Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
05 listopada 2015 20:40
ash, my mamy puzzle piankowe jako mata na podłodze, kupiłam 2 komplety w Pepco, są dosyć spore i cena była ok, dla mnie spełniają funkcję, choć Misio teraz je rozkłada i ciąga po całej podłodze  😉
Wizja to szczerze mnie zmartwilas, chociaz rzeczywiscie wygladaja dosyc kompaktowo...
Dosia a ktory model maxi Ci sie najbardziej podobal jesli chodzi o ulozenie glowki szczegolnie?
Nerechta, ten moj cybex rozklada sie na plasko, ale tylko poza samochodem. I to fakt, ze cybexy fajnie ustawiaja dzidziom glowki, ale to wazne tylko w przypadku noworodkow podobno, bo pptem dzieci same dobrze glowki trzymaja i oddychaja. Na plasko w samochodzie rozklada sie kiddy evo cos tam uśmiech

Kiddy Evolution rozkłada się na płasko tylko poza autem. Swoją drogą jestem bardzo zadowolona z naszej zeberki  😉
Quendi, a widzisz, to nas sprzedawca wprowadził w błąd. Ale i tak stwierdziliśmy, że skoro to zaburza bezpieczeństwo, to nie będziemy wozić na płasko. Właśnie my między tym kiddy a cybexem długo rozmyślaliśmy i cybex wygrał, ale nie mogę go nigdzie dostać w tym kolorze, co chcę! Jak nie dostanę to też kupię to kiddy 🙂
No to czesc 😍
kot, gratulacje! Który tydzień? 🙂
Tydzien mikro 4 zdaje sie,cieszymy sie jak świstaki na wiosne
Fajniacko 🙂
kot, ale super 😀 Będziesz tu od samego początku 🙂 Gratulacje!!
dzionka, jak chcesz bezpiecznie wozić dzidzie na płasko to rozwiązaniem jest baby safe sleeper firmy britax. Tylko to drogie i na krótko. Bo na pół roku. A potem nie da się uniknąć kupna fotelika od 0 do 12/18kg. Ale mimo to mogę polecić 🙂


kot, gratulacje! 😀
Dzieki dziewczyny, 😅,wiem ze to wczesnie i wszystko sie moze wydarzyć,ale upragnione,dopracowane i chciane,ze nie moge sie ostrzegać zeby sie nie podzielić
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 listopada 2015 22:23
kot, <3 Cudownie.
Kot brawo, gratulacje  😀
To najbliżej chyba mnie, bo ja teraz 6.
no to ja się wpisuję pomiędzy Kot a RaDag bo moja kruszyna 5tydz. 
Wczoraj miałam drugie usg i tfu tfu wszystko w porządku. Sama jednak nie mogę wyjść z podziwu jak to maleństwo szybko rośnie! W ciągu 2ch tyg. aż 11,5mm 


Powracając do jeździectwa w czasie ciąży, przetrawiłam temat i odpuściłam. Jeden koń i tak od początku jest pod opieką siostry, drugi póki co pod skrzydłami dobrej koleżanki ze stajni. Konie w porządnym pensjonacie pod fachowym okiem więc nikt nie ucierpi. Co jak co, ale dziecko teraz jest najważniejsze
Ale będzie wysyp 🙂
Cierpik do kiedy będziecie robić zbiórkę na rehabilitację ?


Myślę że może do 10.12.
Nie wiem tylko jak to zorganizować bo już akcje z prezentami prowadzę na fejsie w 2 grupach, a pomyślałam by kasę zbierać na konto kogoś z Krakowa kto mógłby się potem spotkać z Asia i  jej przekazać.  Nika77 może Ty?
I nie wiem czy nie zrobić osobnego wątku.  Większa siła przebicia?

Kot- wielkie gratulacje  🏇
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
06 listopada 2015 08:32
Macie moze puzzle piankowe na podłodze? Chciałabym kupić, bo Tymek zawzięcie wali głową w parkiet ale wszędzie są albo bez atestów albo małe i drogie

ash ja mam te z trefla. Są bez szkodliwych składników. Koszt paczki 8 sztuk to jakieś 33-40zł. Ja mam chyba 4ry czy 5ęć paczek
kot, gratulacje!

Dworcika, a Ty kiedy? 😉
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
06 listopada 2015 08:38
kot, RaDag, falletta, gratulacje !!! 🙂

Ja bym chciała już drugie dziecko, serce chce, ale rozum podpowiada inaczej  🙄 jeszcze nie teraz ...

Moje Dziecię czołga się z prędkością światła, zaczyna się wspinać po meblach, wyłazi z wózka, krzesełka, no zaczyna się wesoło robić  🏇
Mogę przekazać 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 listopada 2015 09:30
Gratuluję przyszłym mamom 🙂 Jeszcze chwila i będzie wysyp podobny do październikowego z zeszłego roku 😀

falletta, ale to chyba wielkość pęcherzyka? Dziecia w 3 tyg. ciąży, to chyba Ci lekarz nie mógł zmierzyć 😉
Kasia Konikowa, o jaaa, ale oczyska zrobił! Ja też powoli zaczynam czuć, że właściwie, to już bym chyba chciała zajść w ciążę, ale rozsądek podpowiada, że mogłabym się równie dobrze powiesić 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 listopada 2015 09:32
Mój mąż wczoraj odpowiedział na moje pytanie "no ale jakby mimo wszelkich starań wpadło nam drugie...?", odpowiedział "non possumus, czyli ni uja!" 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
06 listopada 2015 09:34
Mnie chwilami korci, żeby mieć drugie- ale wystarczą jakieś 2h z rodzinką żebym stwierdziła, że nie, ja się jednak na to nie piszę 😁

Gratulacje dla wszystkich ciężarnych! 😅
maleństwo, hahaha, popieram jego zdanie. Nigdy więcej ciąży!
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 listopada 2015 09:41
Bo najfajniej, to by było, gdyby ktoś pochodził w ciąży, urodził i wychował tak do 3 roku życia 😉
Kurczak, nie wiem czy po 3 roku jest lepiej, bo jeszcze tam nie dotarłam 🙂. W każdym razie jak mój mąż pyta o drugie, to odpowiadam, żeby sobie poszukał chętnej, bo ja się nie piszę.
Hahaha faktycznie Misio zrobil super minę na pierwszym zdjęciu 😀

My dołożyliśmy rozsądek na bok 😀 Z dużym prawdopodobieństwem zostaję na wychowawczym i jak tylko będę w stanie to bierzemy się za drugie. Chyba nigdy wcześniej nie czekałam tak na okres 😉
Boje się odkładania decyzji o drugim dziecku, że nie będzie się chciało wracać do pieluch, obserwuję takie sytuacje u ludzi. Niby chcieli drugie, ale odkladali, odkladali i nagle dziecko ma 6,7,8 lat. A nawet ostatnio spotkałam przepozytywna babeczke. Miała 9 letniego syna, i właśnie na drugie nie było odpowiedniego czasu. Po czym jej syn przyszedł kiedyś strasznie smutny że prawie wszyscy w klasie mają rodzeństwo, robili niby na lekcjach drzewo genealogiczne 🙂, a że on nie ma. I w tedy stwierdziła że jak nie teraz to kiedy. Strasznie mi się spodobała ta historia hehe
kurczak aż zgłupiałam... to moja pierwsza ciąża, więc czuje się raczkująca w temacie ale googlując oznaczenie CRL, które oznacza długość ciemieniowo-siedzeniowa (czyli od czubka główki do końca tułowia – do kości ogonowej dziecka) no to by się zgadzało z tym co napisałam... wstawiam usg 3tyg. i obecne 5tyg.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 listopada 2015 09:53
bera7, z własnego doświadczenia też tego nie wiem, ale obserwując dzieci znajomych, dochodzę do wniosku, że jednak jest trochę łatwiej.
seven, ja też tak myślałam, że zostanę na wychowawczym i weźmiemy się za robotę, ale jednak za dużo czasu jestem zupełnie sama z dzieckiem i totalnie uziemiona w domu, żeby już decydować się na drugie. Gdyby mąż mógł być z nami więcej czasu i moglibyśmy dzielić się obowiązkami związanymi z dzieckiem, to pewnie bym się nie zastanawiała, a póki co decyzję o drugim dziecku przełożyliśmy o kolejny rok.
falletta, a jesteście pewni, że to 3 i 5 tydz? Głupie pytanie, ale te zdjęcia wyglądają na większą ciążę. W 3 tyg., zazwyczaj nie widać praktycznie nic, a w 5 USG wychodzi jak na pierwszym zdjęciu.

edit. Przypomniałam sobie, że wczoraj czytałam o dzikich dzieciach, czyli dzieciach wychowanych przez zwierzęta. Niesamowite, zrobiło to na mnie ogromne wrażenie, chociaż najczęściej nie miały szczęśliwego zakończenia.
kurczak o ile to co obliczał i mówił gin. można mieć za pewniaka, to tak jestem pewna  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się