DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Moim zdaniem tak.
dziękuje

chcę aby kracowa uszyła mi podpinkę pod derkę z ociepliny pikówki ,

145 cm rozmiar derki  = ile musze kupić materiału ? jestem totalnym laikiem w sprawie szycia  😡

ocieplina jest dwustronna w środku ovata
Chciałabym przerobić strzemiona na kolorowe 🙂 czy owinięcia kolorowa wstążka/nitka to kiepski pomysł? Domyślam sie, ze moze sie brudzić, ale nie wiem co lepszego można wymyślić.
a może farba w sprayu ?🙂
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
11 grudnia 2015 07:36
Libertee - lakier samochodowy. Pogadaj z zakładem lakierniczym w twojej okolicy, malowałam kiedyś obudowę PC-ta w lakierni i kolor żył bardzo długo. Różowy.

Czy podkładkę mattesa zjedzoną przy przednim futerku przez psa można jeszcze jakoś reanimować? Wyskubane futro do zera na powierzchni kilku cm.
ushia   It's a kind o'magic
11 grudnia 2015 08:03
obawiam sie że nie, chyba zeby wyciac te wyskuban aczesc i zrobic przeszczep z innego futra
jak ladnie wszyc na plasko to powinno byc ok
Przeszczep
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
11 grudnia 2015 11:11
Przeszczep


przeszczep futra?  😁
futra (ale jak? przeszczep włosów? :P ), albo skóry z futrem - wyciąć i doszyć,albo nakleić 😉
jak mi w tym roku na rajdzie pies pogryzł pad podszyty owcą tak właśnie sztukowałam (doszywając znalezione fragmenciki ... z 50 części chyba był na koniec ;]
kolejne psy też chciały go pożreć. lis mi kiedyś ukradł nakładke na siodło.... ta... przed psowatymi trzeba dobrze chować 😉
ma ktos jakis pomys, lub instrukcje jak zrobic czambon skorzany ?
jumper15
znajoma wziela dół od wytoku z napiersnikiem i do tego dala linke z dwoma karabiczykami i działało, tylko te gorna czesc niestety musisz miec oryginalna chyba ze ktos ma jakis pomysl jak ja zastapic 🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
12 grudnia 2015 18:30
jumper15
(..) chyba ze ktos ma jakis pomysl jak ja zastapic 🙂


można np. mostkiem do lonżowania
Staram się od dłuższego czasu wziąć się za skompletowanie mojej paki. Zrobiona z metalowej szafki robotniczej. Sama ją przerabiałam i robiłam półki, ale pozostało mi kilka rzeczy do ogarnięcia.
1. Czy macie jakieś pomysły na wysuwany wieszak na ogłowia, kantary itp.?
2. Coś na baty? W ostateczności z rurek pcv zrobię miejsce na baty, ale chciałabym coś co bym widziała dokładnie jaki bat biorę
3. Co można zamiast tych zwykłych wieszaków na ogłowia?

Wiem, że łatwiej będzie mi po prostu pójść do sklepu i kupić, ale chcę mieć tą satysfakcję ze zrobionej w całości przeze mnie paki 🙂
na placaty - na drewnianej listwie przymocować  pasek  grubszej skóry ( czy moze też jakiegoś tworzywa) robiąc jakby plisy. W sklepach jeździeckich też takie są, więc jak spojrzysz to zobaczysz o co mi chodzi.
Ooo dobry pomysł, dziękuje :kwietek:
Behemotowa nie wiem jak dużą masz tą pakę ale mam taką wizje.  deseczka, do deseczki poprzykręcane małe korzenie,  tak że wieszasz kantar na korzeniu, w pace montujesz takie coś jak w szufladach jest, ze sie wysuwają, i z tyłu na desce też, nie wiem jak to sie nazywa i mam nadzieje że mnie zrozumiałaś 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
13 grudnia 2015 21:01
Behemotowa, genialne wieszaki na palcaty, bardzo mocno trzymajace, są gotowe i kosztuja jakies 12 zł.
edit
http://www.animavet.pl/hkm-uchwyt-na-baty.html

tu 23 zł, ale na bank płaciłam mniej niz 15 w stacjonarnym sklepie. Funkcjonalne sa mega.
plamkakochanie

właśnie chodzi mi głownie o ta górna cześć od czambonu bo nicholere nie iwem jak to zrobic a mostek bd za krótki
karla158 dziękuję  :kwiatek: tak, zrozumiałam, ale musiałam chwilę posiedzieć nad tym by to sobie jakoś poukładać w głowie  😂
BASZNIA wiem, że coś takiego istnieje, jednak jak pisałam, chciałabym wszystko mieć DIY. Jednak dziękuję bardzo  :kwiatek:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
14 grudnia 2015 13:33
plamkakochanie

właśnie chodzi mi głownie o ta górna cześć od czambonu bo nicholere nie iwem jak to zrobic a mostek bd za krótki


Przez kółka kantara przepuścić lub doczepić małe karabińczyki do kółek przy kantarze.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
14 grudnia 2015 15:31
dziękuje

chcę aby kracowa uszyła mi podpinkę pod derkę z ociepliny pikówki ,

145 cm rozmiar derki  = ile musze kupić materiału ? jestem totalnym laikiem w sprawie szycia  😡

ocieplina jest dwustronna w środku ovata

A nie dasz rady sama podszyć? Kupiłam za 17 zł, złożyłam na pół kołdrę tzw letnią, popikowałam i podszyłam odręcznie pod derkę z podłużaną szyją i z derki/plandeki z podszyciem z polaru zrobiła się derka o wypełnieniu co najmniej jak 300. Zwierz chodzi w tym już ponad miesiąc i nic się z tym nie dzieje, zwierz zadowolony i ja też.
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 grudnia 2015 16:57
Behemotowa, a to przepraszam, nie doczytałam 🙂
Z czego uszyć koszulkę na łopatki pod derkę? Szukałam pod hasłem "lycra" i trochę głupieję, widząc różne mieszanki. 😉 Coś takiego da radę?
Wyszukiwarka mi nic nie wypluwa- czy ma ktoś może wykrój na kołnierz do derki?
Wyszuliwarka nie działa to pytam.
Jak zrobić wodze?
Ale nie z liny. 🤔
ma ktos jakis pomysł jak zrobic cos do równania piasku na ujezdzalni ?
jumper15 ale masz na myśli coś manualnego czy elektrycznego? Jeśli chodzi Ci o coś w stylu grabki no to wiadomo - grabki, jeśli chcesz coś co przypomina walec no to polecam znaleźć gdzieś grubą rurę pcv i zalać ją betonem (oczywiście w środek wsadzając dużo węższą rurkę pcv, aby zamontować w niej "trzymadełka"😉 hmmm.. co innego, w ogrodniczym napewno znajdziesz coś w tym stylu co opisałam na wodę.
Jumper15 sprawdź kilka ostatnich stron wątku o własnej, przydomowej stajni, tam mi mignęły walce zrobione ze słupa betonowego o ile dobrze pamietam i kilka innych pomysłów
Wyszuliwarka nie działa to pytam.
Jak zrobić wodze?
Ale nie z liny. 🤔


do paska skóry lub taśmy parcianej, czy czegos tam wytrzymałego doszyć sprzączki, karabińczyki czy coś - do mocowania do kiełzna. albo dowiązać jak się da. można dorobić stoperki (no te poprzeczki). i tyle.
widziałaś zapewne wodze. trzeba zrobić podobnie, pamiętając o bezpieczeństwie - wytrzymałości.
ma ktos jakis pomysł jak zrobic cos do równania piasku na ujezdzalni ?

W wątku o podłożach na ujeżdżalni też było co nieco na ten temat.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się