KAWA i wszystko z nią związane

U mnie króluje moka i french press. Koszt dobrego ekspresu + młynka jest tak duży, że nie decyduję się na taki zestaw do domu, jeśli kawę piję tam jedynie w weekendy i święta 😉
Moka kosztowała mnie 17 EURO, a młynek chyba 80, za to kawa z takiego zestawu smakuje mi zdecydowanie bardziej, niż z pracowego automata Saeco, który kosztował coś koło 7 tysięcy, ale co kto lubi 🙂
solusiek, mój brat ma któryś z tych ekspresów i ogólnie też jest zadowolony. Z tym, że kawę z niego pija się u nich niezbyt często. Jednak króluje rozpuszczalna... U mnie w domu mama pije sypaną codziennie, 1-2 razy, tata podobnie więc sporo tych kapsułek by schodziło. W sumie to nie wiem czy chcę, żeby taki ekspres służył tylko do delektowania się przy "specjalnych" okazjach chociaż ja sama kawę pijam na tyle rzadko, że by mi to pasowało nawet.
busch   Mad god's blessing.
28 listopada 2015 16:06
Średniej jakości i w średniej cenie ekspres do kawy. Kapsułkowy z tchibo czy jakiś klasyczny (na tych absolutnie się nie znam). Zależy mi na tym, żeby móc zrobić sobie dobrą... znaczy lepsza niż rozpuszczalka z wrzątkiem, kawę z mlekiem, takie podstawy zasadniczo. Kapsułki - łatwe, szybkie, w sumie dość drogie (chociaż z tego co widzę to można kupić wielkie opakowanie i wychodzi ok 1zł za kawę, ale to przy kupieniu prawie 100szt na raz) i ograniczające. Zwykły ekspres - można używać zwykłej kawy... czy wychodzi taniej? Nie zależy mi na tym, żeby mieć super hiper kawę przy jednym naciśnięciu guziczka.
http://www.tchibo.pl/cafissimo-classic-aubergine-p400086597.html?dim1=Aube Myślę o tym modelu. Ma dyszę do mleka i to mi wystarczy, niższe modele odpadają.


Czasami pijam kawę z takiego kapsułkowego ekspresu, dokładniej z Nescafe Dolce Gusto. Jest smaczna, natomiast mam wrażenie, że ma bardzo mało kofeiny. Jest wg mnie słabsza od rozpuszczalnej i dużo słabsza od ekspresu ciśnieniowego.
edit: tak żeby nie było nieporozumień - rozpuszczalną zwykle pijam z jednej kopiastej łyżeczki, a mówiąc o ekspresie ciśnieniowym mam na myśli kawę, którą można kupić w Starbucksie, Coffee Nero i tym podobnych. Porównując do kawy z CN czy Starbucksa ta kapsułkowa to taki napój kawowy bardziej, chociaż nie można powiedzieć, żeby nie był smaczny  🤣
Kawa rozpuszczalna to oksymoron 😀 Chociaż jak komuś smakuje, czemu nie. Z kapsułkowego Nescafe jak dla mnie trochę kwaśna wychodziła.
to raczej zalezy od czasu parzenia. Masz ten ekspres ktory sam czas odmierza? Mi dobra wychodzi zawsze 🙂
To był ekspres u znajomych, pełen automat. Może mieli jakieś ustawienia mało optymalne.
Wracam z tematem. Pochodziłam po sklepach, trochę popatrzyłam ale nie miałam okazji z nikim pogadać więc zadam totalnie laickie pytanie.
Jak są ekspresy na kapsułki od nescafe i bosch to one działają tak, że są różne rodzaje: espresso, cappuccino, kakao itp. A w cafissimo od tchibo widzę, że są różne rodzaje ale zawsze jest to kawa czarna zaś ekspres ma opcję spieniania mleka. Więc... czy to działa tak, że wrzucam kapsułkę z czarną kawą, mleko wlewam gdzie trzeba, wybieram jakimiś przyciskami, że chcę np latte to ten ekspres sam mi ją zrobi? 
Edit
Już mialam okazje sie dowiedziec
Jaką kawę do kawiarki polecacie? Póki co mamy wypróbowaną tylko illy mokka.
Możesz rozejrzeć się w jakiejś polskiej palarni, np.:

http://mastroantonio.pl/
http://www.coffeeproficiency.com/kawy,93.html
http://www.coffeedesk.pl/kawa/polska/

i spróbować jakiegoś singielka 🙂 Trochę inny świat kawowy, chociaż nie powiedziane, że Ci akurat zasmakuje.

Kawę mam, mleko mam, spieniacz mam i nawet umiem go używać. Zaczęłam ostatnio eksperymentować i mam pytanie. Jakich "pisaków" używa się w kawiarniach i na tych wszystkich filmikach latteart?
Próbowałam użyć albo syropu czekoladowego, takiego jak się kupuje do lodów albo kakao rozrobionego z odrobiną mleka. W obu przypadkach nie osiągnęłam oczekiwanego efektu. Po prostu kolorek był za ciężki w stosunku do pianki albo się po niej rozlewał po chwili.


Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
16 stycznia 2016 20:13
Chess, to pianka jest za słaba, te syropy baristów są normalnie takie ciężkie, ale też pianka jest perfekcyjna co dodaje kilka sekund dobrego wyglądu 😉
Czyli nic się nie da zrobić?
Pianka wydaje mi się bardzo gęsta i sztywna. Oczywiście wiem, że nie osiągnę takiego efektu jak oni... 🙂
Graba.   je ne sais pas
30 sierpnia 2016 12:48
Czy ktoś ma ekspres delonghi EC 7? waham się nad nim i z chęcią bym poczytała opinie z pierwszej reki 🙂
Czym zabielacie kawę? Jestem na mlecznym odwyku 🙁 i cierpię z tego powodu. Kawę piłam wyłącznie dla przyjemności, czarna mi nie smakuje. Mleko sojowe nie przechodzi mi przez gardło, mleko kokosowe nie zabiela, za to kawa robi się tłusta.
Migdałowe próbowałaś? Ponoć działa 😉
Espana, odwyk bo? Ja piję bezlaktozowe mleko 😉 Jeśli to laktoza jest głównym problemem to polecam takie rozwiązanie.
Niestety mi kawa nie smakuje z sojowymi, migdałowymi, etc.
Podobno chodzi o białka mleka (atakują mnie choroby autoimmunologiczne), bo koziego też nie mogę.  A z kozim jestem w stanie kawę wypić 🙁 Lekarz kazał odstawić gluten i mleko, póki co daję radę i chyba widzę poprawę.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 sierpnia 2016 12:37
Espana, próbowałaś kokosowego, ale w proszku? ja takie dostawałam w kawiarni i dawało radę 🙂
Brzmi ciekawie 🙂 Spróbuję  :kwiatek:
Czy ktoś ma ekspres delonghi EC 7? waham się nad nim i z chęcią bym poczytała opinie z pierwszej reki 🙂


Kupiłam ten ekspres rodzicom i jak za tą cenę, to jest naprawdę dobry. Robi mega mocną, dobrą kawę, tylko trzeba nauczyć się proporcji woda-kawa, jakie będą nam pasować. 😉
Graba.   je ne sais pas
31 sierpnia 2016 16:05
mundialowa, a czy robi mus na espresso? :P bo czytałam kilka opinii, że nie...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 września 2016 15:25
szukam fajnej filiżanki na kawę. dotychczas używałam kubków. miło by było znaleźć coś w stylu Iitallii, ale taniej. Taikę kupowałam na prezent i jest cudna, dużo ładniejsza niż na zdjęciach, ale prędzej czy później tę filiżankę zbiję/ubiję i trochę szkoda mi stówy (jak ktoś jest stabilny, to polecam 😉 ). kojarzycie coś?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 września 2016 15:29
madmaddie, coś podobnego widziałam w TK Maxie
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 września 2016 15:30
przejdę się :kwiatek:
Jeżeli już przy tym jesteśmy, to wiecie może gdzie mogłabym zamówić szklankę do latte z wybranym przez siebie 'nadrukiem'? Takiej jakości, żebym mogła to spokojnie myć albo wrzucić do zmywarki, a nie się martwić, czy mi się to odklei.
mundialowa, a czy robi mus na espresso? :P bo czytałam kilka opinii, że nie...


Yyyy... 😀 Zasada jego działania jest prosta - wsypujesz kawę, dolewasz wodę i kawa się robi, a wszystko zależy od proporcji kawa-woda, bo innych opcji poza przyciskiem "start" ekspres nie ma.
espana nie kupuj mleka roslinnego w proszku, bo i tak wiekszosc zawiera kazeine! Mi najbardziej odpowiada mleko ryzowe, w netto jest przepyszne. Uwielbiam ryzowa "latte" 🙂
nerechta właśnie widziałam w składzie tych w proszku białka mleka 🙁 Netto mam blisko, podskoczę 🙂
A polecicie jakiś młynek? 🙂 Możliwie tani, ale też żeby się nie rozpadł po miesiącu :kwiatek:
jak uda Ci sie znalezc to kup taki stary poczciwy mlynek, nie do zdarcia 🙂
[img]http://0.allegroimg.pl/s400/03/63/25/96/95/6325969584[/img]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się