mixy hc/oo, kn/oo i inne

Wrzucam na ożywienie wątku Whisky w zimowej odsłonie.
esef,  kl haflinger (taka mała gruba - nie z tych sportowych) z apalossa (czyli takie cos jak twoje i też z różnych ras i o nie jednolitym typie)
widzialam kilka miksów z h. dają lub odejmują (przy mix z zimniokami) nieco kości (Zalezie czy to taki stary w typie zimm. czy gorącym), ale wychodzą dość szlachetne, no ale mocne.  i zostaje maść h. z zimniokiem np wyszedl wielki mocny hafl. 😉
ten jest złoty ze srebrną grzywą:
Wczoraj minęło już 4 lata od kupna Whisky. Jak ten czas leci. 😲 Pamiętam, jak przyjechała. Wyglądała jak osiołek. Długa sierść i wielkie sarnie oczy.
Odświeżę trochę wątek - nasza mała sesja z lisem  🏇
Po za tym kobyła leni się na potęgę, mam tego już serdecznie dość...


wera5510 Libra wygląda bardzo szlachetnie, cudna jest.
Wrzucam kilka zdjęć z ostatnich tygodni.




I jeszcze takie stare:
emptyline   Big Milk Straciatella
12 kwietnia 2015 12:17
wera5510, jaka ona piękna jest!
asia540, fane zdjęcia. Sporo jeździcie w tereny?

To i mój mix, dawno go nie było tutaj.
emptyline jeździmy tylko w tereny.
To dodam jeszcze zdjęcia z dzisiejszego spaceru .



iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
12 kwietnia 2015 18:04
Bardzo ładna klaczka i jak równo malowana  🙂
asia540 Szlachetniejszą wersję przybiera głównie latem, zimą przypomina bardziej hucuła, choć na szczęście dzięki matce (lub dość ciepłej stajni?) nie obrasta aż tak bardzo jak typowy hucuł.  😉 Wy tam fajne tereny macie, chciałabym mieć takie jeziorko w pobliżu...
emptyline Miło słyszeć  :kwiatek: Ja twoim zauroczyłam się już dawno  😍 A tak w ogóle, to czego on jest mixem?

My dzisiaj za to tak terenowo-spacerowo, zaliczyliśmy pierwszy teren tej wiosny --> https://www.endomondo.com/workouts/501662038/20486211
No i w końcu Libra powoli przestaje wyglądać jak mamut, sierść jest coraz krótsza i pojawiają się jabłuszka  😅
[img]https://scontent-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10448799_588387247965396_3154712625077647510_n.jpg?oh=14ee08ea53f526ee3fee59edb7f28ab5&oe=55AF3E77[/img]
Już nie mogę się doczekać aż będzie wyglądać tak jak tutaj:
iwona9208 bardzo dziękujemy za komplement ! 🙂
wera5510  To jest rzeka. Tereny to chyba największy plus  naszego regionu. Widoki są przepiękne- szczególnie na początku maja w czasie wschodu słońca.
Whisky zimą wygląda jak prawdziwy hucuł- tona sierści i dodatkowe kilogramy tłuszczu. Na szczęście na wiosnęl gubi całe futro i wygląda szlachetniej. Na razie jednak codziennie wyczesuję z niej mnóstwo futra a wygląda na to, że ma go jeszcze całkiem sporo.  😲
emptyline   Big Milk Straciatella
12 kwietnia 2015 20:12
asia540, fajnie, ja się też muszę wreszcie wybrać.
wera5510, dzięki! Mama kn/młp, ojciec hucuł. 🙂
Mama kn/młp, ojciec hucuł. 🙂

Szczerze to bym chyba w życiu nie wpadła, że jest takim mixem, ale mieszanka baardzo udana  😀
Czy miał ktoś kiedyś styczność z mieszanką klacz konik polski, a ogier fryzyjski? Jeśli tak to jak by taka krzyżówka mogła wyglądać 🙂
mam nowego mixa 😀 co prawda koło oo to nawet nie stało, ale mix jest - matka kn, ociec fiord 😀 Bardzo ciekawie wyszło.
Kucka jest póki co mega spokojna i opanowana, zobaczymy ile się da z niej wycisnąć pod siodłem.
No ale wygląd - 10/10, jest sliczna i ma niesamowity kolorek 😀
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/11051957_1014594591907729_4584570618374379162_n.jpg?oh=82062b8d8d659634fc9c13a1653fef5a&oe=560AF5B5[/img]
Przebił się sam koń polski, bo nie widać cech, które naniósł haflinger.
Patrząc na zdjęcie, rzecz jasna.

FIORD nie haflinger 🙂 I jak dla mnie to sam fiord, tylko odcień nie ten
Skąd ja wytrzasnęłam haflingera?
Przepraszam, wzrok już nie ten. Chyba muszę iść na emeryturę...

wrzucam mojego ex kuca, Larus ok. 147cm mix fiorda i wlkp. Uparty jak osioł i cwany 😀



za ogiera był raczej pomarańczowy  😁

dairoxroxi Piękny 💘 I ma grzyywę taką gęstą  😜
naszła mnie ochota, aby w tym roku zaźrebic moja kobyłkę hc ogierem młp, mój kobył już wiekowy i pewnie ostatni dzwonek żeby zazrebic i odchować źrebaka po niej dla siebie, tylko zastanawia mnie jak z wyźrebieniem, w przypadku gdy mieszamy z ogierem posturowo większym? czy to wogole ma jakieś znaczenie?
Ja mam klaczkę pinto/tinker  😀
tajnaa O mamusiu, prześliczna ! 😍 twojej hodowli ?
Nie, niemieckiej 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 września 2015 14:07
tajnaa powiedz coś więcej, jak z budową i charakterem?
Mój to kn/tinker.
Lagi, nie ma znaczenia. Ja zrobiłam odwrotny mix (klacz m pokryłam ogierem hc) i jedyny problem był przy kryciu, bo ogr ledwo sięgnął 😉 Źrebak po urodzeniu był nie do odróżnienia od małopolaka 😉
Odświeżymy trochę wątek  😀
Nie wiem jak u Was, ale mój kobył już zarasta powoli...byłabym przeszczęśliwa, gdyby w tym roku był trochę mniej włochatym mamutem niż zazwyczaj  😉
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/12006297_852986658142036_2253352912718230242_n.jpg?oh=25d8ccb843c3ab29e6b0ad43fd68c545&oe=56AB5589[/img]
To my też się przypomnimy  z Whisky 🙂
U kucynki na razie nie widać zbytniej ilości futra, ale zaczyna już linieć.


A na tym zdjęciu widać, jak była obrośnięta, kiedy do mnie przyjechała.




edit: dopisek i zdjęcie
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 września 2015 19:49
wera5510 no mój też już zarasta, ale na szczęście zawsze mogę ogolić. Twoja taka szlachetna 💘
To i ja sie przywitam w tym watku  :kwiatek:
Od kilku miesiecy (trzech, dokladniej) mamy mix araba z tennessee walkerem, walach 12 letni, uratowany z rzezni. Dostal imie Jerry Garcia, po wokaliscie z Grateful Death, ktory tez byl rudawy  😂






Kosiarki do trawnika:


Glowa prawie arabska  🤣 A zakochalam sie w jego oczach. Osobowosc zreszta tez ma...psia. lubi isc za czlowiekime, daje sie przytulac i glaskac, moja corka uwielbia go z tego powodu (moja klacz pelnej krwi Walker jest niedotykalska dla innych).


Babe z kolei zostala zazrebiona ogierem pol andaluzyjczykiem, pol warmblood (testowany genetycznie przez wlascicielke). Mma nadzieje na duzego, umiesnionego, z chodami walkera zrebaka!  🏇

Babe po lewej, ogier po prawej

Dawno mnie tu nie było z moim grubasem, ale śledzę wątek i podziwiam Wasze miksy. 🙂 dodaje dwie fotki, jak konisko się zmieniło przez nasze wspólne dwa lata. Jedno z wakacji 2013, drugie z września 2015, aktualnych listopadowych nie mam bo zarasta jak mamut 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się