DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

mi się najbardziej kojarzy z błotnikiem 😀 ale fajne wrazenie robi wizualne, jak kon rycerski 😉  🏇
Dawno sie nie wrzucalam do watku 🙂, wiec dorzuce sie nausznikami- serduszkami i nausznikami- slonikami 🙂


Zorilla, elegancka 😍 bardzo mi się podoba, mniejsza o "fartuch" 😀
zelka2303, mega estetyczne wykonanie, super są te twoje nauszniki 🙂 masz jakieś zdjęcia tych z długim "językiem" na koniu?
1
Zorilla super  😍
Nauszniki super 🙂 fajny kolor ten turkus z serduszkiem  😍
okunko... Przy samym serduszku i mocowaniem go do nausznikow, zeby to mialo rece i nogi spedzilam dobre 3 godziny na zmiane dziergajac i prujac 😀 Nie wiem czy sie jeszcze kiedys skusze na zrobienie takich 😀
Zelka - Poczekaj, jeszcze trochę praktyki i będziesz całe napisy dziergać a serduszka trzaskać od ręki w 15 minut 😎 Praktyka czyni mistrza - zwłaszcza jeśli chodzi o czas wykonywania tych samych rzeczy 😀
jest tu ktoś kto podjąłby się zrobienia takiej siatki lub wie wiecie może gdzie można kupić siatkę na metry? 🙂
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
30 listopada 2015 11:25
http://www.sieci-korsze.pl/
POLECAM
Sama mam od nich dwie siatki
Kto robi rzeczy z futra? potrzebuje futra pod popręg z fartuchem? 👀
Domyślam się, że to pytanie padało tu milion razy...ale niestety wpisując różne hasła nie mogę wyszukać nic konkretnego.
Marzy mi się uszycie czapraka, konkretnie czapraka na wzór eskadrona. Tu pierwsze pytanie czy ktoś próbował uszyć na wzór cottona? Co będzie łatwiejsze do wykonania cotton czy brillant?
Próbując sama dojść co i jak wymyśliłam, żeby wyciąć krój czapraka w kartonie, kupić materiał, wypełnienie, lamówkę oraz sznurek ozdobny. Czy o czymś zapomniałam?
Co do materiału, chyba alcantara, czy ktoś doświadczony powie mi ile metrów potrzebuje na full dl?
Wypełnienie - gąbka tapicerska? jaka grubość?
Co do pikowania to jest jakiś sposób, żeby w miarę sprawnie to szło a przede wszystkim równo?
Niestety mistrzem szycia nie jestem, ale bardzo lubie takie zajęcia, a szycie czapraka będzie idealną rozrywką na zimowe wieczory 😀 będę bardzo wdzieczna za wszelkie rady, wskazówki
A ten cotton- to nie jest bawelniany? Tzn. Material wierzchni to bawelna? Osobiscie nie uwazam eskadrona za dobra firme- nie mam nic eskadronowego  ale cotton =bawelna...
Ale jestem przekonana ze chodzilo jej o krój 🙂
olalala Cottony są wykonane niby z bawełny 100% stąd chyba nazwa ;p jeśli chodzi o materiał, to poszukaj sobie tkaniny typu drelich, jest właśnie z 100% bawełny, i jest tańsza od alcantary🙂 im grubsza gąbka tym ciężej Ci będzie szyć, tak więc polecam gęstą gąbke o grubości 1cm.  Cottony również podszyte są bawełną tak więc jeśli czaprak ma być jednokolorowy z wierzchu i pod spodem to 2 mb starczą ci spokojne, a nawet coś zostanie. Co do pikowania niestety raczej nikt Ci nie pomoże, briliantowe pikowanie nie należy do prostych, producent się w to nie bawi, tylko specjalne maszyny.  🙄 Ale im drobniej tym ciężej, bo tkanina lubi uciekać i trzeba odpowiednio naciągać;p  Mimo wszystko trzymam kciuki, i liczę że podzielisz się swoim projektem 🙂
Słuchajcie, muszę czymś trochę dociążyć ochraniacze, tyły, takie:

Pomyślałam sobie o doszyciu do nich ciężarków wędkarskich, o takich:

Moje ciężarki mają ok. 5cm długości i tak z 1cm grubości (szczerze to po zdjęciach sądziłam, że są trochę cieńsze...). Tylko... no nie chciałabym, żeby koń się jakoś o nie uderzył, bo one są twarde (cóż, ołów 😉), więc muszę wykombinować, jak je zabezpieczyć. Co prawda od wewnętrznej strony będzie tylko na jednej nodze, na drugiej musi być na zewnątrz, ale koń ma w tych ochraniaczach chodzić też na padok, więc tarzanie, te sprawy... Macie może pomysł, co mogę na nie naszyć, żeby się nie obił? Gąbkę i na to jakąś tkaninę? Przykleić gąbkę taśmą izolacyjną? 😜 Czy w ogóle coś innego? Miło by było, jakby cały proces był odwracalny i dało się je potem przerobić z powrotem na zwykłe ochraniacze, jak już obciążenie nie będzie potrzebne. 😉
A nie chcesz kupić takich obciążników na ręce do fitnessu itp? W decu na przykład?
Dziewczyny bardzo dziekuje Wam za podpowiedzi 🙂
Jesli chodzi o cottona, to tak chodzilo mi o kroj/wykonanie. Cottony sa cienkie i nie bardzo wyobrazam sobie wszycie czegos tak cienkiego. Na pseudo brillanta mam chociaz jakakolwiek wizje w glowie 🙂
Samo zebranie materialow prwnie zajmie mi troche czasu, bo wole pomacac i obejrzec na zywo, ale mam nadzieje, ze cos z trgo wyjdzie i oczywiscie wrzuce zdjecia 🙂
A nie chcesz kupić takich obciążników na ręce do fitnessu itp? W decu na przykład?

Nie, bo nie widziałam lżejszych niż pół kilo, a potrzebuję raczej mniej. I raczej nie dookoła nogi. Poza tym ochraniacze i te ciężarki mam "na stanie". 😉 Do tej pory były same ochraniacze, ale jednak są trochę za lekkie... :/
A btw z jakiej przyczyny chcesz takie coś? Nie wiem jakbyć musiała to zrobić, chyba naszyć taką kieszonkę jakby na zewnątrz rzepa.
Zorilla, PW. 😉
Jeśli chodzi o miejsce naszycia - obciążenie powinno wypadać na tej plastikowej części. Myślałam, żeby przyszyć to mocną nicią (ciężarki mają dziurki wewnątrz, jak koraliki, tylko "po długości"😉, przewlekając ją pod plastikiem (tak, żeby się nie przebić na drugą stronę neoprenu). Ale tak się zastanawiam, czy dałoby radę, jakbym ciężarek przykleiła np. dwustronną taśmą, a na to naszyć gąbkę (na całej powierzchni tej ochronnej części)...
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
03 grudnia 2015 11:14
gdzie mogę dostać neopren gr.1-2 cm 1m2 ? Muszę podnieść siodło do góry i chciałam zrobić z tego podkładkę pod westówkę.
Nie wiem.. Jedna z dziewczyn szyla ochraniaczki ale chyba nigdy nie zdradzila źródła. Pytanie jak duza ma byc, bo moze potnij jakies opakowanie na laptopa?
Euforia_80, mate do fitnessu kup. są z różnych materiałów i różnej grubosci, miękkości. ostatnio kupiłam np. taką jak pianka memory. w yusk. ae do podniesienia lepsza taka normalna raczej, taka ala neopren, nie trzymający tak nadanego ksztaltu, no chyba, ze połączyć 2 rodzaje?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
03 grudnia 2015 14:15
horse_art dobry pomysł, puki co zamówiłam piankę wygłuszającą z klejem bo mi trzeba panele wyciąć i przyczepić pod siodło (siodło bezterlicowe) http://allegro.pl/pianka-akustyczna-wygluszajaca-samoprzylepna-1-cm-i5629408593.html , zobaczę jak się to sprawdzi, jak 1cm będzie mało to skleję dwa ze sobą lub przód siodła zrobię wyżej. Zobaczę jakie to będzie jak przyjdzie, jak się z tego nie uda to spróbuję z takiej maty do ćwiczeń.
Euforia_80, tez fajne. a filc? i tasma dwustronna? tak robiłam - korekta padu
O, Euforia_80, przy okazji dzięki za namiar na tą taką falowaną piankę - nie wiedziałam, pod jakim hasłem tego szukać... A muszę sobie zmajstrować amortyzację do walizki na sprzęt medyczny, żeby mi się nie obijał.
Euforia. Jak zostanie ci kawalek to chetnie odkupie albo przygarne 😉  moze uda sie z tego zrobic uszy do nausznikow 😉
W związku z tym że mój koń dziś w nocy poszedł w tany i potargał cała derkę nową kończyłam w przyśpieszonym tempie 😀
Czy watolina 300g odpowiada wypełnieniu 300g w sklepowych derkach?  :kwiatek: :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się