lub dr Przewoźnego do Lublina to się chętnie dołącze  😀
po co wam wszyscy weterynarze? epidemia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się